Autor Tema: zaslužuje li ovo neku reakciju?  (Posjeta: 11000 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
zaslužuje li ovo neku reakciju?
« : Svibanj 22, 2009, 13:34:03 poslijepodne »
dakle, idući tjedan idem na operaciju. nije mi svejedno, ni najmanje.

između ostalog, ovih sam dana morala i na razgovor s anesteziologom. naš je razgovor završio ovako: "znate, mlađi ljudi češće umiru za vrijeme anestezije, ako vam je to prevelik psihološki teret - odustanite". o imenu dotičnog liječnika zasad ne bih, ta i ja se krijem iza nadimka.

nego, je li u redu tako nešto reći čovjeku kojeg za nekoliko dana čeka operacija i koji se boji? ja ne tražim da mi se pričaju bajke i stavljaju ružičaste naočale, ali zahtijevam neku ljudskost.

sad razmišljam da li da toj babetini zagorčam život. a mogu to, nisam baš bespomoćna, ali ne bih željela pretjerano reagirati.

p.s. sad još i više cijenim svoju fizijatricu i svog kirurga jer sam vidjela da ima i drugačijih.
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #1 : Svibanj 22, 2009, 13:36:23 poslijepodne »
katastrofa od anesteziologa...

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #2 : Svibanj 22, 2009, 13:53:08 poslijepodne »
Prestrašno....
A tebi želim uspješnu operaciju, brz oporavak i da nam se što prije javiš...
L5/S1 ekstruzija

Kraljeznica.com forum

Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #2 : Svibanj 22, 2009, 13:53:08 poslijepodne »

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #3 : Svibanj 22, 2009, 14:51:28 poslijepodne »
Apsolutno nevjerovatno. Pogotovo kad covjek pomisli da joj nije ni prvi ni zadnji put da kaze tako nesto.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #4 : Svibanj 22, 2009, 20:26:10 poslijepodne »
Glagen, kao prvo ta konstatacija tvoje anesteziologinje nije točna, kako i zašto ne znam, ali sam prije ovoga posta kontaktirao svog boljeg prijatelja anesteziologa koji mi je rekao nešto sasvim suprotno, čak je  počeo i objašnjavati zašto, medjutim nije mi se dalo slušati....uglavnom ova tvoj širi neistine...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #5 : Svibanj 22, 2009, 21:16:10 poslijepodne »
ok, znači moja ljutnja nije pretjerana. čekaj samo, anesteziologinjo, da se izoperiram i vratim na noge. bit će belaj :D
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #6 : Svibanj 22, 2009, 23:37:55 poslijepodne »
Vojnicki dribling-kako sam se ja takvih i slicnih stvari nadozivila, da sam bar bila tad starija, sigurno bi se cuo moj glas. Imas moju podrzku, da napravis belaj  ;).Ja sam imala fantasticnog anestezistu, i neki seminar prije operacije i prve i druge..(u Valdoltri)...prije same operacije me smirivo, jer sam tad imala 18. A sta ce tvoja?
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #7 : Svibanj 23, 2009, 06:02:26 prijepodne »
Glagen, tvoja ljutnja na takav pristup anesteziologinje je potpuno opravdana. To je stvarno uzasno kako te "pripremila".
Nemoj se bojati, nije ta anestezija nista strasno. Ja sam se probudlila vrlo brzo (i znam da sam prvo rekla "Zar je vec gotovo?"  :)), a onda sam jos nekih 4-5 sati bila pospana i spavala sam. Poslije toga, cete mozda boljeti grlo (nemoj misliti da si se razbolila, kao sto sam ja mislila  ;D), to je od tubusa koji malo izdere zdrijelo. Ali nista strasno, to prodje za 1 dan.

U svakom slucaju, sretno!!!!
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #8 : Svibanj 23, 2009, 09:30:32 prijepodne »
Glagen, da je tako nebi se ljudi izlagali tome radi nekih estetskih sitnica. Sretno na operaciji.

Evo malo rasprave o anasteziji:     Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Savjetujem ko nije primao anesteziju neka ne klika na youtube link. ;)

Ja kada sam se probudio,  nerednih 24 sata nisam spavao, ne zbog bolova vec sto mi je mozak vrvio od ideja. :D
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #9 : Svibanj 23, 2009, 13:07:20 poslijepodne »
mislim da ovaj postupak ne zaslužuje dodatnu reakciju. istina je da mlađi ljudi imaju veći stupanj alergijskih reakcija tijekom opće anestezije koje u većini slučajeva završavaju loše. starije ljude se radi dodatnog komorbiditeta bolje priprema za opću anesteziju što kod mlađih nije slučaj. upravo radi ovoga što ti je anesteziolog rekao trend je da se operacije kralješnice rade bez opće anestezije kao bi se taj rizik minimalizirao.


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
dakle, idući tjedan idem na operaciju. nije mi svejedno, ni najmanje.

između ostalog, ovih sam dana morala i na razgovor s anesteziologom. naš je razgovor završio ovako: "znate, mlađi ljudi češće umiru za vrijeme anestezije, ako vam je to prevelik psihološki teret - odustanite". o imenu dotičnog liječnika zasad ne bih, ta i ja se krijem iza nadimka.

nego, je li u redu tako nešto reći čovjeku kojeg za nekoliko dana čeka operacija i koji se boji? ja ne tražim da mi se pričaju bajke i stavljaju ružičaste naočale, ali zahtijevam neku ljudskost.

sad razmišljam da li da toj babetini zagorčam život. a mogu to, nisam baš bespomoćna, ali ne bih željela pretjerano reagirati.

p.s. sad još i više cijenim svoju fizijatricu i svog kirurga jer sam vidjela da ima i drugačijih.


Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #10 : Svibanj 23, 2009, 13:44:04 poslijepodne »
Sa 24.g bila sam na operaciji žući koja je protekla uredno, ali neposredno nakon toga pala sam u šok sa pulsom preko 220 i jedva mjerljivim tlakom. Zbog sumnje na krvarenje nakon par sati podvrgnuta sam reoperaciji gdje je utvrđeno da je hemostaza uredna. Tada je utvrđeno da je problem u anesteziji, odnosno u atropinu koji je izazvao tahikardiju. Nakon toga kroz godine imala sam još 3 opće anestezije i nije više bilo problema, ali se kasnije pridavala puno veća pažnja od strane anesteziologa , kao rizičnom pacijentu.
Zato se nadam da će ACDF koji me čeka također proteći u redu.
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2009, 13:50:40 poslijepodne Mile50 »

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #11 : Svibanj 23, 2009, 19:29:29 poslijepodne »
neurokirurže, hvala na mišljenju, ali ja i dalje mislim da je ovakav postupak bio krajnje neetičan. razumljivo je da se bojim. dodatni mi strah ne treba, činjenice mi svakako trebaju. ali postoji način i "način" da se nešto kaže. ponekad lijepa riječ može učiniti čudo. ako već moram na operaciju, je li bolje umiriti me ili me dovesti u predinfarktno stanje?

ohladila sam se, usput. ne da mi se trošiti vrijeme na prepucavanje s tom liječnicom, ali i dalje mislim da je njezin postupak bio u najmanju ruku neprofesionalan.

usput, zašto se ne rade alergotestovi na te lijekove ako je već rizik tako velik?

ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #12 : Svibanj 23, 2009, 20:26:30 poslijepodne »
slazem se. to se naprosto tako ne radi. pacijentima se uvijek trebaju predociti potencijalni rizici ali na drukčiji način. ono sto sam ja htio naglasiti je da opća anestezija nije niti malo bezopasna. a zašto se ne rade testiranja? ne znam. ali šta znači testiranje? znači li da ako je netko alergičan na penicilin da ga nikada ne smije primiti? normalno da ne znači te stoga test na anestetike može biti negativan a vi mozete imati alergijsku reakciju tijekom operacije....


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
neurokirurže, hvala na mišljenju, ali ja i dalje mislim da je ovakav postupak bio krajnje neetičan. razumljivo je da se bojim. dodatni mi strah ne treba, činjenice mi svakako trebaju. ali postoji način i "način" da se nešto kaže. ponekad lijepa riječ može učiniti čudo. ako već moram na operaciju, je li bolje umiriti me ili me dovesti u predinfarktno stanje?

ohladila sam se, usput. ne da mi se trošiti vrijeme na prepucavanje s tom liječnicom, ali i dalje mislim da je njezin postupak bio u najmanju ruku neprofesionalan.

usput, zašto se ne rade alergotestovi na te lijekove ako je već rizik tako velik?



glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #13 : Svibanj 23, 2009, 21:56:31 poslijepodne »
 nisam znala to za alergije. hvala, zanimljivo je za znati :)

ja sam onako zdravoseljački mislila: alergičan si - nema lijeka :D

ma neću ja valjda biti alergični baksuz. kažu da je šansa jednaka onoj da me zgazi auto... a mene je zgazio auto ;)
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #14 : Srpanj 23, 2009, 14:14:05 poslijepodne »
Draga Glagen.Netaktičnost tvoje anesteziologinje neču ni komentirati,jer svi znamo da je svaka operacija rizična.Uglavnom pročitala sam da je prije svake operacije vrlo važna psihička priprema bolesnika,e sad pošto je to u tvom slučaju izostalo preostaje ti da se sama psihički pripremiš i očekuješ najbolje te pomoliš dragom Bogu da sve prođe u najboljem redu i da liječnici odrade svoj posao najbolje što mogu.Iskreno se nadam da je sve prošlo u najboljem redu

Kraljeznica.com forum

Odg: zaslužuje li ovo neku reakciju?
« Odgovori #14 : Srpanj 23, 2009, 14:14:05 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com