Autor Tema: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.  (Posjeta: 14609 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« : Prosinac 30, 2016, 21:40:00 poslijepodne »
Drage i dragi,

pišem sa malo dobrih vijesti, novu temu, gdje možemo napisati što nam se i kako popravilo. Obično imamo teme sa kuknjavom, a možda se ponekad desi i čudo.

Meni se desilo čudo gotovo ravno onome iz Lourdesa. Odem sa partnerom u nakakav Med Centar gdje se rade fizikalne, on čisti, a ja radim svoje vježbe, otkrio sam Solux lampu pa sam i nju iskoristio, malo utega i tak. Idem kratko jačati kvadricepse na jednoj spravi na otpor, koja zna biti dosta bolna i jedva, ali si stavim otpor od 30 kg i nekak mi se čini prelagano. Stavim na 40 kg, i dalje isto, a kad ono pogledam čudo. Izravnale se noge!! Ne znam kad i kako, ali su narasle tetive i noge se poravnale bez problema. Probam par puta da vidim da nije skrivena kamera, ne noge se zbilja poravnale.   :) :) :) I ništa, vratim ja na 30 kg otpora, odradim seriju od 25x 2 bez bolova i bez problema. Odem na stol i tražim partnera da mi digne noge za Lassague. Pozitivan je na 70 st. s time da više zateže nego boli, ali nema više tremora.  :o Prije samo 2 mj. je Lassague bio pozitivan na 40 st. sa tremorom. Sad bih trebao staviti neke svete slikice. Možda da svi dođete na mene polagati ruke pa ozdravite?  ;D

Mogu konstatirati i da je prestao išijas, nakon 27 dana muke, ali to sam očekivao. Nisam očekivao da će se poravnati noge, poboljšati mogućnost stavljanja u AG položaj bez tremora. Nedavno sam primijetio da se kičma skoro poravnala, ali ovako dobro stanje sa nogama nisam očekivao više nikad. Odavno nisam mogao noge poravnati, osim u vodi. Pa čak ni u krevetu nije išlo, češće sam spavao iskrivljen na boku. A kad ono, ravne nogice.

Naravno, još ima posla, jer zatežu kad se napnu na 70 st., treba raditi na jačanju tih tetiva i kvadricepsa da se ne bi zlo vratilo, ali očito se živac počeo oporavljati. Tko god kaže da se živac ne može oporaviti - očito ima situacija kad može, tao da ima nade za nas mučenike!

Ovo je takvo poboljšanje vrijedno da se otvori šampanjac, ali ipak ću čekati sutra. Možda je neuro u pravu kada kaže da će se 12 mj. post. op. to sve poboljšati kak spada, jer je sad prošlo skoro pa 8 mj. post op. i ovo je stvarno veliki uspjeh!
« Zadnja izmjena: Prosinac 30, 2016, 21:41:59 poslijepodne Henrik VIII »
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #1 : Prosinac 30, 2016, 23:20:50 poslijepodne »
Bravo Henrik ja Sam tak sretna zbog tebe  :) :) :). Biti ce to sve bolje. Ti mi ulijevas nadu da postoji sansa I za mene da jednog dana koliko toliko budem dobro  :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #2 : Prosinac 31, 2016, 07:39:44 prijepodne »
Čini se da nam svima ipak ima spasa  :) samo treba vremena i dosta je mukotrpno. Ima uspona i padova, sve ide malim koracima, dani se razlikuju od velike sreće do hrpe tramala u želucu, ali ipak ima pomaka!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #2 : Prosinac 31, 2016, 07:39:44 prijepodne »

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #3 : Prosinac 31, 2016, 08:56:47 prijepodne »
Bravo Henrik!
Odlično su te u Rijeci doktori posložili.
Baš mi je drago da stvari idu na bolje, popit ću danas šampanjac i u tvoje ime.
Samo naprijed i dalje se javljaj sa dobrim vijestima  :)
I tko kaže da hrvatima nije dobro u emigraciji  ;) ;D
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #4 : Prosinac 31, 2016, 13:07:06 poslijepodne »
Henriče ja sam oduševljen. Ovakvi postovi ulijevaju nadu. Malo po malo svi ćemo zajedno proći kroz ovaj drek i normalno nastavit sa životom  ;)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #5 : Prosinac 31, 2016, 13:07:37 poslijepodne »
Pa i ja mislim da ta Njemačka radi čuda.
Ja se još dvoumim u vezi toga,uglavnom mogučnosti imam.

Samo želim da mi 2017.vrati ono kaj su mi uzele 2015. i 2016. god.......dalje nekako bude  :-*

SRETNA VAM NOVA.....i velim samo zdravlja želim svima...drugo se posloži
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #6 : Prosinac 31, 2016, 17:14:32 poslijepodne »
Ma ti si moj Sv. Henrik iz Njemacke.
Super vijesti

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #7 : Siječanj 01, 2017, 20:20:17 poslijepodne »
Baš mi drago kaj je moguće se vratiti u normalu sa te točke stanja.
Noge mogu postati kraće zbog problema sa kukom,kralježnicom i tako.Znam jednu damu koja je imala saobračajku i polomljen kuk i šarafe po nogama i šepala je prilično jer joj noga bila kraća.Čim je završila operaciju nakon par mjeseci noge se izravnale i sada gotovo hoda normalno.

Hendrix još buš ti bolji neg ja :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #8 : Siječanj 02, 2017, 19:09:30 poslijepodne »
To ćemo još vidjeti. ;) Danas su loše vijesti, ali to spada u drugi thread. :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #9 : Siječanj 02, 2017, 19:24:34 poslijepodne »
Henrik svaka cast...nazalost sve skupa je predosadno i mukotrpno...al nadam se da se isplati trud...drz se..ne daj se..

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #10 : Siječanj 08, 2017, 06:32:53 prijepodne »
Eto sada malo loših vijesti!  >:( Drugi put me partner natjerao da moram s njime ići u birtiju gdje se skupljaju Balkanci zato što njegova prijateljica slavi rođendan i ne bi bilo u redu da se propusti taj događaj. I nema, "moraš", kao i za Badnjak, kad sam sjedio 4 sata i jest bilo donekle zabavno, ali stolice su klupe i poslije toga je letio morfij u usta i 5 dana kreveta. Sad je prošlo 3 sata sjedenja, na kraju sam morao držati ruke da ne sjedim na guzici i rekao sam da idem doma. Bol 7/10. To nije bilo u 8. mj. post. op. Poslao sam mu poruku, jer je on ostao sa svojim divnim Balkancima, da ako mi još jednom kaže da "moram" ići sjediti u toj birtiji da nek pazi što ću odlučiti, jer ću sjesti na vlak i vratiti se u Hrvatsku u PM!  >:( >:( >:( Popio sam 200 mg tramala, 20 mg normabela, 16 mg Medrola jer tramal pomiješan sa kortićem djeluje i spustio bol sa 7 na 1 u mirovanju i 3 u kretanju. Super vijest, ali nisam oka sklopio. U 1 popio još 20 mg normabela, evo, pišem i dalje nisam spavao. Sada pak ne boli kičma, ali boli zdjelica i obje noge na 6. Jupiii! Moram popiti još 100 mg tramala i otići pod tuš.

No, dobra vijest je ipak da sam izuzet od obaveze da idem u birtiju jer je prijetnja bila ozbiljna. Ne razumijem kako ljudi nikako ne mogu shvatiti da te kičme bole za poludjeti? Jesu li debili ili što već, ne razumijem? Da imamo rak, svi bi oko nas skalali. E kad ga nemamo, to kaj nas boli isto za poludjeti, to smo si izmislili da se drogiramo! Brrrr.... Bijesan sam kao ris!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #11 : Siječanj 08, 2017, 06:36:09 prijepodne »
Dobro je da upoznaješ situacije koje ti totalno štete,pa ih ubuduće imaj na umu.Nisi baš spreman za ovakve stvari,a možda si trebao kombinirati sjedenje,stajanje i hodanje u ovakvoj situaciji  :-[

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #12 : Siječanj 08, 2017, 06:40:16 prijepodne »
Da, preporuka neura je 30-45 min rehabilitacijskih vježbi (od kojih sam morao par izbaciti jer su mi izazivale grozne nuspojave, ali kaj to ove u bolnici briga što daju iste vježbe za sve vrste operacija), do 30 min lagane šetnje i do 30 min plivanja na dan. No, organizacija života i očekivanja od drugih mi jednostavno ne daju da se oporavim. Čim dođem na zelenu granu i pohvalim se da je napredak, eto netko da me zaje... Jer se očekuje da to kad si operiran, kad ti je malo bolje, hop idemo. Danas idem u med centar pa ću samo odraditi lagane statičke vježbe i nagrijati se na Solux lampi, ali ako je Lassague opet poz. na 40, partner će dobiti po svojoj lampi! :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

timesurfer

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #13 : Siječanj 13, 2018, 07:59:20 prijepodne »
Malo kasnim sa odgovorom jer sam se tek registrira,međutim i meni se nešto slićno desilo samo ne u toplicama nego iza posljednje operacije odlaskom kod ortopeda valjda se ćovik naljutija šta sam mu reka da bolje pogleda novu MR iza operacije jer mi je to reka moj neurokirurg da mu kažem(napominjem da je on prvi vidio tu MR a tek tada moj neurokirurg koji je uočio neke anomalije)pa me polega na ležaj i stao vrteljati noge gori doli livo desno valjda misleći da sam doša tražit bolovanje  ;D  ;D  ;D u ovim posnim godinama dok mi nije ponovno isprovocira bol sa live strane koja se već taj dan pretvorila u nesnošljivu bol da sam morao pribjeći flasterima protiv bola iako me moja doktorica nakljukala inekcijama koje nisu ni malo pomogle, tako da i dan danas trpim bolove čekajući na pregled u Zagrebu.
Umalo da zaboravim napisat kako mi je na zadnjem pregledu neurokirurg rekao meni nije problem vas operirat ali je problem šta će vam nosit kićmu jer sam vam več dosta skinuo sa desne strane a skida je odjednom na tri razine a sad bi to isto treba napravit sa livom stranom i u tome je problem te me šalje u Zagreb na stabilizaciju kičme....izgleda dami baš horoskop nije naklonjen u ovoj Novoj 2018. >:(  >:(  >:(
Toliko za sada nastavak sljedi nakon pregleda u Zagrebu.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jedan dva tri nagrbusili smo svi koji patimo od ovog gore.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #14 : Siječanj 14, 2018, 12:57:38 poslijepodne »
Stabilizacija je najsigurnije rješenje za većinu ozbiljnih problema ili kada manje invazivne operacije ne uspijevaju. Inače, ako se puno kopa po tom čudu, može se oštetiti živac i ostaviti trajne bolove, gubitak osjeta, parezu, gubitak kontrole sfinktera pa čak i paralizu. Iako je većina operacija uspješna, na žalost jedan broj ljudi i to ne beznačajan, ima vrlo ozbiljnih problema i nakon minimalno invazivnih zahvata. Ako bolovi perzistiraju i nakon svih poduzetih terapijskih mjera i operacija, treba gledati na neko trajnije rješenje. Pri tome treba voditi računa o funkcionalnim sposobnostima, dakle isključivo liječenje boli nije dovoljno, ako postoji opasnost od daljnjeg oštećenja kralježnice i živaca.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

timesurfer

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #15 : Siječanj 14, 2018, 13:46:08 poslijepodne »
Ovo si lipo napisa,rizik postoji kod svake operacije ali šta bi ti napravija da je srce slabo jer kod prošle operacije mi je tlak skaka gori doli tako da su svaki momen očekivali da nešto pukne u meni jer anesteziolog više nije znao šta dodat da bi to smirio jedino je vikao kolegi t.j.mom operateru završite ovu operaciju inaće ćemo pacijenta izgubit....pa se ti sad odlući na bilo kakvu operaciju...najgore od sveg tog je štameje kardiolog opomenuo daće operacija biti duga a dami srce nije bajno ali su tog momenta bulovi u kičmi bili toliko jaki dami je bilo svejedno očuli preživit ili ne.
Slažem se da je stabilizacija prava stvar za duži period još ako dobro uspije i saćuva sve donje funkcije samo treba vidit koliko je rizićna za samog mene i koliko bi vrimena trajalo.Sutra sam na pregledu u Zagrebu pa ču više napisat kad porazgovaram sa neurokirurgom.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jedan dva tri nagrbusili smo svi koji patimo od ovog gore.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #16 : Siječanj 14, 2018, 18:01:42 poslijepodne »
Kad je srce u pitanju onda je anesteziolog glavni, plus što uvijek možeš tražiti i mišljenje kardiologa!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Malo dobrih vijesti za ulazak u 2017.
« Odgovori #16 : Siječanj 14, 2018, 18:01:42 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com