Autor Tema: Operacija u vinogradskoj  (Posjeta: 30423 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Operacija u vinogradskoj
« : Svibanj 13, 2016, 09:40:59 prijepodne »
Pisala sam na forumu ne dugo prije, preporučena mi je operacija l5-s1 (hernijacija) u vinogradskoj kod dr. Rotima.
Bila kod njega dok mi se stanje smirivalo, onda sam naravno mislila da ce tako i ostati, ali krenuli su opet bolovi, iz dana u dan
sve jači i jači, opet sam na tabletama. Ovo je sad treći ispad, prvi u 9 mj. prošle godine sam prehodala, 2 mjeseca me sve bolilo, leđa, noga,
ali sam nekako izdurala s tabletama, pa mjesec dana mira, pa onda opet krajem 12mj. ostala prikovana za krevet na dva mjeseca...
početkom tjedna iz čista mira počela me kočit lijeva strana, što mi je bilo čudno, a do sada sam imala problema s desnom, ali se iz dana u dan sve više i više vuklo u desnu i zakočilo... čak sam bila i na kontroli kod dr. Rotima početkom mj. i sve mi je bilo ok da bi sada evo opet nanovo se javili
bolovi...ne preostaje mi drugo do preporučena operacija, jer opet iz dana u dan ide sve na gore...
da li je netko bio kod dr. Rotima na op.? iskustva te manje invazivne op.?

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #1 : Svibanj 13, 2016, 11:02:24 prijepodne »
Uhh...znači svi trenutno najaktivniji članovi idemo na operaciju. Trenutno nitko nije bio kod Rotima,ali sam čitala starije objave i ima ljudi koji su bili. Ja mislim da imaš odličnog neurokirurga.
Pročačkaj starije objave i budeš našla....sretno i tebi,a i nama.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #2 : Svibanj 13, 2016, 17:38:38 poslijepodne »
Evo ja bila. Ak te zanima kaj pitaj.

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #2 : Svibanj 13, 2016, 17:38:38 poslijepodne »

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #3 : Svibanj 13, 2016, 19:31:15 poslijepodne »
Hej,nisam osobno bila kod prof.Rotima ali ljudi koje je operiro ( bar koje ja znam) su jako zadovoljni.Što se toče same Vinogradske bolnice imam samo rijeći hvale za kompletno osoblje,boravak u samoj bolnici je odličan,Možda se i sretnemo tamo  ;D samo hrabro biti če sve ok ;D
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #4 : Svibanj 14, 2016, 09:23:03 prijepodne »
jučer sam bila kod svoje dr. i molila ju uputnicu za bolničko i op. al me prvo poslala fizijatru, uspijela ga obavit isti dan i sad mi je on dao terapije, od utorka da krenem, al ne znam dal uopće ima kakvog smisla s fizikalnima, ovo mi je treći ispad. još nije ko prije, al iz  dana u dan mi se pogoršava, drogsam se tabletama imam zbilja na izbor još od prije kaj mi je ostalo i još mi je dr. nadopunila, al otrovat ću se s tim opet  :( .... dan koliko toliko preguram, još uspijevam spavati, sad me ne boli u ležećem položaju, za sad, još se uspijem i na stranu stavit spavat... al dok sjedim ubija me... opet si ne mogu sama do čarapa  >:(

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #5 : Svibanj 14, 2016, 09:58:13 prijepodne »
još nešto, jel su toplice pod obavezno iza operacija?
pitam jel em ne znam plivat, em se panično bojim dublje vode...  :(

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #6 : Svibanj 14, 2016, 12:33:49 poslijepodne »
Odi sto prije kod prof. Jer oni tamo ne operiraju za bezveze. Sve pohvale I Ja imam za vinogradsku. Sve sestre su super I jos ako dobijes onu sobu sa wc-om onda ce ti biti super.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #7 : Svibanj 14, 2016, 16:31:14 poslijepodne »
Vjerojatno trebaš novi nalaz od neurokirurga gdje on opet indicira op.liječenje. Ja sam mjesec i pol prije operacije krenula na fizikalne i mislim da sam išla samo dva dana ili tri. Nisam mogla zbog bolova.Napravi i ti tak i čim prije kod Rotima jer to se očito ne bude smirilo.
U toplicama su samo vježbe u bazenu,a voda je do pojasa. Mislim da ne moraš ići,Ljiljana zna pa bude javila. Meni su toplice u svakom slučaju jako pomogle,ali su mi zato fiz.u bolnici odmogle.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #8 : Svibanj 14, 2016, 22:59:45 poslijepodne »
Napisao je meni i sad na kontroli nakon 3mj. Indicirana op.dok se odlucim tak da to je bas friski nalaz, a meni tad bilo jos sve ok.
Mislim da samo treba moja dr. dati uputnicu za bolnicko i op. Sad me ona zakocila nek probam terapije. Ajd jos cu to probat ak budem uopce u stanju od utorka ici, al makar se i smiri nesto idem na op. 100%, nemrem tak zivjeti ako ovo ako ono.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #9 : Svibanj 15, 2016, 10:08:34 prijepodne »
Ja sam isto nekak za operaciju,što prije to bolje :P

I te fizikalne me izluđuju...već sad znam kaj me opet ide poslje operacije i toplica. Mogu si sama napisati terapije jer znam napamet koje budem dobila. Samo ću sada sve polako bez forsiranja za čim prije....bolje da doma mirujem nego da se drndam svaki dan 40 km na fizikalne.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #10 : Svibanj 15, 2016, 12:06:17 poslijepodne »
Osobno mislim da ti te terapije nece nista pomoci. Ja Sam bila prije svoje oper 10x privatno I 10x preko hzzo-a. Razlika nebo I zemlja I opet mi nije nista pomoglo. Bowen mi je malo pomogao Ali nakon Mr-a vise nisam isla. Ako ti je profesor rekao opera nemas se kaj predomisljati. Osobno Sam upoznala decka koji je bio zaprimljen u bolnicu I nakon 2 tjedna su mu dali blokadu I poslali ga kuci. Nek odradi fizikalne pa ako ne pomognu nek dodje opet.

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #11 : Svibanj 15, 2016, 12:25:15 poslijepodne »
I ja sam za operaciju. Meni fizikalne u 12 mj nisu nista pomogle. Samo me jos jace boljelo. Pa zavrsila u ambulanti za bol, i sada pred 3 tjedna operirana

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #12 : Svibanj 16, 2016, 09:07:10 prijepodne »
imam sreće da mi je bolnica praktički par ulica dalje, cca dvije min. vožnje autom do fizikalnih, pa mi barem to nebu predstavljalo veći problem  (nadam se,
jer se moram vozit sama).
sad gledam knjižicu, dao mi je dr. tri terapije, elektroanalg, galvanizacija i uz.
ja ni prvi ni drugi ispad nisam išla na terapije, pa ajde probat ću i to, bar da znam kak će mi biti od toga, lošije ili bolje...
i da tješim sama sebe da sam sad tek na 3 brufena od 400 kroz dan.


 

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #13 : Svibanj 17, 2016, 16:51:38 poslijepodne »
I dal pomazu terapije?

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #14 : Svibanj 18, 2016, 13:48:28 poslijepodne »
danas drugi dan obavila. bol i dalje prisutna, ali manjim intenzitetom. ne znam jel od terapija ili od tableta i raznoraznih gelova i krema ???

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #15 : Svibanj 18, 2016, 17:43:05 poslijepodne »
Draga Amanda ako si još uvjek čvrsta u odluci za operaciju,Trebaš uzeti nalaz od Rotima otiči na šalter tamo ispred ambulante da ti daju termin za operaciju i onaj papir za obavljanje prije operaciskih priprema,kad dobiš termin LOM-ti mora izdat sve uputnice uključujuči onu za bolničko lječenje.na operaciju se čeka,ovisi o doktoru i gužvi ??? U vezi toplica poslje op,ja sam ih baš pitala kažu sve ovisi kako češ se osječat poslje op.ali da bi na fizikalne barem ambulantno trebalo otiči,To ču još sve detaljno ispitat kad me zaprime na odjel 8)nadam se da sam pomogla
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #16 : Svibanj 18, 2016, 18:02:12 poslijepodne »
Moj savjet da direktno do profesora jer on ce pozvati glavnu sestru da te upise za bolnicko lijecenje I onda u ambulantu I ostale pretrage. CCA mjesec dana se ceka. E sada za koliko CE te operirati ovisi o nizu faktora, moze bi ti za dva Dana a moze I za dva tjedna. Probaj ne pit tablete  za vrijeme fizikalnih pa Ces viditi kak ces se osjecat.

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #17 : Svibanj 19, 2016, 08:17:48 prijepodne »
Jesam,još sam ja za operaciju, cim prođem ove terapije, al ne mogu nikak bez tablete, barem ne one ujutro. sinoć, tj. navečer nisam popila, samo jedan brufen ujutro i jedan panadol popodne. danas ću probat samo s ovom jutarnjom pregurat dan.
I da još nešto, dok me drugi put strefilo bila je mama cijelo vrijeme kod mene, muž terenac pa mi nije bio baš od pomoći, ali kako to ide poslije op.?
Brine me dal ću si ja moći samostalno obavljat higijenske potrebe i nekaj skuhat? mama ne bude mogla bit sa mnom, baka mi je sad bolesna (pala i slomila rame) tak da će vjerojatno jako dugo, tj. za stalno sad biti s njom jer joj ruka više ne bude u funkciji, trebali su ju operirat, al zbog slabog srca ne mogu. a na muža ne mogu računat jer je stalno na terenu, samo nekad vikendima je doma. To me sad najviše brine, dal budem ja mogla sama o sebi brinut poslije op.

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #17 : Svibanj 19, 2016, 08:17:48 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com