Autor Tema: Tramal retard tablete  (Posjeta: 25047 )

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Tramal retard tablete
« : Siječanj 20, 2011, 14:51:28 poslijepodne »
Danas sam to dobio na preporuku anesteziologa(amubulanta za bol). Medjutim,vec nakon prve primjene tablete,osjetim usporenost i osamucenost,a bol se nije povukla. Pa me zanimaju vasa iskustva sa tramalom :) hvala
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Tramal retard tablete
« Odgovori #1 : Siječanj 20, 2011, 20:39:56 poslijepodne »
Kod mene isto - samo me ošamuti a bol se ne smiri..
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Tramal retard tablete
« Odgovori #2 : Siječanj 21, 2011, 09:57:32 prijepodne »
Također osjećam samo jake nuspojave a na bol djeluje malo i vrlo kratko, možda sat ili dva

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Tramal retard tablete
« Odgovori #3 : Ožujak 31, 2011, 19:07:56 poslijepodne »
Ja sam na hitnom neurološkom kad mi se odlomio komad hrskavice, zbog boli dobio injekciju tramala i preporuku da dobijem još 4 injekcije. Tako sam svaki dan oko 13 sati išao po injekciju i ista bi mi djelovala otprilike 4 sata. Ali bi me jako ošamutila. Spasila me prijateljica liječnica, koja mi je savjetovala Ketonal Duo, pije se samo jedan dnevno jer pokriva 24 sata. On zaista djeluje protuupalno, tj, da edem popusti. Dok sam pio Ketonal Duo, imao sam duplo manje problema. Popio bih eventualno za uvečer po jedan Zaldiar ili ništa.
Također, Ketonal Duo me spasio i nakon izlaska iz bolnice u periodu vježbanja i kućnog odmaranja.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: Tramal retard tablete
« Odgovori #4 : Svibanj 15, 2011, 15:21:18 poslijepodne »
Ja sa tramalom imam dugogodišnja iskustva,niti me ošamutio,niti bilo kakvih drugih nus pojava,inače možda je povezano sa tlakom,moj je u 39-toj god. 120/80. Pio sam i Tramal i Tramadol i Lumidol,sve od 50 mg, 3 x 1 na dan, ništa samo jedva primjetno smanjenje boli, ali kad sam kombinirao sa Belupovim Zaracetom i Knavonom forte bol je bila znatno umanjena, osim male čisto primjetljive usporenosti, možda zbog Normabela ili sve te kombinacije zajedno.
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

 

Nagradne igre