Autor Tema: U Hrvatskoj nema hitne pomoći  (Posjeta: 12624 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« : Travanj 01, 2009, 11:34:18 prijepodne »
Dragi moji forumaši, pokušat ću ukratko opisati zašto me nema posljednja dva tjedna i kako je nemoguće dobiti adekvatnu liječničku pomoć. Ispričavam se što ovo nije vezano za kralježnicu, ali pokazuje kako bez obzira na vrstu boli, pacijent  prije može krepati nego dobiti pomoć. Uglavnom, prije dva tjedna počeo me strašno boliti želudac, do te mjere da sam jedno veče pomislila kako bi mi bilo svejedno i da umrem, samo da prestane. Zvala sam hitnu i oni su rekli da su bolesti želuca za njih neozbiljne bolesti i da zbog toga ne dolaze.
Prijatelji su me dva puta vozili na hitnu u bolnicu SV. Duh. Prvi puta je bio zaključak da je vjerojatno gastritis i dobila sam lijekove za čir na želucu (premda ne znaju imam li čir). Drugi puta, drugi liječnik je rekao da nalazi upućuju na probleme s kamncima u bubrezima i prepisao mi dodatno spazmex, uz preporuku da u ovako groznom stanju u vlastitom aranžmanu napravim ultrazvuk abdomena, gastroskopiju, kolonoskopiju....preporuka je i dijeta, tako da dva tjedna jedem samo dvopek i pijem čaj. Izgubila sam bez pretjerivanja bar 6-7 kg. E, da, na hitnoj sam dobila i dvije infuzije. Uglavnom, pijem te lijekove, ali pomoći nema. Napadi traju po dva-tri sata, a poslije toga sam mrtav čovjek.
Ogorčena sam što se već dva tjedna mučim k'o Isus Krist, a nemam pojma što mi je zapravo. U bolnici nemaju ultrazvuk, pa sam se danas naručila kod privatnog osiguravatelja. Čekam da me nazovu i zakažu termin za UZV i gastroentrologa. Ispričavam se što pišem o temi koja nije vezana za kralježnicu, ali sam morala podijeliti ovo s vama. Toliko sam ljuta da bi sve ove muke hrvatskih pacijenata dala u strane medije, pa neka se onda Milinović hvali sa svojom "reformom" zdravstva". Moram u krevet...svima lijepi pozdrav
Operacija L4/L5 2007. godine

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #1 : Travanj 01, 2009, 12:37:53 poslijepodne »
Ajme, Jasna moja draga, da si bar u Rijeci bih ti sredila da te odmah sve obrade, a ne da se toliko mučiš. Ma i odavde bih ali upravo je u tijeku kongres gastroenterologa u Dubrovniku i svi se pokupiše dolje. Ja ne znam, ali mislim da kad kod nas na hitnu dođe takav slučaj odmah mu se radi i UTZ abdomena, i gastroskopija, bar iz iskustva koliko sam vidjela, pa ne mogu te otpiliti da to radiš sve od kuće u tom stanju. Molim te, ako ti se bolovi ne smire, idi po treći put na hitnu i zahtjevaj obradu, oni nisu normalni...a kad ti bude bolje onda u medije...
L5/S1 ekstruzija

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #2 : Travanj 01, 2009, 15:41:26 poslijepodne »
Jasna ako ste pratili moje postove iste te tegobe imam i ja na želudcu mi je chr gastritis a na žući kamenac u vremenu dok sam radio pretrage uhvatila su me dva napada tako jaka da vas razumjem o čem govorite,Moj put je bio prvi put HP koja me uputila na interni odjel te su mi tamo raznim inekcijama spazmeksa i peptorana kao i voltarena umirili bolove,po njihovim mišljenjima internista misli da je problem u žući a kad su me odveli na kirurgiju kirurzi kažu da je to problem u želudcu.Eto poslije 7 dana opet me uhvatio napadaj te su me opet tako izvozali da bi mi doktor internis rekao onako iskreno da su oni tu da me samo pokrpaju jel da ni oni neznaju dal žuć pravi problem pa refleks ide na želudac il obratno.I eto ja sam se odlućio posjetit abdomalnog kirurga s kojim sam dans dogovorio operaciju kamenca jer polazim logikom ako njega uklonim a poslije nekog vremena opet bude bolilo onda će to definitivno ukazivati na želudac,tako da sam baš danas sve preglede napravio i sad čekam 16.o4 za operaciju nadam se da će bit problem u žući a i ako nebude bar ću znat da sam jedan problem riješio.Po vašem opisu upućuje me po istim mojim simptomima da vam ja to kamenac na žući al vi isto pregledajte UZ,kao i gastroskopiju jer možda imate bakteriju koja može isto tako prouzročit bolove tako ad je to sve vezano jedno s drugim.Sretno s pregledima i nadam se da će se to riješit,što se tiće kamenca meni je više od polovice dr reklo da idem izvadit jer da ne čekam akutno stanje jer da će onda bit gadno a onda ide i drugi čin operacije a to je hladni rez.Puno sriće i što prije to napravite jer tablete Spazmex vam neće smanjiti bolove popio sam ih masu da bi opet završio na hitnoj gdje su mi dali voltaren  i spazmex injekciju pa u istoj većeri opet na internom odjelu iste injekcije plus peptoran injekciju te infuzije da bi mi se tek pred jutro malo smirilo,i eto sad sam na teškim djetama,mada me buni kako to ni sami doktori neznaju razlućit al eto što je tuje ;)

Kraljeznica.com forum

Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #2 : Travanj 01, 2009, 15:41:26 poslijepodne »

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #3 : Travanj 01, 2009, 15:56:49 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ajme, Jasna moja draga, da si bar u Rijeci bih ti sredila da te odmah sve obrade, a ne da se toliko mučiš. Ma i odavde bih ali upravo je u tijeku kongres gastroenterologa u Dubrovniku i svi se pokupiše dolje. Ja ne znam, ali mislim da kad kod nas na hitnu dođe takav slučaj odmah mu se radi i UTZ abdomena, i gastroskopija, bar iz iskustva koliko sam vidjela, pa ne mogu te otpiliti da to radiš sve od kuće u tom stanju. Molim te, ako ti se bolovi ne smire, idi po treći put na hitnu i zahtjevaj obradu, oni nisu normalni...a kad ti bude bolje onda u medije...
Katarina slažem se pod hitno od hitne tražiti uputnicu internisti na interni odjel bolnice pa nek oni onda odradu UZ i gastroskopiju ja sam u početku puštao hitnoj da mi daju injekcije i oni bi me otjerali kući ,prošli put sam im rekao da ću zvat novine i tv te da ću na klupi u parku cjelu noć spavat što bi sigurno učinio tek su onda dali uputnicu ;)tako da sam taj dio riješio tamo i utvrdio se kamenac na žući i gastritis,i evo sad upadam u drugi krug igara a to je da svak prebacuje problem  na drugoga tako da su me doveli u fazu da ja razmišljam i počmem nekim redom prvo kamenac onda će mo vidjet kako stvari stoju ako bude bolio i dalje onda je želudac.Moje iskustvo je pokazalo da nema dobrog riješenja nego kad se udre šakom o stol i zaprjeti novinama i tv jadno ali strašno jer mene su i doveli u situaciju sad drugi put kad me uhvatio napadaj te kad su me stjerali sa kirurgije onako neljubazno ko neki paket ,il staru kanto digli su mi tlak pa sam im razbio vrata,prijetili su mi policijom al ništa od toga jer da su je i zvali postavilo bi se pitanje zašto sam to napravio tako da bi neko od dotičnih lječnika odgovarao.MukA MI JE SAD ONIH LIPIH ALUMINISKIH VRATA ;D ;Dal što im sad ja mogu nek ravnatelj bolnice odbija nekom od plaće mene se niko sad nedira,naprotiv danas me i vidio dotični kirurg te se ljubazno javio ;)

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #4 : Travanj 02, 2009, 17:25:12 poslijepodne »
Obzirom da sam imao ovakav problem, a kasnije sam primjetio i kod dosta ljudi iz moje okolice. Moja teorija je:
herpesom inerviran živac, da li vagus ili neki drugi, to još nisam siguran, ali definitivno je prolazno i bezopasno, ali boli kao sam vrag.
Pozdrav

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #5 : Travanj 02, 2009, 22:06:23 poslijepodne »
Rimiserk molim te pojasni malo ovaj svoj post neznam kave veze ima želudac i žić sa ovim što ti opisuješ,znaš onako seljački ;)

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #6 : Travanj 02, 2009, 23:05:36 poslijepodne »
Vagus je najveći (X -deseti) vratni živac, povezuje sve unutarnje organe, a za želudac se još kaže da je drugi mozak. U području želuca (solarnog pleksusa) se nalazi najveći skup živaca i jedan od tih živaca je inerviran virusom te dolazi do takvih jakih bolova (medicinski je dokazano da herpes izaziva bolove u nogama, rukama, glavobolje i da se ti bolovi sele po tijelu, pa zašto ne bi i želudac, napravite test na sve tipove herpesa, uključujući i Epstein Barr). Prođe kao da ništa nije bilo, a liječnici ne mogu otkriti što je. Ne isključujem mogućnost problema sa žuči, pogotovo ako se ponavlja (moj kolega je imao slične napade žuči). U svakom slučaju, ako nije strašno, prije operacije preporučam čajeve (artičoka za žuč i upozoravam da taj čaj ima okus po žuči i meni je jedan je od najtežih za popiti). Tako nešto gorko i odurno nisam pio, ali pomaže i kod problema sa želucem i kod žuči. Probajte

tnp1970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 22
    • Profil
    • Email
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #7 : Travanj 03, 2009, 08:20:45 prijepodne »
Dragi  Denis.
tvoji problemi su strasni ali tvoj stav, ponašanje i sve ostalo prema jedinom sistemu a to je zdravstveni koji ti možda može pomoći je naprosto strašan. Da mi ne bi pričao priču kako si ti branitelj, i ja sam i uz to sam ranjen i izgubio sam u ratu brata i to na zadarskom ratištu i prošao pakao svega onoga što je rat donio ovom jadnom narodu, ali to mi sve ne daje za pravo da odustanem i postanem čangrizav. Nakon četiri godine oporavka završio sam pravni fakultet u Osijeku iako sam sa svojim ranjavanjem u pluća mogao u mirovinu, i dalje se borim i radim i nakon operacije kralježnice i sveg zla koje sam prošao u svezi s tim. Ali nikada nisam krenuo tvojim stopama i to mi je drago. Samo mi nije jasno šta to tebi daje za pravo da na taj način teroriziraš svojim poluinformacijama i problemima sve oko sebe a pogotovo zdravstvene radnike. I da mislim da su trebali zvati policiju i malo te ohladiti kada si razbijao i lupao. I druge ljude boli, umiru u boli pa ne razbijaju. Ali nisi ti kriv, kriv je naopaki sistem zasnovan na neznanju koji ti to dopušta. A dugoročno gledajući tvoj stav ti neće pomoći. Pa tko si uostalom ti da pričaš da netko ne zna i slične nebuloze kooje sam imao priliku pročitati u tvojim postovima?
Bez ljutnje,
lijepi pozdrav,
Fiškal


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ajme, Jasna moja draga, da si bar u Rijeci bih ti sredila da te odmah sve obrade, a ne da se toliko mučiš. Ma i odavde bih ali upravo je u tijeku kongres gastroenterologa u Dubrovniku i svi se pokupiše dolje. Ja ne znam, ali mislim da kad kod nas na hitnu dođe takav slučaj odmah mu se radi i UTZ abdomena, i gastroskopija, bar iz iskustva koliko sam vidjela, pa ne mogu te otpiliti da to radiš sve od kuće u tom stanju. Molim te, ako ti se bolovi ne smire, idi po treći put na hitnu i zahtjevaj obradu, oni nisu normalni...a kad ti bude bolje onda u medije...
Katarina slažem se pod hitno od hitne tražiti uputnicu internisti na interni odjel bolnice pa nek oni onda odradu UZ i gastroskopiju ja sam u početku puštao hitnoj da mi daju injekcije i oni bi me otjerali kući ,prošli put sam im rekao da ću zvat novine i tv te da ću na klupi u parku cjelu noć spavat što bi sigurno učinio tek su onda dali uputnicu ;)tako da sam taj dio riješio tamo i utvrdio se kamenac na žući i gastritis,i evo sad upadam u drugi krug igara a to je da svak prebacuje problem  na drugoga tako da su me doveli u fazu da ja razmišljam i počmem nekim redom prvo kamenac onda će mo vidjet kako stvari stoju ako bude bolio i dalje onda je želudac.Moje iskustvo je pokazalo da nema dobrog riješenja nego kad se udre šakom o stol i zaprjeti novinama i tv jadno ali strašno jer mene su i doveli u situaciju sad drugi put kad me uhvatio napadaj te kad su me stjerali sa kirurgije onako neljubazno ko neki paket ,il staru kanto digli su mi tlak pa sam im razbio vrata,prijetili su mi policijom al ništa od toga jer da su je i zvali postavilo bi se pitanje zašto sam to napravio tako da bi neko od dotičnih lječnika odgovarao.MukA MI JE SAD ONIH LIPIH ALUMINISKIH VRATA ;D ;Dal što im sad ja mogu nek ravnatelj bolnice odbija nekom od plaće mene se niko sad nedira,naprotiv danas me i vidio dotični kirurg te se ljubazno javio ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #8 : Travanj 03, 2009, 14:08:40 poslijepodne »
TNP1970 pod brojem jedan moj stav je takav kakav je zbog loših iskustava,stavovi prema zdravstvu su takvi da neznam od 93 godine od kad su se počele javljati razno razne tegobe da mi je iko riješio problem od razno raznih doktora te isti samo imaju sistem vozati te kao paket.Jedno da ti kažem kakav je to stav lječnika kad dođeš na pregled da ti kaže da su oni uslužna djelatnost i da informacije nedaju,to je pre strašno a takvih je večina a ujedno da odmah napomenem sa svojim postovima nikad nikog ne blatim ako je fer i realan ,tj lubazan onda sam ja još ljubazniji,to što su pojedinci a takvih je većina neljubazni kako bi to trebao opisati da nam je zdravstvo super da imamo povjerenja u doktore il slićno.
Što se tiće branitelja neznam o čemu pričaš na taj dio se nikad i nigdje ne pozivam naprotiv dajem prednost svim onima koji su bolesniji od mene bez obzira dali je neko branitelj ili ne za mene postoji zakon RH koji ja štujem,a nepravdu mito i korupciju pljujem i zato se tako i ponašam i iskreno puno mi bolje ide tim stavom nego stavom dobrote jer ako lječnika zamolim on me istjera ,a ako ga iznapadam isti mi pomogne pa sad mi ti reci njihove stavove ,jer isti kad naletu na liniju težeg otpora onda se i potrude a kad ih se moli i ulizuje onda su bogovi,za mene je samo jedan BOG,a svi ostali bilo to u zdravstvu policiji vojsci,su samo obični ljudi koji imaju il nemaju kulturu ponašanja,te oni koji je nemaju od mene će dobit za nagradu šakom o stol bilo to tebi razumljivo ili ne.
Ujedno bih te zamolio da nemješaš branitelje kao i mene u moje stavove jer rekoh te stvari ne zloupotrebaljavam.Što se tiće tvoje mirovine na tom ti ja nemogu ništa komentirati ako si je mogao dobiti ti sigurno imaš razlog zašto je nisi tražio.Idemo dalje što se tiče teroriziranja i poluinformacija odakle tebi uopće pravo da ti to prosuđuješ da nismo mi slučajno rođaci pa ti znaš dali ja dajem polu informacije nisi mi jasan,a teroriziranje nije ako vidiš da te u jednoj noći sa 5 podjela prebacuju s jednog na drugi te vidiš da ih nije briga krajnji im je cilj trenutno te pokrpati i otprašiti kući,e sad mi ti reci dali je to po lječničkoj etici po tebi uredu.TNP što se tiče policije u svom postu sam opisao zbog čega je to bilo a policije se ne bojim jer jako dobro poznam zakon policije,sudstva,zdravstva,i znam što bi se dogodilo da su je i zvali neko od doktora bi sigurno imao sankcije jer nisu postupali u skladu lječnićke etike.Moj TNPe sad kad si me razljutio sad ću baš upotrijebit rijeć BRANITELJ,a to je da se ni onda nisam bojao nikog a ni dan danas bilo kakve institucije ako znam da sam u pravu ,ako nisam u pravu u stanju sam se pokrit ušima i isto tako isprićati se za svoje rijeći postupke kao i za iste odgovarati,a tebe sad pitam jedno ZAŠTO NISU ZVALI POLICIJU AKO SU ISPRAVNO RADILI SVOJ POSAO ;)
Što se tiće dugoročnog gledanja mog stava  nemoj se ti prijatelju brinit što je dobro za mene jer moj dobar stav me i doveo do ove situacije a sad kad sam okrenio ploču sad meni ide u prilog zato moj prijatelju ja ću i dalje nastavit ovim stavom naravno prema osobama koje to zaslužuju ,jer ako sam u pravu sigurno me nemogu kaćit nikakve sankcije,svakom ko se želi ulizivat bolo kom doktoru,pravniuku ,odvjetniku samo nek izvoli ako misli da je to riješenje al ne zaboravi ova država se nije stavrala da nas neko uvjetuje i da nekog molimo za pomoć,nego da svak u svojoj domeni strućno i proofesionalno izvršava svoj dio posla,a ujerdno da neko nezna da ja stojim iza toga i pobit svoju rijeć neću,jer ako internist i kirurg neznaju od čega ima napadaje u predjelu zdjelicew ja im se popišam na diplome ;D jer im ja osobno nebih dozvolio da rade ni u pisarnici ma strašnooooooo i ti mene uvjeravaš sad da neko zna  da ima ih naravno njima svaka čast.Eto previše sam objašnjavao ja svoje stavove imam ti se drži svojih pa če mo se sresti nakon 100 godina i vidjet ko je u pravu,samo me jedno čudi dali si ti možda u mojim postovima pobrkao lončiće pa si krivo shvatio il ja nisam bio dovoljno jasan,ako i nisam naravno nisam mogao ni bit jer se mi osobno  ni nepoznamo a ujedno nesmim pisat ni velike postove jer su pravila takva,a pravila nameća svak kako njemu odgovara neko je realniji neko nije i zato dragi moj TNP oni kji nisu realni koji su neljubazni svaki put će od mene dobit kontra efekt,a oni ljubazni če jesti bombonjerice ;D ;D :
 Eto Fiškalu prijatelju ni malo se nisam naljutio jer je to tvojevirtualno mišljene o meni.
Ljep pozdrav i tebi od Denisa68
PS.S godinama je čovjek sve mudriji i pametniji ;)
Eh da naglasim ima grešaka u ovom postu al nemam vremena ispravljat zato se svima isprićavam al mislim da će te ipak moćo proćitati post
« Zadnja izmjena: Travanj 03, 2009, 14:19:52 poslijepodne denis 68 »

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #9 : Travanj 03, 2009, 23:03:30 poslijepodne »
Evo samo kratko...danas sam bila treći puta na obradi, s tim da sam danas dozvolila da interveniraju za mene, tj. da me konačno obrade kako spada. Inače sam jako protiv bilo kakvih intervencija, ali više nisam mogla izdržati.  Napravili su mi gastroskopiju koja je pokazala da je želudac upaljen, ima dosta žuči i kardija se ne zatvara. Uglavnom, kronični gastritis za kojeg su mi bili dali krivi lijek i od kojeg me je još više sve boljelo. Promijenili su mi terapiju i nadam se da će mi sada biti bolje. Imam i kamenac u žuči ali on navodno nije problematičan. Još sam uvijek jako iscrpljena, pa vas sve skupa lijepo pozdravljam.

Denise, nadam se da ti je bolje.
Katarina, puno, puno ti hvala. Da sam bar ranije vidjela tvoju poruku, ali nisam mogla do kompa.
Operacija L4/L5 2007. godine

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #10 : Travanj 05, 2009, 16:19:17 poslijepodne »
Jasna eto napokon drago mi je da su ti utvrdili uzrok  bolova,eto ja nakon utvrđenja kroničnog gastritisa kao i bakterija dobio sam trojnu terapiju koju sam pio 7 dana i sad mi je puno bolje,a što se tiće kamenca na žući pošto sumljaju da bi i on mogao pravit problem ovih dana se pripremam za operaciju tj 16.04,nadam se ad će bit sve uredu jer i sam polazim logikom da ako želudac i bakterije sredu antibioticima i uklonim kamenac da više neću bit u situaciji da svaki drugi dan letim na HP,jer već i sad sam pomalo lud jer se bojim jesti bilo što,jer neznam što mi može naštetiti pa sam na djetama.Eto Jasna sigurno će ta druga terapija bit bolja ako ne pogledajte ipak žuć,jer kako su meni objasnili jedno drugo mugu iritirati.
Puno pozdrava i sretno.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #11 : Travanj 06, 2009, 16:04:52 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
već i sad sam pomalo lud jer se bojim jesti bilo što,jer neznam što mi može naštetiti pa sam na djetama.

Ista stvar Denise, evo ne jedem već 3 tjedna. Unatoč ovim novim tabletama (Controloc i Rupurut), meni teško padne na želudac čak i kad pojedem samo štapiće. Luda sam već od briga, moram raditi a jedva stojim na nogama. I dalje nisam sigurna da su postavili dobru dijagnozu jer tablete su tek malo ublažile bol. Nadam se da će to ipak krenuti na bolje, ne smijem misliti da su opet fulali s dijagnozom i terapijom. Nastojim se ne ljutiti na njih jer mi svako živciranje jako smeta. Uh, eto neću više kukati  :). Puno sreće na operaciji. 
Operacija L4/L5 2007. godine

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #12 : Travanj 08, 2009, 22:12:07 poslijepodne »
Jasna tablete koje pijete je pila moja mjaka jako su dobre i super joj je bilo poslije te terapije,ja sam pio Zipantola 2x40mg,Amoxsil 2x1000mg,te Fromilid2x500 mg,terapija mi je trajala oko sedam dana sad sam nastavio sa Zipantolom od 20 mg 1x dnevno.Mogu vam reći da me spasilonema više one napuhanosti nema kuhanja u želudcu,grčeva,al jedno je istina gledam definitivno što ću jesti ujutro tost kroz ručak sve nešto lagano navećer isto tako sve lagano,ne sviđa mi se baš takav način prehrane,al eto moram jer se bojim bilo što drugo pojesti da mi nebi sad žuć iritiralo a na hitnu i na odjel Interne bolnice mi se nikako neide više.Eto za sad status djeta i ćekanje na operaciju 16.04. da izvadim te kamenćiće jel ih sad točno osjetim kako me žuljaju u predjelu žući,kad i njih eliminiram vidjet će mo nadam se da ću kroz koji mjesec djete moć jesti sve u nekim granicama,jer ovo me ubija totalno te vrat te leđa te žuć e sad mi je dosta sad će doktori imat posla prvi stadij je žuć ako bog da bude sve ok na zimu odoh kičmu riješit pa kako bude,jer stvarno mi je sad prelilo čašu.Eto nadam se da če vam terapija bit pogođena jer koliko sam čuo zna se dogodit na nekad nebude pogođena pa ostaju problemi,prve pomake če te tek vidjeti nakon popijene terapije bar je meni tako bilo jer dok sam pio te ljekove nisam osjećao znatna poboljšanja,ma bit će to sve uredu vjerujte ;)

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #13 : Travanj 08, 2009, 22:28:24 poslijepodne »
Mislim da je sve naše želudce sredilo previše lijekova. Da sam barem to znala prije dok sam se mučila s kralježnicom. Uh, kad se sjetim koliko su me vozali dok nisu postavili dijagnozu, dođe mi da nekome vrat zavrnem (inače sam vrlo miroljubiva  :)). Sramota je i da sam sada morala tražiti poznanstvo da me pregledaju kako bog spada. Skandali nad skandalom, a nemaš se kome žaliti  :(
Bolje mi je od ovih lijekova, ali daleko je to od dobroga. Jedem k'o ptičica i stalno sam u strahu od napada. Sada mi se već i gadi pomisao na dvopek i čaj, a to uglavnom jedem ova tri tjedna. Ma nadam se da će biti bolje.
Denise, puno sreće na ovoj operaciji, a o kralježnici ćemo kad se vratiš  :). Drago mi je da si to odlučio riješiti jer to mučenje s bolovima i lijekovima zbilja nema smisla. Uništi nam imunitet i izazove niz drugih boleština.
Operacija L4/L5 2007. godine

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #14 : Travanj 10, 2009, 22:37:04 poslijepodne »
Eto Jasna dok mi je kralješnica bila u pitanju mogao sam nekako i trpit,dok mi se mantalo ma i to sam nekako trpio,al bogami  sad ko što ti kažeš da ću trpit da nesmin ništa jesti, da moram živjeti na kruhu i vodi ,da umirem od straha što ču pojest da nebi završio na hitnoj pa u bolnici e bome neću jer sad mi se taklo u hranu a ja volim lipo papati i da budem sad još i rob toga da nesmim jesti e onda mogu uzet 2 metra konopa i kamen i bacit se u more ;D ;D ;D eto valjda mi je prelilo čašu pa jednostavno više ne mogu ,jel me između ostalog još više uz bolove ubije to pojedino ponašanje nekih lječnika koji se igraju te nas šutaju ko loptice.

Kraljeznica.com forum

Odg: U Hrvatskoj nema hitne pomoći
« Odgovori #14 : Travanj 10, 2009, 22:37:04 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com