Autor Tema: Iskustvo iz Sarajeva (besana)  (Posjeta: 99041 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #126 : Ožujak 06, 2013, 18:52:57 poslijepodne »
Besana hvala na lijepim željama također želim isto svima.  :-*

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #127 : Rujan 16, 2015, 00:22:50 prijepodne »
Moze li se javiti neko ko je operisao DH dva ili vise puta? Razmisljam o novoj operaciji pa bih voljela cuti iskustva.
Bila sam super par godina. Bez tablete, redovna na fitnesu. I sad opet bolovi. Ovaj put u desnoj nozi. Ujutro je najgore. Pitam se koliko covjek moze i mora trpjeti prije nego se odluci na novu operaciju....
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

vesna1983

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #128 : Veljača 05, 2016, 13:42:43 poslijepodne »
Ja sam operirana jednom, prije 9 godina. U Mostaru.
Sad opet imam jake bolove. U fazi sam razmišljanja o operaciji, ali se nadam izbjegavanju.

Tad je bio jedan disk, sad je susjedni.

Ako jednom operiraš, znači da imaš loše diskove i da ćeš opet kad-tad imati problema s drugim diskovima. MR pokazuje da je onaj operirani OK, ali sljedeći curi.

Kraljeznica.com forum

Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #128 : Veljača 05, 2016, 13:42:43 poslijepodne »

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #129 : Lipanj 01, 2016, 17:48:24 poslijepodne »
Opet problemi. Bolovanje. Bolovi. Sad je bolje u odnosu na to kako je bilo prije par sedmica ali zaista mi ponestaje snage, psihicki sve teze podnosim ovo stanje. Cekam da neurohirurg (kojeg su mi preporucili) dodje sa godisnjeg odmora. Poslednji put mi je neurohirurg pogledao snimak MR kicme i rekao da nisam za operaciju. Bila sam shokirana. Dobro to zvuci ali ne razumijem sta me onda toliko i tako cesto boli.
Mislim da cu na akupunkturu. Pa na fizikalnu terapiju. Pa kod neurohirurga.
Ovo nema kraja,cini mi se.y
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #130 : Lipanj 02, 2016, 08:43:40 prijepodne »
Čitala sam Vaše stare postove i baš mi je žao što se sve opet vraća..mislim da su stvarno jako rijetki ljudi koji se s jednom operacijom izvuku.
Ja sam operirana u srpnju prošle godine i sad sam već imala termin za drugu operaciji,ali se borim sa niskom razinom željeza u krvi,pa dok se to sanira onda operacija.

I malo prije sam razmišljala kako je pičetak 6.mjeseca i ja ne tnam da li sam koji dan ove godine preživjela bez bolova.
Sve skupa...užas  :'(
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #131 : Lipanj 02, 2016, 16:09:08 poslijepodne »
Ništa od odgađanja operacije bojim se.  :'( ja sam odgađao operaciju zapravo 20 godina. Dok nisam došao u stanje da su bolovi na skali od 6-7/10, da ne mogu ustati iz kreveta, da opadnem bez problema na ravnom i onda sam pregruntao sve strahove (ima tu mojih postova brdo) i idemo, nožina. I bio je to spas u zadnji čas jer bi se sve raspalo i još me koštalo života. Tak da ak vas boli da se osjećate fakat užasno i niš ne pomaže, pogotovo kad se disk rastepe i procuri, idite odmah kod neurokirurga.

Meni je nekak limit za operacije 35. :D Toliko ih je napravila Frida Kahlo dok se nije ubila lijekovima. Ali sigurno je da je točno ovo što Ladyanita kaže. Rijetko tko se izvuče sa jednom operacijom. Meni je inicijalna diskopatija na L3L4 i moglo bi bit da se nakon oporavka i malo radosti tu desi neki užas, iako maksimalno pazim što radim.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

vesna1983

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #132 : Lipanj 14, 2016, 16:02:27 poslijepodne »
Evo sam dosta popravila stanje. Bila sam potpuno nepokretna par dana krajem drugog mjeseca. Završila na hitnoj uvjerena da idem na operaciju, ali su rekli da nije još vrijeme. Onda na fizikalnu, i evo me sad dosta sam bolje. Nema više bolova. Ali se baš pazim. I vježbam svaki dan po par setova.

Kraljeznica.com forum

Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #132 : Lipanj 14, 2016, 16:02:27 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com