Autor Tema: Kako se osjecas......  (Posjeta: 126571 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

GSM

  • Gost
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #36 : Svibanj 05, 2009, 16:30:34 poslijepodne »
Gdje se operiras????

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #37 : Svibanj 05, 2009, 18:05:38 poslijepodne »
aaaaaaa
kad je već ovo tema posvećena onome kako smo, onda moram kukati. jučer je bio divan dan, tek malo bolova, ne prejakih, ali danas - danas opet čupa. na rubu sam živaca, na rubu.
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #38 : Svibanj 05, 2009, 20:25:39 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Gdje se operiras????

Vinogradska.

Kraljeznica.com forum

Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #38 : Svibanj 05, 2009, 20:25:39 poslijepodne »

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #39 : Svibanj 05, 2009, 21:50:39 poslijepodne »
Brinetka hvala na pitanju, osjećam se rekao bi standardno loše. Neke su promjene vremena pa rastura a trpim se od tableta pa uh...

Mile 50 želim ti sve najbolje.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #40 : Svibanj 05, 2009, 22:08:17 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Brinetka hvala na pitanju, osjećam se rekao bi standardno loše. Neke su promjene vremena pa rastura a trpim se od tableta pa uh...

Mile 50 želim ti sve najbolje.

Hvala, Jopane.

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #41 : Svibanj 05, 2009, 22:21:12 poslijepodne »
Ma Jopan ne pati se, uzmi tabletu, pa dosta sto recesija i strajkovi rade svoje, i da jos tu trpis.....odose ti zivci, nemoj misliti, da to sto trpis u sebi, da je to dobro. Pokusaj bar 2 paracetamola zajedno....nije to bas nesto, al eto...
Mile 50 cuvaj se i javljaj sve detaljno...
Glegen samo ti pisi...zato smo tu, da si pomognemo.

Zna li iko ista o artrozi...??? Nesto sam citala al zanima me imal ko to od vas?
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

GSM

  • Gost
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #42 : Svibanj 05, 2009, 23:09:04 poslijepodne »
Najlakse ti je na Google, imas puno materijala o tome...

Mama po starom  ::)

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #43 : Svibanj 05, 2009, 23:18:19 poslijepodne »
Mile50 žao mi je zbog operacije i želim ti da sve prođe u najboljem redu. Što se tiče toplica mogla bi doći u Topusko pa da se upoznamo. :)
GSM hvala na preporuci, Mozilla Firefox je instaliran i za sada nema problema a čini mi se da je i puno brži. Bilo je jako lagano. Imaš smisla za tehniku svaka čast. :-*

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #44 : Svibanj 06, 2009, 11:41:21 prijepodne »
Ovo vrijeme se natovarilo na nas, nikako da se proljepota. Ja ili ležim ili šetam. Sjedenje me slabo ide, može, ali me zabole ruke, jer sam više na njima nego na butovima. Saginjanje mi i sto ne ide bez da se oslonim na nešto, a ono pravilno saginjanje nemogu izvesti , jer lijevu nogu nemogu toliko saviti. Muku mučim dok čarape navučem.
Bolove nemam neke jake, ponekad popijem analgin, što se tiče grčeva udaram im blokade i dobro me ide, kada spavam na kraju kreveta ispod tabana mi je napola ispuhana pilates lopta i namjestim se tako da je guram tabanima, pa se nemoram buditi da pravim blokade.
Mile50 sve najbolje i da to prodje sve kako treba. I ja brojim dane do operacije, približava se juni, pa ću znati termin. Bitno je da postoji izlaz iz svega ovoga, pa nadati nam se boljem uspjehu.
« Zadnja izmjena: Svibanj 06, 2009, 11:46:45 prijepodne tesla_001 »
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #45 : Svibanj 06, 2009, 14:35:19 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mile50 žao mi je zbog operacije i želim ti da sve prođe u najboljem redu. Što se tiče toplica mogla bi doći u Topusko pa da se upoznamo. :)
GSM hvala na preporuci, Mozilla Firefox je instaliran i za sada nema problema a čini mi se da je i puno brži. Bilo je jako lagano. Imaš smisla za tehniku svaka čast. :-*

Hvala ti, znam da je u Topuskom dobro, ali ja već godinama idem u Krapinske, pa sam navikla. No, to ne znači da neću nikad u Topusko.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #46 : Svibanj 06, 2009, 15:09:24 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma Jopan ne pati se, uzmi tabletu, pa dosta sto recesija i strajkovi rade svoje, i da jos tu trpis.....odose ti zivci, nemoj misliti, da to sto trpis u sebi, da je to dobro. Pokusaj bar 2 paracetamola zajedno....nije to bas nesto, al eto...

Ma ja već četri godine konstantno trpim bol (1-5, na skali od 1-10), i probao sam sve al sa tabletama mislim da se nemože profitirati.
Trenutno može pomoći recimo zaldiar, ali kada prestanem piti mislim da me boli više nego da nisam ništa pio. A ima i logike jer je poznato da tramal stvara ovisnost i to bi znači funkcionicalo kada bi stalno povećavali dozu.

A kuda to onda vodi?
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #47 : Svibanj 06, 2009, 23:06:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ovo vrijeme se natovarilo na nas, nikako da se proljepota. Ja ili ležim ili šetam. Sjedenje me slabo ide, može, ali me zabole ruke, jer sam više na njima nego na butovima. Saginjanje mi i sto ne ide bez da se oslonim na nešto, a ono pravilno saginjanje nemogu izvesti , jer lijevu nogu nemogu toliko saviti. Muku mučim dok čarape navučem.


A kako ti ide s šišanjem noktiju na nogama? ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #48 : Svibanj 07, 2009, 12:35:32 poslijepodne »
To ide lakše, koristim dužu grickalicu, ;D a i jednom rukom se radi, za razliku od čarapa koje moram navući sa obadvije ruke.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #49 : Svibanj 07, 2009, 16:14:09 poslijepodne »
poz svima...Tesla evo kako ces sa carapom...
Ja to skoro sa jednom rukom. Najprije malo nogu savijes preko druge noge, samo malo, toliko da je priblizis...i onda nabacis carapu na palac (ko u ribolovu) i polako vuces prema sebi...ja sam tako i sa stakom radila, ma i sad nekad koristim stake, a moj radi po citave dane i naucila sam se briniti sama za sebe...znaci ono sto je nemoguce, kod mene je moguce, to je volja do zivota.  ;D..
kupuj carape bez elastike, jer je lakse nabaciti na prst ;D ;D ;D.
Nadam se da sam dovoljno jasno napisala....imam ja tih fora koliko hoces...

Jopan da dodam na tvoj post...ne mores profitirati sa tabletama, al ako mores profitirati i normalno ziviti bez tableta, onda svaka cast i to je san svakog covjeka, bar moj je...
tramadol si ne smijes sam povisavati, uvjek se uzima ista predpisana doza....i smanjivas prije nego sto ga prekines...i tako ne bi trebalo doci do ovisnosti. A cujem da omladina voli to kombinirati sa alkoholom, a neki misle da je to bolje od viagre...to ne bi komentirala jer mi se gadi svakakva zluupotreba ljekova.

Ovo sto meni predpisuju i g. Neurohirurg je reko da su mi dali pravilnu terapiju, al imam u dan preracunano koliko se uzima, sve je strogo predpisano, i zlouporabu bi odma primjetili. I znam da je stetno, da tablete imaju nuspojave, al jos vece nuspojave imam kad sam brez tableta...na kraju bi negdje na psihiatriji zavrsila....Zelim imati djecu, i morala bi totalno ostaviti tablete....i zato trazim kakve alternativne nacine da bi mogla zivjeti bez toga....al zasad ne ide. I ne mislite da nemam volju za to...pomoc sam trazila od psihologa, nevrologa, revmatologa, urologa i svi oni odobravaju tu terapiju koju koristim...al drzim se doze i nikad ne uzimam nista na svoju ruku.
Kod mene su neke stvari zastarile, pa je drugacije....zato vam i  pisem, da vjezbate, setate, da ne dozvolite iako ste mladi, da se to samo zaljeci, jer nekad krene sve krivo, a nekad tjelo samo od sebe se zaljeci ....

Inace sam dobro, samo me malo hormoni ovih dana, a i kuja mi se tjera, pa se zemlja trese  ;D ;D ;D
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #50 : Svibanj 07, 2009, 20:33:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
poz svima...Tesla evo kako ces sa carapom...
Ja to skoro sa jednom rukom. Najprije malo nogu savijes preko druge noge, samo malo, toliko da je priblizis...i onda nabacis carapu na palac (ko u ribolovu) i polako vuces prema sebi...ja sam tako i sa stakom radila, ma i sad nekad koristim stake, a moj radi po citave dane i naucila sam se briniti sama za sebe...znaci ono sto je nemoguce, kod mene je moguce, to je volja do zivota.  ;D..
kupuj carape bez elastike, jer je lakse nabaciti na prst ;D ;D ;D.
Nadam se da sam dovoljno jasno napisala....imam ja tih fora koliko hoces...

Pozdrav brinetka... Tako nekako otprilike i ja radim. Pretežno nosim vunene čarape, jer su mi noge uvijek hladne. Zaista pomažu, a i lakse se nabacuju ;D. Svi mi nekako evuliramo prema svojim tegobama.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #51 : Svibanj 07, 2009, 20:41:49 poslijepodne »
Brinetka, čitajući ovo tvoje sa štakom, sjetila sam se da sam ja i kadu ribala sa štakom  :). A što se tiče noktiju na nogama, to mi je i dalje najveći problem. Nikako to ne mogu sama obaviti.
Operacija L4/L5 2007. godine

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #52 : Svibanj 07, 2009, 22:48:11 poslijepodne »
Ma nokte sa testerom.....ne treba se saginjati  ;D ;D ;D ;D ;D

Tesla to imas pravo za vunene...malo skaklje al ide....ja nosim na jednoj nozi po 2 carape, a na drugoj normalno...

Jasna i ja sam ti udarena na ciscenje....ovo sad kad sam imala sa isijasom....gledam pod, prljavo...i dolazila mi med. sestra kuci i rekla mi da ne gledam pod, da ne smijem raditi...onda ja pogleda gor, kad gor prljavi mi prozori  ::) ::); ma nije da je prljavo al kad moras lezati, nista ne stima....ne volim se nikog nista moliti, a lozimo na drva...i sa onim drvima sam se najvise zaj......a.
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #53 : Svibanj 08, 2009, 08:10:05 prijepodne »
Ja ono s noktima nabacio kao zafrkanciju,a vi od toga napraviste cijelu filozofiju ;D

Brinetka,svatko nađe svoj modus vivendi,na žalost tako se i mi prilagođavamo svojoj bolesti,to s noktima na nogama sam pitao,jer je to meni osobno najteža radnja,radnja koju nastojim uvijek prolungirat u nedogled ;D
 Pa nakon nekoliko mjeseci kad me žena pogleda bosog,kaže da je podsječam na Sokola,a ja je pitam dal po stasu,a ona kaže ne,već po kanđama na nogama :D :D :D :D :D
Sad da vas pitam kako vam ide prebacivanje noge preko noga dok sjedite?Da li vam to stvara neugodu,bol ili ste indiferentni ???
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Kraljeznica.com forum

Odg: Kako se osjecas......
« Odgovori #53 : Svibanj 08, 2009, 08:10:05 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com