Autor Tema: METRIx metoda  (Posjeta: 16656 )

0 Članova i 284 Gostiju pregledava ovu temu.

mozartina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
METRIx metoda
« : Kolovoz 11, 2010, 11:14:27 prijepodne »
Pozdrav svima,
krajem mjeseca idem na operaciju kralježnice METRIx metodom (više o dijagnozi možete pročitati  u predstavljanju novih članova: Još jedan prolaps..). I sad kako se bliži datum operacije pada mi na pamet puno pitanja koja se jednostavno nisam sjetila postavit na razgovoru kod neurokirurga jer sam bila sretna što sam kandidat za minimalno-invazivnu metodu.
Molim one koje su operirani ovom metodom da mi malo olakšaju. Pitanja su sljedeća :
1. Koliko vremenski traje operacija?
2. Dali je anestezija lokalna ili epiduralna?
3. Koliko dugo ostajem u bolnici nakon operacije?
Puno hvala svima unaprijed!

Ivica

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #1 : Kolovoz 13, 2010, 13:19:15 poslijepodne »
1. ne znam
2. mislim da se operacija vrši pod općom anestezijom
3. vjerojatno nekih 3-4 dana
Inače ja imam veoma sličnu dijagnozu tvojoj i na operaciju metrix metodom sam naručen 19. 08. pa ču javiti kako je prošla čim budem u mogućnosti.

mozartina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #2 : Kolovoz 14, 2010, 09:14:50 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
1. ne znam
2. mislim da se operacija vrši pod općom anestezijom
3. vjerojatno nekih 3-4 dana
Inače ja imam veoma sličnu dijagnozu tvojoj i na operaciju metrix metodom sam naručen 19. 08. pa ču javiti kako je prošla čim budem u mogućnosti.

Hvala i sretno ti bilo! Ako sve bude kako treba ja sam na redu 4 dana nakon tebe. Svakako javi kako je prošlo. Držim fige!

Assa

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 28
    • Profil
    • Email
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #3 : Kolovoz 15, 2010, 17:38:56 poslijepodne »
Pozdrav, moja je majka prije desetak dana operirana.
1. oko dva sata, ne više
2. mislim da METRx rade ovisno o stanju, za mamu smo očekivali da će biti lokalna (ne sjećam se više zašto, valjda se dalo naslutiti iz razg. s liječnikom), ali je na kraju bila opća budući da je liječnik procijenio da tijekom 45 min, odnosno trajanja lokalne anestezije neće uspjeti sve obaviti
3. 4-5 dana, ovisi o tome jesu li pripremne pretrage kvalitetno odradjene (nalazi krvi i ostale pretrage) pa npr. ne budete operirani isti dan čim izjutra stignete u bolnicu ili idući odmah izjutra

Pitajte još ako ima štogod.
Ne bojte se ako ste u Vinogradskoj (nisam pratila jeste li). Menije bilo suvišno nadodavati pozitivne dojmove i hvaliti liječnika, konkretno dr. Saftića i osoblje jer je ovdje toliko toga rečeno u tom smjeru... Iako o dobrim ljudima nikad nije suvišno govoriti. Razgovarat će s vama, pripremiti vas, odg. na sva pitanja prije i nakon operacije, primiti vas i otpratiti na odlasku, odagnati strah od operacije argumentirano. Rez ćete imati mali, ne boli, ali morate se paziti u iduća dva mjeseca u potpunosti - puno ležanja, mrvu hodanja, opet ležanja, minimalno sjedenja. Da dodam još i ovo o prijemu i osoblju bolnice - mama mi je, kad sam je zvala, rekla da se osjećala da je kao u hotelu A kategorije. Nije ona puno hotela, doduše, vidjela ali bogami jest bolničkih soba. Sretno!   

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #4 : Kolovoz 15, 2010, 20:36:02 poslijepodne »
Assa, to su lijepe vijesti  :)
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #5 : Kolovoz 15, 2010, 20:58:33 poslijepodne »
Assa želim sve najbolje tvojoj mami.. drago mi je da ste imali tako dobro iskustvo.. ja idem nakon skoro godine dana ponovno u Vinogradsku i nadam se da ću ovaj put i ja imati bolja iskustva nego zadnji put.. u utorak sam naručena za diskografiju kod dr. Saftića i s obzirom na tvoje riječi, a i nekih drugih koji su isto prošli kod spomenutog doktora, vjerujem da sam ovaj put u dobrim rukama..
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

Assa

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 28
    • Profil
    • Email
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #6 : Kolovoz 15, 2010, 23:58:39 poslijepodne »
Hej Veronika, hvala ti na lijepim željama. Teško je, ne može ona ništa trenutno, a sama je - ali, hej, ne boli je i zna da je napravila najbolje za sebe. Jedino se bojim koliko će biti ustrajna u disciplini da ne hoda više od maksimalnog, na primjer, liječnik joj je rekao da zasad ne smije ni uzbrdo ni nizbrdo hodati nego na ravnome. A živi na brdu:). Ja sam se ustrtarila kad je došao taj dan njenog odlaska na operaciju, ni njoj nije bilo svejedno, ali kad sam je nazvala na dan D, bila je smirena i optimistična, rekla je da je u sobi stalno netko, liječnik, fizioterapeut, anesteziolog. Kad razgovaraš s tim ljudima koji su stvarni, njihove priče su stvarne, logično je da se strah minimalizira a ne kad si sam sa sobom pred operaciju, niš ti jasno, ne znaš kako će se sve odvijati pa lako zamisliš vukodlake ispod kreveta:). Sve ti ovo kažem da ti bar mrvicu umanjim neizvjesnost. Znam da ti je koma, ali čekaj malo, ti još moraš roditi u životu, ženo!!! Jedva čekam da tada razmijenimo iskustva o "leđnim bolovima"! Putuj sretno i javi se, mislim na tebe...

Assa

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 28
    • Profil
    • Email
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #7 : Kolovoz 16, 2010, 00:38:25 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Assa, to su lijepe vijesti  :)
Da, hvala na podršci, dugi. Nadam se da i iz tvoje kralježnice dopiru slične, dobre vibracije..?

mozartina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #8 : Kolovoz 16, 2010, 12:48:07 poslijepodne »
Hvala lipa na informacijama:) Ja se polako pripremam, marljivo skupljam sve nalaze što treba obaviti prije odlaska i mogu reći da sam baš nekako mirna. Nemam apsolutno nikakvih negativnih vibracija i drago mi je da svi imaju pozitivna iskustva - ako ne uspjehom operacije (kazu da je 80%) onda barem sa osobljem i liječnikom. Mene jedino malo brine oporavak jer imam dvogodišnjeg sina koji ½hoce njegovu mamu natrag½.
Assa -nema hodanja ni uzbrdo ni nizbrdo?! I kako ti mama to podnosi? To i meni prilično komplicira život jer su kod mene u pitanju stepenice. Mislim da cu morati uzet papir i zapisivati svako pitanje kojeg se sjetim da poslije nebi zaboravila kad dođem u bolnicu..

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #9 : Kolovoz 16, 2010, 21:07:35 poslijepodne »
Ja operiran tom metodom.....

Više mi se ne da piskarati svoje predobre kritike na tu temu....malo pročitaj moje postovei biti će ti jasno....

I tako dalje itako dalje.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #10 : Kolovoz 17, 2010, 07:49:03 prijepodne »
Niti meni nije jasno zašto se ne čitaju stari postovi, Davor bi se mogao ponavljati kao papagaj, u biti nikome se neda stalno pisati jedno te isto.

Draga Veronika SRETNO, ovaj puta mora biti bolje, držim fige.

Assa

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 28
    • Profil
    • Email
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #11 : Kolovoz 18, 2010, 00:02:28 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mene jedino malo brine oporavak jer imam dvogodišnjeg sina koji ½hoce njegovu mamu natrag½.
Assa -nema hodanja ni uzbrdo ni nizbrdo?! I kako ti mama to podnosi? To i meni prilično komplicira život jer su kod mene u pitanju stepenice. Mislim da cu morati uzet papir i zapisivati svako pitanje kojeg se sjetim da poslije nebi zaboravila kad dođem u bolnicu..

Ajme, tu te razumijem. Moj ima dvije i pol i neizdrživo je i kad je baka u pitanju - ona vapi da ga vidi, a kad ga odvedem, bar dvjesto puta mantram: baka te ne smije dizati, ne može se igrati s tobom. Pa onda nekako prihvati da je ok valjati se pokraj nje na krevetu i grliti je ležećki. Ne znam šta bih ti rekla i savjetovala: bit će ti teško, ali ne traje vječno. Morat ćete tisuću puta ponavljati i ponavljati što može s tobom a što ne, s dvije godine bi mogao sporo ali sigurno već ukuživati. Polove oni to, znaš i sama da ih se može naučiti na sve. Iako i moj kao kimne glavom, kaže: Dobro, nećem skakati jer baku boli kičma. I onda opet udri po stariom, k'o da ništa nije rekao. Baš mi je žao što ti se baš tako poklopilo. Imate li kakvu mogućnost da neko vrijeme budeš negdje (kod mame, svekrve itd.) u širem društvu, da se što više amortizira usmjerenost na tebe? To mi jedino pada na pamet.
A što se tiče stubišta... Moja mama je Bik u horoskopu, ošla ona kaže s noge na nogu uzbrdo i nizbrdo, sveukupno deset minuta i bilo je ok. Kaže da te tijelo samo opomene kad je dosta, noga ju zapecka i mora brzo leći. Moći ćeš i ti te stube odraditi, ali strpljivo čekaj. Zapisuj i pitaj...

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #12 : Kolovoz 19, 2010, 17:22:53 poslijepodne »

Draga Veronika SRETNO, ovaj puta mora biti bolje, držim fige.
[/quote]

Madagaskar, hvala ti..danas sam se vratila doma nakon diskografije i zaista je bilo bolje...novi odjel, nove sestre, odlican dr. Saftic..samo rijeci pohvale za njega!! Da barem nisam potrosila 2 godine na svo ovo navlacenje i sve sto sam prosla i odmah saznala za dr. Saftića.. Evo da nisam u potpunosti off topic, i meni je predlozena METRx selektivna diskektomija..imam mjesec dana da odlucim.. ???
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #13 : Kolovoz 19, 2010, 19:23:00 poslijepodne »
Kad ti se malo srede dojmovi odlučit ćeš što je najbolje..
« Zadnja izmjena: Kolovoz 19, 2010, 20:26:15 poslijepodne dugavski »
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #14 : Rujan 10, 2010, 19:10:12 poslijepodne »
pozdrav ljudi..
evo da podijelim s vama neke od svojih nedoumica.. spomenula sam ranije kako mi je predložena diskektomija METRx metodom i polako se bliži dan kada ću morati odlučiti što ću i kako ću... razmišljam i premišljam i još mi je samo gore  ???.. polako mi je svega već dosta i nekako sam bliže tome da idem na OP.. najviše onog protiv OP je vezano uz  posao, jer mi mrak pada na oči kada se sjetim da ću morati reći direktoru da me opet neće biti neko vrijeme (prošle godine sam bila na bolovanju 4mjeseca, a tek sam se zaposlila u novoj firmi  :o ) Naravno da bi mi zdravlje i moj život trebali biti najvažniji, ali danas je takva situacija da posao moraš čuvati bez obzira na sve..
..druga nedoumica mi je sama OP-tj. predložena metoda. Potpuno vjerujem doktoru, našem neuru i sretna sam što sam konačno došla do njega, no fale mi još neki odgovori.. gdje god čitam o toj metodi  piše da je to uglavnom za hernije diska s radikularnim simptomima. E sad budući da ja nemam probleme u nogama i sl. malo me bu to sve buni, kako će onda meni ta diskektomija pomoći?  Razumijem da pomogne ljudima s maloprije spomenutim problemima – izvadi se taj dio diska koji pritišće živac i oni odmah osjete poboljšanje. No budući da je moj problem diskogena bol, kako se zna koji diska boli i što i koliko treba „izvaditi“? Kako „zalijepiti“ prsten diska i da li se tako nešto uopće radi? Ako ne, kako spriječiti da jezgra diska opet ne krene van kroz te rascjepe u prstenu? Što s priraslicama nakon takvih metoda?
Eh, to su neka pitanja (kažu da nema glupih pitanja, pa nemojte zamjeriti na mojima ;)) zbog kojih sam u nedoumici, pa molim pametnije da nešto kažu na to sve skupa..
budite dobro..
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #15 : Rujan 10, 2010, 19:17:27 poslijepodne »
Čitam tvoje stare postove i vidim da imaš herniju diska od nekoliko milimetara što je može biti indikacija za METRx metodu. Prsten diska zarasta sam od sebe kod takvih metoda, majka priroda... Mogućnost nastajanja priraslica je sa smanjenjem krvarenja svedena na minimum.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #16 : Rujan 12, 2010, 13:22:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
druga nedoumica mi je sama OP-tj. predložena metoda. Potpuno vjerujem doktoru, našem neuru i sretna sam što sam konačno došla do njega, no fale mi još neki odgovori.. gdje god čitam o toj metodi  piše da je to uglavnom za hernije diska s radikularnim simptomima. E sad budući da ja nemam probleme u nogama i sl. malo me bu to sve buni, kako će onda meni ta diskektomija pomoći?  Razumijem da pomogne ljudima s maloprije spomenutim problemima – izvadi se taj dio diska koji pritišće živac i oni odmah osjete poboljšanje. No budući da je moj problem diskogena bol, kako se zna koji diska boli i što i koliko treba „izvaditi“? Kako „zalijepiti“ prsten diska i da li se tako nešto uopće radi? Ako ne, kako spriječiti da jezgra diska opet ne krene van kroz te rascjepe u prstenu? Što s priraslicama nakon takvih metoda?
Eh, to su neka pitanja (kažu da nema glupih pitanja, pa nemojte zamjeriti na mojima ;)) zbog kojih sam u nedoumici, pa molim pametnije da nešto kažu na to sve skupa..
budite dobro..

ovakva pitanje proizlaze iz straha od operacije i siguran sam da ih je svatko imao. Doslovce i najmanja nedoumica postaje izvor sumnje u uspjeh. Ništa ne brini, ako ti je doktor indicirao TAJ zahvat sigurno zna zašto, a što se tiče priraslica tu stvarno ne trebaš brinuti kad je minimalno invazivni zahvat u pitanju. Dakle, samo hrabro..

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: METRIx metoda
« Odgovori #17 : Rujan 12, 2010, 18:06:28 poslijepodne »
Hvala na ohrabrenjima  :) Istina, tu je i strah  :o
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre