Autor Tema: Jos 3 komentara sa stranica  (Posjeta: 7301 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Jos 3 komentara sa stranica
« : Travanj 25, 2009, 19:12:06 poslijepodne »
Osjećam Klippel Feil(c2-c3):promjene vremena,sekundarna utrnulost šake ruke,porast dioptrije,nemogućnost dugog stajanja,žar u stopalima, itd itd....
Nakon što mi nitko nije mogao pomoći koliko sam ja htjela pokrenula sam se ja.Upisala sam teretanu dva puta tjedno,vlasnik pokazao vježbe nakon što se upoznao s mojom dijagnozom,te na aerobic sa istezanjima na kraju treninga i mogu reći da sad nakon tri mjeseca se manje osjećaju bolovi,psihički se čovjek bolje osjeća i ako si sam(ako možeš)ne pomogneš.....

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

----

imam pitanje...napuko mi je peti vratni kralježak na pregibu i leptirić (neznam kak se to stručno kaže)...dobila sam filadelfijin ovratnik koji moram nosit 10 tjedana...zanima me nakon kolko vremena vratni kralježak zaraste i dali mogu imati posljedice ioli pomak ako ga ranije skidam??..u naprijed hvala

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

---

Pozdrav svima! Čitajući ove vaše horor priče, zaista shvaćam da sam imala poprili
nu dozu sreće. Svi problemi slični vašima, bol koja je trajala godinama i sa kojom sam se na žalost morala znati nositi. Obijanje ambulanti neurokirurga, gomilu neugodnosti (neurokirurg u Novoj bolnici u Dubravi me doslovce izvrjeđao jer sam mu donjela nalaze CT-a sa Rebra a ne iz privatne klinike koju mi je preporučio). Nažalost, stanje se pogoršavalo i završila sam kao poluinvalid... potpuno oduzeta desna noga i inkontinencija. Igrom slučaja i na prijedlog jednog dobrog prijatelja otišla sam iz Zagreba (u koji svi dolaze zbog tih problema) na pregled neurokirurgu u Slavonski Brod. I po prvi puta se nisam osjećala kao retardirano polubiće. Č ovjek koji si je dao i truda i vremena i objasnio mi kakvo je stanje stvari, da to moram operirati jer je disk na kraju pukao i imam komadić hrskavice koja mi slobodno pluta u spinalnom kanalu. Svi vi koji ste se našli pred odlukom operacije kralježnice znate kakve su bile dileme. Ali, čovjek valjda konačno dođe u ono stanje kad više jednostavno ne može trpiti toliku bol i odluka je pala. Odlazak u bolnicu, potpuno nepoznatu sredinu, grad u kojem sam bila samo u prolazu... i operacija. Nakon buđena iz narkoze prvo čega sam postala svjesna je bio osjećaj da mi nešto nedostaje!? Bila je to bol... sa kojom sam se tako saživila da je postala sastavni dio mog života. Ukratko... sve je prošlo i nestalo, nakon 2 dana najveći problem mi je bio kako samu sebe zadržati u krevetu u horizontali, jer bilo je ljeto, vani prekrasan park, a mene kona
no ništa ne boli!!!
Na rehabilitaciju u toplice nisam išla. Odlazak na more, beskrajna vježbanja u morskoj vodi i na poslu sam bila nakon 2 mjeseca.
Danas je skoro 3 godine prošlo od operacije. Redoviti odlasci u teretanu, jednostavno pokušavam ostale pomaknute diskove držati pod kontrolom. I vjerujte mi, da mi se sve ovo ponovo dogodi ne bi se oko operacije dvoumila ni sekunde. Predugo je to trajalo, ogromne količine lijekova, nemogućnost za normalnim životom.
Neću spominjati imena, ali zaista najveće hvala cijeloj ekipi neurokirurgije bolnice u Slavonskom Brodu! Načelu sa njihovim glavnim liječnikom, jer su u meni stvorili osjećaj da ipak u ovoj državi postoje ljudi koji su unatoč teškom i odgovornom poslu dokazali da se isti može raditi a da se pritom ne izgubi ljudskost.
A svima vama koji se borite sa istim problemima, od srca puno sreće da ih prevladate i započnete normalne živote

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Jos 3 komentara sa stranica
« Odgovori #1 : Travanj 25, 2009, 19:38:31 poslijepodne »
Ja sam za vjezbe, al mislim da nije svako za fitnes, ja sam se upravo u fitnesu i dokrajcila, iako je tip znao za ovo moje i trudio se oko mene, ja nakon fitnesa vise se drugi dan nisam mogla premaketi. A da se mora vjezbati, n aravno da se mora, i prehranu birati itd.

Drago mi je da ste sad dobro...samo tako dalje
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Kraljeznica.com forum

Odg: Jos 3 komentara sa stranica
« Odgovori #1 : Travanj 25, 2009, 19:38:31 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com