Autor Tema: Iskustvo iz Sarajeva (besana)  (Posjeta: 99071 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #108 : Studeni 19, 2010, 19:19:20 poslijepodne »
Pitaš kako sam uspjela posložiti neke stvari!? Da ti iskreno kažem - ne znam ni sama, ali sam vidjela da neću daleko dogurati ako ću dopustiti da me "svaka šuša" na poslu iznervira, a zbog posla sam se i najviše nervirala. Kad mi netko nešto priča na poslu što mi se ne sviđa ili nešto krivo ili nešto što nema veze s poslom (interesira ju moj privatni život), samo slušam i kimam s glavom, a u glavim mislim "tko te šiša". Kad ode od mene zatvorim oči, par puta duboko udahnem, sjednem na svoju loptu i nastavim s radom. Danas sam bila na poslu 11 sati, sjedila sam svojoj lopti i sve je bilo o.k. Za vikend ću se posvetiti rekreaciji da to nadoknadim.

Pitaš i za šetnje - moj odgovor je: tvoje tijelo osjeća i zna što mu najviše odgovara, pa dakle kao što i sama rekla - poslušaj ga!

Sretno dalje! Polako ali sigurno!  ;)
2006. interlaminectomia L4-L5

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #109 : Studeni 20, 2010, 10:17:10 prijepodne »
slobodno setaj, lezanje nije dobro....

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav besana

i ja sam citala da je stres najveci neprijatelj nasem zdravlju,imas uzeti u apoteci tablete antidep ,mislim da se tako zovu,nije u smislu tableta za smirenje(apaurin ili bosaurin) nego bas protiv depresije nesto na biljnoj bazi,tako da ako ti je posao bas stresan zasto da ne?!

a sto se tice setnjica,meni su prije operacije godile duge setnje tako da sam svo slobodno vrijeme provodila setajuci,a sada setam pomalo koliko mogu izdrzati ali vidim da mi opet godi,lezanje me unistava,pogotovo kad me sunce zove napolje  :o

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #110 : Veljača 25, 2011, 00:10:40 prijepodne »
Eh dosta je i mog lezanja bilo.  :)
Trenutno sam na godisnjem odmoru. 15.03. pocinjem raditi, uz Boziju pomoc.
Bolova imam malo, skoro pa nimalo.Ali i kad me zaboli, ne hvata me panika, ne ukocim se od straha, cime sam prije pogorsavala te bolove. Skoro da ne obracam paznju na povremene bolove.
Setam svaki dan najmanje sat vremena. Idem na fizikalnu terapiju. Smrsala sam poprilicno, ali imam jos uvijek nekih 7-9 kg viska, koje planiram skinuti, i opet uz Boziju pomoc  :)
Nakon 14 mjeseci bolovanja, nakon sto sam bila prokovana za krevet 7 dana, te slabo pokretna narednih 7 mjeseci, mislim, u stvari sugurna sam, da su meni tablete Zoloft (antidepresivi) puno pomogli. Na moje pitanje doktorici psihijatrije da li je depresija dovela do onako jakih bolova ili je bilo obratno, jaki bolovi doveli do depresije, rekla mi je da ne zna, i da je to pitanje poput onog "Sta je starije - kokos ili jaje"  :) Kako god, depresija i diskus hernija, barem kod mene su povezane.

Zato savjet svima koji pate od bolova u ledjima, nije na odmet, da posjete i psihijatra, jer dosta ljudi zivi sa depresijom, a da toga nisu ni svjesni. Onda se ta depresija pretvara u fizicku  bol, i tako u nedogled.

Zelim vam svima nimalo bolova i lagodan zivot. ;)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Kraljeznica.com forum

Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #110 : Veljača 25, 2011, 00:10:40 prijepodne »

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #111 : Veljača 25, 2011, 08:46:11 prijepodne »
ČESTITAM Besana na tvom napretku! Baš mi je drago za čuti - samo tako naprijed!

 ;D  ;)  :)
2006. interlaminectomia L4-L5

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #112 : Veljača 25, 2011, 23:34:47 poslijepodne »
Sretno...

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #113 : Ožujak 03, 2011, 21:36:07 poslijepodne »
Hvala Renata, Luna  :)

Eh, lagano se pripremam za posao.
Danas sam razgovarala sa kolegom, prijateljica mi rece da je operisao vratnu kraljeznicu. Nazvala sam ga da pitam kako je i kroz razgovor mi je spomenuo da su mu stavljeni novi, umjetni diskusi. Naravno da mi je drago zbog njega, ali na moje pitanje "Zar se to radi kod nas?"  (u Sarajevu) nasmijao se, te ja shvatih da je on imao vezu i da to rade NEKIMA. On je i sam ljekar po struci pa valjda ima neka poznastva.....
E ne razumijem. Da li ja fantaziram kada mislim da bi mi umjetni diskusi rjesili ovaj problem za cijeli zivot? Ozbiljno? KOje su indikacije za takvu operaciju? Osim, ocito, veze...? Mislim, ako budem morala, trebala, vezu cu naci, ali da li je to zaista tako bajkovito kao sto sam ja zamislila? Stavis nove diskuse i gotovo. Nikad te vise ne zaboli?  :-[

Ima li ko ida mi odgovori pls?  :)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #114 : Ožujak 04, 2011, 00:26:07 prijepodne »
Mislim da trebate jos jednom provjeriti, jer prema onome sto znam u BiH nitko ne radi takve stvari. Cesto dolazi do nesporazuma izmedju pacijenta i kirurga, pa niti sam pacijent ne zna sto mu je napravljeno.

Umjetni disk je jedna velika nepoznanica za VELIKU VECINU ortopeda i neurokiruga na podrucju bivse Jugoslavije. Medjutim, tehnologija i struka je jako uznapredovala te danas umjetni disk vratne i lumbalne kraljesnice itekako ima smisla, pogotovo ako ga radi pravi strucnjak. Autoriteti u ovome podrucju poput dr. Zeegersa, Bertagnolia te Regana su do sada svaki ugradili oko 3000 istih s cca 90% uspjeha.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #115 : Svibanj 01, 2011, 13:23:19 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mislim da trebate jos jednom provjeriti, jer prema onome sto znam u BiH nitko ne radi takve stvari. Cesto dolazi do nesporazuma izmedju pacijenta i kirurga, pa niti sam pacijent ne zna sto mu je napravljeno.

Umjetni disk je jedna velika nepoznanica za VELIKU VECINU ortopeda i neurokiruga na podrucju bivse Jugoslavije. Medjutim, tehnologija i struka je jako uznapredovala te danas umjetni disk vratne i lumbalne kraljesnice itekako ima smisla, pogotovo ako ga radi pravi strucnjak. Autoriteti u ovome podrucju poput dr. Zeegersa, Bertagnolia te Regana su do sada svaki ugradili oko 3000 istih s cca 90% uspjeha.


Hvala na odgovoru  :)

Kolega i dalje tvdi da su mu zamjenjeni diskusi, stavljeni novi od nekog posebnog materijala.
Ja, po misljenju neurohirurga, nisam ni za jednu operaciju, vjerovatno ni za ovu. Ovo ja malo mastam.  :) Da mi kao na automobilu promjene djelove, pa da nastavim da vozim  ;D

Radim od 16-og proslog mjeseca. Kupili su mi novu stolicu u firmi. Sve u svemu nije lose. I dalje ne prodje dan da ne osjetim makar malu bol i da ne popijem tabletu, ali ne zalim se, bar ne puno. :-[ ;D Nakon lezanja 7 mjeseci, nakon boravka u bolnici 2 puta....sretna sam. Radim  ;D

Svima koje boli kicma zelim da ih prestane sto prije. I savjet: (ponavljam se, ali nema veze) da razgovaraju i sa psihologom. Meni su antidepresivi puno pomogli. Jer su bol i depresija povezani. To je zacarani krug. Ja se nisam oslobodila boli dok nisam pocela lijeciti depresiju.  :)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #116 : Svibanj 01, 2011, 17:51:35 poslijepodne »
a bol je uzrok depresiji..i tako ukrug

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #117 : Siječanj 08, 2012, 13:22:52 poslijepodne »
Ljudi boli li vas ovih dana? :( Da nije zbog vremena? Mada mi je dosadilo da optuzujem vrijeme ...ne razumijem zasto me boli. Vec 5 dana me boli. Ni lijekovi bas ne pomazu.
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #118 : Siječanj 08, 2012, 14:15:17 poslijepodne »
Besana drži se.
Lijepo te pozdravljam   :-*

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #119 : Siječanj 08, 2012, 20:28:25 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ljudi boli li vas ovih dana? :( Da nije zbog vremena? Mada mi je dosadilo da optuzujem vrijeme ...ne razumijem zasto me boli. Vec 5 dana me boli. Ni lijekovi bas ne pomazu.

Heh,nisi sama,evo izgleda i mene je počelo hvatati pomalo...Već 2-3 dana mi niz desnu nogu struji bol ali nije konstantno nego nekako u prekidima.U utorak sam pokisnuo toliko da su mi i cipele bile pune vode.Tako sam mokrih nogu vozio cijeli dan.U srijedu sam već imao temperaturu ali sam nastavio voziti jer sam bio vani i tek sam u četvrtak stigao doma.Od tada ležim i pijem čajeve i aspirine.Nos je pun,u ušima kao da je voda,neka opasna prehlada izgleda a sad me pomalo i ta noga počinje nervirati.Nadam se da je to sve zbog prehlade,inače ovo se pojavljuje prvi put nakon operacije...
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #120 : Siječanj 09, 2012, 20:00:55 poslijepodne »
U firmi u kojoj radim ima 50-ak zaposlenih. Od toga nas 5 dijagnosticiranu DH, dvoje operisano. Svi se zalimo na bolove ovih dana. Dakle, do vremena je izgleda. Ja sam se bas uplasila. Zanimljivo da mi ne pase hodanje. Nimalo. Bas s naporom hodam. Proci ce valjda, nekako s proljeca.  ;D
Nedajte se krizoboljci moji  ;)


Pozz madagaskar  ;)

tucker, cuvaj se mokrih a i hladnih nogu. Mene kicma zaboli kad mi je hladno po nogama.Sjetih se jedne zene koja je bila u sobi sa mnom, u bolnici...kaze...."A glupe bolesti, sta je ovo 'vako?'  ;D ;D ;D ;D I u pravu je.. Bas GLUPA bolest.
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #121 : Siječanj 29, 2012, 19:44:01 poslijepodne »
Jel se meni cini ili je epidemija diskus hernije?  ::)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #122 : Siječanj 30, 2012, 23:21:57 poslijepodne »
Ne znam ja uopste ne reagujem na promjene vremena, mislim iskreno da su to bapske price  ::) Ili te boli ili te ne boli, to je sve. A mene ovih dana ne boli, moze vani biti i - 50 ;D Valjda necu ureci svoje stanje ovim konstatnim izjavama da ne boli :D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #123 : Siječanj 31, 2012, 15:34:45 poslijepodne »
Da naravno, na promjenu vremena me uvijek jako boli, mnogo jače nego obično.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #124 : Ožujak 22, 2012, 19:58:32 poslijepodne »
nekad mogu predvijeti vrijeme i p tri dana unaprijed.a nekad boli kakoa god vrijeme bilo.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #125 : Ožujak 06, 2013, 11:27:00 prijepodne »
Samo da vam mahnem. Nadams e da nikog ništa ne boli.  :)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Kraljeznica.com forum

Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #125 : Ožujak 06, 2013, 11:27:00 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com