Autor Tema: Ekstruzija l5/s1  (Posjeta: 35395 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #54 : Studeni 27, 2016, 13:20:47 poslijepodne »
Daxdax, onda najbolje da prestanem pisati na forumu? Svačije stanje je individualno i neusporedivo s drugim čak i kad je ista dijagnoza. Postoje samo sličnosti. Najbolje da zatvori Bojan forum i da svi odemo ravno u pi...!  >:( >:( >:(
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #55 : Studeni 27, 2016, 13:39:17 poslijepodne »
Sad se i ja počinjem pitati Daxdax da nisi ti kakav doktor? Možda čak i neurokirurg?
Ja stvarno više neću pisati jer se vidim samo sramotim tu.

9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #56 : Studeni 27, 2016, 13:43:13 poslijepodne »
Da, preglupi smo! ;)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #56 : Studeni 27, 2016, 13:43:13 poslijepodne »

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #57 : Studeni 27, 2016, 13:51:19 poslijepodne »
Ljudi moji ja samo iznosim mišljenje da mi doktor ili netko treći ne može reći da je bol normalna i da se to ljekovima riješava.
Bol je signal da nekaj ne štima ,zato se i zove bol jer upozorava da nekaj ne štima.
Pravi doktor te nikad neće otepst i znat će prepoznat simptome.
Mene je moj zavlačio i samo kljuko tabletama sve dok sam nekaj nisam poduzeo.A da sam njega slušao vjerojatno bi sada bio na tramalima i ležo nepokretan.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #58 : Studeni 27, 2016, 14:02:31 poslijepodne »
OK, dobro, oprostit ćemo ti. Ovaj put! :P
Razni doktori, razna mišljenja, normalno da se nitko ne prepusti i da svi tragaju za srećom, ali ishodi nisu uvijek povoljni. Mi tu pričamo iz iskustva. I ja sam tražio neurokirurga posvuda koji je usudi operirati, a drugi bi me ostavili da krepam. Imam dobrog frenda koji je isti L5/S1 disk operirao 3 puta i toliko mu je iziritiran živac da je tako otečen da je tri puta veći nego što treba i nema spasa više, osim da ga odreže i ostane paraliziran. :( Ni šipke mu ne bi riješile sad problem. Tak da ima od super slučajeva do katastrofa stanja.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #59 : Studeni 27, 2016, 14:13:18 poslijepodne »
Ja bi vas ipak zamolio da slobodno nastavite pisati, jer su mi (iako smo svi jedinka za sebe, bez obzira na dijagnozu) vaša iskustva neprocjenjiva. Da nisu, ne bi bio na forumu, niti bi pokušavao sustavno graditi temu i moje iskustvo s ciljem da netko treći/peti ili deseti dobije koliko toliko realnu situaciju iz prve ruke, te sto može očekivati tijekom oporavka, za razliku od, kako je Henrik napisao privatnika koji reklamiraju da si za 2 dana ko nov, pa se razočara, potone i sl.
Ovo je borba u kojoj se ne predajem, a da li je normalno sto me boli jos uvijek ili nije pokazati će postovi koji slijede.

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #60 : Studeni 27, 2016, 14:15:30 poslijepodne »
Evo moj primjer sa urologom.
Imao sam neugodan problem sa prostatom još prije 12 godina i dolazim kod specijaliste urologa.Čovjek mi naplatio sve moguće pretrage (koje su bile potrebne a i one nepotrebne).Zaključak dijagnoza: kamenac u prostati ?!
Nakon par godina mira ponovo mi se dogodi isto.Odem kod drugog specijaliste i kažem mu kaj mi ovaj prvi rekao.
Ovaj se opalio smijat na samo ime specijaliste a da ne kažem kaj je rekao za dijagnozu.
Kaže premladi ste da imate rak,vama se dešava upala "nečega".Dijagnoza :upala toga nečega.
A velim kak to spriječiti ?! Veli nemojte se prehladiti hahaha.No dobro od onda mi se to nije ponovilo,ali ovom pričom eto kakvi su danas doktori i medicina.  ;D

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #61 : Studeni 27, 2016, 14:28:38 poslijepodne »
Na žalost, svakakvi su i nisu mnogi niti dovoljno stručni, ali to je to kaj imamo. Ako je sreća da je doktor dobar onda si uhvatio boga za bradu, što je moj slučaj npr., ali opet nije doktor da ima čarobni štapić. Isto ovisi kaj mi radimo sa svojim kičmama. U toplicama mi je cimer cijelo vrijeme bio u krevetu, nije uspjela operacija u L5/S1 jer je on hop kao zec nakon operacije i puno je stajao na svojoj farmi dok se nije to upropastilo i na kraju je iz toplica (gdje su ga svinje držale na koktelima lijekova dok istekne 21 dan da se mogu naplatiti od HZZO-a!) otišao ravno na Rebro.

Krešo, ne bumo prestali pisati, bez brige. ;) To kaj smo malo fiju briju i eksplozivni je od naših kičmi. Kronični bolovi smanjuju prag tolerancije na stres i tko god malo ide na živce, dobije po njuški! 
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #62 : Studeni 27, 2016, 14:29:05 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ako živac boli i ako je stalno i akutno to je znak da se nešto sa njim događa.Treba vidjeti u ćemu je problem.Najgore je slušat doktora koji će te nakljukat tabletama i reći odite doma i odmarajte.

Ukoliko mu je živac slobodan nebi trebao osjećati bolove bez obzira na operaciju,a priča da je to zbog operacije su obične gluposti a i proteklo je dosta vremena od njegove operacije.
Hendrix tvoje stanje se ne može uporedivati sa njegovim,tvoje je druge prirode.
Kao prvo,ako je stalno onda nije akutno.
Prošle sam godine 09.07.bila na prvoj ooeraciji,čak su mi i laminat bušili. Drugi dan sam se digla iz kreveta kao da ništa nije bilo. Nakon 4 i pol mjeseca bol se vratila. Svakim je danom bivalo sve gore. Doktor me nikad nije odkantao i napravila sam dvije MR-e u razmaku od dva mjeseca. Sve je ukazivalo na ožiljno tkivo. Neuro mi je na sve načine pokušavao smanjiti bol. Ne samo tabletama,bila je tu Esi blokada,bile su pulsne terapije i bila bi ja na stolu već u svibnju da se nije desio problem s manjkom željeza u krvi. Nakon operacije je neuro rekao da se to ožiljno tkivo na dvijema mjestima omotalo oko korijena S1.
Poslje operacije je bilo još puno bolova duž noge. Bilo je trnaca u prstima....dugooo nakon operacije. Svi su doktori rekli da će se s vremenom to smiriti. I mogu reći da se smirilo,možda jednom tjedno osjetim prstiće. Dakle smirilo se i još se smiruje.
I moje je mišljenje,a i od neura da je taj korijen živca bio pod pritiskom i sad treba vremena da se oporavi.
Ako ste čitali sve stare postove na ovom forumu,onda ste mogli pročitati da je moguće da se živac ne oporavi nikad,a ni tad.
I ne znam šta tu nije jasno?
Daxdax vidim da je tvoja operacija super prošla,samo te molim jedno. Nemoj se previše zanositi!!
« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2016, 14:33:28 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #63 : Studeni 27, 2016, 14:35:30 poslijepodne »
Sve si lijepo objasnila,i eto znači bol = neki problem.
U tvom slučaju krivac za bol je bilo ožiljno tkivo.
To pokušavamo otkriti kod Kreše jel bol <> neki problem ili ne.


Ja sam mu sugerirao ak ne prestanu u dogledno vrijeme (koliko god on mogao to trpiti) nek ode na mr da vidi kaj je u pitanju.
« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2016, 14:54:12 poslijepodne daxdax »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #64 : Studeni 27, 2016, 15:04:45 poslijepodne »
Bol uvijek upućuje na problem, pa i Krešo ga sam spominje u svojem prvom postu i ne traži da otkrijemo uzrok nego da mu damo savjet kako da se riješi bolova sa živcem. A onda mi pričamo sve što možemo i znamo, nekad je da se nakljukaš i lijekova! :P Meni čim počne neuropatija natrag sa bolovima u noge, odmah ide onaj odvratni gabapentin jer on na to djeluje, a ne pijem to stalno da ne crknem. Meni neuro nije niti obećao da će riješiti 100%, tako da se nekad normalno javlja bol u nogama i sada, pogotovo nakon aktivnosti i opterećenja. Pomagala mi je i masaža nogu, kao i boravak u sauni jer kad se to dobro utopli, zna pomoći, ali nije to trajno. I ovisi i o intenzitetu boli, lokalizaciji. Meni je počelo u rujnu 2014. kao bol oko malih zglobova lijevog stopala, a na kraju završilo gašenjem svih refleksa u lijevoj nozi i bolovima u obje noge i hitnom operacijom. Ali moja kičma je izgubila biomehaniku, no bio to uzrok ili protruzija, razlika je jedino bila u opsegu operacije i opasnostima. Bol nam je svima zajednička pa onda pokušavamo na sve načine da se tog užasa riješimo. Bojim se da ako je VAS (skala boli) iznad 5 da nema druge nego tablete, a uz to onda sve što je pod rukom da može olakšati.

Krešo, probaj na ovoj skali: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se staviti / u dijelu u kojem misliš da najviše odgovara tvojoj prosječnoj boli, ono što stalno osjećaš bez da uzmeš lijekove. Pa uzmi ravnalo i računaj koliko je dugačko i javi tu. To se zove vizualno-analogna skala i služi za samoprocjenu boli, koriste je uvijek i u Ambulanti za bol.
« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2016, 15:07:42 poslijepodne Henrik VIII »
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #65 : Studeni 27, 2016, 15:16:35 poslijepodne »
Mogao bi i metodom usporedbe boli nakon operacije i trenutne boli pretpostaviti dali se bol smanjuje i stanje smiruje ili ne.

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #66 : Studeni 27, 2016, 15:47:28 poslijepodne »
Henrik hvala, kad dodjem kući ću izmjeriti otprilike, jer sam na tabletu i nemam ravnalo.

Daxdax to je neupitno da se bol smanjuje, pa sa 4 tablete sam došao na nijednu, istina boli i dalje ali je i bolilo sa tabletama

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #67 : Studeni 27, 2016, 16:04:26 poslijepodne »
Pa zato ja govorim da treba proći vremena da se to sve lijepo zaraste,posloži i oporavi.
Sretno Krešo  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #68 : Studeni 27, 2016, 16:11:03 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pa zato ja govorim da treba proći vremena da se to sve lijepo zaraste,posloži i oporavi.
Sretno Krešo  :-*

Hvala Anita  ;)

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #69 : Studeni 27, 2016, 16:39:59 poslijepodne »
A ništa ,oboružaj se strpljenjem ,a za rezervu budi u pripravnosti napraviti mr.Zapravo nikad mi nije jasno zakaj se ne radi kontrolna postoperativna mr nakon nekog vremena inicirana od strane samog neurokirurga? Samo neke kontrolne preglede tipa dođeš i malo popričaš sa njim reda radi  ;D

Jedino kaj sam uspio dobiti od neurokirurga preporuku za EMNG,koju još nisam tražio uputnicu svog doktora. To držim kao joker ako nekaj krene po zlu.
« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2016, 16:44:41 poslijepodne daxdax »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #70 : Studeni 27, 2016, 16:51:43 poslijepodne »
Bojim se da kada LOM treba preporuku specijalista za pretragu imaš samo 30 dana vremena da ti LOM izda nakon preporuke. Doduše, moja LOM nije normalna pa je možda ona to krivo radila, ali ja sam morao ići kod drugog neurologa koji je preporučio MR zato što je taj neurolog radio EMNG pa je moja LOM rekla da moram dobiti preporuku od neurologa koji će me pregledati. Na neurologinja na Rebru je pak rekla da je to bezveze i prepisala nalaz od one koja je radila EMNG. Ne znam za praksu za kontrolni MR post. op., ali to je možda zato što i znaju da se čeka mjesecima. Ja više ne mogu ionako na MR jer imam ugrađene metale, vjerojatno bih se cijeli zalijepio za mašinu!  ;D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #71 : Prosinac 14, 2016, 16:35:29 poslijepodne »
Dear John prošlo je cca 20 dana od mog zadnjeg izvještaja i 82 dana od operacije. U ovih 20 dana nisam popio ni jednu tabletu protiv bolova. Lijeva noga i dalje boli, kriza su relativno ok i bole jedino ako se preforsiram. Terapije u toplicama su odradjene i sada sam dobio nastavak terapija ambulantno. Dr. (Fizio) kaže a sam nerazgiban i ukočen. Laegue sada ide desna noga cca 75-80 stupnjeva, a lijeva cca 55-60. Rekord u hodanju je 5 km. Vježbe uredno radim svaki dan, ali mi trbuh raste umisto trbušnih. Sad me i to brine.  ;D
Najbolje mi je ujutro, a kako ide prema kraju dana noga boli sve vise.

Kraljeznica.com forum

Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #71 : Prosinac 14, 2016, 16:35:29 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com