Autor Tema: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)  (Posjeta: 134686 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #180 : Prosinac 18, 2009, 18:50:55 poslijepodne »
Moja najiskrenija sućut  :'(
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #181 : Prosinac 18, 2009, 20:09:02 poslijepodne »
Iskrena sućut Tesla.
Samo hrabro dalje i što više se drži šetnji po brdima.Biće bolje.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #182 : Prosinac 18, 2009, 22:29:18 poslijepodne »
Žao mi je zbog tvog gubitka...a lijepo je čuti da ti je bolje...
L5/S1 ekstruzija

Kraljeznica.com forum

Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #182 : Prosinac 18, 2009, 22:29:18 poslijepodne »

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #183 : Prosinac 19, 2009, 23:38:05 poslijepodne »
Tesla,iskrena sućut...i glavu gore,misli na sebe!
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #184 : Prosinac 21, 2009, 21:20:51 poslijepodne »
Hvala svima na sucuti i podrsci.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #185 : Siječanj 26, 2010, 21:45:55 poslijepodne »
Jucer sam napokon bio na kontroli neurohirurga. Prezentovao sam mu svoj emng nalaz sa fizijatrije i raspravljali smo vezano za moje probleme. Meni se  stanje ponovo pogorsalo, pa smo i o tome. Zbunjen je zbog cega mi je ostecena desna noga i nemoguce da je uzrok operacija, jer je on radio na sasvim drugoj strani. Novi MRI mi jos nemoze da napise, jer mora proci godina od zadnjeg, po tim nasim propisima, osim u vandrednim situacijama (hospitalizacija, operacija). Preporucio mi je i dalje fizikalne da pokusavam, pa sam mu rekao da idem na banje, i dogovorili smo kontrolu nakon mjesec, dva od banja, da vidimo izhod i da mi propise MRI. Nije optimista u ponovnoj operaciji. Navodno problem je sto se nista ne vidi na MRI,a stanje losije. Mislim da cu ipak traziti konstataciju ortopeda, jer su kod nas oni usmjereniji stabilnosti kraljeznice. Nesto mora biti, ali hajd ga znaj sta je.


Eh sada o banjama. Dobio sam odobrenje koje sam dugo dugo cekao, 16 mjeseci. Dakle napisano je maksimalno, a to je 15 dana. Zdravstveno osiguranje Kantona Sarajevo mi odobrava 30 km (15 eura) dnevno, a ostalo ja moram doplatiti. Jutros sam zvao Fojnicu i rekli su mi da doplacujem 35 km, to je 525 km za 15 dana. Ma super odmah sam pristao. Sto jeftino prodjoh. Sta je to zamene, ja sam nezaposlen.
Eto uglavnom dogovorio sam odlazim u subotu, sto se mora mora se. Samo da hoce pomoci.
Bila je i druga opcija, da svaki dan dolazim na Ilidzu (28 km daleko), ali cuo sam da je losa usluga i hladna voda, pa sam odustao.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #186 : Siječanj 26, 2010, 22:19:39 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Navodno problem je sto se nista ne vidi na MRI,a stanje losije. Mislim da cu ipak traziti konstataciju ortopeda, jer su kod nas oni usmjereniji stabilnosti kraljeznice. Nesto mora biti, ali hajd ga znaj sta je.

I meni MR ne pokazuje jako oštećenje, disk koji je već operiran pomaknuo se prema van ali za nekih 1 - 2 mm, a meni je gore i EMNG nalaz mi je lošiji i u L4L5 koji je operiran ali i u L5S1. Stoga mi je neurokirurg predložio diskografiju.
Meni terapije isto ne pomažu.
Vidjet ćeš kako će ti biti poslije terapija, pa odluči. Sretno!  ;)
p.s. Malo mi je čudno to što možeš na MR jednom godišnje. A valjda su takvi propisi u vašoj državi. Očito nije samo kod nas ludo!
« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2010, 22:21:34 poslijepodne Renata »
2006. interlaminectomia L4-L5

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #187 : Siječanj 27, 2010, 00:08:10 prijepodne »
Zbunjena sam tesla, zar nije kod tebe bilo rijeci o priraslicama? Kako MRI ne pokazuje nista?
BTW gdje to zivis kad tije ilidza 28 km udaljena  ;D. Ne znam sta si ti cuo, ja sam bila par puta na masazi u termama ok, a bila sam i prije par godina u fojnici sto jest jest paze te i maze ...... ;D :D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #188 : Siječanj 27, 2010, 13:56:20 poslijepodne »
Sena i ja sam zbunjen  ???, kako sam saznao priraslice se ne operisu. Po njima priraslice nisu nista :'(.
Stanujem 28 km od Ilidze prema Mostaru, pa izracunaj ;D.
Cuo sam da je bolji institut od termi.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #189 : Siječanj 27, 2010, 14:12:35 poslijepodne »
I ja sam čula da Ilidža nije loša. Samo nekako  mi ono ići tamo vamo. A u Fojnici sve na jednom mjestu.I malo je nezgodno ako nema ko da te vozi.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #190 : Siječanj 27, 2010, 21:22:30 poslijepodne »
Koja sreca moja sto zivim na Ilidzi  ;D 8). Nisam niakad ni pomislila da ce mi to tako dobro doci ::).
Tesla, cuj to priraslice se ne operisu, a sta ces ti nakod godine dana gadnog bola tj. ako se stanje ne popravi vjezbanjem i terapijama?!! I cuj to ne operise se, naravno da se operise kako je Worf radio fuziju zbog priraslica. Znam ja da je tvoj doktor bio ok i sve to stoji ali bit ce ona stara dok ne dadnes "na kafu", mozes i umirati od bolova svaki dan pred bolnicom, niko te nece ni pogledati.
Uf super je meni onda super  ::) ;D

E sad ne znam sta je jeftinije, Ilidza ili Fojnica kako to ide, ali ja sam licnog misljenja da ako ce ti bog pomoci onda ce ti pomoci na Ilidzi ko u Fojnici, a ako nemas srece onda se mozes lijeciti i Americi po najskupljim tretamnima nema fajde. E sad svako kako je u mogucnosti da se krece tako nek prosudi jel..........
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #191 : Kolovoz 19, 2010, 23:32:18 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Tesla vidim da ti je stanje nepromijenjeno i moje je takodjer , al ja se jos nisam operisala.

Negdje sam stavila clanak na forumu na jednom postu kako rjesavaju priraslice u francuskoj, nekom otopinom ne sjecam se tacno, nekom pomogne nekom ne zavisi. Uglavnom tretman je bezopasan, cini mi se ne radi se u Hrvatskoj tako da bi se morao zaputiti do EU.
Vidim pijes lyricu, ja sam pila neurontin i bilo je bolje, al kad me je spucala noga nakon dva mjeseca brzo sam se prosla tih tableta. Otkako ga ne pijem sve se staro vratilo al srecom rijetko je kad ne mogu na nogu. Plivanje pomze sto se tice lakseg sjedenja cini mi se al se moras naplivati lijepo svaki dan ;D Jedino sto jos uvijek od onih stvari nema nista kao i mokrenje je problem veliki ;D

Inace, jesi li radno spososban bar to ?

Sena, pozdrav! Pratim stanje šta je s tobom i jako mi je žao što i dalje imaš bolove.
Za pocetak evo moj update.

Nedavno sam uradio emng koji kaže "Teža hronična denervacija miotoma L4,L5,S1 obostrano i distalno, nešto više lijevo i nešto više nervus tibialis".

Zatim MRI koji kaže "u području pokrovnih ploha L5-S1  vidljive zone izmjenjenog intenziteta signala po tipu degenerativnih promjena sa redukcijom visine pripadajućeg i.v.prostora, dorzomedijalna protruzija diska nivoa i.v. L4.L5. Mala nekompresivna dorzomedijalna hernija diska i.v. L5-S1.
Stanje nakon operativnog zahvata nivoa L5-S1 i sa ožiljnim fibroznim tkivom lijevo i dorzalno. a isto djelomično obavija radiks nerva sa lijeve strane
".

Neurohirurg u Sarajevu boji se da išta dira, jer misli da je velika mogucnost da izgubim i ovo što imam. Po nalazima on misli da ovo mi i nemože praviti ovolike probleme, pa sumnja da je u pitanju neuropatska bol koje je nastala od svega ovoga i teško se povlaci, jer su nervi naucili boliti.. Pricao mi je kako bi mi bilo dobro riješenje ugradnja implatantne pumpe za analgetik, ali je preskupa. Na kraju mi je napisao fizikalno lijecenje po fizijatru i kontrola PP, ali ne u ambulanti vec po dogovoru na kliniku.

Dobio sam i Dr. Safticevo mišljenje. Puno hvala njemu i GSM na uvijek besplatnim konsultacijama. On smatra, ako je u pitanju neuropatska bol, Lyrica ili Neurontin bi to otkrili s vremenom korištenja. Zato i pijem sada Lyricu. Ukoliko ne pomgne onda bi trebalo uraditi diskografiju, simpateticki blok i transforaminalnu blokadu. S te tri dijagnosticke procedure ili bi se otklonila bol (kratkotrajno) ili bi se eliminirala vecina uzrocnika i onda se moze smisljati daljnji tijek lijecenja.

Sena citao sam taj clanak o priraslicama, ali je to daleko od mene što se tice finansija. Ja sam isto našao da uzimanje Pentoksifilina i vitamina E može smanjiti epiduralnu fibrozu i do 50%. Evo malo o tome na ovom linku: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Možda i to nekad probam.
Citao sam da si i ti pila Lyricu i kupovala je u Sarajevu, ne znam koliko si je platila, ova moja je 80km, 56 komada 75mg.

Još nisam radno sposoban jer cesto imam dana kada teško krecem, pogotovo kada naleti klecanje na obadvije noge i bol u leđima. Inace nisam pio puno tableta, koristim višesatnu aplikaciju TENSa u burst nacinu rada i tako se krecem po citav dan, samo se nesmijem oznojiti zbog elektroda. Mada ima dana kada ni to ne pomaže.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #192 : Kolovoz 20, 2010, 09:35:54 prijepodne »
Jebeno nema sta

Najbolje se okrenuti hrvatima za dalje lijecenje jer nema od Sarajeva nista, al ako si los sa finansijama uf ne znam sta da ti kazem.
Vidim da su te radili mikrodisectomijom, ne bi je radila jedino da padnem od bolova kad vidim kako je tebi.
Pila sam lyricu u FR, nista mi nije pomogla samo me osamutila, ja sam kupovala Neurontin 50 KM pakovanje on je pomagao, al sam pocela imati jake napade boli povremeno pa sam odustala i pocela da plivam.
 
Sve recimo kad bi ti radili i fuziju (sto je dr. Saftic vremenom i predlagao), valja to platiti. Najveci problem u svemu su pare cini mi se.
Kolika ti je bol na skali od 1 do 10. To klecanje i slabost je sve bezveze kad te ne bi boljelo.

Ovaj clanak sto si ti nasao je na slican fazon kao i onaj moj. Uglavnom ne bih ja rekla da je to nesto skupo jer se radi o ubrizgavanju injekcije sa tim posebnim koktelom koji jede fibrozu. I bas tako smanjuje je pravo.  Ako imas pristup tome nista te ne kosta da probas, ja sam susrela bar 4 osobe na fr forumima koje je to vratilo u zivot, ikao to jos nije popularan tretman, tj,. hirurzi preferiraju fuziju obzirom da se nesto malo zna o ovome, al ako pomze sta sad treba sve probati prije fuzije.
Ti imas i fibrozu i jos jednu protruziju, ja bih rekla da je to fibroza u pitanju jer ako se ta protruzije nije povecala onda to nije to.

Sto se tice mene moja je bol konstatna, ja vise i ne vjerujem da ce to ikada prestati jedino kad sam u bazenu nista me ne boli. ;D
Uglavnom uvjerila sam se da tablete treba uzeti samo kad je bol za poludit, tako da sve dok mogu hodati nista necu, al kod tebe je to dijagnosticki relevanto tako da je ok.
Jebeno je sto ne mozes raditi stvarno to je najgore, al valjda ce proci sve to jos uvijek ima sanse da se sve to pripise oporavku zivca. Javljaj se redovno i polako.
Sve najbolje ti zelim stvarno ako sta mogu pmoci reci
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #193 : Kolovoz 20, 2010, 17:20:42 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jebeno nema sta
Haha, baš tako Sena!
Lyrica i Neurontin ti nisu sigurno pomogli, jer nemaš neuropatsku bol, vec je prouzrokovana nekim vrijeđanjem nerva. Kod mene je problem što evo vec dvije godine boli vecinom svaki dan. U takvim slucajevima nekad bol može postati bolest sama za sebe i ostane kada se ukloni prijašnji uzrocnik boli. Zato je sada prvi korak piti Lyricu da vidimo dali je izvor boli neuropatija. Sada ja bi se po pravilu trebao lijeciti u ambulanti za bol, ali to još kod nas ne postoji.
Pare i jesu najveci problem, kad bi se morala raditi fuzija, nebih imao para. Ma samo da me nekako hoce popustiti da mogu raditi, onda bi se imalo i za fuzije i svega.
Na skali bi ta bol išla od 4-7, sada dok pišem ovaj post je 5 i mogu je trpiti, navikao sam. Često uz pomoč TENSa bude nula, ali dok sam skopcan. Od operacije, nikad se nije desilo da imam nesnošive bolove i da se ne mogu pomaknuti, kao što cesto citam na forumu.
Ove tablete iz članka koji sam postavio, se lako mogu nabaviti i to bez recepta. Pentoxifilin ima u svakoj apoteci, najviše se koriti za cirkulaciju i jeftin je. Vitamin E od 1000 morao bi se raspitati jer vecinom su najviše od 200 IU. Možda da probam preko zime i to. Nažalost zdravstvo nam je tako, pa se sam moram igrati doktora, tražeci riješenja po internetu.

Dakle ja imam na operiranom nivou fibrozu i ponovnu manju herniju, a na nivou iznad protuziju.
Evo editovana slika, najbitnijeg što se vidi: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Mene isto ne boli ništa u vodi, jedino kada su oblaci naelektrisani, onda mi sa noge grce i ne mogu plivati. Tablete sam i ja uzimao samo kad moram, ako pocnem redovno, poslije nekoliko dana ne djeluju nikako, pa kad zagusti ona jaca bol ništa od njih. Ponekad sam znao popiti, brufen, ali nekada djeluje, nekad ne. TENS je zakon, stalno ga hvalim, hehe.
Hvala puno Sena, ako mi šta zapne za pomoci, javim ti se. Također želim ti sve najbolje i da pobjediš u borbi protiv boli.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 20, 2010, 17:22:26 poslijepodne Tesla »
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #194 : Kolovoz 21, 2010, 10:28:51 prijepodne »
Dobro je jer bi moglo bit i gore ;D

Kod mene je bol konstantna 4, nekad 5 al tad lezim jer ne mogu na lijevu tesko da se oslonim nekud me iz kuka puca bol.

Da ti dam jedan primjer za recimo tu slabost, moj tata je dozivio djeciju paralizu kao beba (polio na eng. ), i od toga mu se sasusila i atrofirala cijela lijeva strana, lijeva ruka i noga. Lijevom rukom je mogao uzimati predmete al nikad nije imao snage u njoj a lijeva noga mu je bila kost i koza, znaci nije bilo uopste misica. Hodao je dok je bio mladji sa stapom a posle 50 ete sa stakama, hramao je na tu nogu i padao cesto jer mu je ta noga klecala stalno.

I dalje se price nastavlja, tako sto se on zeni dva puta ima troje djece a druga zena mu je tj. moja mama bila 30 godina mladja od njega  ;D. Imao je uspjesnu karijeru kao knjigovodja i umro od infarkta u 70 oj. Tako da ono uvijek ima nade i ne treba se predavati posao ces naci akobogda, ako ja mogu izdrzati osam sati sjedeci na rukama i ledjima e mozes i ti ;D polako samo.

E sad mi smo u bolovima pa je malo drugacija prica al se covjek ne smije predavati treba se nadati najbitnije je da se depresija ne uvuce u covjeka, meni je najgore to sad kako se psihicki spremam a znam da me ceka operacija cesto skacem nocu iz sna sanjajuci nocne more, al tako je kako je sta cemo.  :)

Sto se tice tih lijekova nista te ne kosta da probas sve probaj al nikakvih manipulacija naravno to je uzas, ja jedino nemam bolove dakle kad sam u bazenu to je to, nista vise ne pomaze al srecom pa ne bole ledja nisam zakocena jel to je najgore.

Ja se mogu raspitati ako hoces za ovaj tretman kad budem u FR sljedeci put da pitam kolko to kosta kao prvo, a znam gdje se to radi i ko to radi. To se daju u vidu injekcija u ledja, kao infiltracije malo boli al ljudi osjete razliku vec u prvih 3 mjeseca. Mislim ako bude srece i dobre prilike trebas prvo to probati prije fuzije, pod uslovom naravno da se sve to samo ne povuce (daj boze jel).

Gledala sam ti ja ovu sliku al sta ti se ja razumijem ko mutavo tele, ja sam dobila svoje nalaze i pravo da ti kazem ne znam je li gore jer su u pocetku bili neki bulging diska a sad su u pitanju dvije protruzije, ne mogu vise ni sama biti pametna.  :D

Jedino znam da me sad boli cijela noga umjesto pola, stopalo trni ma sta ja znam bit ce sta ce biti .
Uglavnom ja bih ti preporucila da plivas svaki dan mozda ce pomoci, 100 KM mjesecno uplatis i ides svaki dan, mozda upali mislim ne znam. Meni je sve lijepo dok sam u bazenu nista ne boli, al kad izadjem joj samo gore, al nastavljam jer znam da je to dobro za ledja.
I eto javi se sa vremena na vrijeme, nadam se da ces se izvuci iz svega kao sto se nadam i za sebe cao i sve najbolje

L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #195 : Kolovoz 22, 2010, 18:19:29 poslijepodne »
Fuzija drži 4-5 godina a onda opet problemi segment iznad i ispod...

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #196 : Kolovoz 23, 2010, 00:20:41 prijepodne »
Ma jest da ima i gore, al' ima i bolje ;D

Zanimljiva prica, ali drugacije je to Sena išlo u Titino vrijeme, sada je situcija da je došlo vrijeme okrutnih privatnika, koji svakog momenta gledaju da krše zakon preko tvojih leđa. Sada kao novi radnik u firmi ima da radiš ko' konj, kako bi se dokazao da si dobar  i da ti produži ugovor o radu. Takvim dokazivanjem sam i spržio ovu kicmu. Nemam nikakvih veza da se ubacim u nekakvu državnu firmu, u kojoj se može pomalo raduckati. Imam ponuda za radna mjesta i solidnu platu, ali nisam spreman da radim po 10 sati dnevno i 6 dana u sedmici. A ako bi cesto uzimao bolovanje, onda ide otkaz. Mada ni taj tvoj posao nebi mogao raditi, jer ima dana kada se baš i ne mogu kretatati, jer zakivaju  obadvije noge, pa je tu stereo klecanje (robotski hod), a sa leđa udari presjecanje. Jedino, ako bi mi dozvolili bolovanje tim danima.

Hajd' sad da ne ispadnem da ne radim ništa, imam ja poslova koje privatno raduckam, kada manje boli, ali to je nedovoljno. Mogu preživiti, ne ide mi staž i nikada nebi mogao skuckati vece pare za dalje lijecenje, a kamo li za izgradnju svoje buducnosti.
Ne nadam se nikako cudu da cu dobiti posao gdje necu morati zapeti, ali zato se uvijek nadam da cu pronaci riješenje da ovo popusti, pa da ja idem u svoje poslove za koje sam sposoban. Nisu naporni, ali morat ce se raditi prekovremeno, takvi su privatnici.
Za nedaj bože da ne bude bolje skontat cu druge planove, ali ne zamaram se sa tim, mislim da cu ipak uspjeti.

Vidit cemo kada trebadneš u FR, kakav cu biti, pa dali ces trebati provjeriti za te tretmane.

Što se tice slike, postavio sam je svima na forumu, pa neka vidi ko razumi. Ima tu dosta stvari za viditi  ;D. Tebi ovo izgleda kao kad gataju u filđan, nešto pišu, a sve isto , :D

Ma frka mi je za to plivanje, hajd mogu dati 100 km mjesecno, ali trebalo bi mi još 250 za prevoz, znaš da sam daleko. Probat cu ponovo sa biciklom, ali ovaj put malo boljim sa brzinama i amortizerima, pa cemo viditi, mozda sta i krene sa TENS-om. Spojit cu ga na dinamu, hehe.

Ne znam  sad Sena za to tvoje stanje, dali si razmišljala nešto drugo osim operacije, možda Peharac  :-\. Može biti da ti je bol uzela maha, pa ti te mišice blokirala. Moraš ukinuti bol, ako misliš jacati to. Microdiscetomiu ni za živu glavu ne radi, jer ta tvoja krivina je veoma opasna na stabilnost i u lumbalnim pršljenovima.I razmisli dali su mogle te protuzije zbog nje nastati?

Ovo za fuziju znam, pogotovo je opasno što vec nivo iznad je oštecen.


02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Kraljeznica.com forum

Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #196 : Kolovoz 23, 2010, 00:20:41 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com