Autor Tema: Tablete protiv bolova  (Posjeta: 114566 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #54 : Siječanj 11, 2010, 22:41:52 poslijepodne »
Ne doslovno,recimo kad bih isao trčati ili kad bi furao bajk,onda nakon sto se ohladim počinju grčevi...a ovako ne...ne znam,mozda ja nisam tolko strgan slučaj kao vi stariji,bar se nadam da nisam,nešto kao što ti opisuješ ja nisam imao ,jedino ono prije 5 godina ali to je bila jedna večer i od onda više nikad nisam nista imao + u tom trenutku meni nije trnula noga,imao sam problema samo sa donjim dijelom leđa,čudno....noga je bila okay,samo se nisamo strukom mogao rotirati,nisam bio na slikanju a doktori koji su dosli hitno doma su rekli da je to valjda zbog rasta,to je bilo prije 5 godina...sad sta je bilo,nemam pojma...ali onda sam najvise izrasao,6-7 razred osnovne skole,i od tada više ne rastem...sad imam 17 godina i dalje sam 1.75..a bio sam medu najvecima u osnovnoj skoli jbg ga...

I tako...nije mi ovo sad ugodno,ali hvala bogu nije neizdrzivo,mogu hodat,voziti bajk bez bolova i to je okay...jedino velim trbuh ,napetost u trbuhu ,iglice u stopalu itd...ali opet nije sigurno trnjenje kakvo tek moze biti...to je onako 50% bi ja reko...velim najgore je sjedenje kod mene i ispruzivanje lijeve noge u sjedecem polozaju,to je nesto sto moze stvoriti sto si me pitao,JAKI JAKI JAKI GRČ,i to takav da nogu više ne mogu pomaknut...ali samo u toj poziciji,i ja to uvije kkazem doktorima,ali to njih ne tangira...a sjedenje mi je od svega najveći problem uključujući ispruzivanje te lijeve noge i ne mogucnost saginjanja.

GSM

  • Gost
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #55 : Siječanj 23, 2010, 15:35:50 poslijepodne »
Jucer sam umjesto Dorete (tramal+paracetamol) dobio Movalis (meloxicamum).

Da li je netko pio to?

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #56 : Siječanj 23, 2010, 17:55:40 poslijepodne »
Na internetu samo pronašla da je to nesteroidni protuupalni antireumatik koji ima protuupalna, analgetska i antipiretska svojstva. Po mojem stvar koja isto djeluje kao i lijekovi do sad samo sa drugačijim sastojcima. Nisam ga do sad pila, a bogme nisam čula ni za Dorete.
Ja sam od 2005. na Tramalu, samo sad pijem od 100 mg (do sad 50 mg) + ibuprofen 600 mg (prašak).
2006. interlaminectomia L4-L5

Kraljeznica.com forum

Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #56 : Siječanj 23, 2010, 17:55:40 poslijepodne »

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #57 : Siječanj 23, 2010, 20:33:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jucer sam umjesto Dorete (tramal+paracetamol) dobio Movalis (meloxicamum).

Da li je netko pio to?
GSM ja sam pio Movalis,iskreno ja nevolim nikakve tablete jer me ošamutu,rađe trpim bol ,a tablete koristim u naj većim bolovima inače se držim Ibuprofena,sve ostalo su po mom mišljenju teške droge koje ništa nerješavaju,naravno riješavaju trenutno

GSM

  • Gost
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #58 : Siječanj 23, 2010, 20:34:55 poslijepodne »
I mene je Doreta osamucivala (valjda jer sadrzi tramal). Jucer mi je bilo dobro nakon Movalisa, ni boli, ni vrtnje u glavi :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #59 : Siječanj 23, 2010, 21:02:57 poslijepodne »
E pa super GSM onda pij te jer ti sigurno odgovarju svi sastojci u istima,ma meni ni te ostale nisu pravile tolike tegobe ko Tramal on mi je koma  :)

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #60 : Siječanj 24, 2010, 19:13:48 poslijepodne »
Ja pijem Zaldiar za bolove i nešto baš nisam zadovoljna sa njim. Kad ga popijem tek za otprilike pet sati počne djelovati i onda me malo ošamuti i utrne bol ali bol ne nestane u potpunosti. Ima li netko iskustva sa tim.  ???

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #61 : Siječanj 24, 2010, 20:31:09 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja pijem Zaldiar za bolove i nešto baš nisam zadovoljna sa njim. Kad ga popijem tek za otprilike pet sati počne djelovati i onda me malo ošamuti i utrne bol ali bol ne nestane u potpunosti. Ima li netko iskustva sa tim.  ???

Zaldiar ti je kombinacija paracetamola i Tramala. Ja pijem Tramal od 2005., naravno sa velikim prekidima, kada imam izuzetno jake bolove onda ga pijem. Zaldiar sam pila neko vrijeme ali sada mi je preslab. Meni je objašnjeno da Tramal djeluje na tom principu da kao blokira centar za bol. Službeno piše ovako:
"direktno podize razine serotonina i noradrenalina u mozgu a vjeruje se da je taj mehanizam takodjer djelomicno odgovoran za njegov analgetski ucinak. Ne smije se mijesati sa antidepresivima jer lako moze doci do epileptickih napadja".
I meni djeluje tek nakon jedan sat i onda djeluje oko 6 sati ali ne u potpunosti. Ne rješava on bol u potpunosti već u blažem obliku. Rijetko koga sam čula da im potpuno ukloni.
Mogu samo još nadodati da taj lijek dobivaju narkomani koji se liječe uz kombinaciju metadona - to im je protiv bolova dok se odvikavaju.

I mnogi ljudi ne znaju, a to im liječnici i apotekari ne govore da se tramadolum neko vrijeme nalazio na popisu opojnih droga, sada više ne, ali još uvijek je kad se koristi zabranjeno upravljanje motornih vozilom i to je na lijeku navedeno. Postoje pločice za testiranje na tramadol, pa bi mogli imati problema u prometu, pogotovo ako se čovjeku jako spava od njih i usporen je, a "gospon u plavom" to primijeti.
A u stranim državama tramal se još uvijek negdje nalazi na listi opojnih droga, tako da imajte potvrdu od liječnika ako ga koristite i zbog čega ga koristite.
Ne želim Vas ljudi plašiti ali čisto da znate!
2006. interlaminectomia L4-L5

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #62 : Siječanj 24, 2010, 22:11:56 poslijepodne »
Renata hvala puno čim odem na kontrolu tražit ću da mi prepiše nešto drugo ovaj lijek očito nije za mene.  :-*

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #63 : Siječanj 25, 2010, 10:04:39 prijepodne »
Urađena mi je koblacija 2008. u ktobru. od tad nisam imala jake bolove samo par puta sitnije. Juce počeli bolovi nepodnošljivi i ne prestaju.. boli me u donjem dijelu leđa, na tzv. repu i udara u noge.. boli bukvalno svaki i najmanji pokret.. šta d auzmem od lijekova? >:( ???  i zašto najednom ovak jak bol.. jisam imala neke nagle pokrete.. osim štro sam se odrala od kašlja...

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #64 : Siječanj 25, 2010, 10:56:19 prijepodne »
Uh Luna žao mi je šta su ti se vratili bolovi.
Ne znam šta od tableta, sta god sam uzimala nikad nije ni smanjilo bolove...
Miruj i pokusaj prvo s brufenima pa ces vidit...
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #65 : Siječanj 25, 2010, 10:59:43 prijepodne »
A eto desilo s ei to gore nego prije peracije.. tad se nakad bol i malooo znao umiriti.. sad samo ako baš mirno ležim ako s epomaknem ubi bol... a znam od tableta tanko ...

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #66 : Siječanj 25, 2010, 11:33:50 prijepodne »
luna baš mi je muka da ti je došlo do pogoršanja,eto možda to kašljanje napravilo problem,meni frend čim se malo kihne odma ga uvati te zalegne,jedino što on nije operiran pa mi nije jasno kako to od kašlja može doć do takvog pogoršanja,sve kontam al nikako to spojit:da se nisi nahladila probaj s nećim toplim ako ti odgovara naravno i tablete protupalne uffff već zamišljam kako ti je baš mi je ža ???

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #67 : Siječanj 25, 2010, 11:52:47 prijepodne »
Probaj sa ibuprofenima 600 mg - imaš sad u prašku, ti nisu teški za želudac. Pokušaj se utopliti i odmirovati 2 - 3 dana. Ako nije bolje - pravac doktor.
Žao mi je što ti je tako! Moguće je da ti je to od kašlja. Mene je prije 10 dana "prerezalo" u lopatici dok sam se jače zakašljala.
2006. interlaminectomia L4-L5

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #68 : Siječanj 25, 2010, 12:02:31 poslijepodne »
Pila sam neofen i dexomen.. nišsta.. bolovi jači nego prije operacije hodam s gornjim djelom skroz nagnutim naprijed... ne mogu s eokrenuti u krevetu... a nisam prije imal bolove baš u samom repu ili što bi rekli tamo gdje leđa gube svoje časno ime.. boli od juce ujutro bez prekida.. odoh sad odgegati do svoje ambulante

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #69 : Siječanj 25, 2010, 12:19:51 poslijepodne »
Tako ti je i meni odjednom došlo u 10. mjesecu. I evo ispalo da se taj isti operirani disk pomaknuo, doduše samo malo. A pojma nemam od čega budući da sam skoro tri godine redovno vježbala i plivala i bilo je manje-više sve o.k.
Želim ti sreću! Javi novosti!
2006. interlaminectomia L4-L5

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #70 : Siječanj 25, 2010, 17:38:33 poslijepodne »
Užasavam se svih ljekova koji sadrže opijate jer stvarno utječu na normalno funkcioniranje i mislim da ih treba uzimati kratko i u krajnjoj nuždi.
L5/S1 ekstruzija

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #71 : Siječanj 25, 2010, 18:52:52 poslijepodne »
Izgleda da me kašalj zdrmao.. inekcije voltaren i čepiće dobila.. a evetualni pregledi postoji mogućnost i neka ginekološka kad se bol sanira.. hvala  ;)

Kraljeznica.com forum

Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #71 : Siječanj 25, 2010, 18:52:52 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com