Autor Tema: Operacija u vinogradskoj  (Posjeta: 30420 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #18 : Svibanj 19, 2016, 09:07:00 prijepodne »
Moje mišljenje da nečeš moći kuhati, kupanje tako tako bar prvih mjesec dana,dobit češ upute u bolnici što i kako 8),ja sam se pridržavala svega,i slikala si neke stvari iz skripte od fizijatara koja se dobije na odjelu,pa se opet desio problem.Moj savjet je da se sa oporavkom ne treba zezati nego raditi točno kako kažu.Možda da muž uzme bolovanje ???
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #19 : Svibanj 19, 2016, 09:57:31 prijepodne »
Neces moci kuhati. Evo ja pred 3 tjedna operirana. I neces se moci sama kupati. Netko ce ti trebati za carapice, gacice, donji dio pidzamu

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #20 : Svibanj 19, 2016, 10:39:15 prijepodne »
Nemoj se bojati. Ali neces se moci sagnuti, pregibati i rotirati kraljeznicu. Sve ce to biti ok

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #20 : Svibanj 19, 2016, 10:39:15 prijepodne »

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #21 : Svibanj 19, 2016, 11:58:58 prijepodne »
Evo meni skoro dva mjeseca I tek danas prvi put Sama obukla carape. Trebat CE ti pomoc bar dva mjeseca a onda poslije toplice. Ali svi smo mi razliciti I svima je drugacije. Samo polako I jako puno strpljenja. Oporavak je dug.

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #22 : Svibanj 19, 2016, 16:23:12 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nemoj se bojati. Ali neces se moci sagnuti, pregibati i rotirati kraljeznicu. Sve ce to biti ok

omg... sad me strah... sama bi bila to ziher (za bolovanje muž bi otkaz dobio da traži  :-\ ) i za sad mi to izgleda ko nemoguća misija... mislim ja sam sad samostalna, obučem se, jedan dan sad nisam mogla do čarapa, drugi dan je već išlo, al tuš i to sve sama...kuham...sve lakše po kući radim...
a kak dugo traje to kod oporavka da se ne možeš sagnuti? u biti ne sagibam se ja ni sad više "iz leđa" nego s koljenima pa do dolje ak mi kaj treba a nisko je.

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #23 : Svibanj 19, 2016, 17:52:51 poslijepodne »
Sve savjete od Eline i Natali potpisujem i ja,trebat češ neku pomoč 100%,a sad što se tiče tog " sagibanja" tj čučanja s ravnim leđima i dohvačanja stvati koje su nisko.Ja mislim da se upravo tu desilo moje ponovno izljevanje diska ali nisam 100% sigurna.Kad sam došla u toplice nakon 6 tjedana stavili su me da viježbam na podu sa strunjačama,ja sam pazila da strunjača bude do zida i da prvo čučnem pa četveronoški i svašta-nešta,uglavnom mislim da nisam to trebala radit,pa ču ovaj put ako sve prođe ok.pokušat izbječ toplice,i nebudem sigurno 2 mjeseca uopče radila taj pokret,samo ču lagano šetati i ležati ???pa budemo vidjeli kako če biti :-\
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #24 : Svibanj 20, 2016, 08:04:48 prijepodne »
Lijepo si sad kuhaj,pa zamrzni......neki saftić,sarmicu,filanu papriku. Ne trebaš svaki dan kuhati....meni to nebi bio problem.,juhica iz vrečice....to se opskrbiš,a i imaš sigurno prijateljice koje ti donesu stvari iz dućana.
Ja sam se uvijek sama tuširala....samo sve lagano,paziš da se ne posklizneš. Noge brišeš tak da ih staviš na povišeno ili kadu ili školjku i ne sagibaš se.
Stvari koje su dolje premjestiš na više i snalaziš se na sve moguće načine. Nokte sam na nogama rezala u ležečem položaju,isto tak i obuvala čarape. Sad mi je teže rezati nokte nego odmah poslje operacije jer sam se udebljala 9 kg pa nisam više tak savitljiva.
Nokte na nogama sam lakirala na onim aluminijskim ljestvama,lijepo nogu digneš najviše što možeš s drugom lagani čučanj i leđa ne savijaš. Dobro to sam lakirala kad sam išla u toplice. Ja sam već u bolnici uzimala stvari iz ormarića iz čučnja. Tak da se sve to savlada i može se bez pregibanja. A i što se tiće kuhanja...imaš vremena cijeli dan...ne treba to biti gotovo za sat vremena...ako si sama.
Moja cimerica iz sobe je isto bila sama,pa je nakon 4 mjeseca išla na posao i nije bilo baš nekvog strogog režima kod nje. Tak da ne brineš....mislum da su prva dva tjedna najgora. Onda u lagane šetnjice i vrijeme počne brže prolaziti....ne brini se previše i sretno :-*

I još jedna dobar savjet. U bolnici te nauče kako silaziti iz kreveta bez sagibanja,ali oni su kreveti puno viši nego ovi naši doma,pa sam si na svoj krevet stavila još jedan madrac i složila sam si lijepi visoki krevet....dobro da smo imali rezervni madrac.
« Zadnja izmjena: Svibanj 20, 2016, 08:09:10 prijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #25 : Svibanj 20, 2016, 15:26:23 poslijepodne »
Evo ti mog primjera. Poluteska operacija po rijecima profesora I da nisam imala pomoci od roditelja ne znam kako bi sama uspjela sve to napraviti. Meni su na prvom kontrolnom pregledu rekli da nema nikakvog cucnja do toplica. Sve to ovisi kakva je bila operacija I u kakvom si stanju poslije. Mene nisu digli sljedeci Dan nego dva poslije opera. A dren Sam imala dva Dana. Treci Dan kad me anesteziolog vidio da hodam bio je presretan. Mislim da bi za pocetak trebala imati pomoci jer to nije operacija prsta nego kraljeznice. Tvoj oporavak ovisi samo o tebi I tvojem ponasanju. Samo polako I sve CE biti super.

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #26 : Svibanj 21, 2016, 09:06:49 prijepodne »
Dragi forumaši, ne želim stvarati nikakvu paniku, ali vas moram upozoriti na slijedeće: u Vinogradskoj bolnici (neurokirurgija) zapravo vlada organizacijski kaos. Ne znam što je tomu razlog. Ako se naručite kod dr. Rotima, šansa je oko 99% da vas neće on pregledati nego mladi kolega (specijalizant ili mladi specijalista). Zašto je to tako, ne znam. Isti taj kolega će vam možda i indicirati operaciju, a onda će ju raditi dr. Rotim? Kako znamo da će ju on raditi? I ako hoće, zašto na osnovu tuđe indikacije. Pripazite malo na sebe pacijenti... Ovo je žalosno obzirom da Vinogradska bolnica ima jednu od najboljih operacijskih dvorana i kvalitetnu opremu za kirurgiju kralježnice!

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #27 : Svibanj 21, 2016, 10:00:22 prijepodne »
Da to sam i sama vidjela da rade dvije ambulante i da se doktori mijenjaju. prof. Rotim je nekolicinu pregledao i onda je došao drugi doktor, nastavila dvojica drugih doktora primati pacijente... a po priči iz čekaonice svi smo čekali prof. Rotima...

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #28 : Svibanj 21, 2016, 10:10:08 prijepodne »
update: strujica mi tako jako paše da bi si taj aparatić ponijela doma i nebi ga skinula nikad da me drma cijeli dan  ;D
kaj velite jel se isplati kupiti ovo pa se tretirat i doma Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se ?
odustala sam od terapije ultrazvukom jer mi ne paše taj dodir po leđima, s tim da su učenici na fizikalnim i čini mi se da nemaju pojma kaj rade s uz-om  :o
bolno mi je jer bez veze pritišće i još moram sjediti, na to više ne idem. zamolit ću doktora da mi umjesto uz napiše magnet.
« Zadnja izmjena: Svibanj 21, 2016, 11:24:59 prijepodne amanda25 »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #29 : Svibanj 21, 2016, 16:26:53 poslijepodne »
Poštovani RS232!!!! Pa gdje ste Vi???  Mogli bi nam se više puta malo priključiti u rasprave jer kao što i vidite i ovdje trenutno vlada kaos. Svi se lagano raspadamo čekajući operacije,a nekolicina je friško operirana.
Dobro bi nam došli malo Vaši savjeti  :)
Lp
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #30 : Svibanj 21, 2016, 18:45:08 poslijepodne »
Ovaj tens dobro zgleda Ali di se to stavlja? Kaj jedan na nogu a jedan na kriza? A na koje mjesto na krizima? Malo Sam tudum kaj se tice toga. 

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #31 : Svibanj 21, 2016, 21:20:28 poslijepodne »
Tins je ok  stvarčica ublaži bolove, ja ga imam zadovoljna sam.Moj je 2 kanalni s 4 elektrode. Svaki je drugačiji pa je najbolje proučiti uputstva.Meni je fizijatriica rekla da s obzirom na moju diagnozu mogu biti prikopčana cijeli dan ;D,A stanje u Vinogradskoj bolnici je doista tako,mada neidem kod prof.Rotima i s drugim je lječnicima ista stvar.Mada mi je na zadnjem pregledu ( upala kašika u med) radio je moj operater,kad mi je sestra rekla da radi nisam mogla vjerovat ;D..onda me još pita da gdje sam do sad ;D :D
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #32 : Svibanj 22, 2016, 00:57:22 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ovaj tens dobro zgleda Ali di se to stavlja? Kaj jedan na nogu a jedan na kriza? A na koje mjesto na krizima? Malo Sam tudum kaj se tice toga.

Moze obje na kriza ili na nogu. Makar na nogu džabe ako sve ide od kičme pa bolje obje na leđa.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #33 : Svibanj 24, 2016, 11:24:57 prijepodne »
Meni je Vinogradska bolnica bila kao "referentna" za slučaj da se pogorša tada već evidentno grozno stanje. Pregledao me dr. Sajko kod kojeg sam tražio da me primi jer mi je prijatelj preporučio i on mi je rekao da se sa time ne može ništa, tj. da ne zna tko bi se usudio operirati izrazitu THL rotacionu skoliozu. Kako se ja baš nedam (ipak mi je u znanstvenom radu medicinsko pravo uža specijalnost), tražio sam nekoliko mišljenja neurokirurga, od kojih su svi bili prilično složni da po tome ne bi kopali, a ja nek uzimam šake groznih tableta. Dok nisam saznao u Njemačkoj da se to itekako može operirati, po mogućnosti u bolnicama u Munchenu ili Berlinu, ali odakle mi pare? Isto, odakle mi pare i da platim ev. u RH takvu operaciju?

Kopao sam i kopao, nije mi vrag dao mira, dok nisam naišao na prof. Štimca iz KBC RI koji je već na temelju pregleda i kliničke slike rekao da je to nestabilnost u pitanju, dokazao ponovoljenim MR i FS, a kad me otvorio morao je pozvati i prof. Ledića da mu pomogne jer je unutra bila smrtonosna katastrofa. Kralješci su se mogli pomicati prstom kako god i sve se moglo lako raspasti. Dakle, Vinogradska, palac dolje. S time da ću ih još i tužiti jer su mi na hitnoj odbili dati Solumedrol koji je SMS porukom poslao prof. Štimac kad sam 15 dana prije op dobio strašne bolove, zato što je šefica službe rekla da sam ovisnik o opijatima (zbog Targinacta koji sam dobio tek 3 mj ranije u Amb. za bol na Rebru), da to nije njezin problem i poslala me doma s Ketonalom, koji je djelovao dok sam došao do kuće. A onda sam molio prijatelja veterinara da mi dođe doma i da mi Solumedrol jer oni to imaju isto za živine, koji mi je uspio srediti da me primi večernja smjena, dali mi Solumedrol i Tramal i riješili problem. Protiv liječnice iz jutarnje službe ide ovih dana kaznena prijava radi uskrate prava iz zdravstvenog osiguranja, a onda za cca 3 mj. tužba protiv RH zbog nečovječnog postupanja - nepotrebnog izlaganja bolovima, pa će država platiti par desetaka tisuća eura naknade štete za koju godinu, jer su to bili bolovi dobrih 8 od 10. Već sam ranije na stup srama stavio neurologa iz Vinogradske koji Lassague test radi u sjedećem položaju...

Sad sam 2 tj. nakon operacije i psihički se osjećam super, bolovi reducirani za 50%, spašen život, radna sposobnost i da ne kažem koji je to osjećaj u odnosu na 20 godina patnje. A kod Štimca niti treba podmazati zelenbaćima niti je njemu problem napraviti i najtežu operaciju. Rekao sam mu kad sam operiran da ću ga nominirati za Nobelovu nagradu da je riješio on moje čudovište, a on meni kaže: "Ne treba meni Nobelova nagrada, meni je najvažnije da Vas ne boli." E pa to se zove liječnik koji nije zaboravio na Hipokrata!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #34 : Svibanj 24, 2016, 13:13:15 poslijepodne »
Moj deda je znao reci: svi su doktori ali malo tko je liječnik. Sad kad i ja hodam od doktora do doktora znam na kaj je mislio.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #35 : Svibanj 24, 2016, 17:12:44 poslijepodne »
Bravo za doktora Štimca...da nije tak super neuro nebi ni bio toliko po novinama...sad 3D kralješci,pa mozak,sad nedugo mislim da je bilo nešto o spašavanju vida...sad je našeg Henrika osposobio i spasio....BRAVO....hoćemo i mi dr.Štimca  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #35 : Svibanj 24, 2016, 17:12:44 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com