Autor Tema: novi mr nalaz  (Posjeta: 3523 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

gupac

• Jr. Member
  • **
    • Email
novi mr nalaz
« : Veljača 02, 2011, 14:10:16 poslijepodne »
pozdrav! eve moj zadnji mr nalaz od 27.01 2011.Na seriji ućinjenih presjeka na razini -l4 -l5 i l5 -s1 vidi se stanje iza izvršenih operaciskih zahvata(7.1.2008)pri ćemu su i.v prostori u tim razinama izrazito suženi.U segmetu l4-l5 s lijeve strane izraženije su postoperativne fibroadhezivne perineuralne i periduralne promjene bez znakova recidivne hernijacije.Vide sebirateralne spondiloartrotske promjene malih zglobova sa prominencijom trnastih apozicija prema neuralnim foramenima.Na razini l5-s1 vidi se manja dorzomedijalna protuzija spondilofit-disk apozicije za oko 2mm uz manju perineuralnu lijevostranu adheziju.Pliće Schmorlove hernije pokrovnih ploha trupova kralješaka u podrućju TH-L prijelaza.
TU NA FORUMU SU I MOJI STARI NALAZI JEL MI NEKO MOŽE OBJASNITI NALAZ.HVALA

kokolino

• Guru
  • Hero Member
Odg: novi mr nalaz
« Odgovori #1 : Veljača 02, 2011, 22:10:57 poslijepodne »
Spondiloza uz priraslice. Ako vam kvaliteta života  nije umanjena ne dirajte. Šetnja, vježbe, plivanje. Izbjegavati rad u prignutom, torziju kralješnice, nošenje i dizanje tereta.

gupac

• Jr. Member
  • **
    • Email
« Odgovori #2 : Veljača 03, 2011, 06:59:17 prijepodne »
hvala ;)

Kraljeznica.com forum

« Odgovori #2 : Veljača 03, 2011, 06:59:17 prijepodne »

gupac

• Jr. Member
  • **
    • Email
« Odgovori #3 : Ožujak 04, 2011, 14:50:07 poslijepodne »
bio sam neki dan kod nerokirurga i njegov odgovor glasi:meni je to operacija od sat vremena,ali ja nebi dirao jer si sklon priraslicama.[pa se na to navikni.[/u]terapije tablete protiv boli itd.pa me zanima šta to znaći kad kompletno zarastem priraslicama,jer mi nije ništa objasnio nego je još rekao ako se disk još pomakne onda evetualna operacija.

Kraljeznica.com forum

« Odgovori #3 : Ožujak 04, 2011, 14:50:07 poslijepodne »

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com