Autor Tema: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate  (Posjeta: 15157 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« : Kolovoz 21, 2008, 16:55:21 poslijepodne »
Kevin Trudeau je autor knjige pod naslovom "Prirodni lijekovi za koje"oni" ne žele da vi znate
Danas mi je slučajno došla u ruke ova knjiga,tek sam je počeo čitati,nisam stigao daleko,četvrto poglavlje (uzrok je olimpijada ;D  ),ali ovo šta sam pročitao jednostavno me oduševljava,vjerovatno zato šta probuđuje u meni one sumnje koje sam dosad naslučivao,a to je koliko su jaki farmaceutski,liječnički i hzzo lobiji,a pogotovo udruženi,te koliko u biti njima odgovara da smo mi bolesni i da nikad ne ozdravimo ???
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #1 : Kolovoz 21, 2008, 22:36:56 poslijepodne »
Worf, pročitala sam je i odlična je. Doduše, ja sam mnoge stvari znala već i ranije, ali uvijek je dobro podsjetiti se na to kako nas "melje" farmaceutska industrija. Od kako sam se razbolila, ja sam promijenila i način ishrane (preferiram ekološki, organski uzgojenu hranu i druge zdrave stvari), o vježbanju sam postala skoro pa ovisna, a sad radim i na posebnim tehnikama disanja koji mi pomažu kod stresa (radim jako stresan posao). Od lijekova popijem mjesečno jedan do dva Lupoceta, i to samo kad me glava doista divljački boli. Nedavno mi je frend rekao da postoji i posebna tehnika rješavanja problema s glavoboljama, ali mi nije htio reći detalje. Moram otići na poseban tečaj i to ću napraviti čim pronađem malo vremena i viška love  ;D. To je nekakva tehnika joge, uglavnom sve se temelji na tehnikama disanja i slično. Otkrit ću vam više kad vidim što je to :)
Operacija L4/L5 2007. godine

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #2 : Kolovoz 31, 2008, 00:36:59 prijepodne »
Tko ima vremena subotom oko 20 sati, neka baci oko  :) na HTV 2 jer se posljednjih subota prikazuju odlični BBC-ijevi dokumentarci o hrani. Izvrsni su, odabrao ih je Hadžiselimović.
Operacija L4/L5 2007. godine

Kraljeznica.com forum

Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #2 : Kolovoz 31, 2008, 00:36:59 prijepodne »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #3 : Rujan 14, 2008, 20:35:31 poslijepodne »
"Neka hrana bude vaš lijek, neka lijek bude vaša hrana" još je Hipokrat to rekao.
Ishrana po principima makrobiotike nekako je najbliža tome jedino što bih osobno tu makrobiotiku prilagodila mediteranskom podneblju u kojem se nalazi naša zemlja a ne japanskom. Npr puno lisnatog zelenog, ribe, masl ulje, meso 1x tjedno, puno mahunarki, ječam, zob, kukuruz, rjeđe pšenica itd...Jasno da danas sve više i više imamo aditiva i neorganskog uzgoja zato su alge iz makrobiotičke prehrane dobre kao čistači , tko ih može jesti jer nisu baš ugodnog okusa i mirisa. U svakom slučaju uravnoteženost i umjerenost u namirnicama iz vlastitog podneblja, znalci pišu najbolje 35 km u krugu gdje se živi, jedan je od preduvjeta za zdravu ishranu i dobro zdravlje. Iz osobnog iskustva bih svima preporučila da prihvate neke od sjajnih namirnica iz dalekog istoka kao što su kuzu prah, prah divlje loze za podizanje imuniteta, alkalizaciju organizma i protiv upala sluznica, zatim umeboshi šljivu, kraljicu C vitamina i alkalne hrane te miso- pastu od fermentirane soje kralj čistača našeg organizma. Sjetite se povremeno tih sjajnih namirnica i dodajte ih našoj ishrani iz našeg podneblja kako bi vam neutralizirali i očistili sve ono loše što "uvalimo" u sebe iz raznih Konzuma, Lidl.a i Merkatora.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #4 : Rujan 15, 2008, 08:39:32 prijepodne »
Kokolina,slažem se s tobom,eto ja sam godinama obrađivao svoj "EKO" vrt,dok taj eko još nije bio u trendu ;D  i uvijek sam govorio,možda zbog zalijevanja me to silno povrče i malo voča ispada skuplje no na tržnici,ali bar znam šta jedem,kako ja,tako i moja obitelj ;D  Ali eto,zbog mog stanja je i vrt zapušten,nadam se da ću se u skoroj budučnosti moć vratiti i takvim aktivnostima.
Možda,hmmm morat ću,jer ako nam naši dragi vlastodršci opale porez na neobrađenu zemlju,a ja osim vrta imam puno neobrađene zemlje ;D  Umjesto MOTORIIIII...,pjevat ću TRAKTORIIIIII... :D :D :D :D :D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #5 : Rujan 15, 2008, 08:44:46 prijepodne »
Worf, super je imati svioj vrt. meni nikako ne uspjeva jer nemam vlastite zemlje, a ni "bokja" polovica mi baš nije od volje za hortikulturu. Nemoj ga zapustiti ako ti ženski dio, ne znam jesi li oženjen, nijenza rad u vrtu zamoli nekog od rodbine ili prijatelja da ti povremeno prođu motokultiovatorom i pomognu čupati korov a ti onda poolako koliko možeš. Ima kultura koje i nisu toliko zahtjevne. Makar voćkice što možeš s nogu obrezivati.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #6 : Rujan 15, 2008, 09:41:40 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Worf, super je imati svioj vrt. meni nikako ne uspjeva jer nemam vlastite zemlje, a ni "bokja" polovica mi baš nije od volje za hortikulturu. Nemoj ga zapustiti ako ti ženski dio, ne znam jesi li oženjen, nijenza rad u vrtu zamoli nekog od rodbine ili prijatelja da ti povremeno prođu motokultiovatorom i pomognu čupati korov a ti onda poolako koliko možeš. Ima kultura koje i nisu toliko zahtjevne. Makar voćkice što možeš s nogu obrezivati.

Blago tebi,barem neš morat plačat porez na neobrađenu zemlju ;D  Moja bolja polovica bi obrađivala vrt,ali joj se neda ;D  Vrt mi je kod vikendice,tj 6,5 km udaljen od mjesta stanovanja,a mojoj ženi se neda ići tamo tako često (kao meni),barem vočke mi nisu zapuštene,s njima nemam problema,osim šta ponekad rode,a ponekad ne,jer ne koristim nikakve pesticide i umjetna gnojiva ;D
Evo slike moje vikendice,slikano iz vrta
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo i link na na motocikli.com stranici,gdje sam pisao o jednom otkriču u mojoj šumi ;D
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #7 : Rujan 15, 2008, 23:14:09 poslijepodne »
E je ti ta žena. :-X  Ma daj, reci joj da sam joj poručila kako je vrlo komodna da ne kažem pomalo lijena. Pa imati vikendicu i vrt 6 km od kuće je milina božja. Možeš pješke a kamoli ne vikendom kidnuti. Ma ona ti je vjerovatno još mlada pa je to ne interesira. Čim se uhvati 50-te eto ti nje u vrt. ;) ::)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #8 : Siječanj 10, 2009, 21:28:59 poslijepodne »
Worf super ti je vrt evo baš se sad pomalo spremam na jedan zahvat ako budem mogao zbog kičme pa lagano zasadit nekih 30 maslina i onako za svoj gušt u prirodu  meditacija tićice svjež zrak i super,samo da mi vuk ne dođe :D :D :D crvenkapica i može al samo s kolačima :D :D :D :D

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #9 : Siječanj 11, 2009, 07:56:09 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Worf super ti je vrt evo baš se sad pomalo spremam na jedan zahvat ako budem mogao zbog kičme pa lagano zasadit nekih 30 maslina i onako za svoj gušt u prirodu  meditacija tićice svjež zrak i super,samo da mi vuk ne dođe :D :D :D crvenkapica i može al samo s kolačima :D :D :D :D

Budi oprezan,da ti umjesto Crvenkapice ne dođe lovac Luka :D :D :D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #10 : Siječanj 12, 2009, 12:17:35 poslijepodne »
Hahah ako dođe lovac luka  ubćemo vuka ,a crven kapica će nam kolača nosit te će lovac luka baku zaprosit i eto fešte na mom ranču :D :D :D :D

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #11 : Travanj 23, 2009, 20:08:25 poslijepodne »
Vrt je zakon, tko god se bavi sa tim, pozivit ce dugo....neznam ako ste gledali Oprah, gdje je bila emisija, gdje je najvise 100 godisnjaka....da ne duzim, al svima je bilo zajednicko - vrt, hrana iz vrta, 2 case vina dnevno uz druzenje i nista vise, i naravno ljubav.....Ja mislim da treba biti umjeren sa svim, jer nije svako za presnu hranu, i nije svako za meso....al ribu, steta sto Vi tamo, to malo bolje ne koristite...i da se bar malo i cjene spuste, pa bi ljudi jeli ribu....

Kokolino ja bi samo napomenila, da bi mnogi jeli bio al to je poskupo, pa onda ljudi kupuju sta jim je u mogucnosti...al inace sve sto si napisala istina je...

Jasna jel moguce se nauciti laganini jogu preko interneta...recimo za moj primjer. Ja radim samo dihanje...i naravno ciscenje po cjeli dan, 3 psa....jel se to broji  ??? ??? ;D???

Worf zivijo ti bar 110 godinica sa tim vrtom, a i zenu natjeraj....reci joj ili u vrt, ili nista od sexa  ;D :-* :-* ;) ;)
izvini na sali
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #12 : Travanj 28, 2009, 20:34:36 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jasna jel moguce se nauciti laganini jogu preko interneta...recimo za moj primjer. Ja radim samo dihanje...i naravno ciscenje po cjeli dan, 3 psa....jel se to broji  ??? ??? ;D???
Zaista ne znam može li se joga učiti preko interneta. Ja sam bila na tečaju meditacije prije nekih 20 godina, a na jogu nikad nisam stigla. Razmišljam da odem na tai-chi, kad jedanput uhvatim vremena. "Melje" me posao i druge obaveze, pa ne stignem na to što bi htjela probati  :(
Operacija L4/L5 2007. godine

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #13 : Travanj 30, 2009, 16:51:47 poslijepodne »
Steta, ovde gdje sad zivim nema nista, ni joge, ni tai-chi, al imam prirode oko sebe hahahah. Jasna tai-shi ti je super ideja...

Kad smo kod biljnih ljekova, znas sta sam maloprije napravila...bolje i to nego jos ljekova. Uzela sam cjeli tanjir koprive zare i nagurala na bolna mjesta, u gace....(straznjica i kicma)..oci izpadaju :o :o :o :o. Radije i to podnosim; Sva mi se koza upalila, a eto mama cula da je to zdravo, a ja sve izprobam. Ja znam za cajeve i u prehrani...al ovako na kozu...sad znate iz prve ruke.
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #14 : Travanj 30, 2009, 17:56:24 poslijepodne »
Brinetka, ja se baš ne bih igrala s tom koprivom, evo mene sve peče kad te samo zamislim...
L5/S1 ekstruzija

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #15 : Travanj 30, 2009, 18:32:34 poslijepodne »
Katarina, neznam vise sta bi, zadnjica me pece, boli, pa da  i koprivu probam? Guza mi je sva popecena, al eto kazu da je to ljekovito, napravila sam sebi 2 litre caja, posto imam i bakteriju u urinu, al za to je kopriva fenomenalna....dragi moji, ne izprobavajte to na svojoj kozi  ;D ;D ;D
poz svima
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #16 : Travanj 30, 2009, 22:07:46 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Katarina, neznam vise sta bi, zadnjica me pece, boli, pa da  i koprivu probam? Guza mi je sva popecena, al eto kazu da je to ljekovito, napravila sam sebi 2 litre caja, posto imam i bakteriju u urinu, al za to je kopriva fenomenalna....dragi moji, ne izprobavajte to na svojoj kozi  ;D ;D ;D
poz svima

U tu svrhu se uzima koprivino mlado lišće ;D  Znam da je to starinski antireumatik,ali da je antiišijalgik nisam ćuo ???
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #17 : Travanj 30, 2009, 22:30:28 poslijepodne »
Da, da koja sam ja budala....sad ce morati dragi da puse......i sad mi bridi  ;D ;D ;D.
Muski sam ja to podnijela...mozda sam trebala dati listic,a ne tanjir koprive....ako nista, caj mi je super...
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Kraljeznica.com forum

Odg: Prirodni lijekovi za koje"oni"ne žele da vi znate
« Odgovori #17 : Travanj 30, 2009, 22:30:28 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com