Autor Tema: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....  (Posjeta: 35235 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #18 : Siječanj 18, 2010, 21:02:22 poslijepodne »
Ljudi moji malo smo skrenuli s teme eto ja osobno mislim da bi svi mi kao što je Brinetka rekla trebali imat psihoterapeuta koji bi nam sigurno puno znaćio u ovakvim trenucima bolova,čekanja na fizikalne i sve ostalo.Eto ne želim reći da smo mi svi luđaci al s godinama živci volja i snaga opadaju i treba neko ko bi nam u tom svemu pomogao.Recimo ja kod svoje dr psihijatrice odem i rećem sve što me muči briga me ko če što mislit dal sam lud ili ne svakom po volji,al ista mi je u 1000 zapreka znala pomoći,kad bih joj rekao da me boli toliko da nemogu čekat sjedit da me to pravi nervoznim,naravno vidila bi u čemu je problem i koji pregled moram obavit te je direktno zvala na određeni odjel te me uputila bez čekanja.Znam neko može reći ti želiš prioritet kao što sam znao doživjeti da mi ispred čekaone kažu,al kad pogledam ima tamo ljudi koji svi tako fino i strpljivo čekaju i ne bunu se jer imaju recimo problem sa štitnjačo,i sad bi ja trebao sa bolesnom štitnjačom ikralješnicom također mirno sjediti.Dao Bog da mogu al ako me boli nikom od onih koji čekaju dok sam ja ušo preko reda neće pasti kruna,jer i kad sam se bolje osjećao a trebao izvršit neki pregled znao bi dati prioritet svima koje boli djeci,starim osobama,trudnicama itdNeš mentalitet je takav da ne prihvaćamo još psihijatre,jer odma se protumači lud i munjen,al kad bi vidjeli zašto ljudi dolazu radi kojih problema sigurno bi se smijali,al eto oni mislu da nemogu to riješiti pa se javu istom psihijatru,i ja ih neosuđujem.Ja samo znam da je meni moja doktorica puno pomogla da prebrodim sve faze vezane uz kralješnicu a ujedno eto da nije bilo nje nebi ni dan danas možda operirao žuć i kralješnicu,te joj se ovim putem od srca zahvaljujem jer u dobroj suradnji s njom i naravno drugim lječnikom kood kojeg moraš ić,nevidim neuspjeh već veliki uspjeh.
Kao što je u braku naj bitnija stvar komunikacija tako se treba održati odnos lječnika i pacjenta :)

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #19 : Siječanj 18, 2010, 21:27:38 poslijepodne »
Ja isla i kod psihajatra, rekla mi da kupim sebi psa  :o i kod psihologa, dala mi papir i olovku i rekla da nacrtam svoju mamu  :o hahaha ....ili sam ja toliki peh ... ili? Denise super da si nasao dobru psihijatricu  ;)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #20 : Siječanj 18, 2010, 21:42:41 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja isla i kod psihajatra, rekla mi da kupim sebi psa  :o i kod psihologa, dala mi papir i olovku i rekla da nacrtam svoju mamu  :o hahaha ....ili sam ja toliki peh ... ili? Denise super da si nasao dobru psihijatricu  ;)
Besana nisam rekao jednu naj bitniju stvar a to je da psihijatricu imam već godinama i stvoren je prijateljski odnos.Čim uđem u ordinaciju ona već zna kakvog sam raspoloženja ,al kažem godinama se to stiće,nemoj očekivati da će ti prvi put kad dođeš doktor to napraviti jer ipak on mura uć u dubine problema,Znaš samo da si vidjela kad sam joj rekao da sam se operirao,kako je bila sretna jer to je velik napredak i za mene i za nju,jer žena zna da nije sve te godine s menom razgovarala uzalud.Na početku mog prvog odlaska crtao sam i ja sve te mame tate i brata sestre ,mora ,planine malo mi je bilo sve to smiješno,al poslije sam malo proučio i vidio da svaki taj detalj njoj nešto govori o tebi i tvom problemu.Naravno ne želim reći da svak mora ići ,da je ona spasitelj,ili neki čudotvorac al svak treba prosuditi po sebi i svom  zdravstvenom stanju.Ja sad imam toliko povjerenja da bi njoj rekao neki problem prije nego ženi ili bilo kojem prijatelju,i uvjek vjerujem da bi dobio pravi odgovor za pravo riješenje ;)

Kraljeznica.com forum

Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #20 : Siječanj 18, 2010, 21:42:41 poslijepodne »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #21 : Siječanj 18, 2010, 22:28:39 poslijepodne »
ja onda ne trebam psihijatru jer psa već imam, ili bi meni rekli da si kupim još jednog he he

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #22 : Siječanj 18, 2010, 22:41:04 poslijepodne »
No coment

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #23 : Siječanj 18, 2010, 23:25:43 poslijepodne »
Jah, bice da sam trebala vise puta otici, jer sam bila po jedan put kod obje. Ovo za psa, dosla sam joj poslije saznanja da mi se hernija vratila, poslije tog mog stanja nepokretnosti  od nekih 10 dana, sva  u grcu ,strahu, pa je valjda skontala da bi mi pas popravio raspolozenje, shto vjerovatno i bi. Ali moje raspolozenje je poslijedica, pa valjda trebam raditi na uzroku, na mom stanju, bolesti kicme. Eventualno malo razbiti strah od svakog pokreta, samim tim strah od zivota. Osim toga ko bi psa satao ako mene zaboli?  ;D
Meni je to bilo blesavo.
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #24 : Siječanj 19, 2010, 19:00:13 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jah, bice da sam trebala vise puta otici, jer sam bila po jedan put kod obje. Ovo za psa, dosla sam joj poslije saznanja da mi se hernija vratila, poslije tog mog stanja nepokretnosti  od nekih 10 dana, sva  u grcu ,strahu, pa je valjda skontala da bi mi pas popravio raspolozenje, shto vjerovatno i bi. Ali moje raspolozenje je poslijedica, pa valjda trebam raditi na uzroku, na mom stanju, bolesti kicme. Eventualno malo razbiti strah od svakog pokreta, samim tim strah od zivota. Osim toga ko bi psa satao ako mene zaboli?  ;D
Meni je to bilo blesavo.

Moj prijatelj je isto bio par puta kod psihijatra, pa ga je pitao da li ima psa, on odgovori da ima, pa mu je rekao neka ga šeće.
Možda im to piše u nekom priručniku "upute za upotrebu - kako razgovarati sa pacijentom"?  ???
Ja imam peseka i on mi je baš pravo društvo. Kad me boli on kao da to osjeća, pa legne kraj mene i samo me "milo" gleda. Pročitala sam par članaka o tome kako kućni ljubimci djeluju terapeutski. Pa valjda zato preporuka za psa.
2006. interlaminectomia L4-L5

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #25 : Siječanj 19, 2010, 20:56:24 poslijepodne »
Pas potiće čovjeka na aktivnost,znači ludi psihjatri hahahah  :D :D na kraju će teb vi i po par pasa dobit hahahahah

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #26 : Siječanj 19, 2010, 21:40:37 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
ja onda ne trebam psihijatru jer psa već imam, ili bi meni rekli da si kupim još jednog he he
ja imam dva???sta sad???
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #27 : Siječanj 19, 2010, 21:53:30 poslijepodne »
pa od kredita me zaboli...

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #28 : Siječanj 19, 2010, 21:55:25 poslijepodne »
Ne znam Pegulo, možda da kupimo cijeli čopor pasa pa ih upregnemo u saonice  ;D

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #29 : Siječanj 19, 2010, 21:57:14 poslijepodne »
I dobro zaključak teme je što? Da li je riješenje pas il  psihijatar ;)

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #30 : Siječanj 19, 2010, 22:26:09 poslijepodne »
hehe mislim da je rjesenje imat blesavog muža.
Čiri on meni sad u signature i ja ga pitam: na koju sam ja ono operaciju  bila???? A on ce na to važno: pa na vazektomiju hehe hehe
I sad kome triba psihijatar????
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #31 : Siječanj 19, 2010, 22:37:15 poslijepodne »
Pegula mislim da treba tebi i njemu :D :D :D :D a pošto imašdva pasa dobićeš još dva :D :D,eto moja žena mene lupa rukom po leđima i ja joj kažem pa znaš da sam operiran,a ona će meni auuuuuuu a kad je to bilo već si ti ko nov,i eto sad ti vidi kome triba psihijatar  :D :D

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #32 : Siječanj 19, 2010, 22:39:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ne znam Pegulo, možda da kupimo cijeli čopor pasa pa ih upregnemo u saonice  ;D
u mene ti to izgleda ovako:
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #33 : Siječanj 19, 2010, 23:30:07 poslijepodne »
Slatkiši, ovaj u sredini je najslađi  :-*

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #34 : Siječanj 20, 2010, 08:59:32 prijepodne »
pa madagaskar, di izabere bas onoga koji nije njen???? gotova si sad  :D :D
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #35 : Siječanj 20, 2010, 09:51:36 prijepodne »
Pa znam ja kojeg treba jel, ne bi li ga uzela k sebi, ionako nije njen. A ja sam ti oduvijek "znala" birati u životu  ;D

Kraljeznica.com forum

Odg: Forum, samopomoc, promjena stava prema zivotu,....
« Odgovori #35 : Siječanj 20, 2010, 09:51:36 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com