Autor Tema: Ekstruzija l5/s1  (Posjeta: 35394 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #36 : Studeni 06, 2016, 21:50:01 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Buhtlice, obavezno reci neurokirurgu za osjećaj da ćeš se raspasti dok te boli kičma, bez obzira što bol nije jaka. Osjećaj da će sve puknuti može uputiti na nestabilnost kralježnice i to mora znati gospon neurokirurg. Sretno na pregledu!
Kad sam ja to rekla svom, lijepo je napisao da je bol uobičajena i da se vidimo za 6 mj. ::)

Ja sam dobila svoj disk 8), uploadala sam ga na temu kod marginalca (sorry-pobrišem ak smeta). Samo kaj sam ja zamolila sestru da ga hiti umjesto mene :D

Mene boli od križa prema desnom gluteusu, nalaz je sad radikulopatija desno ::). Baš su mi se cool diskovi podijelili: jedan lijevo-jedan desno. Ovog lijevo smo riješili, a desnog bumo vidli (za nekih 5 mj). Trenutno duram bol, al čuvam one Zaldiare ko suho zlato  :D. I baš mi se bol šeta malo gore, malo dolje. Nije mi dosadno, da se kladim koji dio će me i kad boliti, fulala bih konstantno. Svaki dan drugačije.
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #37 : Studeni 26, 2016, 09:22:15 prijepodne »
Nastavimo dalje...

Dear John prošla su dva mjeseca od operacije. Trenutno sam odradio 2/3 terapije u toplicama. Stanje se dosta popravilo. Već par dana je prošlo od kako sam zadnji put popio tabletu protiv boli, sem jednom prije spavanja normabel, jer sam se malo preforsira. No, to ne znaci da je bol nestala. Naime, jos me uvijek boli ovaj glupi živac, ali je to sada svedeno na prihvatljivu mjeru ako dosta pazim kod fizičke aktivnosti. Doziram je i radim odmore (Pod odmorom smatram ležanje na krevetu  ;D)
Trenutni rekord u šetanju je za 45 min - 3,1 km. Vjerojatno mogu i duže šetati ali sporije od ovoga. S ovim sam ravnopravan svim bakicama i djedovima ako imaju vrećice u rukama  ;D Hod sam dosta popravio i manje šepam. Samo nek se ovaj napredak nastavi i ja presretan  ;)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #38 : Studeni 26, 2016, 13:47:34 poslijepodne »
To taj normalan tijek oporavka.
Meni je jučer bilo 4 mjeseci. Isto još uvijek prođu par dana bez lijekova,a onda čim malo neko veće naprezanje ide tabletica. Danas sam čistila kupaonu...pa legla malo....pa vježbala i pospremila kuhinju nakon ručka,usisala i sad treba ležeći položaj. Brufen sam popila oko 10,mada sam htjela Tramal s produženim djelovanjem,pa ajde rađe brufen,ali još boli nešto u trtici.
U ponedjeljak počinjem s fizikalnim...sad se jedino bojim one uzrečice od fizioterapeuta....to vam je reakcija na fizikalne :-[
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #38 : Studeni 26, 2016, 13:47:34 poslijepodne »

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #39 : Studeni 26, 2016, 15:26:46 poslijepodne »
Anita ja mislim da se ti furaš 100 na sat i gasiš požar tabletama.Uspori malooo :)

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #40 : Studeni 26, 2016, 15:28:38 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nastavimo dalje...

Dear John prošla su dva mjeseca od operacije. Trenutno sam odradio 2/3 terapije u toplicama. Stanje se dosta popravilo. Već par dana je prošlo od kako sam zadnji put popio tabletu protiv boli, sem jednom prije spavanja normabel, jer sam se malo preforsira. No, to ne znaci da je bol nestala. Naime, jos me uvijek boli ovaj glupi živac, ali je to sada svedeno na prihvatljivu mjeru ako dosta pazim kod fizičke aktivnosti. Doziram je i radim odmore (Pod odmorom smatram ležanje na krevetu  ;D)
Trenutni rekord u šetanju je za 45 min - 3,1 km. Vjerojatno mogu i duže šetati ali sporije od ovoga. S ovim sam ravnopravan svim bakicama i djedovima ako imaju vrećice u rukama  ;D Hod sam dosta popravio i manje šepam. Samo nek se ovaj napredak nastavi i ja presretan  ;)

Nije mi jasno kako te boli ako ti je napravljena dekompresija kanala ?
Živac je slobodan i niš ga ne stišće pa bi i bolovi trebali već odavno prestati.
Kaj si ti imao za operaciju interlaminectomiju ili ono bušenje kroz laminu tunelčića pa mikro operaciju (podsjeti me)?
Nekak mi se čini da intelaminectomija iako ti otpile dio kičme ima bolji učinak jer ti više ne može disk stiskati živac u taj prsten. :)
« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2016, 15:43:32 poslijepodne daxdax »

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #41 : Studeni 26, 2016, 15:51:36 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nastavimo dalje...

Dear John prošla su dva mjeseca od operacije. Trenutno sam odradio 2/3 terapije u toplicama. Stanje se dosta popravilo. Već par dana je prošlo od kako sam zadnji put popio tabletu protiv boli, sem jednom prije spavanja normabel, jer sam se malo preforsira. No, to ne znaci da je bol nestala. Naime, jos me uvijek boli ovaj glupi živac, ali je to sada svedeno na prihvatljivu mjeru ako dosta pazim kod fizičke aktivnosti. Doziram je i radim odmore (Pod odmorom smatram ležanje na krevetu ;D)
Trenutni rekord u šetanju je za 45 min - 3,1 km. Vjerojatno mogu i duže šetati ali sporije od ovoga. S ovim sam ravnopravan svim bakicama i djedovima ako imaju vrećice u rukama  ;D Hod sam dosta popravio i manje šepam. Samo nek se ovaj napredak nastavi i ja presretan  ;)

Nije mi jasno kako te boli ako ti je napravljena dekompresija kanala ?
Živac je slobodan i niš ga ne stišće pa bi i bolovi trebali već odavno prestati.
Pretpostavljam da ga boli jer nisu čarobnjak niti on niti kirurg pa da mahnu štapićem i bol nestane isti dan po operaciji.

Krešo, super napredak! Još malo pa budeš ravnopravan s klincima na triciklima ;). Samo hrabro dalje! I bravisimo za tabletice; zavidim..al ti si u toplijim krajevima pa ajde, kaj mogu kad nemam dalmatinske krvi :P.
Sad sam se sjetila...počinje Advent u Zg...kak ću na klizanje?? :'( :'(  Jedino da si jastuke omotam oko stražnjice ;D ;D. Ma dobro..znam se ja snaći, ima vinčeka po kućicama, budem se tješila ;D
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #42 : Studeni 26, 2016, 17:39:35 poslijepodne »
Bravo Krešo,  ide to sve u dobrom smjeru.
Guštat ćeš ti na kućicama već uskoro  ;)

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #43 : Studeni 26, 2016, 20:53:55 poslijepodne »
Bravo Krešo!
Još malo pa ćete ti i marginalac sjediti na rivi, piti pivu i bariti fureštice  ;) :)
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #44 : Studeni 26, 2016, 21:35:43 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Nije mi jasno kako te boli ako ti je napravljena dekompresija kanala ?
Živac je slobodan i niš ga ne stišće pa bi i bolovi trebali već odavno prestati.
Kaj si ti imao za operaciju interlaminectomiju ili ono bušenje kroz laminu tunelčića pa mikro operaciju (podsjeti me)?
Nekak mi se čini da intelaminectomija iako ti otpile dio kičme ima bolji učinak jer ti više ne može disk stiskati živac u taj prsten. :)

Dax nemam pojma, al boli, a kod mene je bila ona op. di buše laminat i rade tunele. Da sam znao da će toliko dugo bolit tražio bi i ja to pilanje kičme. Ili je dugoročno ovo ipak bolje...nemam pojma,idem dan po dan, podižem si ciljeve kad mogu i ostajem pozitivan.  ;)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #45 : Studeni 26, 2016, 21:37:46 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bravo Krešo,  ide to sve u dobrom smjeru.
Guštat ćeš ti na kućicama već uskoro  ;)

Na kućicama pijem samo kratke, jel mi ne odgovara stajanje na mjestu, pa lagano od jedne do druge... ;D

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #46 : Studeni 26, 2016, 22:28:45 poslijepodne »
A Krešo probaj izdržat.šta da ti kažem evo vidiš mene isto prošlo 5m.a bila na tom "pilanju" pa svejedno boli.Nekak je bolje to kroz rupicu jer ako to ne pomogne onda mogu pilat...nemam ti baš neke utjehe...drži se kučica...možda če bit bolje..ako ništa drugo bar veselije...mogo si mi doč u Daruvar na malo domačeg goriva 8), 8)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #47 : Studeni 26, 2016, 22:37:04 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A Krešo probaj izdržat.šta da ti kažem evo vidiš mene isto prošlo 5m.a bila na tom "pilanju" pa svejedno boli.Nekak je bolje to kroz rupicu jer ako to ne pomogne onda mogu pilat...nemam ti baš neke utjehe...drži se kučica...možda če bit bolje..ako ništa drugo bar veselije...mogo si mi doč u Daruvar na malo domačeg goriva 8), 8)

hvala Ljiljana, vjeruj mi da sam pokušao sve da dođem gore (pogotovo kad si rekla cijene domaćeg piva) ali nažalost nije išlo  :-\

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #48 : Studeni 26, 2016, 23:14:32 poslijepodne »
Ne znam kaj bi ti rekao,bolovi moraju prestati sa pritiskom na živac.
Ak ne prestane kroz dogledno vrijeme probaj ponoviti magnetsku da se vidi kaj je problem  :'(
(Bar bi tako ja napravio,jer očito nešto i dalje iritira živac)
« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2016, 23:21:45 poslijepodne daxdax »

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #49 : Studeni 26, 2016, 23:22:16 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ne znam kaj bi ti rekao,bolovi moraju prestati sa pritiskom na živac.
Ak ne prestane kroz dogledno vrijeme probaj ponoviti magnetsku da se vidi kaj je problem  :'(

A nema druge  :'(

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #50 : Studeni 27, 2016, 04:44:12 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ne znam kaj bi ti rekao,bolovi moraju prestati sa pritiskom na živac.
Ak ne prestane kroz dogledno vrijeme probaj ponoviti magnetsku da se vidi kaj je problem  :'(

(Bar bi tako ja napravio,jer očito nešto i dalje iritira živac)

Daxdax....znači sve je oslobođeno i ne smije boljeti. Daj skuži da to nije tak jednostavno,nije vadio zub. Što ako je živac bio duže vrijeme pritišnjen? I sad bi on trebao preko noći prestati boljeti? Eh...to nažalost traje malo duže i dosta duže,a možda se nikad i ne oporavi pa nek bude on slobodan koliko hoće.

Malo sam se opet iznervirala dok čitam te riječi utjehe. Ne velim da ne bude ili ne može biti dobro,ali kako je bilo prije više nikad ne bude.Daj zapamtite da naše kralježnice više nisu zdrave.
Sad nas je otprilike 7-8 koji smo unazad par mjeseci operirani i mislim da budu možda dvije osobe dalje mogle normalno funkcionirati.
Neki si tu misle o pa izvadili su disk sad bude super. Aha....makni amortizer iz auta pa nek on vozi dalje bez problema.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #51 : Studeni 27, 2016, 09:59:13 prijepodne »
Ja se slažem s Anitom,ako neprestane boljet kroz 6 mjeseci onda Magnet...mislim da je za prve operacije 6 mjeseci solidan rok da se sve namjesti i zaraste.ako ne prestaje bolit onda magnet.Evo tak ču ja nekak napravit.Imam magnet u prvom mjesecu.Mada sam ja sebi dala i više vremena radi svih op.tako da se još nadam da če magnet bit ok.
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #52 : Studeni 27, 2016, 12:05:21 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Aha....makni amortizer iz auta pa nek on vozi dalje bez problema.

To je posve točno! Meni je kičma nefunkcionalna na sredini i sad kao da imam 2, jednu iznad Th11 i jednu ispod L2, a amortizacija u sredini? Imam svoje diskove još u tim nivoima pa još nešto ipak amortizira stres, ali ostalo, naročito ispod L2 je srednja žalost. Još i ona odvratna skleroza u kukovima, a to je zapravo Morbus Scheuermann samo kaj to ne znaju tu postaviti dijagnozu, jer je degenerirana i cijela kičma. To traje od djetinjstva i umjesto da su me natezali okolo naokolo dok se sve pogorša, trebali su mi odmah dati COX-2 tablete protiv upale i spriječiti da to degenerira do daske. Ali kaj tu koga briga? Nemaš para, crkni!

Jest da se Anita iznervirala, ali je točno rekla. Kičma koja je jednom operirana više nije zdrava. Svatko tko se zanese da je super, jer je čuo od nekoga tko je čuo od nekoga da zna nekoga tko je bio s nekim koji se potpuno oporavio, ima visoke šanse da sve izoperirano upropasti. Onda kirurzi čačkaju mečku oko živca pa se on iziritira do te mjere da više nema spasa niti kirurški i ostaje samo morfij i luda glava do kraja života.

Kod oslobođenja spinalnog kanala nema kompresije kao razloga za bol živca, ali se ona javlja povremeno radi iritacije, ali i upalnih procesa. Naime, upale se mišići, još ako je prisutna neka degeneracija, pa se ispuštaju enzimi koji iritiraju po tom živcu. Tu pomažu nesteroidni antireumatici kao Brufen (ne manji od 600 mg) ili Aclexa (koja je meni super). Ako ni to ne ide, pikica kod LOM ili na hitnoj sa steroidima ili kortići na usta 5 dana i onda je sve ok. Da se upale ne dešavaju treba paziti što se radi, ne forsirati, po zimi biti na toplom i sigurnom i u pravilu ne ponašati se u skladu sa svojim godinama. Znam da je to koma, meni sa 34 pa moram kao dedek od 70, ali ili to ili bolovi za hititi se pod vlak.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #53 : Studeni 27, 2016, 12:42:09 poslijepodne »
Ako živac boli i ako je stalno i akutno to je znak da se nešto sa njim događa.Treba vidjeti u ćemu je problem.Najgore je slušat doktora koji će te nakljukat tabletama i reći odite doma i odmarajte.
Ukoliko mu je živac slobodan nebi trebao osjećati bolove bez obzira na operaciju,a priča da je to zbog operacije su obične gluposti a i proteklo je dosta vremena od njegove operacije.
Hendrix tvoje stanje se ne može uporedivati sa njegovim,tvoje je druge prirode.

« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2016, 12:48:44 poslijepodne daxdax »

Kraljeznica.com forum

Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #53 : Studeni 27, 2016, 12:42:09 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com