Autor Tema: Uspješna operacija L5/S1(robert2129)  (Posjeta: 13243 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

robert2129

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Uspješna operacija L5/S1(robert2129)
« : Lipanj 26, 2009, 12:05:58 poslijepodne »
Pozdrav svima, evo malo mog iskustva , nakon čitanja o svemu i nakon operacije koja mi se dogodila u trenu , L5/S1, osjećam se odlično , u petak operiran u subotu na nogama u ponedjeljak doma, i bez ijedne tablete protiv bolova.
Sad me najviše zanima ono što mi nije rečeno i definirano , koliko smijem hodatii i što i kako raditi do toplica koje su za mjesec dana .
Svi koji imate probleme čitajte po ovom forumu sve i svašta da se upoznate sa nešto malo stvari i informacija ali zapamtite ......ono što am kaže neurokirurg kod kojeg odete je zakon , a pri ovom forumu mislim na neurokirurga koji i te kako ovdje daje dobre i korisne savjete i odgovore te ukolko nalaz kaže operacija nemojte se zavlačiti kod kiropraktičara , krema i ostalih nego puno povjerenje u neurokirurga i bit će vam dobro.
Ovo mi je drugo iskustvo sa kralješnicom jer sam prije 3 g operirao vratnu c5-c6 u vinogradskoj kod Dr. V.Č. ma , mlad doktor prva liga operacija odlično prošla i opet bez bolova i tableta ,te sam se opet njemu obratio za ovu operaciji ali ispalo mi je na drugom mjestu hitno i odmah te evo oporavljam se i ti ljudi neurokirurzi znaju što rade , vjerujte im.
« Zadnja izmjena: Lipanj 26, 2009, 12:53:11 poslijepodne bojan »

hrcko1

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 65
    • Profil
Uspješna operacija L5/S1(robert2129)
« Odgovori #1 : Lipanj 26, 2009, 12:27:38 poslijepodne »
Ja sam operiran prije 28 dana i sada hodam 2*2-3 km.U početku sam hodao malo oko kuće pa pomalo na više 1km i tako dalje.Hodati je poželjno samo se ne prefosirati da te ne boli,polako.
Pozdrav i brz oporavak!!!
« Zadnja izmjena: Lipanj 26, 2009, 12:53:22 poslijepodne bojan »
Operacija diska L5/S1 i odklješten živac!!!

robert2129

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješna operacija L5/S1(robert2129)
« Odgovori #2 : Lipanj 26, 2009, 13:22:59 poslijepodne »
Pozzzzz hrcko , bas sam o tebi citao i htio ti pisati da se bez straha operiras kad vidim da su ti već zaželili sreću i da si to riješio ko i ja , i eto nas dva smo izgleda dobar primjer i malo hrabrosti za sve ostale , pozdrav svima i dalje pitajte , čitajte , informirajte se , iako je svaki slučaj za sebe ponešto se iz svega pročita korisno, svima dobar i brz oporavak.

Kraljeznica.com forum

Odg: Uspješna operacija L5/S1(robert2129)
« Odgovori #2 : Lipanj 26, 2009, 13:22:59 poslijepodne »

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Uspješna operacija L5/S1(robert2129)
« Odgovori #3 : Lipanj 26, 2009, 16:42:56 poslijepodne »
robert2129 veliki pozdrav i dobro dosao. Lijepo je sto si se javio i podijelio svoje iskustvo sa nama. Nisi nam napisao sta si operirao na L5/S1, dali je to bila extruzija diska, protuzija ili nesto drugo. Koja operacija ti je uradjena pa si tako brzo pusten kuci. Kakvo stanje ti je sa ostalim diskovima? Svacije iskustvo su nama korisne informacije, jer nekada dodje situacija da neki neurokirurzi kazu da treba operacija, a neki da ne, pa onda sami odlucujemo.
Zelim ti dobar i uspjesan oporavak.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

robert2129

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješna operacija L5/S1(robert2129)
« Odgovori #4 : Lipanj 26, 2009, 19:57:13 poslijepodne »
Pozdrav i evo točne dijagnoze koju je pokazala magnetna rezonanca , a operaciju su potvrdili uz fizijatre i dva vrhunska stručnjaka neurokirurga tako da nije bilo dileme , već što prije na operaciju i rješavanje muka: Masivna dorzomedijalna i dorzolateralna desnostrana ektruzija diska L5-S1, i urađena je operacija tipičnim dorzalnim pristupom..
Nalaz od prije tri godine na vratnom dijelu je bio hernija diska C5-C6, što je operirano u Vinogradskoj i uklonjen je taj disk i stavljen implantat i ta je operacija bila u utorak a u četvrtak ujutro sam već bio doma , i od tada nikakvih problema.
Moj zaključak je , vjerujte neurokirurzima , samo je teško doći do njih , nekada i kasno , a onda ste u dobrim rukama (nažalost sustav našeg zdravstva je tome kriv a ne neurokirurzi), te eto ja sa 36g i 39g dvije operacije i vrlo dobra i pozitivna iskustva.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Uspješna operacija L5/S1(robert2129)
« Odgovori #5 : Lipanj 26, 2009, 20:24:52 poslijepodne »
iskreno mi je drago da je sve proslo kako treba i da si zadovoljan. nemoj zuriti s toplicama.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav i evo točne dijagnoze koju je pokazala magnetna rezonanca , a operaciju su potvrdili uz fizijatre i dva vrhunska stručnjaka neurokirurga tako da nije bilo dileme , već što prije na operaciju i rješavanje muka: Masivna dorzomedijalna i dorzolateralna desnostrana ektruzija diska L5-S1, i urađena je operacija tipičnim dorzalnim pristupom..
Nalaz od prije tri godine na vratnom dijelu je bio hernija diska C5-C6, što je operirano u Vinogradskoj i uklonjen je taj disk i stavljen implantat i ta je operacija bila u utorak a u četvrtak ujutro sam već bio doma , i od tada nikakvih problema.
Moj zaključak je , vjerujte neurokirurzima , samo je teško doći do njih , nekada i kasno , a onda ste u dobrim rukama (nažalost sustav našeg zdravstva je tome kriv a ne neurokirurzi), te eto ja sa 36g i 39g dvije operacije i vrlo dobra i pozitivna iskustva.

robert2129

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješna operacija L5/S1(robert2129)
« Odgovori #6 : Lipanj 26, 2009, 22:04:58 poslijepodne »
Poštovanje i hvala , toplice su mi odredili za mjesec dana i još jednom svaka vam čast na pisanju na ovom forumu , zaista to puno znači i  pomaže kod mnogih pitanja, a vi ste doista prava i kompetentna osoba za savjete.

hrcko1

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 65
    • Profil
Odg: Uspješna operacija L5/S1(robert2129)
« Odgovori #7 : Lipanj 27, 2009, 12:42:11 poslijepodne »
Nisam imao izbora bio sam pokušao terapije prije operacije ali ništa nisu pomagale.Mlad sam (27g.) ali nisam se više mogao drogirati sa tabletama i trpiti bol i otišao na operaciju.Poslijeoperativna bol prvih dana je bila puno manja od one prije i infuzije tramala su pomagale te prve dane.
Meni je sada super samo ne znam još koje ću vježbe dalje smiti raditi sa vremenom,poslije toplica vježbanje čitav život biti više aktivniji nego prije,paziti se i nadam se da će biti sve ok. I zaboravih skinuti nešto kila.
Operacija diska L5/S1 i odklješten živac!!!

Kraljeznica.com forum

Odg: Uspješna operacija L5/S1(robert2129)
« Odgovori #7 : Lipanj 27, 2009, 12:42:11 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com