Autor Tema: Iskustvo iz Sarajeva (besana)  (Posjeta: 99069 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« : Siječanj 11, 2010, 11:21:29 prijepodne »
Pozdrav svima  :)

Poseban pozdrav Tesli, i iskreno saucesce zbog smrti u obitelji. Jako mi je zao.

Ja sam nova, zovite me besana,  :) iz Sarajeva sam i naravno imam problema, velikih sa kicmom iliti kraljeznicom.
Prije svega, hvala onom ko se sjetio, te napravio ovakvu stranicu. Osjecam se kao kod kuce. Ovdje me razumiju  :)

Rodjena sam daaaavne 1971. Zdrava, prava docekala rat u Sarajevu. Kao sto znate vode u Sarajevu tokom rata nije bilo, te smo je morali donositi sa kojekakvih izvira, pumpi, sahtova i sl. Imala sam 20 i koju godinu, 50 i koju kilu i nosila sam kanistere pune vode. Nekad 20 pa i vise litara.Jednom prilikom, bilo je rano jutro, nosila sam te kanistere. Stala sam da se odmorim, spustila ih, te nakon par minuta sagela se, naravno nepravilno, da ponovo uzmem te kanistere. Osjetila sam neko kvrcanje u ledjima,, zatim potpuno crnilo, mrak oko mene. Trajalao je par minuta. I nista, nastavila hodati, i zivjeti ... normalno
Nakon 2 godine pocela sam osjecati jake bolove u lijevoj nozi. Trebala su puna tri mjeseca da uspostave dijagnozu. Pojedini ljekari su cak mislili da imam "zavaljenu" maternicu, pa da me zato boli  ??? Nakon uradjenog CT-a otkriju da imam dvije diskus hernije.

Tada pocinje moja agonija, noga boli, umirem i ludim od bolova. Doktori samo govore "Neka, mlada si, proci ce"
Bockali su me iglama, akupunktura, masirali ledom i to je sve. Nikad mi niko nije dao adekvatne lijekove. Nikada mi niko nije reko da MORAM mirovati. Ja sam naime, svo to vrijeme isla na posao, koji je naravno bio sjedeci.
Nakon godinu dana moje patnje, nesnosnih bolova i nakon sto mi se lijeva noga potpuno iskrivila, bila je u obliku slova C, ne znam kako  ??? ljekari se smiluju i odluce me operisati. Prije opearcije sam ipak otisla u banju, naravno o svom trosku, pa na more, nadajuci se cudu. Naravno nista od cuda te sam ja 12. 11.1998. g. operisana.
Operacija kazu, bila rutinska. Imala sam dvije hernije. Operisali su samo jednu jer me ova druga ne boli previse, tako su mi rekli. Naravno, dala sam doktoru "na kafu" jednu svoju platu ...  :-[


I opet NIKO MI NIJE REKAO da MORAM redovno obavljati kontrole, da moram barem jednom godisnje ici na fizikalne terapije, da ne smijem puno, odnosno dugo sjeditit ... niko mi nista nije rekao.

Deset narednih godina zivot mi je bio sasvim normalan. Ponekad, prilikom promjene vremena, ili kad je jugo  osjetila bih bolove, koji su bili neuporedivi sa oonim prije operacije.

A tada ... ::) prala sam zube jedno jutro, i presjeklo me. Jaka, jaka, jaka bol u ledjima. Narednih 8 sati hodam u krug po kuci jer ne mogi ni stajati, ni sjediti n i lezati. Kad sam napokon legla, jer mi je nestalo snage, ostala sam tako nepokretna narednih 7 dana. Ni u toalet nisa, mogla. Koristila sam pelene  :-[
Cim sam stala na noge odem ljekaru, uradim CT, MR. stanje ; recidiv stare op. hernije L5S1, te nove hernije L2L3, L3L4, L4L5. Spinalni kanal suzen u nivou LS L4 i L5 kraljezaka.Imam i spondilozu. te naravno deg. promjene.

Da skratim, u zadnjih godinu i pol bila sam 3 puita nepokretna po 7-10 dana, zadnji put me hitna odnijela sa posla u .
bolnicu.

MENE ZANIMA OVO:Na Internetu sam vidjela da u Osijeku rade NEOPERATIVNU DEKOMPRESIJSKU SPINALNU TERAPIJU. Da li je neko od vas to probao, meni djeluje  kao savrseno rjesenje. Kolko god da kosta, sta cu moram.Moram nesto uraditi, jer, vama mogu reci, i samoubojstvo mi pada na pamet, mislim sta da radim? Boli za poluditi, lijeka nema, a ne umire se od ovog. Doktor koji je mene prvi put operisao je u mirovini, o ostalima ne kruze bas lijepe price, a za jednog cak kazu da operise pod utjecajem alkohola, to jest pijan!!!!

Ili ovi umjetni diskusi? Sta je s tim? Je li iko cuo za to?



Sve vas ljubim i pozdravljam  :)

« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2010, 12:59:51 poslijepodne bojan »
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #1 : Siječanj 11, 2010, 11:47:01 prijepodne »
Dobro došla besana.

Neznam šta bi ti odgovorio, dosta materijala ćeš naći surfajući po forumu.

Želim ti puno sreće i snage da izdržiš u borbi sa ovom napasti što nas izjeda.  :)
« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2010, 13:00:08 poslijepodne bojan »
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #2 : Siječanj 11, 2010, 12:38:32 poslijepodne »
Besana kao prvo dobro došlicu ti želim.Eto pročitao sam tvoj post te neznam što bi rekao,vidim da su oštećenja prisutana.U cijelom tekstu nisambaš razumio na koji si način operirana klasićno ili već neko drugommetodom.Mojew emišljenje je obratiti se neurokirurgu te vidjeti njegov svjet u svezi druge operacije.
« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2010, 13:00:26 poslijepodne bojan »

Kraljeznica.com forum

Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #2 : Siječanj 11, 2010, 12:38:32 poslijepodne »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #3 : Siječanj 11, 2010, 12:45:32 poslijepodne »
Draga besana DOBRODOŠLA. Drži se :-*
« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2010, 13:00:43 poslijepodne bojan »

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #4 : Siječanj 11, 2010, 12:57:58 poslijepodne »
Ma ljubim ja vas  :-*

Operisana sam klasicnim starinskim nacinom. rez je oooohoooo, povelik, 98 godina je bila, netom poslije rata, mislim da drugu vrste operacije nisam ni mogla imati.
Mene sad izludjuju sa ovim " Ti odluci" Ja treba da odlucim sve, kao da svi peru ruke. Razumijem da mi niko nista i ne moze garantovati 100 posto, ali savjet strucnjaka bi mi stvarno dobro dosao. Ili barem nekog ko bi se malo vise zainteresovao za moj slucaj. Ljekari s kojima sam do sada razgovarala imaju dosta razlicita misljenja. Ortoped kaze da lezim,, neurohirurg da idem na fizikalne terapije, i da razmislim o reoperaciji, neurolog da pijem tablete, fizijatar da vjezbam, a o rodbini da ne pricam, obloge tople, obloge hladne, kadulja, kopriva, rakija, maslinovo ulje, med, papar ....  ???

Ovo u Osijeku me bas zaintersovalo, raspitacu se jos o tome. Kazu treba vjerovati intuiciji, a imam naku dobru vibru glede ove dekompresije.  :)
« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2010, 13:00:59 poslijepodne bojan »
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #5 : Siječanj 11, 2010, 13:10:11 poslijepodne »
I da, spominju mi i nagovaraju me da idem kod nekih nadriljekara, cudotvoraca, ali ja ne smijem. Kako on moze namjestiti diskus, meni nije jasno, i nema mi logike. I to rukama, onako.
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

GSM

  • Gost
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #6 : Siječanj 11, 2010, 13:31:46 poslijepodne »
Dobrodosla!!

Govoris o Nado Centru Zdravlja, samo ti si operirana, stvarno nisam pametan je li to dobro za tebe. Provjeri malo na internetu! Imaju oni to i Zagrebu.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #7 : Siječanj 11, 2010, 13:55:07 poslijepodne »
jeste upravo ta klinika, mislim da cu ja njiih lijpo nazvati, javicu vam sta su mi rekli
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #8 : Siječanj 13, 2010, 12:21:50 poslijepodne »
Veliki pozdrav Besana, zahvaljujem na iskranom sucescu i dobro dosla na forum, ali eto da bogdom nisi medju nama krizoboljcima.
Stvarno si me trznula sa nazivom ove teme, kada sam vidio da mi nema postova oci su mi izletile, tek poslije sam skontao (besana).
Vidim da ste se vas dvije Sarajlijke pravo raspisale po forumu, neka tako i treba. Puno pozdrava i za Senu.
Ja sam i dalje ok, ubrzo cu u banje u Fojnicu, ovih dana cekam poziv, pa ce mi sve objasniti sta i kako i to cu prenijeti vama.
Pozdrav i za sve ostale moje drage krizoboljce.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #9 : Siječanj 13, 2010, 12:27:41 poslijepodne »
Tesla uspješne terapije želim u toplicama;))

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #10 : Siječanj 15, 2010, 22:05:56 poslijepodne »
Je li vam se ikada desilo da vas boli jedna tacka? Kao da mi je neko ekser zabio jos jutros nekih 5 cm desno od op. reza. Ni tablete ne pomazu, malo.

A u pon. na pregled kod fizijatra, ja ne znam kako cu to izvesti. Pa ja lezim od 3.12.2009. i sad trebam odsetati, pa sjesti u cekaonu ... sat, sat i po .....kako?
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #11 : Siječanj 16, 2010, 13:39:56 poslijepodne »
Besana ma uspit ćeš ti to ako nemoš ti legni na klupu ja sam prije operacije znao leć na klupu u čekaoni pa nek misli ko god hoće da sam lud al nebi mogfa jel me znalo tolko kopati u leđima,zato drž se one parole DRUŽE SNAÐI SE ;)

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #12 : Siječanj 16, 2010, 15:33:50 poslijepodne »
haha, pa mi isto razmisljamo  ;) ali tamo nema klupa, tamo su one glupe plasticne stolice, ali .... ja sam skontala da, ako budem isla, ponesm dekicu, stavim je na pod i legnem ... i brige me sta ko misli  8)

operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #13 : Siječanj 16, 2010, 16:15:09 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
haha, pa mi isto razmisljamo  ;) ali tamo nema klupa, tamo su one glupe plasticne stolice, ali .... ja sam skontala da, ako budem isla, ponesm dekicu, stavim je na pod i legnem ... i brige me sta ko misli  8)



Pokušaj zamoliti medicinsku sestru da ti omogući da negdje legneš dok čekaš. Pokaži joj papire i ako je pametna shvatit će. Kod mene je ponekad upalilo! Sretno!  :D
2006. interlaminectomia L4-L5

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #14 : Siječanj 16, 2010, 17:55:03 poslijepodne »
Pa u svemu tom i je žalost da u novo otvorenom bazenu nema medicinskog osoblja a mogli bi jako dobro profitirat,čudi me da još nije niko skužio da bi se tu lova mogla dignut velika,osim ako postoju drugi razlozi,al kabinet za medicinsko osoblje  postojiEvo slije velikog sa skakaonom i malog bez iste

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #15 : Siječanj 16, 2010, 19:15:52 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
haha, pa mi isto razmisljamo  ;) ali tamo nema klupa, tamo su one glupe plasticne stolice, ali .... ja sam skontala da, ako budem isla, ponesm dekicu, stavim je na pod i legnem ... i brige me sta ko misli  8)



Pokušaj zamoliti medicinsku sestru da ti omogući da negdje legneš dok čekaš. Pokaži joj papire i ako je pametna shvatit će. Kod mene je ponekad upalilo! Sretno!  :D

Jednom je i meni upalilo, kad sam cekala na MR, odveli me u sobu  za reanimaciju i tamo sam cekala.

A nisam vam rekla, mama nosila moje nalaze na komisiju, jer je proslo 42 dana bolovanja, i tri doktorice iz komisije rekle mami kako je sva sreca pa nemam recidiv operisane hernije.  ??? Ja vise nista ne razumijem. A sto je najgore pocinje mi biti svejedno.  ::)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #16 : Siječanj 16, 2010, 19:22:23 poslijepodne »
Stvarno, shta covjek treba da uradi da natjera doktora da procita nalaz kako treba, Svaki mi je doktor na svoj nacin protumacio moje nalaze, snimke ... 
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #17 : Siječanj 16, 2010, 20:10:37 poslijepodne »
Ma šta reći na sve ovo osim da ti tzv. stručnjaci u tzv. komisijama nemaju pojma o ničemu nego jednostavno "ubijaju"dnevnice dok sjede tamo...U to sam se osobno uvjerio.
Nego drži se besana i ako si u mogućnosti,potraži pomoć negdje vani...
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

Kraljeznica.com forum

Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #17 : Siječanj 16, 2010, 20:10:37 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com