Autor Tema: Ekstruzija l5/s1  (Posjeta: 35714 )

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #18 : Listopad 19, 2016, 14:18:57 poslijepodne »
Kresho,meni je neutolog prije operacije preporucijo neurobion forte sto je b komplex..b vitamin je jedino sto djeluje na zivac. Naravno za bolove mozes popiti tbl kao i normavel koji ce dodatno opustiti misice.. sto se tice neuro iona misljenja su razlicita..kad se govori o dozi i vremenu uzimanja takodjer..meni je bila preporucena shema pulsne doze..4x2 tbl..pa smanjivanje kroz tjedne..a opet drugi nezro je rekao da je dovoljan tj dana po 1 tbl da se popune zalihe u organizmu..trazila sam po netu ove pulsbe doze,ali nisam bas nasla odg..vjerojatno ima negdje opisano..receno po kongresima...iskustvima iz prakse..mislim da ti 1tbl na dan nece stetiti..konzultirak se sa neurlogom...nadam se da nisam iskomplicirala.. ;D

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #19 : Listopad 19, 2016, 20:00:05 poslijepodne »
Ne kužim baš o čemu pričate,ali čitam neke pulsne doze.
Vjerojatno se tu radi o tzv.pulsnim terapijama,ali nešto u obliku tableta...ili?
Ja sam mislim u travnju bila u bolnici i dobivala sam te pulsne terapije u infuzijama. Uglavnom su me nafilali kortikosteroidima,a moj živac na to nije reagirao. Tad su počeli dogovori o novoj operaciji :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #20 : Listopad 19, 2016, 21:09:27 poslijepodne »
Sori..pulsne doze su kao velike doze..nebitno..u svakom slucaju neurobion forte je komplex odredjenih b vitamina..a b bitamin je jedini koji pomaze obnovi zivca..ako uspije...neurobionu mnogi ne vjeruju...ja nemam jasan stav..ali ne moze naskoditi...kortikosteroidi su protuupalni lijekovi..dakle skroz nesto drugo

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #21 : Listopad 19, 2016, 22:02:49 poslijepodne »
ne treba očekivati velike (ako i ikakve) i brze napretke od vitamina B. Ja trenutno pijem neuronal, al mislim da ću se prebacit na neurobion. Ako ništa jeftiniji je, a neće odmoći.
oporavak i brzina istoga se sastoji od niza faktora, koji su opet poprilično individualni.

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #22 : Listopad 19, 2016, 22:18:55 poslijepodne »
Slazem se s tobom..a sve vezano za nase teme je i ionako individualno

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #23 : Listopad 19, 2016, 23:25:23 poslijepodne »
Kreso ja popila neuronal i prebacila sa na neurobion. Za to ti treba preporuka, ako nemas posaljem ti ja.... Javi...

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #24 : Studeni 05, 2016, 11:50:36 prijepodne »
uf, prošlo je već neko vrijeme od operacije pa, da nastavim temu o trenutnom stanju  ;D

nakon cca 6 tjedana od operacije stanje je dosta bolje nego prije operacije. oporavak ne ide brzinom kojom sam ja to zamislio, ali sada sam smanjio očekivanja, da bi izbjegao eventualna razočarenja i depresivna stanja.
uglavnom stanje je na valove, 5-6 dana puno bolje, pa par dana lošije. Bol se povlači iz lijeve noge, ali se sada prebacila na guz (gluteus za finije), naravno isto lijevi. kada sam bolje šetam vanka po 20-tak minuta i radim vježbe stabilizacije, a kada nisam ležim u kući, odnosno štrajkam  ;D Bio sam i na prvoj kontroli i dr. kaže ajde u toplice...sada čekam termin za toplice. E da, i dalje sam na tabletama  :'(, ali uspoređujem isto stanje i prije op, te prije recimo 3 tjedna kada sam isto bio na tabletama

i da, ljubomoran sam na ostale, jel ja nisam dobio nikakav suvenir nakon operacije, a bio sam predvidio i mjesto u dnevnom boravku  ;D
« Zadnja izmjena: Studeni 05, 2016, 11:54:47 prijepodne Kreso B »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #25 : Studeni 05, 2016, 14:10:38 poslijepodne »
Znači ide na bolje i to je super,a bude i još bolje.
Malo sam danas čitala tu stare postove i neurokirurg je lijepo napisao da je kod klasične operacije potrebno tri mjeseca da se napravi stabilan ožiljak na disku. Lako je za ovo iz vana,a malo teže ono najvažnije....iznutra. Mi na to baš i ne mislimo,a sve se treba dobro zarasti....a za to treba ipak vremena.
Meni je prošlo tri mjeseca,a ipak se još pojave tu i tamo bolovi i onda sam luda i u panici...i drugi dan je onda ipak bez bolova.


A za suvenire...to moraš ići u Varaždin. Mislim da to nigdje ne dobiješ jer kome sam got pokazala slike u toplicama,svi su to prvi put vidjeli. I da....sestra je to već prvi dan bacila,samo sam zaslikala,ne nosi se doma ahahahahaa
« Zadnja izmjena: Studeni 05, 2016, 14:14:24 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #26 : Studeni 05, 2016, 17:30:38 poslijepodne »
mora ić na bolje, a i objavio sam rat tom živcu  ;D
u početku sam gledao svaki dan jel bolje, naravno razočaras se odmah, pa sam prešao na tjednu bazu....

da to je klasika sto dr. kažu cca 3 mjeseca oporavka, prevedeno na naški cca od 2 do 6 mjeseci ako je sve ok. znam da mora unutra zarasti i posložiti se sve, a tu su još i toplice koje zamišljam kao wellnes i onaj udarac koji prethodi nokautu živca.

Ne nosi se doma??? a dobro onda  ;)

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #27 : Studeni 05, 2016, 22:25:53 poslijepodne »
Evo malo i mene...u ponedjeljak mi je kontrolni pregled i bas sam nekako uznemirena...cudan neki osjecaj...jedva sam docekala taj dan... a onda sad...ne znam sta dalje..sta me ceka..toplice..pa gdje ic..prvo sam mislila da ce sve tegobe operacijom proc...a sad se nadam da ce nakon toplica sve bit super...hahah stalno se necem nadam...ali sam vjecni optimist:))inace...ne pijem tablete..dobro..samo ponekad...al nisam im sklona inace dok bas nije grozno...bolove imam u ledjima(osjecaj da ce se raspast)i u straznjici i desno zivac u natkoljenici...ali podnosljivo..noc mi je najgora...okretanje...ajme da-kihanje necu uopce komentirat..prestrasno..eto i od mene izvijesce

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #28 : Studeni 06, 2016, 12:59:24 poslijepodne »
Sretno buhtlice sutra na pregledu i javi kako je proslo  :) ;) :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #29 : Studeni 06, 2016, 15:09:13 poslijepodne »
Buhtlice, obavezno reci neurokirurgu za osjećaj da ćeš se raspasti dok te boli kičma, bez obzira što bol nije jaka. Osjećaj da će sve puknuti može uputiti na nestabilnost kralježnice i to mora znati gospon neurokirurg. Sretno na pregledu!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #30 : Studeni 06, 2016, 15:32:31 poslijepodne »
Ajoj to mi totalno promaknulo, tako I meni bilo prije.... Da obavezno mu to reci..... Nek te posalje na rtg....

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #31 : Studeni 06, 2016, 15:34:01 poslijepodne »
čekamo izvještaj buhtlice i sretan put...kako ideš autom ili transportom?

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #32 : Studeni 06, 2016, 15:42:13 poslijepodne »
Hvala na podrsci..reci su sve kako je...i da..necu uljepsavat:) u zagreb sa autom..lezeci...

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #33 : Studeni 06, 2016, 15:53:41 poslijepodne »
Sretno i ugodno putovanje, te dobre vijesti kod doktora.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #34 : Studeni 06, 2016, 16:09:32 poslijepodne »
I ne daj se smesti..... Drzim fige  :) :) :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #35 : Studeni 06, 2016, 16:31:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hvala na podrsci..reci su sve kako je...i da..necu uljepsavat:) u zagreb sa autom..lezeci...

pomalo onda, ja sam iša gori/doli u jednom danu i iskreno satra sam se  :'(

 

Nagradne igre