Autor Tema: Vase misljenje o forumu  (Posjeta: 7255 )

0 Članova i 33 Gostiju pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Vase misljenje o forumu
« : Svibanj 02, 2009, 22:36:52 poslijepodne »
Pozdrav svima,

Zanimaju me misljenja o forumu. Pitam iz razloga sto je bilo spomenuto u raspravama da na forumu vlada tmurno raspolozenje i crnilo. Nazalost mislim da na forumu ovakvog tipa ne moze biti puno drugacije. Uglavnom ima puno problema i losih prica ali i onih dobrih iskustava. Pokoji post nevezan uz zdravlje naravno pomaze.
Mislim da je super kad se zabiljeze sva ta negativna iskustva kako bi netko u buducnosti imao informacije.
Mislite li da bi se nesto moglo promjeniti u radu foruma da bude pozitivniji i ucinkovitiji?

Bojan
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #1 : Svibanj 02, 2009, 23:05:36 poslijepodne »
Poz Bojan,
Ja sam odusevljena ovim forumom...Na ovakom forumu se okupljaju ljudi koji imaju probleme sa kraljeznicom i ne mozes usred neke tuzne price izpricati vic, ili reci, ma bit ce bolje, samo pozitivno, kad svi dobro znamo, da te to htjeo ili ne, obuzme....odu ti zivci od svih tih bolova i trazis ljude, koji ce ti reci, da te razumiju, da znaju kako ti je, jednostavno da znas, da kad te zaboli, mozes ovde to napisati, i bit ce ti lakse...lakse nego nekom zdravom, kad to reknes, on moze suosjecati, al ne razumiti.
Otvorene su teme vicevi i ostalo, al ne moze biti vise takvog tipa sadrzaja, kad je forum o kraljeznici.

Meni je neprijatno pisati, jer necu nikom da pametujem, iako sam stvarno mnogo toga muski podnijela...i pisala bi ja i vise, al necu da sam nametljiva ili neka sva u "bedu"....sve sto pisem, pisem ono sto sam dozivila....vesela sam osoba, al nekad od bolova ne mogu o veselim stvarima, samo zelim da me neko razumije.

Pozitivni ste vi svi na tom forumu....mislim da ljudi vise to traze, a anekdote, tracevi su na ostalim forumima...samo klik i mozes biti gdje god zelis...
Izvinite na dugom postu.
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

GSM

  • Gost
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #2 : Svibanj 03, 2009, 02:50:04 prijepodne »
Mislim da ovaj forum sluzi svojoj svrsi...

Cesto se registriraju i u rasprave ukljucuju novi clanovi. Mi, koji smo vec duze ovdje, izmjenjumemo iskustva s terapijama, bolnicama, lijecnicima, vrstama operacija...

Imamo srecu da nas redovno posjete kompetentni clanovi (Neurokirug i kokolina), te nas usmjere ako u necemu grijesimo ili krivo pisemo. Osobno sam pozvao neke doktore da nam se ukljuce u rasprave i pomognu, nazalost jos nisu "stigli", ali se nadam da ce se s vremenom ukljuciti...

Mislim da forum treba ostati ovakav kakav je, uz imenovanje barem 2 moderatora koja ce redovito pratiti i usmjeravati rasprave, rezati teme, premjestati postove, itd.

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #3 : Svibanj 03, 2009, 08:11:10 prijepodne »
Slažem se s onim što su napisali prethodnici. U onim danima, ili bolje rečeno noćima, kad nisam znala što ću od bolova, da nije bilo ovog foruma ne znam što bih, ne samo da sam naišla na informacije nego i na prijateljsku podršku i razumijevanje.
Osim toga, kako prilično u zadnje vrijeme pretražujem internet na te teme vidim da ustvari ima jako malo informacija izvan ovog foruma, a tu su još teme lijepo sistematizirane pa ih možeš pratiti. Puno znače komentari naših stručnjaka, a i mogućnost da nekom možeš poslati PP.
Istina jeste da su teme i iskustva prilično teški, kojiput se deprimiram kad pročitam nečiju priču ili vidim komentar koji me prestraši, ali to je naša stvarnost, i zato nije loše da postoje i mjesta gdje možemo neobavezno pročavrljati ili se nasmijati vicu.
Mislim da su i teme vezane uz bolovanja i plaće, liječničke komisije i zakonsku regulativu vrlo dobre jer sam baš ovdje bila upoznata s takvim stvarima o čemu nisam ništa znala, a na poslu me nitko nije upozorio.
Dakle, sve pet, a za malo bolje raspoloženje će se valjda pobrinuti ljepše vrijeme, a i mi sami kako se budemo sve bolje osjećali...
L5/S1 ekstruzija

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #4 : Svibanj 03, 2009, 15:01:40 poslijepodne »
Forum pratim skoro od samoga početka, a uključio sam se nešto kasnije. I mogu reći samo pohvale za rad foruma, iako u vremenu kad sam se uključio nije još bio toliko aktivan, bilo je manje članova, manje rasprava... ali svako pročitano iskustvo  mi je bilo dragocjeno. Kad sada čitam rasprave po forumu vidim da se forum napunio s dosta informacija, iskustava, savjeta...  i siguran sam da će uvelike pomoći mnogima koji imaju probleme s kralježnicom i traže rješenje.  I dobro je što se takva iskustva mogu pročitati na jednom mjestu. Razumijem da će ovdje biti, i da ima puno više loših iskustava ali i takva iskustva su dobro došla, možda nekima pomognu da ne naprave slične pogreške. Nekima će takva iskustva pomoći da se ne osjećaju usamljenima u bolovima s kralježnicom...
A pozivam i članove s pozitivnim iskustvima da češće navraćaju na forum kako bi svojim dobrim iskustvima unijeli malo više pozitive.
Nadam se da će se uz Neurokirurga i Kokolinu uključiti i drugi liječnici. Forum je dosta dobio na kvaliteti njihovim sudjelovanjem.
pozdrav Bojanu i hvala na ideji, inicijativi i naporu za Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #5 : Svibanj 03, 2009, 18:44:57 poslijepodne »
GSM, hvala na pozivanju lijecnika. Sto se tice moderatora samo da mi prodje guzva u sljedecih 2-3 tjedna i budem dogovorio moderiranje.

Josko, hvala na napisanom. Stvarno mi nije problem sve oko foruma i stranica jer vidim da ima funkciju i pomaze.
Uglavnom htio sam vidjeti opcenito misljenje i poneki prijedlog.

Recimo jedna stvar koja me muci je da ima puno vise posjeta od broja clanova foruma. Znam da ljudi vise vole citati nego sudjelovati ali steta je da nema vise poruka. Budem jedan dan stavio sve komentare sa stranica na jedno mjesto. Vise od 200 komentara u protekle dvije godine.
Ne znam koliko bi imalo smisla omoguciti pristup forumu samo registriranim clanovima.
Stranice inace mjesecno posjeti oko 5000-6000 ljudi. Nemam tocnu statistiku za forum ali broj je isto tu negdje.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #6 : Svibanj 03, 2009, 18:57:34 poslijepodne »
Moje je mišljenje slično sa već napisanim u prethodnim postovima u ovoj temi.
Po meni je najbitniji psihološki učinak, lakše se nositi sa problemom kada znaš da nisi sam, kada vidiš da ima i gore.

Volio bi da se više piše o  iskustvima alternativne medicine kada su bolesti kralježnice u pitanju jer je očito da je zapadna medicina (po meni) na koljenima što se tiče niza problema koji dovode do bolova u kralježnici.

Kako to pokušavaju rješiti na istoku?

Otvorio sam temu o alternativnoj medicini Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se





« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2009, 13:48:05 poslijepodne Jopan »
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

GSM

  • Gost
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #7 : Svibanj 03, 2009, 19:10:30 poslijepodne »
@bojan

mozes jedno vrijeme probati "zatvoriti" forum, da ga mogu gledati samo registrirani korisnici pregledavati.
Osobno sam to koristio na jednom svom forumu - clanstvo se jako povecalo, postovi pomalo...

Sto se statistika foruma tice, otvori Google Analitics (ako vec nisi) i ubaci kod u template foruma.. pa cemo znati tocne podatke.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #8 : Svibanj 03, 2009, 19:46:12 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
@bojan

mozes jedno vrijeme probati "zatvoriti" forum, da ga mogu gledati samo registrirani korisnici pregledavati.
Osobno sam to koristio na jednom svom forumu - clanstvo se jako povecalo, postovi pomalo...

Sto se statistika foruma tice, otvori Google Analitics (ako vec nisi) i ubaci kod u template foruma.. pa cemo znati tocne podatke.

da, to je problem. poveca se broj clanova ali ne i postova. mozda samo malo ali i to je pocetak. a i vidi se koliko je ljudi zainteresirano.

Imam analytics ali kad se strgao forum zadnji put nisam ga ubacio u index stranicu. moram staviti neki Google analytics mod za SMF.
Samo da mi prodje frka na poslu i biti ce svega. za ljeto plan je prebacivanja stranica na Joomlu 1.5 i onda ce biti super. Mozda prebacim i forum na istu domenu da bude bolji Google PR; Alexa rating i ostalo. Uskoro....
Analytic mi radi za stranice.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #9 : Svibanj 03, 2009, 22:27:54 poslijepodne »
S obzirom da je većina rekla nešto s čime se slažem, neću ponavljati pohvale nego ću dati prijedlog s kojim bi forum možda dodatno "živnuo". Naime, palo mi je na pamet da bi se možda mogao otvoriti dio foruma namijenjen samo liječnicima, gdje bi onda oni mogli raspravljati ne samo o bolestima kralježnice, nego i o drugim temama. Premda bi meni osobno te njihove rasprave bile vrlo zanimljive  :) (ne mogu si pomoći, uvijek sam znatiželjna  :)), mislim da ih ne bi trebali vidjeti pacijenti. Prvo zato što bi nas te rasprave zasigurno dodatno zbunile, a drugo oni ne bi mogli slobodno raspravljati jer bi bili opterećeni time što mi mislimo. Ako liječnici počnu dolaziti na forum i zbog sebe, a ne samo zbog nas - mislim da je veća šansa da se tu i tamo "zalete" pa nam daju nekakav konkretan savjet.
Drugo, mislim da bi trebali biti malo suptilniji kada nekoga optužujemo da je nepismen i da se ne zna ponašati na netu. Treba uzeti u obzir da smo mi križoboljci uglavnom ljudi koju već imamo neku godinu, a to znači da se ne znaju baš svi služiti onim što internet nudi, niti su naučili kulturu ponašanja koju smo i mi stari surferi - nekad davno učili (pisanje velikim slovima i slično). To naravno ne znači da svima treba dopustiti da rade što hoće, nego samo da se to može reći i na jedan drugačiji način, a ne da se javno vrijeđamo. S obzirom da pripadam malo starijoj generaciji, iz iskustva znam da bi ti "stariji" ljudi rado sudjelovali u raznim raspravama na internetu, ali zaziru od njega jer im još nije baš sve jasno kako to funkcionira i boje se da ne pogriješe.
Eto, ako mi još nešto padne napamet - napisat ću. 
Operacija L4/L5 2007. godine

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #10 : Svibanj 03, 2009, 22:53:55 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Naime, palo mi je na pamet da bi se možda mogao otvoriti dio foruma namijenjen samo liječnicima, gdje bi onda oni mogli raspravljati ne samo o bolestima kralježnice, nego i o drugim temama. Premda bi meni osobno te njihove rasprave bile vrlo zanimljive  :) (ne mogu si pomoći, uvijek sam znatiželjna  :)), mislim da ih ne bi trebali vidjeti pacijenti. Prvo zato što bi nas te rasprave zasigurno dodatno zbunile, a drugo oni ne bi mogli slobodno raspravljati jer bi bili opterećeni time što mi mislimo. Ako liječnici počnu dolaziti na forum i zbog sebe, a ne samo zbog nas - mislim da je veća šansa da se tu i tamo "zalete" pa nam daju nekakav konkretan savjet.

Hm, zvuci Ok ali nekako sam skeptican. Svi su ionako nepovjerljivi sto se tice interneta. Cini mi se da bi to funkcioniralo samo kad bi lijecnici ostavili pravu e-mail adresu ili na neki drugi nacin potvrdili da su lijecnici. Ustvari morali bi vjerovati meni, a to nema sanse.   ;)
Po meni trebali bi doci na forum da vide sto govore pacijenti i da imaju priliku neformalno popricati. kao sto vidimo nema previse interesa.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Drugo, mislim da bi trebali biti malo suptilniji kada nekoga optužujemo da je nepismen i da se ne zna ponašati na netu. Treba uzeti u obzir da smo mi križoboljci uglavnom ljudi koju već imamo neku godinu, a to znači da se ne znaju baš svi služiti onim što internet nudi, niti su naučili kulturu ponašanja koju smo i mi stari surferi - nekad davno učili (pisanje velikim slovima i slično). To naravno ne znači da svima treba dopustiti da rade što hoće, nego samo da se to može reći i na jedan drugačiji način, a ne da se javno vrijeđamo. S obzirom da pripadam malo starijoj generaciji, iz iskustva znam da bi ti "stariji" ljudi rado sudjelovali u raznim raspravama na internetu, ali zaziru od njega jer im još nije baš sve jasno kako to funkcionira i boje se da ne pogriješe.
Eto, ako mi još nešto padne napamet - napisat ću. 

Sto se ovog tice slazem se u potpunosti. Nepoznavanje net-a i "nepismenost" nisu razlog za nesudjelovanje. Nisam ni ja nesto ni u jednom od toga (niti sam veliki poznavatelj foruma pa zato i ima konfuzije i problema na forumu), a nisam ni pretjerano pismen i zato pisem sve bez kvacica :)
Problem moze samo biti to kad netko stariji misli da njegova mora biti zadnja i da mladji nemaju pravo misliti i da ne znaju sto je istina. Moje poznavanje inteneta ne daje mi za pravo da se bahatim, a ni necije veliko zivotno iskustvo ne moze biti jedina bitna stvar.
Ali tako je to oduvijek. Borba "mladih" i "starijih".  :)
« Zadnja izmjena: Svibanj 03, 2009, 22:56:24 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #11 : Svibanj 04, 2009, 08:07:02 prijepodne »
iako sam tek odnedavno ovdje, midlim da je ovaj forum "svrhovit". barem meni znači nešto jer ponekad kad me uhvate žestoki, žestoki bolovi imam osjećaj da me nitko ne razumije. osjećam da me nastoje razumjeti, ali ne shvaćaju kad ja ne želim (a zapravo ne mogu) na koncert ili u kazalište. a ovdje, ovdje ne moram opisivati kako boli, osjećam razumijevanje.

koliko sam shvatila, ovdje su povremeno problem sukobljivi pojedinci. ma neka ih... ako netko ne zna komunicirati drugačije engo provocirati sukob - neka, na ostalima je ne reagirati na to. ja i takve ljude poštujem, imaju pravo biti takvi kakvi jesu.
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #12 : Svibanj 04, 2009, 08:33:38 prijepodne »
Pošto sam član foruma gotovo od samih početaka,mogu reći da je forum poprilično evoluirao u pozitivnom smjeru,nadam se da će nadogradnje bit i dalje pozitivne.
Moj prijedlog bi bio da se otvori podforum s najčešćim pitanjima i odgovorima,ali tu da ima pristup u postanju samo administrator,tj da administrator izdvoji iz foruma najčešća pitanja i odgovore i stavi ih na jedno mjesto,a mi ostali možemo samo čitati,bez offanja ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #13 : Svibanj 10, 2009, 11:19:40 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Sto se statistika foruma tice, otvori Google Analitics (ako vec nisi) i ubaci kod u template foruma.. pa cemo znati tocne podatke.

Stavio analyticis code i na forumu je jucer bilo 100 posjetitelja (tu ne racunam one koji su stigli preko kraljeznica.com)
To je puno pogotovo jer je vikend, a vikendom je manje posjetitelja.
Jedino sto svi traze quick fix rjesenja i informacije pa nema registracija. Ali bude i toga.
Bas me zanima broj za 7 dana.
Uglavnom kombinirano stranica i forum su preko 7000 posjetitelja mjesecno.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

GSM

  • Gost
Odg: Vase misljenje o forumu
« Odgovori #14 : Svibanj 10, 2009, 11:40:12 prijepodne »
Odlicno.

Upisi si koliko sada ima korisnika, nakon 7 dana zakljucaj forum za neregistrirane korisnike, i onda opet nakon 7 dana usporedi rezultate (broj postova, clanova, i slicno).

 

Nagradne igre