Autor Tema: Zanimljiv komentar sa stranica  (Posjeta: 8849 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Zanimljiv komentar sa stranica
« : Siječanj 04, 2009, 22:52:28 poslijepodne »
Komentar sa stranice
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Predlazem da se daljnje komentare salje na forum umjesto preko stranice

==============================
Pozdrav svima koji se bore za svoju kralježnicu, evo da vam dam kratki update nakon više slučajeva obrađenih kao generalni pokazatelj za one koje traže pomoć. Kao prvo nema generalnog savjeta to je ovako ili onako. Svaki slučaj je induvidualan i razlikuje se po intezitetu boli, po povijesti, po nasljednim osobinama, po načinu tretmana i više drugih čimbenika ali zajedničko svima je da je kralježnica odraz jednog emotivnog stanja i prema teorijama drevne kineske medicine, kralježnica je ogledalo stresa. Kada stres dugo traje, jedan od posljednjih faza u kojem se očituju poremećaji u energetskim točkama tijela su otkazi nekih od njih: Uz to važan energetski centar smješten je na području L5/S1. To nikako nemojte zaboraviti. Sama operacija je otklanjanje u vecini slučajeva nešeg lokalnog ali ako nije poprčana sa promjenom stava prema sebi a onda i prema okruženju nema puno smisla. Tu mislim prvenstveno na mlađe ljude kakvim i sebe ubrajam. Vidio sam ljude koji su operirali kralježnicu i vraćali se sa priraslicama ponovo i ponovo, i one koji nisu oprerirali i na kraju bili oduzeti, ali i one koji prošli bez operacije ili sa operacijom riješili svoje zdravstvene probleme. Ali vrlo često se ponavljao isti psihološki uzorak sa nezadovljstvom i stresom koji je u dugotrajnoj konzumaciji vodio ka tjelesnim poremečajima a ne rijetko i u problemima sa kralježnicom. Stoga kao neka obzervacija sugeriram dok ste na rehabilitaciji, dok kući radite vježbe ili dok se krećete da održite svoju kralježnicu zdravom, da mislite uvijek pozitivno i time očuvajte svoj osobni integritet i tijelo će uvijek pratiti pozitive promjene u vama.

Marin Komadina
=============================================
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2009, 21:18:00 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #1 : Siječanj 04, 2009, 23:54:40 poslijepodne »
S ovim se apsolutno slažem, jer sam sve osjetila na vlastitoj koži. Naime, nedavno sam imala ponovo jedan jako veliki šok, nisam danima vježbala i gotovo sve mi se bilo vratilo (noga otkazala, bol u kralježnici). Natjerala sam samu sebe da se smirim (tehnika meditacije) i da ponovo počnem s vježbama. Nakon tri dana sve se gotovo upotpunosti vratilo u normalu (normalno hodam, a kralježnica osim malo u vratnom dijelu - ne boli). Zato, duboko vjerujem u ovo što je napisano u komentaru. Ne smijemo se zanemarivati čak i kad nam je i najteže, a najvažnije od svega - moramo pozitivno misliti. Pritom ne mislim na glumu da nam je dobro, nego da vjerujemo da uvijek za sve postoji nekakvo rješenje.
Operacija L4/L5 2007. godine

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #2 : Siječanj 05, 2009, 00:12:23 prijepodne »
Bojane u potpunosti se slažem sa tobom, mislim da je psiha jako bitna u cjeloj prići vezanoj za kralješnicu,znaš kako kažu, kad te zub boli samo vići neka boli, i zub polako prestaje,osobno mislim i slažem se s tim da je prolaps diska jedno mehaničko oštećenje koje bi trebalo uklonit al upravo to otklanjanje ne poboljšava stanje pacjentu,jel ako osoba ne gleda pozitivno na sve to, može se operirat i po par puta.Također sam i ja vidio svega od debelih ljudi ,mršavih,smirenih,i nemirnih,veselih i tužnih,i mislim da se puno bolje, nose s tim osobe koje su veselije naravi jel htjeli mi to ili ne psiha je sveeee ona nam diktira nivo raspoloženja, a raspoloženje  diktira veću lil manju bol.Primjer u bolnici nas 5 je bilo pacjenata koji smo imali iste dijagnoze ,al u potpunosti iste,vrjeme je sunčano,al kad bi se išli van ,tj naći se na kavi ,sve jedan od nas je bio drukčiji tog dana , jednog boli drugog ne,drugi dan obrnuto,puno smo o tom pričali i razglbali, dali je vrijeme, dali ovo il ono,al na kraju smo ipak zaključili da  kad  je čovjek loše volje ,pod stresom u društvu i zafrkanciji zaboravi na bol tj ima veći prag tolerancije na bol,a kad je nezadovoljan onda mu smeta i svaka mala.Eto mislim da si super napiso ovaj post i zato svim dragim forumašima želim da se što više opuste koliko je to moguće,samo zafrkancija smjeh,pobjeđuju bolest.Bojane jedan moj poznanik jako dobar imao je rak na testisima i  u bolnici se rugo samo se zafrkavao s doktorima u smislu samo vi mene žalite al vi će te prije mene,pacjentima s istim oboljenjem je govorio aj diž te se iz kreveta nije vam ništa,da bi isti evo već 20 godina poslje svih tih kemo terapija bio sasvim ok.Zato ljudi moji ne želim pametovat al trgnimo se malo dajmo živosti malo veselja jel budemo li kukali i ovaj naš forum če bit spreman za jedan operativni zahvat a bojan će bit u tom slućaju neurokirurg :D :D :D :D
PS.Daleko od toga da i dalje ne razglabamo o problematici kralješnice u svrhu poboljšanja svih nas a i mlađih na kojima ostaje svijet :o ;)

Kraljeznica.com forum

Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #2 : Siječanj 05, 2009, 00:12:23 prijepodne »

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #3 : Siječanj 05, 2009, 08:23:27 prijepodne »
Slažem se s autorom gore izrečenog,mislim da dugo akumulirani sres mora negdje izbit,tj oslabit organizam u njegovoj najslabijoj točki,nekom je to glava,nekom unurašnji organi,a nama je to kralježnica,čak se možemo smatrat sretnicima,da nismo umjesto hernije ili prolapsa pokupili neki tumor ;D  Najteže je promjenit način razmišljanja,tj razmišljat pozitivno uz sve nedače koje nas svakodnevno pritišču,kao da to nije dovoljno,pa uz to imamo i lucidne političare-reformatore koji nam solju trljaju rane ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #4 : Siječanj 05, 2009, 15:32:58 poslijepodne »
Jasna, možeš li malo objasniti tu tehniku meditacije za smirenje? Naime, ja sam pod ogromnim stresom i ne uspijevam se primiriti.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #5 : Siječanj 05, 2009, 20:32:31 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jasna, možeš li malo objasniti tu tehniku meditacije za smirenje? Naime, ja sam pod ogromnim stresom i ne uspijevam se primiriti.

Prije 15-ak godina bila sam na tečaju meditacije koji je držala jedna liječnica. Bila je za vrijeme rata u Vukovaru i pričala nam je da je pomoću te tehnike znala se odmoriti kao da je spavala 8 sati. Uglavnom, ja sam tada dobila mantru (jednu riječ - ništa specijalno), s pomoću koje se smirim, ali je pritom važno i disanje. Treba duboko udahnuti i polagano izdahnuti više puta, dok ne počneš osjećati smirivanje.  Meditirati bi trebalo dva puta dnevno po 20 minuta, ali ja to ne prakticiram često. Ta riječ koju sam tada dobila (rečeno mi je da je samo moja i da je ne smijem nikome govoriti) je zapravo varka (tako sam ja to sebi protumačila), koja mi uz pravilno disanje pomaže da se odlijepim od misli s kojima se znam bespotrebno mučiti (briga, strah, beskrajno analiziranje ponekad, itd.) i okrenem unutarnjem miru. Mislim zapravo da je to tehnika koja nas jednostavno natjera da stanemo, da se okrenemo malo sebi i uz pravilno disanje smiruje onaj osjećaj kada mislimo da ćemo popucati po svim šavovima. Meni to jako pomaže i u situacijama kada ne mogu spavati. Tako prestanem razmišljati o stvarima koje ionako tog trenutka ne mogu riješiti, opustim se i vrlo brzo zaspim. Teško je ovako u detalje sve objasniti, ali možeš probati s tim disanjem, a možda i s nekim priručnikom iz knjižnice. Osim ovoga, pomaže mi i malo žešća šetnja, ali nju ne mogu uvijek primjeniti.
Operacija L4/L5 2007. godine

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #6 : Siječanj 05, 2009, 21:23:46 poslijepodne »
Jasna ti vjerovatno primjenjuješ metodu TM (Transcedentalna meditacija) meditacije ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #7 : Siječanj 06, 2009, 00:26:04 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jasna ti vjerovatno primjenjuješ metodu TM (Transcedentalna meditacija) meditacije ;D

Worf :), imaš pravo, zaboravila sam bila naziv. Eh, što ćeš, godina proizvodnje čini svoje, zaboravlja se  :).
Operacija L4/L5 2007. godine

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #8 : Siječanj 06, 2009, 06:59:18 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jasna ti vjerovatno primjenjuješ metodu TM (Transcedentalna meditacija) meditacije ;D

Worf :), imaš pravo, zaboravila sam bila naziv. Eh, što ćeš, godina proizvodnje čini svoje, zaboravlja se  :).


Godina proizvodnje,hmmm,pričaj mi o tome :D :D :D :D :D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #9 : Siječanj 07, 2009, 10:18:12 prijepodne »
MIslim da se u svim većim gradovima RH povremeno mogu pohađati tečajevi TM koja je izvrsna metoda za očuvanje i održavanje mentalnog i fizičkog zdravlja. U svakom slučaju vježbe disanja pravilno naučene izvrstan su imunostimulans i lijek. (Mozak se hrani kisikom i glukozom a sve ostalo ide drugim organima,najviše masnom tkivu ;))Disanje kroz nos jedino je ispravno disanje za dotok kisika u sve djelove pluća kao i za adekvatno izbacivanje ugljičnog monoksida. Nakon 3 mjeseca redovitog provođenja pravilno i duboko disanje postane vaše uobičajeno disanje (10-14 u minuti), što vas uz redovito provođenje neke fizičke aktivnosti (npr. trčanje,brza šetnja, bicikla, plivanje ili fitnes,3-5x tjedno 30-45 min) može dovesti do duboke starosti. Nažalost većina ljudi danas diše stresno, plitko, zato im treba 18-24 udisaja u minuti kojima ni približno ne primamo dovoljno kisika.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #10 : Siječanj 07, 2009, 11:01:55 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
MIslim da se u svim većim gradovima RH povremeno mogu pohađati tečajevi TM koja je izvrsna metoda za očuvanje i održavanje mentalnog i fizičkog zdravlja. U svakom slučaju vježbe disanja pravilno naučene izvrstan su imunostimulans i lijek. (Mozak se hrani kisikom i glukozom a sve ostalo ide drugim organima,najviše masnom tkivu ;))Disanje kroz nos jedino je ispravno disanje za dotok kisika u sve djelove pluća kao i za adekvatno izbacivanje ugljičnog monoksida. Nakon 3 mjeseca redovitog provođenja pravilno i duboko disanje postane vaše uobičajeno disanje (10-14 u minuti), što vas uz redovito provođenje neke fizičke aktivnosti (npr. trčanje,brza šetnja, bicikla, plivanje ili fitnes,3-5x tjedno 30-45 min) može dovesti do duboke starosti. Nažalost većina ljudi danas diše stresno, plitko, zato im treba 18-24 udisaja u minuti kojima ni približno ne primamo dovoljno kisika.

Nisam baš pristalica TM,jer njihov primarni cilj je zarada na meditaciji ???  njihovi tečajevi se skupo naplačuju,a ne razlikuju se od ostalih meditativnih metoda ???  S drugog gledišta je dobro da to skupo naplate,jer ljudi znaju cijenit nešto,samo ako to skupo plate ;D  A najskuplje šta se plati je "vlastita"mantra ;D  koja je samo moja i ničija više ;D
Moje blago,moje blago... ;D  (Golum u gospodaru prstenova)
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #11 : Siječanj 07, 2009, 11:26:49 prijepodne »
Da slažem se s tobom zato i mislim da su dobre vježbe disanja bit svega.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #12 : Siječanj 07, 2009, 14:34:00 poslijepodne »
Worfe, koju ti metodu koristiš? I,da, sjećam se da je tečaj bio prilično skup, ali eto...dala sam se nagovoriti. No, nije mi žao, ipak mi u kriznim situacijama pomogne.
Operacija L4/L5 2007. godine

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #13 : Siječanj 07, 2009, 22:57:38 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Worfe, koju ti metodu koristiš? I,da, sjećam se da je tečaj bio prilično skup, ali eto...dala sam se nagovoriti. No, nije mi žao, ipak mi u kriznim situacijama pomogne.

Isto šta i ti,samo bez "mantre" s naglašenim Zen pristupom meditaciji ;D
Moje mišljenje se svodi na onu staru kinesku "nije važno dal je mačka crna ili bijela,važno je dal lovi miševe",tako je i s tim meditacijama,nije važno dal su metode istočnjačke ili zapadnjačke,od ove ili one škole,jedino je važno da si ti kompatibilan s tom metodom,da je primjenjuješ i da od nje imaš duhovnu dobrobit ;D
Zato pokušavam ljudima preporučit da odu na bilo koji tečaj meditacije i da naučenu metodu prilagode sebi,svojim potrebama i kulturološkim i inim navikama,pa da će od toga imat koristi,a ako sebe pokušavaju podčiniti nekim xy metodama,koje su strane našem kulturološkom podneblju,od toga će imat samo štetu,jer će biti u konstantnom sukobu sa samim sobom ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #14 : Siječanj 07, 2009, 23:04:30 poslijepodne »
Slažem se... Važno je da ljudi nauče koristiti ono što im pomaže i paše jer u suprotnom to može ispasti samo teška tlaka.
Operacija L4/L5 2007. godine

Kraljeznica.com forum

Odg: Zanimljiv komentar sa stranica
« Odgovori #14 : Siječanj 07, 2009, 23:04:30 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com