Autor Tema: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)  (Posjeta: 135656 )

0 Članova i 119 Gostiju pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #18 : Siječanj 24, 2009, 23:21:39 poslijepodne »
Pridružujem se Denisu, samo ti što prije ozdravi, lako ćeš poslije. Sretno!
Operacija L4/L5 2007. godine

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #19 : Siječanj 24, 2009, 23:28:01 poslijepodne »
Hvala
Moja odgovornost prema lijecenju je najbitnija i ja sam taj koji najvise treba uciniti.
Vidim Denise u tvom predstavljanju da si imao degenerativnih promjena kao i ja. One su mi napravile veliki problem u dokazivanju friske povrede.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #20 : Siječanj 24, 2009, 23:34:22 poslijepodne »
A eto svi mi nosimo neki križ,uvjek se pitam zašto baš ja ,kome sam zlo napravio a mislim da nisam nikad al eto opet rećem fala bogu ako je ovo taj križ ja sam mu zahvalan nedo bog gori ;)

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #21 : Veljača 03, 2009, 19:14:10 poslijepodne »
Evo citajuci post od supermana vidim covjek nije ni operisan,  vec zna da treba ici u toplice pa se malo cudim. Dali je to kod vas u Hrvatskoj uobicajena procedura?
Kod nas se to ne radi tako. Zakon Sarajvskog kantona kaze:
Pacijent na besplatno banjsko lijecenje od 21 dan u "Reumal Fojnica" ima pravo kao produzetak bolnickog lijecenja, tj. u roku tri mjeseca nakon otpusta ,da preda zahtijev klinici gdje je lezao sa nalazom (prijedlog za banje), od specijaliste sa te klinike.
E sad kako mi je objasnio neuro, klinika (neurohirurgija) ima pravo poslati samo trojicu ljudi mjesecno. Za 22 dana koliko sam ja lezao na NH najmanje je 15 ljudi operisalo kraljeznicu, a plus ostale operacije. Kada cu ja doci na red ko zna, mnogi ljudi odustanu od banja, jer se u medjuvremenu vrate na posao.
Ima i druga solucija, znaci da nebude bolnicko lijecnje(po nalazu i preporuci fizijatra), tada pacijent ima pravo na besplatne tretmane u banjama na Ilidzi i u Olovu, od 11 dana godisnje :o, s tim da pacijent smjestaj i hranu mora platiti >:(, a to je skuplje nego u Fojnici sa punim tretmanom bez zdravstvenog osiguranja (45km u zimskom periodu). ;)
Ako su u pitanju veci neuroloski ispadi (pad stopala i td..), pacijent ne ide kuci, vec nakon nekoliko dana na NH, se prebacuje na fizijatrijsku kliniku koja je u blizini i tu ostaje oko 35 dana.

Poslije cu opisati kakve su procedure za operaciju.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #22 : Veljača 03, 2009, 19:58:41 poslijepodne »
Tesla, kod nas se više ništa ne zna  :). Šalim se malo, ali od početka ove godine imamo nove zakone, pa su svi zbunjeni s novim propisima. Evo, danas mi baš kolegica priča da se više ne može otići ni na pregled kod svog neurokirurga, nego kod koga ti oni dodjele. Imamo kao nekakv centralni sustav naručivanja i kada ti oni kažu da moraš doći, ide se na pregled kod liječnika koji je taj dan dežuran. Meni je to suludo i ne znam je li 100 % točno, ali baš ću se raspitati ovih dana.
Nego, baš mi je zanimljivo čitati kako to kod vas u BiH funkcionira. Čini se da oni s neurološkim oštećenjima imaju bolji tretman nego kod nas. 35 dana intezivnih terapija zvuči mi kao znanstvena fantastika  :)
Operacija L4/L5 2007. godine

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #23 : Veljača 04, 2009, 09:18:25 prijepodne »
Ja ne vidim da je to ista bolje...pa to je suludo!! Ja za 2 mjeseca imam kontrolu kod mog operatera, i sto ce sada biti, pregledat ce me drugi?!?! Nevjerojatno!
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #24 : Veljača 04, 2009, 11:24:54 prijepodne »
To je ne izvodljivo. Djaba im i zakon i sve, narod ce opet iskopati rupe u tom zakonu, pa ce doci do svojih operatera.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #25 : Veljača 04, 2009, 12:16:55 poslijepodne »
Meni to s narucivanjem i odlaskom na kontrolu kod lijecnika koji te zapadne zvuci blago receno suludo (kao sto je i pantaghana napisala). Ako je to istina mislim da smo skoro dotakli dno. Siguran sam da nas jos mogu iznenaditi s necim ali takvo narucivanje po meni ozbiljno ugrozava zdravlje pacijenta. Nije tu samo kraljeznica u pitnju. Ima vjerovatno puno drugih bolesti kod kojih je vjerujem i nuzno da promjenu stanja prati jedan lijecnik.
Ako netko sazna da li je to tocno ili netocno stavite na forum.
Ja sam malo skeptican da su to tako slozili. Mozda slucajan izbor ide kod prvog posjeta, a kasnije ne ali tko ce ga znati.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

bosanac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #26 : Veljača 04, 2009, 14:32:29 poslijepodne »
Ja stvarno nerazumijem zasto mi kasnimo za ovim da kazem evropskim zemljama.Mislim da se kod nas puno krade.Evo ja sam operisan u austriji tu i zivim stvarno oni ulazu sve napore i trud da se jedan bolesnik osjeca lijepo i ugodno.A osim doktora i visokih sestri oni i nezaradivaju neke pare ima tu i dosta ucenika ali svejedno svi su izrazito ljubazni i uvijek prijateljski raspolozeni.Onda one navike daj doktoru ovo daj mu ono koverte i te gluposti to nas unistava(mada sam cuo da je toga dosta manje).Ja se nisam rodio u austriji pa da neznam, kakva je situacija u nasem zdravstvu proveo sam cijeli rat u BIH i znam dobro kako to izgleda kad cekas da ti ubodu inekciju dva sata a iz ordinacije miris kafe i glasovi do uha nakarminjeni medicinskih sestrica i jos kad me nakon dva sata pita "a sta ste vi gospodine trebali" a isla samnom u skolu to je vrhunac.Ili odvedem mamu dezurnom doktoru u kasne sate a sestrica ga nesmije probuditi kaze umoran je bio je jadan u ribolovu.Uhhh kad se sjetim ali dobro je rjesio sam se bar toga pa neka i boli bar se sto mi bosanci kazemo rahat patim pa nazovem hitnu a oni za 10 minuta u stanu.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #27 : Veljača 04, 2009, 17:10:00 poslijepodne »
Stanje se dosta poboljsalo, sto se tice sestara i osoblja. Narod se poceo zaliti, a puno je onih koji su zavrsili medicinsku, pa cekaju na birou, tako da svako cuva posao.
Najveci problem je sto su velike guzve, zbog nerazradjenog sistema, pa doktori brzo zavrsavaju sa pacijentima.
Evo navesti cu jedan primjer gdje ja stanujem. Mjesto u blizini Sarajeva koje ima 4500 ljudi, a samo jednog doktora opste pr. Covjek zna po stotinu ljudi primiti za jeda dan. Ja kada trebam na pregled moram se telefonom naruciti i dva dana cekati, ako nije hitno, a ako jeste onda bez narucivanja cekas po nekoliko sati.
Sto se tice koverti jos im nisu stali u kraj. To je najvise narod odgovoran. Zabranjeno je i kaznjivo za obadvije strane, ali narod suti i daje.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #28 : Veljača 04, 2009, 18:45:03 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Meni to s narucivanjem i odlaskom na kontrolu kod lijecnika koji te zapadne zvuci blago receno suludo (kao sto je i pantaghana napisala). Ako je to istina mislim da smo skoro dotakli dno. Siguran sam da nas jos mogu iznenaditi s necim ali takvo narucivanje po meni ozbiljno ugrozava zdravlje pacijenta. Nije tu samo kraljeznica u pitnju. Ima vjerovatno puno drugih bolesti kod kojih je vjerujem i nuzno da promjenu stanja prati jedan lijecnik.
Ako netko sazna da li je to tocno ili netocno stavite na forum.
Ja sam malo skeptican da su to tako slozili. Mozda slucajan izbor ide kod prvog posjeta, a kasnije ne ali tko ce ga znati.


Evo, ja sam danas išla provjeriti kako to funkcionira u praksi  :). Dakle, nazvala sam ambulantu svog neurokirurga i rekla da mi je potreban dosta hitan pregled. Sestra mi je rekla da može, ali tek 24. 4. Kaže da ne može ranije zbog centraliziranog naručivanja pacijenata. Pitala sam je što se dešava s pacijentima koji hitno trebaju pregled, a ona mi je rekla da probam nazvati odjel, reći da je jako hitno i da onda ovisi hoće li me neurokirurg primiti. S obzirom da mi nije hitno, to nisam išla provjeravati. Ako je suditi po ovom slučaju, kod svog se operatera treba naručiti barem dva mjeseca ranije. Meni evo ispada da je to skoro pa tri mjeseca čekanja.
Operacija L4/L5 2007. godine

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #29 : Veljača 04, 2009, 21:05:37 poslijepodne »
To je po njima, napredak u zdravstvu ;D  zamisli kako bi tek bilo da su ga unazadili :D :D :D
« Zadnja izmjena: Veljača 04, 2009, 21:39:54 poslijepodne worf »
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #30 : Veljača 04, 2009, 21:35:49 poslijepodne »
Otvorio sam novu temu "Reforma zdrastva" na stranici za daljnju raspravu o novom nacinu narucivanja kod specijalista.
Stranica
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Nadam se da je to svima OK. Cisto da bude lakse za pratiti, a i mislim da je ta tema dosta vazna.
Ovdje se moze nastaviti s informacijiama o Sarajevu, Bosni i ostalim iz ove teme.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #31 : Veljača 04, 2009, 21:38:03 poslijepodne »
Denis, ako hoces stavi kopiju poruke u novu temu.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

elanela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 28
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #32 : Veljača 09, 2009, 17:42:48 poslijepodne »
u mom gradicu nema neurokirurga pa se lijecim u sarajevu. lazala sam vise puta i nikada nista nisam platila..
 bitno je da kanton odobri i da imaju slobodno mjestu...moj prvi neurohirurg je kemal custovic i po meni je jako dobar...od njega sam naucila puno toga o svojoj bolesti
 poslje sam jos par puta lazela i svaki put kod drugog doktora...tri puta sam trebala na op ali svaki put nadju nesto novu.. prvi put su rekli da mi je maternica zavaljena prema kicmi i da imam neki miom pa je otkazano... godinu dana poslje vracam se i opet uradim sve nalaze i spremna za op...kad sam dosla u klinik vec tada sam imala poteskoce pri sjedenju...i prije toga sam prijmjetila neko masno jastuce u projekciji sakralne kosti.. urade mi UZV-prikaze kao subkutana discoidna (promjera 6x7 cm a debljina7 do 12mm)tvorba heteroehogene strukture- vise hipoehogena s tračcima hiperehogenim ...dakle radi se o supkutanom odlaganju masti..ali ne kao forma jasno razgranicenog lipoma vec vise kao infiltracija na sve strane spljosteno...
pa opet me vrate.. i svaki put nesto
 poslje toga sam bila kod nas u Fojnici na rehabilitaciji 27 dana i tri mjeseca poslje toga super se osjecala...opet more problema sa nogama uglavnom desno koljeno,pri sjedenju desni kuk me strasno boli..stalni bola u ledjima ....ima svega
sretno sutra :)

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #33 : Travanj 10, 2009, 11:13:53 prijepodne »
Tesla_001, neznam sta ti reci :o, pa imal ista, sta te nije potrefilo...ljudi se depremiraju sa jednom hernijom a to sto si ti napiso.....i jos u Sarajevu, ja se ti divim, i neznam stvarno dokle to moze covjek trpiti....i kasnije ti kazu, pa cuvajte zivce i ne budite pesimisticni....svo to cekanje pored tolikih bolovo, ma ja se ti divim...
I ja sam se nekad davno znala nacekati za redove al ne mogu se zaliti, da kad je bilo hitno, hitna je dolazila, il sam znala ortopeda po nekoliko sati zvati, da ga dobijem i da me primi...U Slo se je malo na bolje sad okrenilo..

kako si sad, mozes li opisati sta je bilo dalje, kako "deveras" sa svemu...zelim ti iskreno sve najbolje i da se to vise malo okrene na bolje...hvala bogu na ovom forumu pa ljudi mogu malo dusu olaksati, jel tako ;)?
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #34 : Travanj 10, 2009, 18:53:17 poslijepodne »
Brinetka puno pozdrava, dobro nam dosla, hvala na pitanju i zeljama.

Evo upravo danas sam bio na kontroli kod neurokirurga i doboio san odlicnu vijest. Gel protiv priraslica koji sam cekao par mjeseci, dosao je kod nas u Sarajevo. Reoperaciju sam doguvorio u junu. Neurokirurg mi je ponudio i ranije, ako nemogu cekati, ali me nebi on radio, vec neko drugi, jer on ide na produzeni gdisnji odmor.  Ovaj termin mi odgovara da malo smrsam i ojacam, jer me ova zima dosta iscrpila sa ovim promjenama vremena,  pa sam se zbog bolova ulezao.

Sto se tice mog trenutnog stanja, dolaskom ovih lijepih dana, dosta je bolje. Poceo sam setati u nekoliko navrata oko  6 km dnevno, koliko je preporucljivo. Kod fizijatra sam bio prije 20 dana, dobio sam vjezbe u lezecem polozaju koje trebam raditi kuci, ali jos mi ne uspjevaju. Poslije svakih uradjenih vjezbi imam par dana pojacane bolove i podrhtavanja misica u obadvije noge i u predjelu spolnog organa, pa se toga najvise i bojim. Kasnije cu pokusati ponovo, ali jednu po jednu dnevno dodavati, da bih ispitao koja mi izaziva ove tegobe. Uglavnom “devera” se nekako.

Sto se tice foruma dobro je da imamo ovako nesto, pa je covjeku i lakse kada ga drugi  razume i kada se razmjene iskustva.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #35 : Travanj 10, 2009, 21:56:42 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Denis, ako hoces stavi kopiju poruke u novu temu.
Bojane neznam nisam baš u toku ako misliš na ovaj topić  zadnji koji sam napisao u ovoj temi eto premjestio sam ga nadam se da nisam pogrješio

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre