Autor Tema: Molim pomoc!!!!  (Posjeta: 9468 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Lavanda

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
Molim pomoc!!!!
« : Kolovoz 13, 2017, 15:41:52 poslijepodne »
Bog..molim vasu pomoc jer ludim polako...
Prije 4mj ukocilo me..mislila sam proci ce ako par dana lezim..medutim nije
Posto sam trpjela uzasne bolove na dnu leda lijevo i niz lijevu nogu nisam bila u stanju mirovati dovoljno dugo da napravim magnet pa me neurolog uputio da napravim CT.
CT je pokazao extruziju diska l5s1.. neirokirurg mi je rekao da moram sto prije na operaciju jer sto duze cekam to je gore za zivac. Operirana sam u roku od 15 dana..
Nakon operacje dolazi mi moj neurokirurg i ksze da kad je otvorio vidio je da nije bila extruzija diska kako je prikazao CT nego da su mi bile priraslice na zivcu(?!) koje je on odstranio koliko je mogao i to interlaminectomiom.. na moje pitanje odakle mi priraslice jer nikad nisam bila operirana rekao je da nezna..i jos mi je rekao da je znao da je to u pitanju da bebi ni operirao?!
Nakon mjesec dana iza operacije bika sam 3 tjedna u toplicama i podlije jos tjedan dana privatno na fizikalnoj..3 gj iza toga provela sam na moru svakodnevno plivajuci..
Medutim nikakvog pomaka nema.. lijeva noga me uzasno boli od slabinskog dijela niz nogu..bolovi su uzasni pece cupa i rasteze..na nogama ne mogu stajati ni 5min u komadu..a bez tabletaza bolove nemogu ...
Moje pitanje je ima li iko slicna iskustva? Stada radim dalje? Na magnet bi otisla ali opet ne mogu mirovati? U pomoc

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Molim pomoc!!!!
« Odgovori #1 : Kolovoz 13, 2017, 21:45:49 poslijepodne »
Jesi li se čula nakon terapija sa neurokirurgom. Ovo definitivno nije normalno i svakako bi trebao baš MR. Šta nikako nemožeš izdržat ležat 40 min? Neznam dali je moguće negdje napravit sa sedacijom ili da se nakljukaš tableta, ili inekcije nešto šta će smirit bol.
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Molim pomoc!!!!
« Odgovori #2 : Kolovoz 14, 2017, 06:25:28 prijepodne »
Dobro došli na forum.
Ne kužim to s mirovanjem baš...dal baš ne možete mirovati ili imate strah od tog zatvorenog prostora?
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Molim pomoc!!!!
« Odgovori #2 : Kolovoz 14, 2017, 06:25:28 prijepodne »

Lavanda

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
Odg: Molim pomoc!!!!
« Odgovori #3 : Kolovoz 14, 2017, 09:44:46 prijepodne »
Bila sam kod neirokirurga nakon odradene terapije u toplicama i nije mi bas dao odgovore na moja pitanja..rekao je da je onnapravio sta je mogao i da iden plivat..
Neznam ako je zivac i misici upaljeni koliko dugo traje oporavak? Naime meni je sada nakon terapija i plivanja jos gore..na nogama bez tablete mogu stajati oko 5-10 min a kad popijem tabletu max 20 min..ipak je proslo 3 mj od operacije i meni to nije bas normalno..
Sto se tice mirovanja nisam u stanju mirno lezati 40 min zato sto me lijeva noga zazeze cupa i boli i moram mijenjat polozaj stalno..zato moslim da cu tesko izdrzat magnet..
Da li neko zna jel se moze negdje napraviti magnet pod anestezijom?

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Molim pomoc!!!!
« Odgovori #4 : Kolovoz 14, 2017, 14:05:56 poslijepodne »
Sada sam slučajno napisao ponude za MR
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Mislim da je najbolje da nazove i pitate koje su im opcije.
Baš sam nedavno negdje čitao da djeci standardno daju nešto kako bi bili mirni.

Nisam stručnjak ali baš mi čudno da ne šalju na MR prije operacija. Pogotovo što MR ne zrači.

Mislim da vam svakako treba drugo mišljenje pa makar to značilo i privatno plaćanje neurokirurga. Znam iz vlastitog iskustva da se neurokirurzi ne vole baviti s pacijentima koje je operirao netko drugi. Možda griješim.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 14, 2017, 14:08:13 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Molim pomoc!!!!
« Odgovori #5 : Kolovoz 14, 2017, 14:47:39 poslijepodne »
Jeste napravili ENMG? Kakve tablete protiv bolova uzimate?
I meni je isto neobicno da ste isli na MR, no to je sada manje vazno. Ako vam je losije od fizikalne terapije, nemojte ju raditi. Tim vise ako niste dobili individualne vjezbe, nego grupno za sve uzraste i bez obzira na dijagnozu ili operaciju. Bolovi mogu trajati dulje od tri mjeseca, ali morali biste napraviti i druge pretrage da se vidi da li se radi o upali, imate li ostecenje zivca, MR da kojim slucajem ne postoji negdje drugdje diskopatija pa pregled kod neurokirurga.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Lavanda

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
Odg: Molim pomoc!!!!
« Odgovori #6 : Kolovoz 14, 2017, 15:48:10 poslijepodne »
EMNG sam radila prije godinu dana i nalaz je bio ok..poslije operacije nisam i planiram i to napraviti..
Protiv bolova sam uzimala skudexu ali mi je dosta smetala za zeludac i srce mi je ubrzano kucalo pa sam sada presla na dexomen koji mi pomaze ali kratkotrajno.
Kirurg mi je rekao da je ova moja operacija ciscenja priraslica teza nego da mi je bila extruzija diska i da ce mi fizikalna pomoci ili nece...
Napravit cu magnet i emng pa cu vidjeti..samo se nadam da se nesto moze napraviti jer ja ovako nemogu vise trpit bolove non stop..

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Molim pomoc!!!!
« Odgovori #7 : Kolovoz 15, 2017, 00:32:50 prijepodne »
Mislim da Vam, isto kao sto kaze Bojan, treba drugo misljenje neurokirurga. Tocno je da oni ne vole bas kritizirati svoje kolege pa se niti ne petljaju u njihove poslove, ali mozete otici i privatno, s time da kod privatnika pitate za ocjenu stanja i prognozu i vodite racuna da su oni nekad pristrani provodjenju svojih metoda jer na tome zaradjuju. Ali na jednom neurokirurgu ne mozete ostati.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Molim pomoc!!!!
« Odgovori #8 : Kolovoz 16, 2017, 21:09:53 poslijepodne »
Lavanda najbolje da nazovete u te privatne poliklinike i pitate za magnet pod anestezijom. Ima i te opcije,ali vam stvarno ne bih znala reći gdje. Baš mi je žao kad pročitam kad jako boli nakon operacije.  :'(
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Molim pomoc!!!!
« Odgovori #8 : Kolovoz 16, 2017, 21:09:53 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com