Autor Tema: nalaz mr  (Posjeta: 9572 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

gupac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 50
    • Profil
    • Email
nalaz mr
« : Listopad 27, 2015, 14:36:49 poslijepodne »
pozdrav evo mene ponovo da ne pišem cijeli nalaz mr (priraaslice), nego me zanima dali neko zna šta znaći da priraslice dodiruju duralnu vrećicu i kad vam doktor kaže da imate veliki nalaz ali da on nebi ništa dirao

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: nalaz mr
« Odgovori #1 : Listopad 29, 2015, 14:31:31 poslijepodne »
pozdrav tebi..ja imam priraslice i to jako velike nakon dvije operacije l5/s1..neurokirurg mi rekao da je prerizično bilo što dirati jer je korijen živca lijeve strane urastao u priraslici..
tako da bi bilo jako teško odvojiti ga.. šta da ti kažem..bolovi u lijevoj strani skoro konstantno..
bol se proteže do koljena, a boli me i lijeva peta..
pa ti sad se misli..  :o
na zaldiaru već jako dugo sam..
počela s antidepresivima jer mi je preporučila fizijatrica.. bila kod psihijatrice i dala mi amyzol - jednu uvečer i elicea tablete (to pijem pola ujutro, mada bih trebala cijelu i pola u podne..ali ne mogu..ne osjećam se baš..)..navodno kroz neko vrijeme bi se trebala osjećati bolje i da bi mi se bolovi smanjili..
pokušat ću s tim jedno mj. dana pa ću vidjeti..
ma..katastrofa
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

gupac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 50
    • Profil
    • Email
Odg: nalaz mr
« Odgovori #2 : Listopad 30, 2015, 12:36:30 poslijepodne »
problem je u tome da sam operiran  7.1 2007 a da su mi priraslice nađene  1,4 2007 tj 3 mijeseca od operacije  a da do današnjeg dana niko ne reagira nego govore nalaz ti je veliki ali nebi ništa dirali .popi tabletu za bol itd,prestao sam piti tablete jer mi je već i želudac u banani,a bol je postala svakodnevnica.,

Kraljeznica.com forum

Odg: nalaz mr
« Odgovori #2 : Listopad 30, 2015, 12:36:30 poslijepodne »

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: nalaz mr
« Odgovori #3 : Studeni 07, 2015, 03:57:06 prijepodne »
Kada netko pronadje lijek za priraslice mislim da će dobiti nobelovu nagradu za to....

Kada se priraslice spoje sa duralnom vrećom (živac) onda se to zove veliki nalaz....ali ne isplati se ništa dirati jer da se odvoji priraslica od živca potrebne su velike sile...a živac je prekrhak i vjerovatno bi se oštetio još više nego je trenutno stanje....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: nalaz mr
« Odgovori #4 : Studeni 09, 2015, 12:53:19 poslijepodne »
gupac vidi dio iz mog nalaza:
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

(nema pomoći)
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: nalaz mr
« Odgovori #5 : Studeni 10, 2015, 20:14:22 poslijepodne »
Ja nemam priraslice nego nekoliko različitih stanja koja nisu dovoljno jasna da bi se usudili po tome petljati, ali sve skupa izaziva užasne bolove. Na Tramalu sam već mjesec dana i sad mi je OK; kronične bolove imam 20 godina već, ali zadnje 3 godine su postali se gori dok nisu sredinom prošlog mjeseca bili takvi da sam se mislio baciti pod tramvaj ili skočiti kroz prozor. Najviša propisana doza Tramala mi je 200 mg dnevno, nekad mi je dosta samo 100 mg, jer uz Brufen 600 je djelotvornije dulje od 12 sati. No, dirat će se kad mi postane još lošije, tj. kada im bude jasnije što se zbiva. Imam i neurološke simptome, ali jednostavno, tu se niš ne vidi. Ostaje liječenje boli i fizikalna do besvijesti... Preporučena je i meni terapija Amyzolom za liječenje boli, ali sam to odbio jer me strah dugoročnih posljedica. Antidepresivi pomažu kod boli, ali utječu na isti sklop receptora u mozgu kao i Tramal pa baš ne bih htio da mi se i mozak zezne na kraju. Upozoren sam da Tramal izaziva ovisnost i da s vremenom moram isprobavati da li je bol možda prošla (mislim si kak, po Duhu Svetom?!), ali nema šanse... Čim prestanu djelovati lijekovi, eto bolova.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: nalaz mr
« Odgovori #5 : Studeni 10, 2015, 20:14:22 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com