Autor Tema: "škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije  (Posjeta: 31759 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
"škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije
« : Veljača 21, 2009, 17:50:17 poslijepodne »
Danas dok sam lagano radila vježbe istezanja ponovno mi je u kralježnici čak 4 puta "škljocnulo" - tri puta i torakalnom dijelu i jedan puta u lumbalnom. I tada sam se zapitala kao i mnogo puta što je to. I evo otkrila sam:

"Dok zvukovi poput pomicanja pijeska na morskome dnu pri pokretima vrata znače da su na djelu barem početne degenerativne promjene u vratnoj kralježnici."
"I za kraj, zvukovi koji se pojavljuju pri istezanju kralježnice ili kod kiropraktičarskog zahvata nisu uvijek jednostavnog uzroka... Gotovo u pravilu on znači uklještenje bilo živca, bilo nekog drugog mekog tkiva u okolini kralježnici".

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
 
2006. interlaminectomia L4-L5

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: "škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije
« Odgovori #1 : Travanj 07, 2009, 15:46:44 poslijepodne »
Moj operater je to meni objasnio kao neko nakupljanje zraka u nekim malim zglobovima oko kralježnice, dok mislim da objašnjenje da to sigurno znači ukliještenost živca ne stoji jer krvka kako bolesnim, tako i zdravim ljudima.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: "škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije
« Odgovori #2 : Travanj 10, 2009, 21:28:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Moj operater je to meni objasnio kao neko nakupljanje zraka u nekim malim zglobovima oko kralježnice, dok mislim da objašnjenje da to sigurno znači ukliještenost živca ne stoji jer krvka kako bolesnim, tako i zdravim ljudima.....

Ma i ja smatram da to ne znači da ti je odmah nešto ukliješteno... Mnogo ljudi često zna "pucketati" prstima, a vjerojatno je tako isto i sa kralježnicom. Meni su rekli i doktori i laici da to "pucketanje" prstima nije zdravo, pa pretpostavljam da nije zdravo niti kad mi kod istezanja "pucketa" iliti "škljoca" u kralježnici, ali meni je onda baš ugodno i često me prođe bol u kralježnici kad napravim neki pokret, pa "škljocne" u kralježnici.
2006. interlaminectomia L4-L5

Kraljeznica.com forum

Odg: "škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije
« Odgovori #2 : Travanj 10, 2009, 21:28:02 poslijepodne »

ivonna

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 36
    • Profil
Odg: "škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije
« Odgovori #3 : Travanj 13, 2009, 14:52:10 poslijepodne »
meni je jedan doktor rekao..dok pucketa dobro je..problem je kad prestane pucketati. stogod to znacilo
a meni vrat puca od valjda 15 godine pri istezanju glave prema lijevom i desnom ramenu  ???

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: "škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije
« Odgovori #4 : Travanj 16, 2009, 09:49:55 prijepodne »
Niste dobro pročitali tekst (link),postoje različiti zvukovi koji imaju i dijagnostičko značenje,a najčešče neki zglob pucketa zbog izjednačavanja tlaka,a to izazove neku vrst olakšanja ;D  zabrinjavajuče je kad zglob pucketa i izaziva bolnost,jer kao šta piše bol je zabrinjavajuča,a ne pucketanje ???
Dat ću jedan vlastiti banalan primjer,zglob palaca desne ruke sam nekoliko puta iščašio,nekolko puta je bio u gipsu,a nekoliko puta su mi stavli samo longetu,došlo je do deformacije samog zgloba,tj organizam se zaštitio od daljnjih povreda zadebljanjem istog zgloba (sad mi se iščašenja više ne dešavaju ;D  ).
Danas ako taj palac ne povučem barem jednom dnevno,da se čuje ono famozno puknuće u zglobu,ja osječam neugodu u tom zglobu,a nakon puknuča osječam ugodu i olakšanje :o  Pucketaju mi svi zglobovi na prstima kad ih povučem,ali prema pucketanjima u ostalim prstima sam indiferenan,jedino palac (ozljeđeni) je taj koji "moram" povuć da bih osjetio ugodu ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: "škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije
« Odgovori #5 : Travanj 16, 2009, 15:04:50 poslijepodne »
To oni rukopolagači u džep (čitaj: kiropraktičari) inače zovu manipulacija, a to je inače sastavni dio neke ortopedske terapije po bolnicama, ne znam detalje.

Inače, ja si sam napravim kompletnu manipulaciju lumbalne, torakalne i vratne kralježnice....ne treba mi nitko da me gnječi....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: "škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije
« Odgovori #6 : Siječanj 10, 2010, 23:18:59 poslijepodne »
Ja kad sam bio kod kiroprakticara,to je tak pucalo da se čulo valjda 100 metara,ali mi je jako pasalo...tako sam osjetio neku relaksaciju,medutim nije pomoglo u rijesavanju mojih problema...niti mi je ista pogorsalo niti poboljsalo...sve isto ostalo.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: "škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije
« Odgovori #7 : Siječanj 11, 2010, 11:53:51 prijepodne »
Isla sam kod kiroparakticara za skoliozu (davno prije mojih skorijih tegoba) i bilo mi super. LEdja me nisu boljela, te masaze i to pucanje mi je super prijalo da ne kazem da su mi se ledja pravo "izravnala" ono mislim nije kicma, al valjda taj misic koji ju drzi se nekako spustio nemam pojma. Sad bi me bilo strah ici kod kiroprakticara bez doktorske indikacije, ne samo ako doktor kaze da mogu.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: "škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije
« Odgovori #8 : Siječanj 11, 2010, 12:30:10 poslijepodne »
Meni se šklocanje čuje svakodnevno u vratnoj kralješnici koja mi stvara vrtoglavice,nejasan vid,nestabilnost pri hodu,zanošenje prilikom hodanja,bol u lopatici,trnjenje ruke posebito noću.Jako puno mi protiv tog šklocanja pomaže bazen i lagano razgibavanje u istom,kao i masaže pri kojima odmah osjetim bolji vid tj progledam normalno.Jer taj nejasan vid me tolkko izluđuje i sputava da doslovce sam funkcioniram.Neznam ko je ono reko al dok škloca još je dobro kad prestane onda će bit gadno,a eto ja bih morao možda napravit MR vratne jer sam jedini pregled za vratnu radio davne 93 godine.Nadam se da opet nije i u gornjem djelu opet kakva protruzija ::)

Kraljeznica.com forum

Odg: "škljocanje" kostiju i dr. iliti krepitacije
« Odgovori #8 : Siječanj 11, 2010, 12:30:10 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com