Autor Tema: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)  (Posjeta: 58570 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #54 : Srpanj 01, 2011, 00:29:52 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo ja danas prvi dan u navodno najlošijim toplicama, a to su splitske.... I lijepo žena u bazenu individualno baš za mene vježbe radi!!!! Tako da je moje iskustvo pozitivno.
ta zena je najvjerovatnije fizioterapeut...pa je lijepo pitaj neka ti objasni sto je DDD...
najvjerovatnije vise od nje znam o tome :)
al nebitno...bitno da je tebi okej u toplicama :)
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #55 : Srpanj 01, 2011, 00:37:06 prijepodne »
Ma zna ti ona što su degenerativne bolesti diska, i ono o čemu si ti govorio o općenitosti u toplicama, govorila je i ona. A znam i sam to. Iznenadila me samo spremnošću razgovora o tome, kao i svojom temeljitošću i pristupom. :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #56 : Srpanj 01, 2011, 08:28:46 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

zasto je PLDD ispao iz igre???


Slikovito rečeno - prekasno je zatvoriti staju nakon što je konj već pobjegao iz nje  :)

Odn. uzrok boli nije kompresija pa sama dekompresija diska neće ukloniti bol.
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Kraljeznica.com forum

Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #56 : Srpanj 01, 2011, 08:28:46 prijepodne »

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #57 : Srpanj 01, 2011, 09:08:12 prijepodne »
Evo sto na tu temu kaze slavni dr. Choy: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #58 : Srpanj 01, 2011, 09:12:35 prijepodne »
...evo citam i nesto mi nije jasno, pa zar ti nisi vec obavio toplice?? od kuda te sada opet u toplicama i Zasto? koji je smisao. I sta ta divna fizioterapeutica koja se razumije u DDD zeli postici tvojim individualnim pristupom vjezbanja u bazenu? e da i jos nesto, temeljem kojih kriterija su postavljene individualen vjezbe? i na kraju sta znace individualne vjezbe?


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma zna ti ona što su degenerativne bolesti diska, i ono o čemu si ti govorio o općenitosti u toplicama, govorila je i ona. A znam i sam to. Iznenadila me samo spremnošću razgovora o tome, kao i svojom temeljitošću i pristupom. :)

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #59 : Srpanj 01, 2011, 09:45:52 prijepodne »
Dobro je doktor rekao....i zasto opet toplice?? Sa mojeg gledista i ovakve dijagnoze toplice su zapravo odmor...izgubis 2-3 tjedna bezveze. Ja sam bio lani u crikvenici u toplicama bilo je ok,al sve su to tamo neke vjezbice. Donekle se razumijem u fizionomiju misica,sto znaci da njima treba i malo tereta da bi se ojacali. O prehrani proteinima necu ni pricat.
Tako da...nije da zelim radit reklamu,ali bio sam u cybexu di mi je nadjeno dosta oslabljenih misica. Medjutim posto mi je cybex daleko,idem u rovinj na nesto slicno tome i jednostavno gust mi je vjezbati :)
Time ne zelim reci da toplice ne valjaju,vec da nije pristup onakav kakav bi trebao biti.
Toliko od mene i samo da naglasim da bez obzira sto je bol tu i sto me poprilicno ogranicava,meni je drago da mi vidljivo misici jacaju i da sam nasao nesto sto mi pase.
P.S. ljudi vjezbajte pravilno i jedite proteinsku hranu,misici ce vam biti zahvalni...
Pozdrav iz Pule...
« Zadnja izmjena: Srpanj 01, 2011, 09:57:40 prijepodne kicmenac »
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #60 : Srpanj 01, 2011, 10:14:52 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo sto na tu temu kaze slavni dr. Choy: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Koliko sam shvatio PLDD može pomoći ali u nekim slučajevima i ne.. Vidjet ćemo.
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #61 : Srpanj 01, 2011, 11:37:22 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dobro je doktor rekao....i zasto opet toplice?? Sa mojeg gledista i ovakve dijagnoze toplice su zapravo odmor...izgubis 2-3 tjedna bezveze. Ja sam bio lani u crikvenici u toplicama bilo je ok,al sve su to tamo neke vjezbice. Donekle se razumijem u fizionomiju misica,sto znaci da njima treba i malo tereta da bi se ojacali. O prehrani proteinima necu ni pricat.
Tako da...nije da zelim radit reklamu,ali bio sam u cybexu di mi je nadjeno dosta oslabljenih misica. Medjutim posto mi je cybex daleko,idem u rovinj na nesto slicno tome i jednostavno gust mi je vjezbati :)
Time ne zelim reci da toplice ne valjaju,vec da nije pristup onakav kakav bi trebao biti.
Toliko od mene i samo da naglasim da bez obzira sto je bol tu i sto me poprilicno ogranicava,meni je drago da mi vidljivo misici jacaju i da sam nasao nesto sto mi pase.
P.S. ljudi vjezbajte pravilno i jedite proteinsku hranu,misici ce vam biti zahvalni...
Pozdrav iz Pule...
Bravo kicmenac...to je to,vježbajte ljudi,hodajte,trčite,plivajte...od pustih toplica,terapija bih se osjećao bolesniji nego što jesam.Dobro je ovdje jednom neuro napisao(mada se nismo baš uvijek slagali) operacija vas neće izlječit samo će vam pomoći da imate koliko-toliko laganiji život s bolesnom kralježnicom i to je sveto pismo.Na vama je poslije da uz savjete dobrog fizijatra(koji su u našem sustavu podcijenjeni,koliko sam primjetio a vrlo,vrlo su bitni)pokušate promijenit malo stil života i pronađete vježbe i fizičke aktivnosti koje će odgovarati vama i vašoj kralježnici.

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #62 : Srpanj 01, 2011, 11:46:18 prijepodne »
U mom slučaju dulje hodanje a pogotovo trčanje samo pojačavaju bol. Čak i neke vježbe za kralježnicu ne dolaze u obzir - osim eventualno laganih statičkih.
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #63 : Srpanj 01, 2011, 11:49:02 prijepodne »
Ma na trčanje sam mislio više slikovito,krivo sam se izrazio...mea culpa.U našem slućaju brže hodanje je puno učinkovitije.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #64 : Srpanj 01, 2011, 15:30:20 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
...evo citam i nesto mi nije jasno, pa zar ti nisi vec obavio toplice?? od kuda te sada opet u toplicama i Zasto? koji je smisao. I sta ta divna fizioterapeutica koja se razumije u DDD zeli postici tvojim individualnim pristupom vjezbanja u bazenu? e da i jos nesto, temeljem kojih kriterija su postavljene individualen vjezbe? i na kraju sta znace individualne vjezbe?


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma zna ti ona što su degenerativne bolesti diska, i ono o čemu si ti govorio o općenitosti u toplicama, govorila je i ona. A znam i sam to. Iznenadila me samo spremnošću razgovora o tome, kao i svojom temeljitošću i pristupom. :)

Jesam, ali kako netko reče: toplice su odmor.... Ustvari, dok mi je more zaista prehladno (za mene), ja koristim tih desetak dana u toplom bazenu i to je to... Nisam u stacionarnim, već idem ambulantno. I zaista mi paše i čini dobro. Kako je odredila, pa na temelju čitabe koju joj je fizijatrica poslala, eto na temelju čega....  Što znače individualne, pa to da je od raznoraznih vježbi, napravljen popis samo onih koje meni odgovaraju.... Zaista bih volio da malo porazgovarate s kolegicom fizijatar, da ne bi mi bez razloga prozivali "divnu" fizioterapeutkinju... Osim toga, zbog nekih današnjih razloga, žena je i više nego divna - ona je dobra.  :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #65 : Srpanj 01, 2011, 15:33:50 poslijepodne »
Zaboravio sam spomenuti da nisam zaboravio ni vježbanje ni hodanje, htio sam jednostavno još malo bazena. A moja tema početna nije bila zašto sam ja u toplicama, nego kako je fizioterapeutkinja zaslužila moju pohvalu... :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #66 : Srpanj 01, 2011, 19:24:06 poslijepodne »
Hej teo bilo bi zanimljovo da nam kazes jel te jos bole ledja Ja nekako vidim tebe kao vjecnog optimistu pa ono kontam nema ti pucas sve u 16   :D Da mi je malo tvog optimizma ne bi bilo lose  :) Ono sto hocu da pitam jesi li ti jedan od onih sretnika kao davor koji se probudio bez bolova i zaboravio da ga je ikad ista boljelo  ;D U svakom slucaju samo se banjaj plivaj sve sta ti pase. Steta sto ne mozes u more Kod nas ima banja sa tom ljekovitom vodom al nista mi ne moze zamijeniti more. Jos bolje kad je hladno. Meni godi ta kombinacija ledeno hladne vode i vrelog sunca. Veliki pozdravi iz prohladnog sarajeva
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #67 : Srpanj 01, 2011, 22:42:59 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
U mom slučaju dulje hodanje a pogotovo trčanje samo pojačavaju bol. Čak i neke vježbe za kralježnicu ne dolaze u obzir - osim eventualno laganih statičkih.
i u mojem slucaju hodanje pojacava bol,kao i neke vjezbe koje bi trebao raditi ali im pokusavam objasniti da mi bas ne pasu...a to su vjezbe di mi se kriza rastezu,bas onda me boli vise...
onda ja njima,ja imam DDD al opet ni oni se ne kuze toliko u to,tako da nebitno.
ja sam znam sta mi pase sta ne...:)
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #68 : Srpanj 01, 2011, 23:24:01 poslijepodne »
 :) Oj Senice, evo mene. Kad bih rekao da me nikako ne bole lagao bih, a kad bih rekao da je to zbog operacije, opet bih lagao...  :D   Ali, kad osjećam kao neku bol, onda je to uvijek i redovito jer sam ili krivo ležao ili više sjedio nego treba ili nosio više nego treba.... Ne mogu kazat da sam kao dotični, premda iščitavajući sve njegove postove, nije ni on bio 100 % bez ikakvih tegoba ikada...
Ali stvarno ponekad pobrkamo bol s osjećajem ukočenosti, bol mišića sa boli išijatikusa i sl... Tako i sada, nisu me bolila leđa od leđa, nego jer sam bio dva sata u ledenom moru i još ronio, a to mi ne paše.... Meni godi toplo oduvijek. Mene more inače izliječi od svakojakih stanja, osobito skida svaki stres, i ne samo more, već općenito voda... Zato sam navalio s morem, ali stalno puše a i oblačno je često... Zato dok se ugrije, ja se brčkam u bazenu... Inače, što je do mene, rado ti dajem od svog optimizma...  :) :)
Eto, ponekad radost zna bit prijelazna, pa ti šaljem malo preko žice.... :) :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #69 : Srpanj 02, 2011, 08:34:12 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
:) Oj Senice, evo mene. Kad bih rekao da me nikako ne bole lagao bih, a kad bih rekao da je to zbog operacije, opet bih lagao...  :D   Ali, kad osjećam kao neku bol, onda je to uvijek i redovito jer sam ili krivo ležao ili više sjedio nego treba ili nosio više nego treba.... Ne mogu kazat da sam kao dotični, premda iščitavajući sve njegove postove, nije ni on bio 100 % bez ikakvih tegoba ikada...
Ali stvarno ponekad pobrkamo bol s osjećajem ukočenosti, bol mišića sa boli išijatikusa i sl... Tako i sada, nisu me bolila leđa od leđa, nego jer sam bio dva sata u ledenom moru i još ronio, a to mi ne paše.... Meni godi toplo oduvijek. Mene more inače izliječi od svakojakih stanja, osobito skida svaki stres, i ne samo more, već općenito voda... Zato sam navalio s morem, ali stalno puše a i oblačno je često... Zato dok se ugrije, ja se brčkam u bazenu... Inače, što je do mene, rado ti dajem od svog optimizma...  :) :)
Eto, ponekad radost zna bit prijelazna, pa ti šaljem malo preko žice.... :) :)
Supeer  :D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #70 : Srpanj 02, 2011, 17:03:22 poslijepodne »
 :D Ma bolan, neću da budem hafifan, a ni ko onaj ćumur  ;D , radije odem na more il na kakav teferić i nek je dernek...  :D pa nisam ti ja bolan avlijaner  ;D ;D Samo osmijeh na usta i radost u srce i udureje...  ;) Ajd' jaranušo, kopiraj i ti pa nek ti bude merak...  :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #71 : Srpanj 02, 2011, 20:08:21 poslijepodne »
E vidiš, zato ja sutra odoh na more da se izlječim od toplica i da se moji forumaši malčice odmore od mene.Umjesto laptopa i mobitela udičica pa laganini..A oni koji su sa mora i ne znaju kakvo blago imaju i što bi mi kontinentalci dali za to...Bojim se samo da mi ne zagrize kakav morski pas, ode opet kičma kvragu...Ostajte mi zdravi i veseli.... :-* :-* :-*
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

Kraljeznica.com forum

Odg: Klub DDD (Degenerative Disc Disease)
« Odgovori #71 : Srpanj 02, 2011, 20:08:21 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com