Autor Tema: laserska operacija  (Posjeta: 36996 )

0 Članova i 91 Gostiju pregledava ovu temu.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #54 : Veljača 27, 2009, 14:47:37 poslijepodne »
Lijepo. Hvala na trudu.
Vježbe koje su prikazane svima su nam poznate, praktički ih naši bolesnici svi dobiju još u fazi konzervativnog liječenja.
Još jednom hvala na trudu. Knjiga je knjiga, uvijek daje sigurnost i liječniku i bolesniku. :D :-*

GSM

  • Gost
Odg: laserska operacija
« Odgovori #55 : Kolovoz 16, 2009, 11:51:52 prijepodne »
Evo mali update iz najnovijeg clanka o laserskoj operaciji.

Indikacije za operaciju izmedju ostalog su:

• Spinalna stenoza uzrokovana protruzijom diska u spinalni kanal.

• Erekcijska disfunkcija

• Tretiranje cauda equina sindroma

• Hernije na vratnoj kraljesnici


Takodjer, iako Dr. Choy nije napisao u novom clanku ovome bi dodao:

• Lijecenje diskogene boli pomocu PLDD-a (na osnovu studije istog tog doktora: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se)

GSM

  • Gost
Odg: laserska operacija
« Odgovori #56 : Studeni 09, 2009, 23:43:35 poslijepodne »
1 godina PLDD-a u Hrvatskoj, rezultati i usporedba s otvorenom operacijom (mikrodiskektomijom):
PLDD (Perkutana laser disk dekompresija) siguran je, nedestruktivan i uspješan kirurški zahvat kod lumbalne diskus hernije. Cilj ove studije je bio evaluacija prednosti procedure perkutane laser disk dekompresije u tretmanu lumbalne diskus hernije naspram otvorenih operacijskih metoda slabinske diskus hernije tipa mikrodiskektomije. Od lipnja 2008.god do srpnja 2009 god. u Kliničkoj bolnici Sestara milosrdnica, 91 bolesnik je tretiran uz pomoć perkutane laser disk dekompresije i 125 bolesnika tretiranih uz pomoć mikrodiskektomije. Perkutana laser disk dekompresija je rađena uz uporabu diodnog lasera (LASE maR 1000) jačine 1000 j, snage 12 W i valne duljine 980 nm. Kriterij uključivanja u istraživanje bio je odrasla životna dob ispitanika i uznapredovala hernijacija intervertebralne ploče slabinske kralježnice, koja je zahtijevala kirurško liječenje. Analizirani izlazni parametri bili su: uspješnost operacijskoga liječenja; recidivirajuće slabinske diskus hernije; poslijeoperacijske komplikacije; dužina poslijeoperacijskoga boravka u bolnici; vrijeme potrebito za povratak svakodnevnim aktivnostima. Podatke dobivene analizom ulaznih i izlaznih parametara smo uspoređivali uz pomoć Macnab kriterija. Usporedbom podataka za dob, spol, razinu hernijacije intervertebralne ploče u obje skupine bolesnika nisu nađeni statistički značajni rezultati. Ovo je retrospektivno istraživanje u trajanju od 12 mjeseci. Bolesnici kojim je urađena perkutana laser disk dekompresija su u 89,6% imali dobre ili odlične rezultate i bili su zadovoljni uspjehom liječenja. U skupini bolesnika tretiranih uz pomoć mikrodiskektomije broj bolesnika koji su imali dobre ili odlične rezultate nakon operacijskog zahvata i bili zadovoljni uspjehom istog je manji i iznosi 81,2%. Poslijeoperacijske komplikacije su se pojavile kod 2,5% boelsnika operiranih perkutanom laser disk dekompresijom. Od toga je jedan bolesnik ponovno operiran perkutanom laser disk dekompresijom a drugi uz pomoć METRx interlaminektomije. Broj bolesnika sa komplikacijama kod kojih je rađena mikrodiskektomija je znatno veći i iznosi 6,5%. Kako je istraživanje odmicalo učestalost se perkutane lumbalne dekompresije diska povećavala, tako da je ova operacijska metoda bile najzastupljenija u zadnjim mjesecima istraživanja, dok se učestalost mikrodiskektomije postupno smanjivala. Rezultati provedenoga istraživanja afirmirali su komparativne prednosti suvremenih operacijskih metoda liječenja slabinske diskus hernije u odnosu na klasične metode liječenja.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: laserska operacija
« Odgovori #57 : Studeni 10, 2009, 17:25:25 poslijepodne »
Odkuda tebi GMS ovi podaci?

Kakva je razlika između statistike u Dubrovniku i ove? Nikakva, obe rade doktori. To je moje mišljenje i niko ga nemože promijeniti.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
PLDD (Perkutana laser disk dekompresija) siguran je, nedestruktivan i uspješan kirurški zahvat kod lumbalne diskus hernije.

Jesi li ti dobro pročitao ovu gore rečenicu? -SIGURAN JE- po meni to znači 100%, pa onda ko koga ovdje obmanjuje?
Na netu ima dosta tekstova o mogućim komplikacijama koje mogu nastati prilikom izvođenja PLLD. O tome ovdje ni slova.

EDIT (GSM): nepotrebne i neprimjeren stvari su obrisane.
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2009, 17:50:01 poslijepodne GSM »
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

GSM

  • Gost
Odg: laserska operacija
« Odgovori #58 : Studeni 10, 2009, 17:53:56 poslijepodne »
Za informacije koje te konkretno zanimaju morat ces se obratiti ljudima koji su istrazivanje proveli i publicirali ga. Ja sam samo glasnik i ljudima ovdje sam priblizio neke informacije koje ce im vjerujem biti korisne (ljudima koji stvarno traze i zele informacije, a ne pojedincima koji se ovdje pojavljuju da bi sijali sjeme sumnje i slicno). Posto si ti tako skeptican savjetujem ti da se ne zamaras ovime i ne citas moje teme/postove jer se ocito u njima ne pronalazis. Ako imas kakve konkretne informacije za poslati, recimo nekakve studije ili istrazivanja o nuspojavama PLDD-a i minimalno-invazivne spinalne kirurgije (jer kao sto vidimo to je tema koja ti je izrazito interesantna) forum ti stoji na raspolaganju, ako mislis govoriti "ja mislim ovo", "ja mislim ono" onda se nemoj previse truditi.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: laserska operacija
« Odgovori #59 : Travanj 01, 2010, 20:16:31 poslijepodne »
Šta nam je s Madagaskar?!
Operirana je 29. ,pa me zanima je li sve ok.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: laserska operacija
« Odgovori #60 : Travanj 04, 2010, 17:31:44 poslijepodne »
Nisam još operirana

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: laserska operacija
« Odgovori #61 : Travanj 04, 2010, 22:41:28 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nisam još operirana
Ni nemoj dok ti stvarno ne padne mrak od bolova , op. da sam znao što sad znam...
frenk

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: laserska operacija
« Odgovori #62 : Travanj 05, 2010, 12:03:23 poslijepodne »
frenky hvala ti na brizi ali stvarno su rijetki slučajevi neuspjelih operacija vratne kralježnice, osobito kod mlađih osoba, iako nikad ne reci nikad.

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: laserska operacija
« Odgovori #63 : Travanj 05, 2010, 16:21:58 poslijepodne »
laser je i uveden zbog slučajeva ala frenky..

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre