Autor Tema: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici  (Posjeta: 128104 )

0 Članova i 25 Gostiju pregledava ovu temu.

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #144 : Rujan 10, 2011, 10:54:56 prijepodne »
Colateral
ne znam tvoje fizičko stanje (težina i sl), ali ako možeš plivaj klasično leđno i leđno samo rad nogu (noge kad uranjaju ravno i istezanje nazad) tako da ti rade gornji glutealni mišići i najniži leđni.
Ako imaš "prostrora" smanji tjelesnu težinu, ali to ionako dolazi s plivanjem samo od sebe.
Ako nakon par mjeseci manje više sve bude ok (nema bolova ili su rijetki - uglavnom bez potrebe za tabletama) tad održavaj kondiciju i nemoj ništa operirati.

Čisto subjektivno mišljenje
interlaminectomia L4-L5 03/2011

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #145 : Rujan 10, 2011, 12:00:59 poslijepodne »
OK mi je težina,želio bi laserom riješiti protruziju i tako sprijeciti ekstruziju ,jer bojim se da me onda ne ukliješti dobro i dođe hitna koja vozi onda do najbliže neurokirurgije a to je mislim Split.A ako sam dobro skužio tekstove to što me čuva od ekstruzije je samo posterior longitudal ligament do kojeg je došao nukleus i napinje 5mm ligament ,znači fibrozni prsten je skroz probijen.Neka logika mi govori da je laser dobra solucija u ovom trenutku.



C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #146 : Rujan 10, 2011, 12:05:52 poslijepodne »
Kad vec volis istrazivati: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #147 : Rujan 10, 2011, 12:19:36 poslijepodne »
Da tu sam istraživao i otad sam još zabrinutiji jer sam mislio da je disk samo ispupcen tj anulus fibrus da je ispupcen a nukleus još u sredini ali izgleda kad je protruzija da je anulus fibrus pukao i nukleus još drži samo posterior ligament.
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #148 : Rujan 12, 2011, 21:32:06 poslijepodne »
Nekad nije dobro puno istraživati.
Colateral ono s hitnom i ne ide baš tako, sam kažeš nemaš eksturziju - dosta ljudi se kretalo s eksturzijom mjesecima prije op.
Zato kažem nekad nije dobro previše istraživati.
Stani na balun, koncentriraj se na vježbe - ostavi istraživanje bit ćeš opušteniji.
Nemoj me krivo shvatiti - nisam ja protiv indukacije - dapače, samo dok to pomaže čovjeku mislim da trenutno tebi ne pomaže. 
interlaminectomia L4-L5 03/2011

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #149 : Rujan 20, 2011, 20:12:34 poslijepodne »
A ipak je bolje imati neko znanje  pa makar panicarili iako je najveca panika kad nešto u tijelu boli a nezna se uzrok.
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

gordana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #150 : Siječanj 27, 2012, 12:58:57 poslijepodne »
Pozdrav svima indicirana mi je operacija na traumi nađena je apsolutna stenoza c6c7 radi prolapsa diska komprimirana je duralna vreća neznam šta da radim jer prije 2 god operirala sam c3c4 c5c6 trpim stalne bolove pomozite mi savjetom

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #151 : Siječanj 27, 2012, 13:07:33 poslijepodne »
Kakvu operaciju nude?
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

gordana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #152 : Siječanj 27, 2012, 22:31:58 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav svima indicirana mi je operacija na traumi nađena je apsolutna stenoza c6c7 radi prolapsa diska komprimirana je duralna vreća neznam šta da radim jer prije 2 god operirala sam c3c4 c5c6 trpim stalne bolove pomozite mi savjetom

gordana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #153 : Siječanj 27, 2012, 22:35:21 poslijepodne »
dekompresiju i produženje fuzije

Fiumanka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #154 : Travanj 25, 2013, 16:40:13 poslijepodne »
apsolutna petica Sušačkoj bolnici, njihova neurokirurgija je za deset!
eto, iskustvo iz prve ruke.
L5/S1, prosinac 2012.

Apotekarica

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #155 : Srpanj 11, 2013, 10:07:39 prijepodne »
Prvo pozdrav svima,
Dugo čitam forum i evo konačno da se i ja javim...Prošle  godine u augustu mjesecu sam imala saobraćajnu nesreću , gdje je došlo do trzajne ozljede vrata..Dijagnoza je bila Hernija diskova C IV/CV I CVI/CVII...Došlo do manjih pomjeranja i ostalih vratnih diskova da ne duljim sada, uglavnom preporučena mi operacija odmah , ali ja odlučila da probam sve ostalo prije toga, jer imam 42 godine...Bolova bilo raznoraznih, bila u banjama,na  fizikalnoj, koju nisam mogla trpjeti , tako da je uglavnom prekidana, da bih u aprilu mjesecu ove godine došla u fazu da mi je lijeva ruka bila potpuno utrnuta , bez osjeta, desna povremeno, EMNG nalaz nije bilo moguće uraditi od bolnosti, bolio me je cijeli kičmeni stub , kukovi , noge do koljena..Faktički, ležala sam u krevetu , wc je bio jedini izlet , dva do tri Zaldiara ili Tramala uz Apaurin 5mg,i uz sve to bolovi su bili konstantni..spavala sam nekih 2-3 sata dnevno...i najzad moradoh na operaciju..Živim u BiH , što je dodatni belaj s obzirom na stanje zdravstva kod nas..Svu dijagnostiku sam radila i kod nas i u Hrvatskoj , nešto na KB Dubrava , nešto na dijagnostici 2000, nešto na Sušaku..Uglavnom bilo me svugdje , pregledalo nekih 5 neurokirurga, sve tražeči spas ne bi li itko od njih rekao da ne moram na operaciju...Usput fizijatri su u februaru rekli da je operacija hitna...Na kraju se odlučih ,operirana u KB Mostar, 03.07.2013. zahvat Microdiscectomia CVI/CV et CVI/CVII ; Spondylodnesis CVI/CV et C VI7CVII cum Titanium cage... Operirao me dr Eškinja sa KB Rijeka (on inače operira u bonici u Mostaru) uz asistenciju dr Lakičevića..Ovom prilikom želim da izrazim svoju veliku zahvalnosti obojici...Danas je deveti dan od operacije, osjećam se odlično, već dva dana ne pijem Tramal... Uzimam Ibuprofen i Apaurin od 2 mg uvečer da bih bolje spavala..Bolan je nešto vrat..ponekad lopatica, ali ništa extremno..Treći dan sam se istuširala sam , ako Vam to nešto znači..Trebam napomenuti da ja živim u Bihaću i da je to od Mostara udaljeno 300 km , i da je trebalo i taj transport podnijeti...Zamjenske kejdžove sam kupila sama , jer u Bosni je haos što se tiče lista čekanja i jednostavno je to najbrži način da se hitno operirate...Uglavnom kapa dole dr Eškinji , još jednom hvala na brizi i na svemu, sada sam odlično , kako će biti dalje vidjećemo, ali ja vjerujem da će biti sve ok...Znači operirana sam prije 9 dana, bolovi minimalni, kakve sam bolove imala prije operacije ovo me sramota nazvati bolovima...Još jednom hvala dr Eškinja....  :D  :D  :D


Microdiscectomia CIV/CV et CVI/CVII
Spondylodhesis CIV/CV et CVI/CVII cumTitanium cage

hajsenberg

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #156 : Rujan 02, 2013, 18:01:25 poslijepodne »
Dali znate jeli u Splitu rade operacije laserom (dakle ne one klasicne) i kad se laserska nebi trebala radit (jer neurokirurg mi rekao da u mom slucaju se neradi, kao zbog zivaca)

protruzija L5 - S1

Pozdrav
« Zadnja izmjena: Rujan 02, 2013, 18:04:45 poslijepodne hajsenberg »

djizus1

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #157 : Studeni 09, 2013, 00:24:18 prijepodne »
Pozdrav, moja dijagnoza je: L5-S1 vidljiva je velika dorzomedijalna ekstruzija diska od cca 12-13 mm sa jačom kompresijom na duralnu vreću. Djelomično su obliterirani lateralni recesusi sa kompromitacijom korijena živca L5 obostrano.

Preporuka neurokirurga je operacija. Klasičnu operaciju bih želio izbjeći, a minimalno-invanzivnim metodama u Hrvatskoj rade samo dr. Saftić i u Vinogradskoj, koliko sam uspio pohvatati? Postoji li neka treća opcija?

Koliko se otprilike čeka na operaciju u Vinogradskoj? Hvala svima na pomoci



djizus1

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #158 : Siječanj 03, 2014, 01:13:36 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav, moja dijagnoza je: L5-S1 vidljiva je velika dorzomedijalna ekstruzija diska od cca 12-13 mm sa jačom kompresijom na duralnu vreću. Djelomično su obliterirani lateralni recesusi sa kompromitacijom korijena živca L5 obostrano.

Preporuka neurokirurga je operacija. Klasičnu operaciju bih želio izbjeći, a minimalno-invanzivnim metodama u Hrvatskoj rade samo dr. Saftić i u Vinogradskoj, koliko sam uspio pohvatati? Postoji li neka treća opcija?

Koliko se otprilike čeka na operaciju u Vinogradskoj? Hvala svima na pomoci

Evo da javim kako sam prije mjesec dana operiran kod dr. Saftića i osjećam se odlično! Sam zahvat je bio bezbolan, i već nakon 2 sata sam bio otpušten doma. Svakako preporuka za cijelo osoblje i doktora, stručnost i usluga su na vrlo visokoj razini.

 

Nagradne igre