Autor Tema: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku  (Posjeta: 14739 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« : Studeni 30, 2010, 21:07:28 poslijepodne »
ne znam da li sam na pravom mjestu.Samo znam d asu se prije tri dana nakon tri godine bolovi vratili :(Radila sam prije tri godina koblaciju u Dubrovniku.Osim par sitijih problemčića,al baš sitnih nisam imala problema. A onda su počeli bolovi.Čini s ejoš gore nego ranije.Prije sam mogla sjediti sad nakon nekoliko munuta sjedenja jedva ustajem.Slabinski dio kičme boli..udara u noge. Teško ustajem i nakon ležanja..  ??? :(

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #1 : Prosinac 01, 2010, 16:32:11 poslijepodne »
Ako pretražite postove o koblaciji vidjet će te da vam nitko ne može obećati trajno rješenje nakon toga, a neurokirurgija će vam reći da će te im kad tad doći ?!

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #2 : Prosinac 01, 2010, 17:13:46 poslijepodne »
Luna ovo što vam Kokolino govori je istina. Meni su rekli u Dubrovniku da će mi se tretirani živac s vremenom oporaviti i da će se bol vratiti, ne znam kako vama to nisu rekli, jeste li razgovarali sa Lenzom prije zahvata?
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2010, 12:37:26 poslijepodne madagaskar »

Kraljeznica.com forum

Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #2 : Prosinac 01, 2010, 17:13:46 poslijepodne »

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #3 : Prosinac 01, 2010, 18:11:21 poslijepodne »
bilo bi dobro da napravite kontrolni MR slabinske kraljeznice pa mi se javite s nalazima a onda cemo vidjeti....Lp

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
ne znam da li sam na pravom mjestu.Samo znam d asu se prije tri dana nakon tri godine bolovi vratili :(Radila sam prije tri godina koblaciju u Dubrovniku.Osim par sitijih problemčića,al baš sitnih nisam imala problema. A onda su počeli bolovi.Čini s ejoš gore nego ranije.Prije sam mogla sjediti sad nakon nekoliko munuta sjedenja jedva ustajem.Slabinski dio kičme boli..udara u noge. Teško ustajem i nakon ležanja..  ??? :(

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #4 : Prosinac 01, 2010, 18:17:40 poslijepodne »
Hvala na odgovorima.Ma nisu mi ništa rekli.Čak nisam nikoga čestito ni vidila.Kad je završeno dočekao me papir s uputsvima...za upotrebu

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #5 : Prosinac 15, 2010, 12:47:52 poslijepodne »
Bila sam kod neurologa.Uputila me na RTG i MRI te na kontrolu neurohirurga. S tim da bolnica u kojoj sam išla kod neurologa više nema neurohirurga (otišao u političare)
A u nalazu neurologa između ostalog stoji: izravnata fiziološka lordoza L/S kičme ,Lasegue pozitivan obostrano na 30 stepeni.MTR oluvani,mototika (biće da je motorika stopala očuvana) DG: Radiculophatia L/S lateris dextri vs discogenes.Status post coblatio L4L5S1 aa XII.
Za sad sam na inekcijama i malo mi je lakše da sjedim.. al me bole noge

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #6 : Siječanj 30, 2011, 13:11:05 poslijepodne »
Bolovi još traju.Samo mi inekcije pomažu dok ih primam.Par dana bez njih i ne mogu da funkcionišem.Za MR naručena u februaru (što je više nego dobro) .Nekd bolvi u leđima, imam osječaj da su mi pukla na pola, nekad udara u butine a nekad me bole i potkoljenice... Za sad radila RG.. koliko to koristi ne zna, Ukratko tamo piše; da pokazuje znake lumbalizacije S!, te dekstroveksnu skoliozu u očekivanoj projekciji Th 12 zona pojačanog inteziteta-dif.
KOblacija rađena u Dubrovniku L4L5S1

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #7 : Siječanj 31, 2011, 16:35:57 poslijepodne »
Luna ako imaš novce odi našem Neuru nek ti riješi taj disk koji te muči, naravno dok dobiješ i nalaz MRI-a.
Za tebe kao za ženu je MISS najbolje rješenje jer se ne reže mišić pa je oporavak puno brži.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #8 : Siječanj 31, 2011, 16:54:59 poslijepodne »
Malo teži slučaj.Ja sam u Sarajevu.A trenutno sam što bi rekli finsijski u buli :( Tako da sa strahom očekujem MR.
A boli..ono baš.. i to nekako  tupo u nogama .. pa i kukovi... I bolovi su jači nego prije koblacije ???

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #9 : Veljača 01, 2011, 11:05:17 prijepodne »
Luna ne znam što se kod tebe događa jer meni koblacija nije uspjela i odmah me je bolilo.
Možda je taj osjećaj da te sad jače boli nego prije koblacije samo subjektivan jer si dugo bila bez boli.
Ajde napiši nalaz MRI-a dok ga dobiješ

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #10 : Veljača 01, 2011, 12:57:17 poslijepodne »
da je subketivno ne bi trajalao skoro dva mjeseca :(Al sad baš ono ubi bol. I udara u noge.. Pokušam bez inekcija par dana ne mogu na noge :( Prija mi samo ležanje i kretanje.Sjedenje zamnara.Teško mi ući u autobus...

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #11 : Veljača 01, 2011, 13:03:03 poslijepodne »
Imala sam ja nakon operacije par puta sitne bolove. I nakon par vortalena popusti.Sad sam primila više od 20 inekcija, vlatarena, OHB 12 i još nekih.. trebam početi s ambene... I ništa .dok primma inekkao.. 4 ,5 dana bez inekcija kriza...

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #12 : Veljača 02, 2011, 08:46:26 prijepodne »
Vidjet ćeš kad ti stigne nalaz od MRI-a dal je stanje gore nego prije koblacije

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #13 : Veljača 02, 2011, 11:21:59 prijepodne »
Da nisam imala "napad intiligencije" možda bi i mogla da vidim.Pametnica je od silne sreće pobacala sve nalaze ... konala neće me nikad zabolii onako pravo :o.A opet kakao na onom kao otpusnom ne napišu ništa u Dubrvniku, bar ništa konkrteno doktori porevrnu očima kad im pokažem nalaz.. Malo se sjećam.. otprlike da je bilo svega ... a na nalazu ioz koblacije je pisalo hernija diska. al nije bio ovih dodataka tipa duralna vreće, bulging diska... itd

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #14 : Ožujak 03, 2011, 13:22:49 poslijepodne »
________________________________________________
Uradila magnetnu.. ako mi neko može malo pojasniti.Hvala


  NALAZ I MIŠLJENJE Uputna dg: Radiculopathia L/S. MRI L/S kičme 1,5 Tesla: sagitalno TI SE, T2 TSE, STIR, aksijalno T2 TSE. Na učinjenim MRI skenovima L/S kičma u položaju naglašene lordoze. Trupovi prikazanih kralježaka su očuvane visine, jasno ocrtanih pokrovnih ploha. Na pojedinim nivoima vidljivi su postranični osteofiti. Uz ventralnu konturu TH1I kralješka uz gornju pokrovnu plohu manja Smorlova hernija. I.v. prostori su dobro očuvane visine. Na nivou i.v. prostora L3 L4 dorzomedijalno vidljiva zona intenziteta signala diska koja se ponaša umjereno kompresivno na duralnu vreću i ogranke kande ekvine. Na nivou i.v. prostora L4 L5 dorzomedijalno takodje manja zona intenziteta signala diska koja se ponaša lako kompresivno. Na nivou i.v. prostora L5 SI dorzomedi jalna zona intenziteta signala diska koja se ponaša kompresivno na ogranke kaude ekvine. Vertebralni kanal je primjereno širok. Završni dio medule primjerenih MRI karakteristika. Zaključak: MRI L/S kičme ukazuje na izražene deg. promjene po tipu def. spondilo/e. Vidljive su protruzije diska na nivou i.v. prostora L3 L4, L4 L5, te L5 SI dorzomedijalno. Na nivou i.v. prostora L4 L5 opisana hernija se propagira i prema desno kao i na nivou i.v. prostora L5 SI.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #15 : Travanj 15, 2011, 13:11:15 poslijepodne »
stigao je i EMG.Ako neko moža da mi ga malo pojasni. Mislim da nije baš sjaja.,a a i tako je rekao doktort koji je radio.
 EMG analiza: U današnjoj EMG analizi rađeni mišići indikatori miotoma korjenova L4 do SI i nađeni sljedeći neurofiziološki parametri : ~" • U ni.gastrocnemis medialis lijevo interferencija očuvana uz doata nisku amplitudu ,mjestimično polifazije i reinervacije • U m.gastrocnemius medialis desno interferencija snižena oko 20 % a amplituda do 600 mikro V ,polifazije nema • U m.extensodr digitorum brevis lijevo interferencija relativno dobra , mjestimično polifazije a amplituda do 5 mili V • U m.extensor digitorum brevis desno fibrilacije 2/3 , pattern umjereno snižene interferencije i sa neznatno polifazije a amplituda do 1 mili V Nalaz u cjelini odgovara svježoj iritaciji u miotomu korjena SI desno i hronificiranoj kompenzovanoj leziji istog miotoma lijevo

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #16 : Travanj 15, 2011, 21:59:12 poslijepodne »
"Na staru ranu došla nova kap krvi" U dogovoru s neurologom ili fizijatrom možete uzeti kortikosteroida u kratkoj i manjoj dozi (npr Decortin 20mg 5 dana,10 mg 5dana)

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #17 : Travanj 16, 2011, 00:03:47 prijepodne »
Za sad bi kao trebalanan starcioniranu fizikalnu.dali su mi Melox  Depo medrol (prije EMG).Doktor koji je radio EMG kaže da nije dobar.Pokušavam nekoko skonttau da odem do neura... Alo jš ne  znam kako,Noge nekad sasvik Ok ... nekad lođe.
Hvala Kokolina.

Kraljeznica.com forum

Odg: Bolovi nakon 3 godine od koblacije u Dubrovniku
« Odgovori #17 : Travanj 16, 2011, 00:03:47 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com