Autor Tema: Kako se osjecas......  (Posjeta: 126574 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #18 : Travanj 27, 2009, 14:07:48 poslijepodne »
Brinetka hvala na pitanju. Bas sam planirao napisati post na ovu temu dok sam sa vracao kuci.
Ovih dana sam puno u pokretu, uspio sam osvojiti da se duze odvojim od kreveta. Ovih dana je fino vrijeme pa se i bolje osjecam. Prekucer sam uspio nekih 6-7 sati biti bez kreveta. Jeste da klecam na lijevu nogu,a ali i puno hodam. Problem imam sa sjedenjem.
Po noci imam problema sa grcevima u listu lijeve noge, pa me cesto probudi, napravim blokadu tako sto stopalo (prste) povucem prema sebi. Ponekad imam tvrd san, pa mi ova blokada ne uspije i onda nastane vriska, pa par dana hodam na prstima.
Dali jos neko ima ovakvih problema sa grcevima, ili bih mozda trebao uzimati kalcium.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #19 : Travanj 27, 2009, 14:34:51 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Vidim da ste se svi razpricali...gdje su svi, kako ste???
Ja sam mislila sinoc da cu svisnuti od bolova, sad me udarilo i u drugu stranu, pa si pomazem s stakom..Kukovi me bole, a pete malo otekle i jedva stanem na noge...izvinite za kukanje, al iskreno mi pomaze kad mogu reci kako mi je, nekako znam kad to ovde izreknem,da me razumijete...
Eto mislim i na vas, i znam da ima i gore od mene, al kad te ovako scepa....neznas sta bi vise radio, samo da prodje.
Nadam se da ste dobro...
Poz svima

Wolf u emisiji Rizi-bizi ce biti nesto o motoristima? Imal tebe?


Brinetka, potpuno te razumijem. Meni je vratna kralježnica u takvom stanju, da bi najradije da me nema. Boli 24 sata neprekidno,ni analgetici, ni vježbe, ni led, ni tens, ni bilo kakva druga terapija ne pomaže, a ja već luda...

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #20 : Travanj 27, 2009, 21:25:58 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Brinetka hvala na pitanju. Bas sam planirao napisati post na ovu temu dok sam sa vracao kuci.
Ovih dana sam puno u pokretu, uspio sam osvojiti da se duze odvojim od kreveta. Ovih dana je fino vrijeme pa se i bolje osjecam. Prekucer sam uspio nekih 6-7 sati biti bez kreveta. Jeste da klecam na lijevu nogu,a ali i puno hodam. Problem imam sa sjedenjem.
Po noci imam problema sa grcevima u listu lijeve noge, pa me cesto probudi, napravim blokadu tako sto stopalo (prste) povucem prema sebi. Ponekad imam tvrd san, pa mi ova blokada ne uspije i onda nastane vriska, pa par dana hodam na prstima.
Dali jos neko ima ovakvih problema sa grcevima, ili bih mozda trebao uzimati kalcium.


 :o  Oooo... ja znam kako ti je ;D  Meni u takvim situacijama pomažu kreme tipa deep relif,to sa prstima je ok fora,a druga fora je isto tako prste prema gore a petom lupat po podu,to kod mene trenutno pomogne,al ako se opet legnem grč se vrača,pa malo prošetam i mažem kremom po mišiču,a znam imat i atipične grčeve,tj ne hvataju samo list i stražnju ložu,već i druge skupine mišiča na bolesnoj nozi ???  O kalciju ne znam koliko pomaže kod grčeva,ali magnezij sigurno pomaže u smanjenju učestalosti grčeva :o
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Kraljeznica.com forum

Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #20 : Travanj 27, 2009, 21:25:58 poslijepodne »

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #21 : Travanj 27, 2009, 23:26:10 poslijepodne »
Poz svima, bas mi je drago da cujem, kako ste, zato sam i otvorila ovu temu  ;D ;).

Tesla, znas sta sam ja cula od nekih baki po bolnicama, sta pomogne za grceve....mozda ces se smijati al nekim djeluje. U nogavicu stavi divljeg kestena i to stavi pod noge u krevet. A pomaze i krema od kestena, pitaj u apotekama.
Ti grcevi su jako iritantni, mene najvise u prste, pa se prsti krive, ja njih gore, oni dole, pa onda hoce u stranu...a ne smijem udarati petom, kao sto je Worf napiso, jer me pete bole, kao da imam ogorak u njima.

Mile pozdrav i tebi...
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #22 : Travanj 29, 2009, 22:32:41 poslijepodne »
Poz svima, bila sam kod svog doktora i on misli da imam eksturziju ???, jak pritisak na zivac. Inace se volim smijati al eto ovako navece se ne mogu smijati, imam osjecaj kao da imam veliki trn izmedju kraljesaka, mogla bi nacrtati gdje, i to mi smeta i boli me...osjecam i u dubini negdje "straznjice" bol - znate kako je kad vade onaj dren poslje operacije, to je sekunda boli al cudna bol....tako bi nekako opisala ovo svoje.
Izvinite opet ja kukam....nabavila sam koprivu, i kazu da je najbolje da ta bolna mjesta naparim s njom....jel itko zna, dal je to tocno? Znam da je zdrava za jesti.
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #23 : Svibanj 01, 2009, 21:07:12 poslijepodne »
Danas me malo više nego inače kočilo u križima,ali bio sam nabrijan za prvomajski piknik,te popih jedan zaldiar (inače ih jako rijetko pijem) i spreman odoh na piknik ;D
Ali gle vraga,kratko mi trajalo,kiša me potjerala kući :o  nema mi druge do surfanja po netu i psihički pripremat za sutrašnju svadbu :P
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

GSM

  • Gost
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #24 : Svibanj 01, 2009, 21:20:17 poslijepodne »
Evo moju mamu danas boli jace nego inace, toliko da je uza sve lijekove koje pije zamolila da ju odvezem na hitnu po injekciju.

Dosli tamo, doktor ne zna sta ce jer vec pije Oksikodon (Oksikontin), alergicna na penicilin i voltaren... Poslao je na kirurgiju, ali rekla je da ne zeli tamo, radije ce trpit :s

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #25 : Svibanj 02, 2009, 08:17:07 prijepodne »
I mene je sinoć počelo boljeti jače negoli inače, a ja sam to pripisala kašlju, uglavnom probudila me bol oko tri ujutro što mi se inače ne događa, popila analgetik i od jutros sam sva kilava...
Nadajmo se da će lijepo vrijeme koje su najavili popraviti naše stanje...
L5/S1 ekstruzija

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #26 : Svibanj 02, 2009, 11:32:31 prijepodne »
Poz svima,
Worf tebi to Bog ne da da se naprezes  ;), gledala sam na HTV (placam preplatu) prosvjede....a nekad smo se toliko radovali tom prazniku...u FR kaos....ovde direktore zakljucavaju u sobu pa si ti misli....

GSM iskreno mi je zao za tvoju mamu....kad mi bar nesto sinulo u glavu da ti savjetujem pa da joj bar malo smanjim bolove, ma svima vama...ne poznam vas, al sa svakim od vas, kad vas citam, suosjecam... Jel mama koristi TENS ...al stavis na neko kontra mjesto, da joj ne nadraziva bolno mjesto...mene kad ovo jace zaboli TENS ne mogu smisliti a on inace smiriva, stimulira il sta vec....Meni je tim doktora predpiso Skenan, (sulfat morfij) i bez njih ja ujutru ne bi mogla ustati...psiholog mi je jos dodao dozu ( ovde ti je uz nevrologa, psiholog normalna pojava), Neurontin su super za zivac al ne mogu se sjetiti jel i kod tvoje mame nesto takvo u pitanju, idem ponovo citati....

Katarina A. nadam se da ce proci, jucer je neki dan bio....ljep al cudan...
Meni je noga ledena...dragi mi je vrucu vodu donosio,al pase dok je topla voda, a poslje opet ledena.... sva sam slomita...kad trebam ustati to je za mene veeeeliki napor, al dok se uhodam bude bolje.

Poz svima...Tesla kako si ti? Nema ni Jasne, ni Goge ;D ;D...Davor naravno i ti, nadam se da si dobro...

Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #27 : Svibanj 02, 2009, 12:35:09 poslijepodne »
Dobar dan drage moje Jeremije  :)

Eto da i ja malo kukam. Nisam vježbala ono vrijeme kada sam imala problem sa želucem, pa mi noga sve češće otkazuje. Jutros sam prvo morala vježbati, da bi uopće mogla doći do tuša. Poslije sam normalno otišla u trgovinu i sada mi je OK. U zadnje vrijeme se znam probuditi i zbog grčeva u nogama. Ponekad mi se to dogodi i ujutro, kada se nesvjesno protegnem nakon spavanja. Onda se uštipnem tamo gdje najviše boli i brzo prođe. Baš sam jutros razmišljala da mi je dobro samo onda  kada redovito vježbam. Kad ne mogu zbog drugih bolesti, stalno nekakvi problemi. Nisu veliki, ali dovoljno da si ne umislim da mi je skroz OK. 
Operacija L4/L5 2007. godine

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #28 : Svibanj 02, 2009, 13:58:37 poslijepodne »
Nisam vježbala nekoliko dana zbog temperature i zadnja dva sam počela opet lagano...inače i meni se dogodilo nekoliko puta da me uslijed tog nesvjesnog istezanja u trenutku buđenja ulovi grč u listu, ali čim ustanem i malo izmasiram prođe...
Najbolje mi je kad se dosta krećem, ali zadnjih dana sam ili sjedila za kompjuterom ili ležala i mislim da sam pretjerala u tome, zato jedva čekam da mi konačno prođe ova viroza pa da se aktiviram, mislim da ću odmah i psihički biti bolje, ovako mi svakakve gluposti padaju na pamet dok isčitavam sve i svašta po internetu...
L5/S1 ekstruzija

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #29 : Svibanj 04, 2009, 21:52:23 poslijepodne »
Brinetka jako mi je žao što nisam češće sa svima vama. U zadnje vrijeme imam nekakav problem sa Internet Exsplorerom. Ali to nije jedini problem, već sam pisala da radim u toplicama u Topuskom i jako puno sam na nogama i najčešće radim popodnevne smjene. Kad dođem kući mrtva sam umorna i jedva čekam da se istuširam i legnem tako da mi nepada napamet da sjednem za kompjuter. Kad se ohladim više se od bolova ne mogu ni pomaknuti. Danas mi je doktorica odredila termin za gastroskopiju a to je 09. 05. u petak. Mislim da ću umrijeti od straha do tad. Dlanovi su mi stalno znojni od nervoze. Držite mi fige da izdržim. ::) :o >:(

GSM

  • Gost
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #30 : Svibanj 04, 2009, 22:38:35 poslijepodne »
Sto ne stima s Explorerom, mozda mogu pomoci?

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #31 : Svibanj 04, 2009, 22:50:05 poslijepodne »
Vidim da Jasna i Katarina imaju iste probleme kao ja sa grčevima. Grčevi u desnom listu noge me često probude. Pokušajte sa vježbama tako da stanete pola metra od zida  a ruke stavite ispred sebe u visini ramena na zid i radite vježbe poput sklekova na zidu. Može prije spavanja ili kad god počnu hvatati grčevi.

GSM stalno mi se izbacuje prozor na kojem piše problem Int. Expl. na koji moram dvaput kliknuti na OK da bi se zatvorio da mogu dalje surfati a nekad blokira da moram ugasiti kompjuter i ponovo upaliti. Piše još puno toga al ne razumijem baš puno engleski. Raspitivala sam se i kažu mi da bi ga trebalo ponovo instalirati.

GSM

  • Gost
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #32 : Svibanj 04, 2009, 22:51:58 poslijepodne »
To ce ti tesko pomoci, jer je Explorer sastavni dio Windowsa. Instaliraj Mozilla FireFox, to nije pretesko za napraviti. Osjetit ces poboljsanje odmah.
Link: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Skini i instaliraj.

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #33 : Svibanj 04, 2009, 22:57:58 poslijepodne »
Hvala, probat ću.

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #34 : Svibanj 05, 2009, 10:53:15 prijepodne »
GSM, ja bi tebe predlozila za moderatora, puno kontas comp...I napisi mi molim te, kako mama..znam da ssam ti dosadila, al zanima me?

Goga radis u toplicama....Eto nas tebi na kiseljenje hahaha. Vjerujem ti, da je tezko, niko ne razumije...Ja dok sam radila, meni je u pisarnu nekd moro doci dati inekciju, da sam mogla ustati....nakon toga sam dobila 2 kat. po 4 sata da radim, al nisam mogla....sjedeci poso je koma, a ni stojeci nije bas nesto, ostane samo jos lezeci  ;D, ma salim se...Nadam se da ce proci, a za petak se ne boj, jer ti to nije potrebno...Rekla sam ti, gledaj monitor, zaposli mozak sa necim, i za 10 minuta si gotova.

Ja sam danas imala CT i reko je da vidi ono staro od operacija, nesto ARTROZE, imal tko to od vas, na kratko, ima svadjega po malo...i izvid ce dati drugom doktoru, pa neznam sve...a i neznas skroz dobro francoski, vise enegleski, a francuzi i engleski dva pojma. Imam pravo na prevoz, nema zavrzlame ko u mojoj dezeli...

Poz svima
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #35 : Svibanj 05, 2009, 16:01:21 poslijepodne »
Ja sam jučer dogovorila operaciju vratne kralježnice (ACDF, odnosno anteriorna, cervikalna diskektomija i fuzija). Bolovi su postali nepodnošljivi i nemam izbora..... naravno da me drži panika, jer sam dosad imala 9 raznoraznih operacija.  Pokušat ću prije toga otići u toplice (zbog reumatoidnog artritisa), da bar malo zglobove dovedem u red i da srežem medrol na najmanju dozu.

Kraljeznica.com forum

Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #35 : Svibanj 05, 2009, 16:01:21 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com