Autor Tema: Iskustvo iz Sarajeva (besana)  (Posjeta: 99039 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #18 : Siječanj 16, 2010, 20:28:40 poslijepodne »
besana trucker je potpuno u pravu

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #19 : Siječanj 25, 2010, 10:11:02 prijepodne »
Sretno Besana na tom pregledu.. samo koliko je meni poznato nekad treba mirovati a nekad je dobro lagano hodati...
posavjetuj se sa još nekim doktorima...
I tesla ima nas još iz sarajeva...

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #20 : Siječanj 26, 2010, 16:28:12 poslijepodne »
Evo i mene  :)

Shto sam vas pozelila ... hehe ... pozdav Luni ... i svima  :)

Tek sam danas uspjela otici kod fizijatra, Odgadjala san dva puta, i jedva nekako danas otisla.Zamalo u nesvjest da padnem , ne toliko od bola, koliko od straha od toga shto sam morala sjediti, i cekati, i cekati  ::)

Rezultat ... uopste nisam za fizikalnu terapiju, a ni za banju, toplice , bazen ... uputila me neurohirurgu ... shto znaci samo jedno ... ::) 

Za sad jos uvijek mirovanje, tablete, dvije vjezbice i malo hodanja, pa onda neurohirurgu, a to znaci naruciti se, pa cekati, i cekati ...

Eto ...  :(

operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Kraljeznica.com forum

Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #20 : Siječanj 26, 2010, 16:28:12 poslijepodne »

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #21 : Siječanj 26, 2010, 16:31:44 poslijepodne »
Drago mi je da si došla do fizijatra! Čestitam!  :-* Samo tako naprijed! Nemoj sada odustati! Nemoj dati da ti bol kontrolira život!  ;)
2006. interlaminectomia L4-L5

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #22 : Siječanj 26, 2010, 17:29:00 poslijepodne »
Nisam se ja narucivala za neurohirurga, nego podranis ujutro oko 8 pa predas oni pocinju sa radom oko 8: 30 ako se ne varam i primaju knjizice do 9 ili tako nesto, ali nije bio narudzbe, a tek onda cekas, cekas, cekas u cekaonici ili lezis ......... kako ti drago  ;D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #23 : Siječanj 26, 2010, 17:50:01 poslijepodne »
Cuj to?  :o Ja mislila narucis se, ali moze biti da si u pravu. E necu im ja lezati, nbe pada mi na pamet, ponijecu dekicu, pa ako ne bude kreveta, leci cu na sred hodnika.

Nego meni ovo sve mirishe na ponovnu operaciju.  ::)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #24 : Siječanj 26, 2010, 18:19:00 poslijepodne »
A gdje ideš kod neurohiruga?

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #25 : Siječanj 26, 2010, 18:51:00 poslijepodne »
Besana, od 09 do 9:30 se primaju knizice, a doktor starta u 10:00, ali je bolje ranije doci i ostaviti knjizicu na salter, da prije dodjes na red.
Ako trebas kod nekog odredjenog doktora, onda nazovi ambulantu radnim danom od 10-12 na broj: 297-651 i pitaj kada je taj doktor u ambulanti.
Pametno bi bilo ako ne isla ubrzo neurohirurgu da odmah sutra narucis se za magnetnu rezonancu na broj 298-228, kako bi ti dali termin za nekih dva i pol mjeseca, pa mozes poslije kod neurohirurga da ti napise nalaz da uradis MR.
Sretno!
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #26 : Siječanj 26, 2010, 19:06:44 poslijepodne »
Koshevo. Imam snimak MR iz decembra, pa necu valjda opet morati MR? Joj ljudi shto  je meni sve dodijalo  :(

Tesla kojeg hirurga preporucujes? Moze i pp, ako ti je nezzgodno  ;)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #27 : Veljača 03, 2010, 12:45:11 poslijepodne »
Jos uvijek lezim, skoro po cijele dane, malo prohodam po kuci i to je sve. Malo vise snage imam, i malo duze mogu sjediti, pa cak i bez naslona.
Kako mi je fizijatrica preporucila mirovanje, jos neko vrijeme, tako i radim. Rekla mi je da samo dvije vjezbice smijem raditi.
Kod neurohirurga cu za nekih desetak dana, nadam se, aBd.

Pitanje za zenski dio ovog foruma:  boli li vas kraljeznica, mislim na lumbalni dio, vise u dane PMS-a? Ja nikako da nadjem vezu izmedju diskus hernije, suzenja spinalnog kanala i PMS-a. A ocito postoji. Barem kod mene, pa ne znam je li to samo kod mene?
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #28 : Veljača 03, 2010, 20:09:23 poslijepodne »
Mene uvijek lumbalni dio vise boli (nego inace) kad sam u PMS-u, a jos i prvi dan. Tako je uvijek bilo i prije operacije, a i poslije.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #29 : Veljača 03, 2010, 22:41:09 poslijepodne »
Znaci i tebe? Meni je to cudno. A jos cudnije kako me prije godinu dana, nakon prvog ukocenja, sve prestalo nakon prestanka PMS-A. Sjecam se da sam neurologu rekla "Ko rukom odneseno" ................. Ja sam druga osoba bila, nema boli, nema ukocenosti...................... Shta sad? Da povadim jajnike?  ::)  ;D

Mene strah ovog neurohirurga, kojem trebam ici ovih dana, jer sam skoro pa sigurna da ce mi predloziti operaciju. I vec se pripremam za to, psihicki, a umirem od straha  :(
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #30 : Veljača 03, 2010, 23:25:21 poslijepodne »
Mene gotovo redovno pred svaku menstruaciju i tokom menstruacija noga pravo popusti. I ja sam se pitala kakve to veze ima al eto ima, prije sam mrzila menstruaciju a sad jedva cekam znam da ce me noga prestati da boli.  ;DJa sam radi ovoga radila cak i laparoskopiju jer su postojale sumnje da imam endometriozu al eto nista,  ginekoloski sve za pet.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #31 : Veljača 05, 2010, 18:09:35 poslijepodne »
Nisam doktor, pa cak ne poznajem ljudsku anatomiju dovoljno, ali neke veze ima, voljela bih znati koje. Ne znam kako ali ni Google ne zna  ;D
Mene su zbog bolova u nozi (prvi simpotomi, prije 11 godina) prvo poslali ginekologu.
A vidim postoje i varijacije na temu  ;D , senu noga prestane, a mene kicma skoro duplo vise boli.  ???
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #32 : Veljača 05, 2010, 20:06:04 poslijepodne »
pa neke veze ima.. ako ništa blizina.. a sad vecinu boli jače koliko znam kad dobiju..

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #33 : Veljača 05, 2010, 21:27:53 poslijepodne »
Ja sam imala probleme prilikom sexa - bolovi nakon odnosa u donjem dijelu trbuha kao kod menstruacije x100, ni kod poroda me tako nije boljelo, ali ginekološki sve o.k., a ginekolog je rekao da je moguće jer imam maternicu polegnutu unatrag, a blizu je S1. I nakon toga - za sad - odustala od takvih aktivnosti! Srećom, imam supruga koji razumije!  ;)  Da ne ponavljam ovdje su postovi o tome: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se Inače, sa PMS i kasnije nemam problema sa kralježnicom. Boli me više-manje isto.
2006. interlaminectomia L4-L5

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #34 : Veljača 05, 2010, 22:10:34 poslijepodne »
Eto rješenja, nema sexa - nema ni problema  ;D

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #35 : Veljača 05, 2010, 22:15:02 poslijepodne »
Pa meni su tada i rekli da sam premlada za diskus herniju, i da je sigurno zavaljana materica. Cuj, zavaljena?  ??? Uglavnom nije kod mene to, a mozda i jest uz ovu herniiju jos i to.
A kicma me boli kad pomislim na seks  ;D zamisli da ga jos upraznjavam  :P

Ali sto ti Renata imas finog muza  ;)

Imam novu bolest! Napadi panike  ??? Valjda od ovog zatvorenog prostora, evo treci mjesec  :'(
Pocne mi srce lupati, gusim se, manta mi se .... super  :P
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Kraljeznica.com forum

Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #35 : Veljača 05, 2010, 22:15:02 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com