Autor Tema: Operacija u vinogradskoj  (Posjeta: 30426 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #36 : Svibanj 24, 2016, 17:18:14 poslijepodne »
Treba organizirati skup pred KBC RI - "Hoćemo da svi budu kao dr. Štimac".  ;D Ovo moje ipak nije tak revolucionarno kao sa 3D kralješcima i ono sa očima da ide u novine, ali on je čovjek na mjestu, drugi traže pare na ruke u tisućama eura bez obzira na moje osiguranje. Ako pare nedaš/nemaš - crkni. To je većina hrvatskih doktora u javnom zdravstvu koji znaju napraviti posao kako spada; ostatak koji vježba ili su debili vodi bolnice u tužbe za naknadu štete.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #37 : Svibanj 24, 2016, 18:48:49 poslijepodne »
Samoo imamo problem... :-[  svi skupa smo nesposobni za otići u Rijeku ;D
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #38 : Svibanj 24, 2016, 22:37:06 poslijepodne »
Brioni d.d. imaju udobna sjedala, ja sam uvijek tražio i dogovorio s putnicima da odem skroz odostraga i ležim, jer ne bi šanse bilo da stignem. I onda taxi 20 kn do bolnice na Sušaku. Jedino, za njega i liječnike dajem ruku u vatru, ali sestre su zastrašujuće!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #38 : Svibanj 24, 2016, 22:37:06 poslijepodne »

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #39 : Svibanj 25, 2016, 09:37:30 prijepodne »
Samo da vam velim, meni nije ništ bolje, ide treći tjedan bolova.... jučer mi je dr. umjesto uz-a napisao laser, ne znam jel sam umislila da me sad još više boli od toga ili me boli zato jer boli  :o , al taj dio gdje mi je priključila taj laser me sad baš boli, u biti peće ko da je na ražnju...
još do 31.5. to zbavim i idem dalje....sad si mi Henrik stavio bubu u uho za prof. Štimca, :) mislim da budem poslala nalaz MR i njemu, zamolila da pogleda, čisto da vidim kaj bude rekao. Ipak nije na odmet za ovaj problem imati više mišljenja...

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #40 : Svibanj 25, 2016, 11:29:45 prijepodne »
Cuj vise misljenja, to ti nije na odmet. Ja Sam bila od doktora kvesica privatno I jos Sam dobila popust na pregled jer Sam se izdavala para tamo pa su mi se smilovali. Cula Sam I za onog na rebru stancica da je isto jako dobar. Imas pravo na dvije uputnice za neurokirurga.

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #41 : Svibanj 25, 2016, 12:11:09 poslijepodne »
Drugo misljenje je uvijek dobrodoslo, ali pripazite odnosno izbjegavajte ako je moguce ici po 3., 4. i daljenje misljenje jer vas moze dovesti u velike probleme i nedoumice tko je od tih silnih doktora u pravu?!

Kod izbora lijecnika nemojte samo gledati tko se kako preziva, ili ako je nekoga "spasio". Pogledajte za sto se koji doktor specijalizira, jer danas svi rade sve, ali ipak imaju poneki koji se specijaliziraju za jedan segment i u njemu su jako dobri... primjer je dr. Vukić (vrat), dr. Kvesić (pain management, SI zglob...), dr. Kovac (skolioza), dr. Saftic (spinalna endoskopija). Svi imate internet i dajte si malo truda jer vas pogresna odluka o izboru operatera moze puno kostati.

Pozdrav svima

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #42 : Svibanj 25, 2016, 13:16:30 poslijepodne »
Ja sam imao veliku dvojbu između Štimca i Kovača jer je osnovna dg. skolioza. Dr. Kovač mi je i indicirao op. terapiju prije 20 godina, ali to nisu tada dozoljavale loše obiteljske prilike i pritom grozno siromaštvo. Ne možeš slabokrvan na operaciju, a doma za jesti jedna šnita salame dnevno. Nakon perioda "mira" od 10 godina gdje su bolovi bili samo povremeni, kada sam radio još kao životinja, poslije 30-ih su postepeno počeli i drugi užasi, kao što su nestabilnost kralježnice, protruzije, radikulopatije posvuda... Kada sam donosio odluku Štimac vs. Kovač, pala je na Štimca jer je on neurokirurg i računao sam da mi je manja opasnost da nastane neka komplikacija u smislu paralize nego kad je riječ o ortopedu, iako bi oni trebali biti obojica jednako kvalificirani za taka zahvat. RS232 je u pravu, treba više mišljenja i dobro osobno razmisliti. Ja sam pribavio i mišljenje iz Njemačke gdje mi je odmah rečeno da kakvi diferencijalno dijagnostički bakarači (od sumnji na razne autoimune bolesti, MS, itd.), glavni problem su skolioza i nestabilnost kralježnice i za razliku što su mi tu tri neurokirurga rekla da je to inoperabilno, u Njemačkoj se te operacije rutinski rade u bolnicama u Munchenu i Berlinu. Štimac je naštimao od Th11 do L2, sad je 15. dan nakon operacije; ujutro sam se probudio sa minimalnim bolovima nakon 20 godina. Zaldiar sam popio sada tek preventivno jer moram nešto malo se pokrenuti da nisam baš cijeli dan u krevetu.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #43 : Svibanj 25, 2016, 14:28:44 poslijepodne »
Slazem se sa svim navedenim da trebati istraziti koji se doktor za sto specijalizirao. Ali saftic je privatnik I to jako skup. Perovic iz Sv. Katarine isto Ali ne radi sa endoskopom. Osobno Ali to je samo moje misljenje da je vinogradska najbolji izbor za hernije, jer 50% napravi doktor a ostalo mi sami svojim trudom I vjezbanjem. Poslije rehab  iz toplica treba ici na individualno vjezbanje jer nisu dovoljne te vjezbe za jacanje trbusnog I ledjnog cora I vjezbati do kraja  zivota jer nam je kraljeznica slaba tocka.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #44 : Svibanj 25, 2016, 14:51:53 poslijepodne »
Meni opcije plaćanja nisu mogle nikako doći u obzir, jedino za MR i za bezbolni EMNG, ali više od toga nema šanse. Politika za sirotinju je da crkne. Iako ja mislim da bi privatnici kao i odvjetnici trebali biti prisiljeni odraditi bar jedan grdi slučaj jednom godišnje pro bono, makar društvene pravde radi. Osim privatnika je ekipa koja traži mito i to isto nije išlo, tako da su i to presudne stvari.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #45 : Svibanj 25, 2016, 15:34:16 poslijepodne »
Ja nisam ni to platila jer Sam zvala za EMNG u katarinu nazvala I tam je netko otkazao, a MR Sam cekala oko 2 mjeseca I to Sam si dala truda I zivkala sve zive bolnice I privatne poliklinike dok nisam dobila pristojan termin. Pisala Sam Ja I hzzo- u I oprala IH za taj Mr, pa su mi rekli da nije hitno, a Ja nisam mogla prohodati 10 m od bolova. 
Henrik Ja ti idem 01.06. U vz I izricito Sam trazila Terme (rehabilitacijski odjel)jer je tamo bolja rehabilitacija. Meni osobno nije bitan smjestaj nego rehabilitacija. Mogu ti javiti kako je kad se smjestim.

amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #46 : Svibanj 25, 2016, 15:57:36 poslijepodne »
Ja sam platila i MR, probala sam tražit povrat od hzzo, al naravno da to za njih nije bilo hitno...ma nek se.....
Ma platila bi ja i samu operaciju kad bi mi rekli da ću se riješit bolova i ponovno živjeti normalnim životom...al kad ni operacija nije garancija da se  neće opet nešto napravit, priraslice itd.... ili neki drugi disk da se sjeti izletit ...
svi oko mene mi govore da čekam s operacijom, od kad sam u ovom problemu fest ljudi oko mene ima sličan problem, dvoje prošli po tri operacije, jedna žena širokobaznu herniju upotpunjenu s cistom itd...i nikome nije dobro ..svi se drogsaju s tabletama i operirani i ne operirani...i ja skupa s njima....
par dana sam probala s jednim brufenom izdržat, al ma nema šanse, klanje.... za odmorit od toga svega zviznem si brufen+knavon+normabel i laku noć....


amanda25

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #47 : Svibanj 25, 2016, 16:01:02 poslijepodne »
.

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #48 : Svibanj 25, 2016, 16:16:13 poslijepodne »
Natali ako nije problem javi nam kako je na rehabilitaciji,nije toliko bitan smještaj koliko terapije,meni je osobno važno da postoji mogučnost dodatnog korištenja bazena i možda neke krače šetnjice po ravnom.... Amandice što da ti kažem,nisu ti bezveze predložili operaciju,sve ti se svede na to koliko možeš dugo trpit bolove,Nitko ti nebude rekao morate ići nego preporuča se i ukoliko se odlučite,Ima puno dobrih primjera,Evo osobno da ti kažem da nisam požalila što sam išla prvi put,nije me ni sada strah,naprotiv jedva čekam,jer ovo trpit nije život niki...Ja  volim reči da je to ko partija pokera sve ovisi kakve karte imaš u rukama :-*
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #49 : Svibanj 25, 2016, 16:29:47 poslijepodne »
Velim vam da su terapije super,ali samo pet terapija se dobije jer su sve smanjili još prošle godine.
A naplivala sam se kao nikad u životu.

A sad jedno pitanje....Da li ste vi čuli da se sad od ove godine stacionirane terapije dobe samo nakon operacije,nema više svake godine. Eh...tak vele neurokirurzi u Varaždinu i moja cimerica iz sobe nije dobila,a ženska koja je operirana prije 4 godine u Zagrebu dobila toplice i nema nikakvih zdravstvenih problema,a ova prva ima i ništa od toplica. Da li možda neki drugi specijalist može preporučiti jer meni tu nešto smrdi?!

Ejj Amanda i ta ženska o kojoj sam gore pisala da ide u toplice,isto ide 1.6.
« Zadnja izmjena: Svibanj 25, 2016, 16:33:23 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #50 : Svibanj 25, 2016, 17:14:10 poslijepodne »
Ja Sam trazila Terme rehabilitacijski dio I moram jos u petak zvat glavnu sestru da joj napomenem. Rekla Sam da necu minervu jer koliko Sam cula da je to hotel I da tam vjezbe nisu prilagodjene. Ako trebati I platiti cu dodatne terapije. Bazen se placa Ali ako su kvalitetne terapije onda mi nece biti zao platiti bazen.
Amanda menu su I doktor kvesic I profesor sugerirali operaciju. Nazalost to je rizik koji moramo prihvatiti. Sto CE bi ti sutra ili za 5 godina to nitko ne zna.Operacijom se oslobodi pritisak na zivac a poslije je na nama da vjezbamo I vjezbamo.
Procitala Sam post od jedne curke gdje je rekla da se nije posvetila vjezbanju I jacanju misica bi njezina operacija uspjela malo sutra.
Ladyanita nisam cula da se toplice ukidaju operiranima jer je meni moja doktorica rekla da imam pravo svake godine zbog moje dijagnoze I kicme koja je u jako losem stanju a tek mi je 33, jos malo pa 34.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #51 : Svibanj 25, 2016, 18:10:02 poslijepodne »
Ne, ne ukidaju se toplice!  ::) Slušaš tračeve.  :P
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #52 : Svibanj 25, 2016, 19:12:54 poslijepodne »
Za friško operirane se ne ukidaju,ali su do sad operirani na kralježnicu imali pravo na toplice svake godine.
Ja da sada ne trebam na operaciju nebi dobila ove godine toplice. Kužite???

Ljiljana help!!!
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #53 : Svibanj 25, 2016, 20:11:39 poslijepodne »
Evo stižem u pomoč ;D,i odma napominjem da nisam 100% sigurna nego 90%,treba pričekati da se to pojavi na tv-u,ako u opče bude jer se o takvim stvarima uglavnom šuti.
Dakle nakon svake operacije friške imate pravo na stacionarnu rehabilitaciju,ali slijedeče godine to pravo vam hzzo neodobri(govorim samo o stanjima nakon hernije diska)Kakva če situacija biti sa ostalim kroničnim ozljedama kralježnice stvarno neznam,ja se vodim pod kroničnog pacijenta ali nikada nisam koristila stacionarnu rehabilitaciju osim nakon operacija(3),mada kao imam na to pravo pošto meni kralježnica bude sve više propadala (ljeka nema) a jedina fizikalna rehabilitacija mi je ujedno u toplicama pa to meni nije ni važno..Veči je problem vama koji na fizikalnu hodate po nekakvim ambulantama...ali netreba paničarit možda ukinu taj zakon...budemo vidjeli...
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija u vinogradskoj
« Odgovori #53 : Svibanj 25, 2016, 20:11:39 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com