Autor Tema: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)  (Posjeta: 58545 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #18 : Siječanj 31, 2011, 14:33:00 poslijepodne »
hahah izbacio...ni ne cudim se...pola njih ni nezna sta je DDD. ja recimo nekmam klasicnu herniju,vec imam DDD sto se lijepo vidi  na mom MRI. Pogotovo nesto bijelo pritisnuto na zivac, sta je zvano HIZ i nesto drugo a to je annular tear. Iskreno mislim,da je dr. Saftic jedini koji u hrvatskog od svih neurokirurga ZNA šta je annular tear odnosno rasjep diska...i zato mu skidam kapu!!!!!! BRAVO!!!
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #19 : Siječanj 31, 2011, 14:36:52 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dugavski, preporučena terapija vam je stvarno takva da čisto sumnjam da biste uz nju mogli normalno funkcionirati, ...

javit ću se ako počnem s tom terapijom.. ako ću uopće uspjeti sastaviti suvisli post na forumu  ;D
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #20 : Siječanj 31, 2011, 22:23:06 poslijepodne »
Dobro jasno mi je da pojma nemam o neurohirurgiji,  ali dugavski vidi se dobro taj tvoj crni disk kako kazes kako strci od ostalih, i kod mene je L4-L5 isto.

Sad sta god da je DDD, sam disk kao disk nema nervnih vlakana i ne osjeca bol, prema mojim opet kazem skromnim shvatanjima, ako je i annular tear odnosna ako hemijske supstance iz diska cure i iritiraju zivac zar opet ne postoji nesto kao annular seal ili nesto slicno tomu, metoda koja kako bi rekla stopi disk iznutra da ne moze vise nista iscuriti, a i ovaj komad sto je van vrijeda zivac. Pa imaju proteze ako nista, da  se zamijeni disk na kraju svih krajeva. Od lijekova se samo mozes otrovati, posebno zaldiar pa svi ce ti organi otkazati prije nego uspijes ista rjesiti s ledjima ;D

Mislim naravno ne mora mi niko nista obasjnjavati, samo sam se nadala da postoji kakva takva nada za sviju sa degenerativnim bolestima kraljeznice, a izgleda da ponekad to su samo lijekovi ili samoubistvo. Jako mi je zao sto ti je tako tesko stanje, al eto ne mogu da vjerujem da opet nema nekakvo hirursko rjesenje, jer ti ne mozes ni na posao, ipak je to dno dna u situaciji kad te bole ledja da ne mozes da se dignes na posao.

Ja sam jucer otisla na skijanje, slomila sam se na sve moguce nacine, prijateljica je mislila u jednom momentu da sam slomila nogu, mislim stvarno sam se posteno izrazbijala i opet me ledja ne bole a ni noga ne vise nego uobicajeno, pa se sad evo pitam ako su mi toliko diskovi jaki kako li su dva pocela da se raspadaju ;D

Sve najbolje i zelim ti da te sve muke prodju  :)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #20 : Siječanj 31, 2011, 22:23:06 poslijepodne »

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #21 : Siječanj 31, 2011, 22:41:41 poslijepodne »
odakle ti to da će ti od zaldiara otkazati organi i da ćeš se otrovat ? od njega ti se to sigurno neće desiti za razliku od ostalih lijekova,samo ni sa jednim naravno ne treba pretjerivati i dugorocno problem rijesavati lijekocima je katastrofa.

ne znam Sena...iskreno ni ja nisam bas optimist po prirodi,ali to što ti radiš isto nije baš u redu.Pa svima nam neke ružne nade daješ ,da nam je najbolje da se svi pokokamo onda.Ako je tebi teško,nemoj taj pesimizan i beznađe širiti na ostale ne znam...
« Zadnja izmjena: Siječanj 31, 2011, 23:04:18 poslijepodne Atleticar »

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #22 : Veljača 03, 2011, 21:47:32 poslijepodne »
Pa atleticar nije moj pesimizam vidis li da se covjek muci, a nece da ga operisu ili ne mogu, sta ja znam. Ti mislis da je lako zivjeti u kronicnim bolovima do kraja zivota, al to ne mogu svi psihicki izdrzati, ne dajem ja nikome nikakve ideje nego jednostavno, realnost je ponekad surova.
Dugotrajno uzimanje kakvogod lijeka, posebno teskih painkilera, na duze staze ne ide, tu pricam sad o godinama i godinama uzimanje lijekova. To ti je hemija, posebno ovi protiv bolova.
I zanima me naravno sta mu je toliko da nece da ga operisu, ako ga toliko boli ne znam, kakvo je rjesenje ako ne operativno...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #23 : Veljača 06, 2011, 20:08:31 poslijepodne »
Senainter, nije da me ne žele operirati.. operacija nema smisla ako ne može ukloniti uzrok bolova.
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #24 : Veljača 07, 2011, 19:49:18 poslijepodne »
Dugavski, jel imas samo taj L4-L5 disk kao problem jer ja imam dva diska, gadno iskrivljenu cijelu kicmu i plus neke (gluho bilo) malformacije kicmene mozdine, koje su super opasne ako se aktiviraju. Tako da vjeruj gori sam slucaj a neuro nas mi je rekao da mi moze disk operirati i nadam se makar me rjesiti muka jedno vrijeme (sad sam u procesu skupljana para za oper).

Tako da zato kazem vjeruj da sam gori slucaj da sam iskrivljena ko kriva vrba, ima negdje na jednom mom postu mozes pogledati moju krivinu (koja hvala bogu jedinom za sad ne boli) pa opet ima nade (je se time tjesim a tako su mi potvrdili i hirurzi). Pa zato hocu da kazem da vala mora biti rjesenje neko znas, pa mislim mora biti ko moze zivjeti s bolovima, crnjak je to.
Hajd da te ne peglam dalje drzi se guraj dokle moze i kako moze.
All the best

L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #25 : Veljača 07, 2011, 20:38:41 poslijepodne »
Hvala ti na podršci :)

Vjerujem da će se naći neko rješenje..

I da, taj L4-L5 je najveći moj problem, ostalo više-manje.
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #26 : Veljača 27, 2011, 11:17:23 prijepodne »
evo da nadodam svoju KONAČNU dijagnozu. sada imam 25,a kriza su me pocela zezati sa svojig 16-17 kada su me svi uvjeravali da je bol u ledjima u mojim godinama nemoguca. da se sad mogu vratiti unatrag u te godine odmah bi se vratio i poduzeo neke mjere. Pa ,krenimo. Duze hodanje-kriza se raspadaju,stajanje na mjestu-kriza se raspadaju,a meni kao nije nista. Prosle god napravio magnetsku na kojoj se vidi crni L3/L4 disk, te njihova tzv "hernija" na L4/L5. Medjutim,hernija i annular tear odnosno rasjepi diska nije ista stvar. i to mnogi mjesaju. kada je annular tear u pitanju to se vec zove diskopatska bol. Nakon svih neurokirurga sta sam prosao,i nakon tumacenja da je moja kicma zdrava,zapitao sam se,pa dal ja onda nisam normalan ili sta. I NAPOKON upoznao sam i tog covjeka,dr . Saftica, koji je predlozio diskografiju za crni L3/L4, te uz moju sugestiju L4/L5. Diskografija je obavljena 25. 02. Kada je kontrastno sredstvo injicirano u prostor L3/L4 crnog diska,osjetio sam blagu nelagodu,ali nikakvu bol. Lijepo mi je doktor pokazao kako je disk zdrav i kako je kontrastno sretstvo bas tamo gdje bi i trebalo biti,bez obzira...sto je disk crn. Tako da svaki crni disk nije nuzno izvor bolova i problema. No,tada smo krenuli na donji kat, L4/L5. kada mi je kontrast injiciran zamracilo mi se od pritiska i boli sto je uz to i potvrdu kontrasta definiralo izvor moje boli. Zakljucak je annularna razderotina iliti rascjep diska vise u desno,na skali dalas grade 3.
Nakon toliko godina mucenja i zavlacenja, dr. mi je napokon uspio postaviti dijagnozu i zato sam mu zahvalan do neba. Predlozena mi je selektivna endoskopska disektomija sa anuloplastikom na koju cu ici samo da pare skupim.
Eto to je moje iskustvo,pa ako nekoga zanima nesto,neka pita :)
EDIT: ipak je crni disk l4/l5.
« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2011, 01:28:59 prijepodne kicmenac »
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #27 : Veljača 27, 2011, 19:34:29 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
evo da nadodam svoju KONAČNU dijagnozu. sada imam 25,a kriza su me pocela zezati sa svojig 16-17 kada su me svi uvjeravali da je bol u ledjima u mojim godinama nemoguca. da se sad mogu vratiti unatrag u te godine odmah bi se vratio i poduzeo neke mjere. Pa ,krenimo. Duze hodanje-kriza se raspadaju,stajanje na mjestu-kriza se raspadaju,a meni kao nije nista. Prosle god napravio magnetsku na kojoj se vidi crni L3/L4 disk, te njihova tzv "hernija" na L4/L5. Medjutim,hernija i annular tear odnosno rasjepi diska nije ista stvar. i to mnogi mjesaju. kada je annular tear u pitanju to se vec zove diskopatska bol. Nakon svih neurokirurga sta sam prosao,i nakon tumacenja da je moja kicma zdrava,zapitao sam se,pa dal ja onda nisam normalan ili sta. I NAPOKON upoznao sam i tog covjeka,dr . Saftica, koji je predlozio diskografiju za crni L3/L4, te uz moju sugestiju L4/L5. Diskografija je obavljena 25. 02. Kada je kontrastno sredstvo injicirano u prostor L3/L4 crnog diska,osjetio sam blagu nelagodu,ali nikakvu bol. Lijepo mi je doktor pokazao kako je disk zdrav i kako je kontrastno sretstvo bas tamo gdje bi i trebalo biti,bez obzira...sto je disk crn. Tako da svaki crni disk nije nuzno izvor bolova i problema. No,tada smo krenuli na donji kat, L4/L5. kada mi je kontrast injiciran zamracilo mi se od pritiska i boli sto je uz to i potvrdu kontrasta definiralo izvor moje boli. Zakljucak je annularna razderotina iliti rascjep diska vise u desno,na skali dalas grade 3.
Nakon toliko godina mucenja i zavlacenja, dr. mi je napokon uspio postaviti dijagnozu i zato sam mu zahvalan do neba. Predlozena mi je selektivna endoskopska disektomija sa anuloplastikom na koju cu ici samo da pare skupim.
Eto to je moje iskustvo,pa ako nekoga zanima nesto,neka pita :)

nemam ništa za pitati, već mogu samo reći hvala Bogu na doktoru Saftiću.. ja sam dvije godine lutala od doktora do doktora, nitko se nije potrudio postaviti dijagnozu, jer također mlada sam pa izmišljam!! sve dok nisam na forumu saznala za spomenutog doktora koji je pokazao volju da pomogne i napravio diskografiju za koju su svi prije njega govorili da nema potrebe i nisu se ni malo potrudili da mi pomognu..rezultat diskografije: također rascjep diska,ali na L5-S1.
Sretno sa skupljanjem para  ;)
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #28 : Veljača 27, 2011, 21:02:11 poslijepodne »
a sto ces ti u vezi toga? ostat na istom ili? dali ti je doktor predlozio operaciju?
"ma kako te tak mladu može boljeti kičma, pa gle normalno hodaš i sl. komentari su moja svakodnevnica"....
ovo moram komentirat,jer od moje 16-e do dana danasnjeg se suocavam sa ovim.
najgore mi je to kad kazu pa normalno hodas. Sva sreca hodam,ali uz veliku bol. Mene je to totalno ogranicilo,jer mi se nije dalo cak ni van izaci i stajati na mjestu jer me to ubijalo!!
ali znas kako kazu...gladan sitom ne vjeruje...
« Zadnja izmjena: Veljača 27, 2011, 21:08:30 poslijepodne kicmenac »
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #29 : Veljača 28, 2011, 09:36:05 prijepodne »
Da, takvi komentari su koma.. Imaš osjećaj da se moraš non stop opravdavati, a toliko mi je užasno već od te cijele situacije da mi to samo dodatno oduzima energiju. Također na poslu pokušavam glumiti da nemam problema, samo da me nitko ne davi komentarima, ali jako je teško kad već od 9, 10 ujutro teško izdržavam sjedenje. A izvan posla, nažalost morala sam promijeniti život. Više ne izlazim toliko, ne idem na putovanja kao prije, na koncerte, i sl. Jer sjedenje/stajanje nakon sat vremena je too much.
A što ću ja?! Na istom definitivno ne mogu i ne želim ostati. Puno me još toga čeka u životu i jednostavno ne smijem ostati na istome! Trudim se već više od 2 godine, nema što nisam isprobala i potrošila sam love za već skoro dvije operacije.  Dalje se borim, no ovih sam dana odlučila da više ne planiram glumiti kao da sam dobila na lutriji jer sam financijski totalno iscijeđena! Zapravo sve što zaradim na poslu (gdje mi je koma izdržavati 8 sati sjedenja!! ) to potrošim na razno razne terapije/rehabilitacije. Koje očito nemaju nikakve koristi.
Da, doktor mi je prvotno predložio Metrx diskektomiju s anuloplastikom, ali kad sam se bila odlučila da idem nekako je doktor rekao da ipak možda bolje ne još. Jedino mi nije baš jasno zašto nije predložena endoskopska sa anuloplastikom, za koju puno čitam da je bolja za rascjepe diska i degenerativne bolesti.
Sad dok završim sa ovim trenutno na što trošim lovu, vidjet ću koji će slijedeći korak biti. No nadam se da to bude jedino OP. Za sve drugo više nemam snage ni love.
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #30 : Veljača 28, 2011, 15:56:39 poslijepodne »
jer sjedenje/stajanje nakon sat vremena je too much.......oooo znam kako vam je,o neznate....oooo znam,znam :)))
reci mi dali si bila u vertebralisu?
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #31 : Ožujak 01, 2011, 19:24:08 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
jer sjedenje/stajanje nakon sat vremena je too much.......oooo znam kako vam je,o neznate....oooo znam,znam :)))
reci mi dali si bila u vertebralisu?
jesam, naravno..
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #32 : Ožujak 01, 2011, 21:23:48 poslijepodne »
i sto ti je dr. reko?
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #33 : Ožujak 18, 2011, 22:08:51 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
...operacija je uvijek opcija, no da li ce pomoci, ne znam....
...doktor je rekao ovo gore..

Ah, već sam toliko iscrpljena, jadna i razočarana od svega..Non stop sam u nekoj sivoj zoni, stalno pred nekim zidom i nikako da ga prijeđem.. na tolika vrata sam došla, dobila nadu, krenula, trudila se i onda ostala razočarana. Fizijatar stalno ponavlja da moram na operaciju jer konzervativne metode ne daju rezultate, a stručnjak neurokirurg kaže da ne zna da li će mi operacija pomoći..Kako da ja znam i što mi je više činiti? Svaki dan slušam o uspješnim ishodima, uspješnim operacijama, novim metodama operacija koje vas rješavaju bolova u leđima ili barem poboljšavaju kvalitetu života  i sl.  pa kako onda da se meni ne može pomoći već jednom?
Prihvaćam sve motivacijske savjete jer mi već ponestaje optimizma.  :)
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #34 : Ožujak 19, 2011, 18:18:11 poslijepodne »
Osjecam se isto nemam sta dodati po pitanju emocija nemam nikakv motivacijski savjet iskreno jer i meni je crnjak i kad vidim ove sto su se klasicno operisali i nikad ih vise nije zabolilo dodje mi da crknem od muke.

Sto vi morate u vertebralis zar nemate na Rebru minimalno invazivne metode koje ne morate placati????

Danas sam gledala cijene u vertebralisu i mislila sam da je malo jeftinije al opet prodat cu sve zivo samo se nedam svakome da me reze jer ja imam jos problema na ledima.

Ja vam predlazem licno da sto prije idete to raditi jer od cekanja niko nije hajra vidio, pa vec ne mozemo ni stajati ni sjedit, ma svaki pokret mi je ziva muka. Mogu se operisati dzaba u Francuskoj al necu ne vjerujem im tamo vise nista, koliko sam vidjela i metode su im drugacije nego u Hr, ne znam od koga su oni pokupili to.

Moj MRI je zastario i ja sam u kontaktu sa doktorom moram napraviti novi, plus MRI karlice jer su mi simptomi malo cudni, a onda nek bude sta ce biti. Pa stvarno da sam znala da ce mi se ovo desavati u 25 godini zivota pa bacila bi se pod grante lijepo u ratu i cao.

Niko ne moze garantovati za uspjesnost operacije, al ako je ispravno indicirana i dobro odradjena za nadat se da ce biti bolje.

Drzite se i pozdrav svima

L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #35 : Ožujak 19, 2011, 18:35:54 poslijepodne »
Raja da li se kod pacijenata koji imaju DDD, moze zamijeniti disk da se ubaci nekakva proteza ili nesto slicno. Znam da je radikalno, al sam citala da se to radi kod mladih ljudi kod kojih nema nade da ce se operacijom promijeniti na bolje.... mislim ako nema stvarno nikakve nade da ce operacije pomoci ili ako vec nije sta je onda rjesenje...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #35 : Ožujak 19, 2011, 18:35:54 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com