Autor Tema: Jane Eyre - knjiga i BBC-jeva adaptacija  (Posjeta: 10555 )

0 Članova i 438 Gostiju pregledava ovu temu.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Jane Eyre - knjiga i BBC-jeva adaptacija
« : Veljača 04, 2009, 16:46:20 poslijepodne »
Ovo je topic, vise namjenjen zenama, pretpostavljam...  ;D

Ne znam kako sam u svojim "mladjim" danima propustila procitati Jane Eyre od Charlotte Bronte, uglavnom pred par dana me je moja frendica, inace ovisnica o Jane Eyre i svim ostalim kostimiranim djelima, pricala o svojoj "opsesiji", pa sam ja brzo kupila knjigu, progutala 600 strana u 3 dana (s tim da vise nisam na bolovanju), a u medjuvremenu narucila na Amazon.co.uk BBC-jevu adaptaciju iz 2006.g (uz Ponos i Predrasude i Razum i osjecaje..nisam mogla odoljeti).

Uglavnom, i knjiga i adaptacija (bas ta iz 2006.g s Ruth Wilson i Toby Stephens-om) su IZVRSNE!!!!  Ok, u TV adaptaciji, uvijek fale neki dijelovi, pa tako i ovdje, ali je tako dobro napravljena (gluma FENOMENALNA) da za potpuni dozivljaj i prijenos emocija, nije toliko bitno sto je nesto izostavljeno iz knjige.

Uglavnom, ako zelite gustati, toplo preporucam Jane Eyre!
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Jane Eyre - knjiga i BBC-jeva adaptacija
« Odgovori #1 : Veljača 04, 2009, 18:21:01 poslijepodne »
Panthagana, hvala  :). Gledala sam prilog u "Pola ure kulture" (tu emisiju rijetko propuštam), a s obzirom i na Ponos i predrasude  :), uspjela si me nagovoriti  :). Moram još potražiti i onu prethodnu knjigu koju si preporučila. Nikako da stignem do knjižnice  :(
Operacija L4/L5 2007. godine

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Jane Eyre - knjiga i BBC-jeva adaptacija
« Odgovori #2 : Veljača 05, 2009, 08:59:21 prijepodne »
Kada procitas knjigu, mogu ti ja presnimiti DVD ako zelis!
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Jane Eyre - knjiga i BBC-jeva adaptacija
« Odgovori #3 : Veljača 05, 2009, 11:09:12 prijepodne »
Puno ti hvala. Nego, danas sam pročitala u Jutarnjem da je izašla druga knjiga autora "Metastaza". On je tu knjigu po kojoj će sada biti snimljen i film (već je uprizorena u kazalištu), napisao pod pseudonimom, a riječ je zapravo o ginekologu, dr. Ivi Balenoviću. Druga knjiga "Ljudožder vegeterijanac" govori o "trećini liječnika koji ne rade ništa, trećini koja radi za svoje privatne pacijente i trećini koja radi za sebe i ove prve dvije skupine".  Kako piše, govori i o problemu poštenih i vrijednih liječnika da se uklope u takvu sredinu. Eto, koga zanima...Ja ću knjigu sigurno potražiti i drago mi je što i liječnici pišu. 
Operacija L4/L5 2007. godine

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Jane Eyre - knjiga i BBC-jeva adaptacija
« Odgovori #4 : Veljača 23, 2009, 14:37:19 poslijepodne »
Nisam još stigla do knjižnice, pa sam onda iz vlastite ponovo uzela Doživljaje dobrog vojnika Švejka, Jaroslava Hašeka. Genijalna satira, dva dana sam se neprestano cerekala  :). Worfe, mislim da bi se tebi knjiga posebno svidjela.
Operacija L4/L5 2007. godine

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Jane Eyre - knjiga i BBC-jeva adaptacija
« Odgovori #5 : Veljača 23, 2009, 14:44:24 poslijepodne »
Ja sam trenutno na citanju engleske viktorijanske knjizevnosti...Jane Eyre od C.Bronte, pa Sjever i jug od Elizabeth Gaskell (isto preporucam), pa sad krecem s Jane Austen i svim njenim djelima. Nabavila sam i BBC ekranizacije svih tih djela (a i jos mnogih), tako da prvo citam knjigu, pa onda gledam seriju. I gustam vec tjednima!!!!
Ja sam prije operacije kraljeznice bila uvijek u nekoj akciji, nikad ne bih dosla doma prije navecer...kino, kazalista, ucenje stranih jezika, druzenja...a sada me ovo sjedenje na poslu jako umori pa moram doma poslije posla kako bih se odmorila prije vjezbi navecer, i sad sam nasla super zanimaciju...i uz te knjige i BBC-jeve ekranizacije, nije mi nekako tesko biti doma. Bas uzivam!
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Jane Eyre - knjiga i BBC-jeva adaptacija
« Odgovori #6 : Veljača 23, 2009, 15:13:46 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Ja sam prije operacije kraljeznice bila uvijek u nekoj akciji, nikad ne bih dosla doma prije navecer...kino, kazalista, ucenje stranih jezika, druzenja...a sada me ovo sjedenje na poslu jako umori pa moram doma poslije posla kako bih se odmorila prije vjezbi navecer, i sad sam nasla super zanimaciju...i uz te knjige i BBC-jeve ekranizacije, nije mi nekako tesko biti doma. Bas uzivam!


Ista stvar, pogotovo sada kada je zima. Baš uživam doma. Voljela bih samo da imam više slobodnog vremena, da mogu pročitati sve knjige koje me zanimaju.
Operacija L4/L5 2007. godine

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Jane Eyre - knjiga i BBC-jeva adaptacija
« Odgovori #7 : Veljača 23, 2009, 21:00:09 poslijepodne »
Ove dane čitam samo tehnikalije ;D  bolje rečeno listam i čitam svoju arhivu stranih i domačih časopisa iz moto tematike,jer sam u fazi rastavljanja motora na sastavne dijelove i započinjem s nekim preradama,a dok ćekam da mi stignu neki djelovi naručeni preko ebaya,zabavljam se nadograđujući svoje skromno tehničko znanje ;D
Ufurao sam se 100%,toliko da mi čitanje nećeg drugog jednostavno ne bi doprlo do malog mozga ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Jane Eyre - knjiga i BBC-jeva adaptacija
« Odgovori #8 : Veljača 23, 2009, 21:19:59 poslijepodne »
Worfe, kad se budeš zaželio smijanja, onda ti toplo preporučam Švejka  :)
Operacija L4/L5 2007. godine

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre