Autor Tema: Operacije u Splitu i informiranost općenito  (Posjeta: 14691 )

0 Članova i 77 Gostiju pregledava ovu temu.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Operacije u Splitu i informiranost općenito
« : Svibanj 30, 2011, 17:23:01 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Oporavio se vrlo brzo, kao i svi mi koji smo operirani klasično u Splitu. Ako slušaš upute operatera, bit ćeš ok.
A jesi to ti radio neko istrazivanje pa tvrdis da su svi dobro ili govoris o sebi i eventualno 2 cimera???
I mozes tvrdit nekome da ce bit dobro samo ako slusa upute operatera??
Svi ovi ljudi s foruma koji su grozno lose su tako jer nisu slusali upute???? Ili zato sto se nisu operirali u Splitu????
Dajte ljudi pripazite malo sa tim izjavama, nista nije crno il bijelo.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Operacije u Splitu i informiranost općenito
« Odgovori #1 : Svibanj 30, 2011, 18:00:23 poslijepodne »
Jesam Pegulo. Stvarno jesam. Sve je transparentno i sve se lako zna. Npr., inžinjerka koja radi na CT i MRI, vrlo dobro pozna operatere čiji pacijenti dolaze na kontrolni snimak, radi ponovne protruzije, ekstruzije ili prolapsa.
Istina je i to dokazana, a to znaju i sestre na neurokirurgiji, da od 100 operiranih pacijenata dr. Bulovića, jedan ili nijedan ima reoperaciju, i to isključivo ili radi neposluha ili radi fizijatra.
Dalje, u periodu od 11 dana koliko sam bio u bolnici (čekanje na red, operacija i oporavak) operirano nas je 11 koji smo se dobro upoznali i čujemo se. To je bilo u periodu od 02 - 12.03. Sa mnom ih je bilo dvije trećine u Kalosu, a tamo sam još upoznao 24 splitska pacijenta (60 % dr.Bulović, ostalo Ledenko i Bušić). Svi su dobro i bez komplikacija o kojima se ovdje govori.
Dalje, u međuvremenu sam upoznao i još 11 pacijenata dr. Bulovića u svom mjestu, svi su dobro i rade, neki evo godinama (od 2 do 10 godina već od operacije).
Na poslu sam dodatno otkrio još 10-ak pacijenata, svi su dobro.
Prednjače žene, od kojih mnoge rade u trgovini, unose i iznose gajbe i raznu robu, bez komplikacija, obavljaju sve poslove itd.
Premda klasična operacija, rez je vrlo mali (ja imam tri punta, moj kolega dva, najveći koji sam vidio kad su rađene dvije hrskavice istovremeno, jest 5 šavova).
Ono što je svima zajedničko i što će svi kazati, nema sjedenja ni sagibanja od tri do pet mjeseci, kako kome liječnik kaže, nema vožnje automobila najmanje tri i pol mjeseca, i što više hodanja. Također, 95 % nas je rehabilitaciju radilo u Kalosu.
E sad, ako to nisu statistike.....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

vale spiler

  • Newbie
  • *
  • Postova: 17
    • Profil
    • Email
Operacije u Splitu i informiranost općenito
« Odgovori #2 : Svibanj 30, 2011, 18:58:35 poslijepodne »
svaki je čovjek za sebe..nismo svi isti..mislim da je slučajnost što si naišao na te ljude,jer mislim da ima ljudi kojima poslije operacije nije dobro..svako podnosi svari na drugačiji način..i nemamo svi iste probleme..

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Operacije u Splitu i informiranost općenito
« Odgovori #3 : Svibanj 30, 2011, 19:23:58 poslijepodne »
A blago nama onda kad su tako čudotvorni u Splitu :):)
Ja recimo znam par pacijenta jednog doktora iz KBC Split koji su po nekoliko puta operirani.
A ti Teoantun još koji dan i slobodno ces moc i operirat kralježnicu koliko ti je znanje, o svemu ti sve znas vidim ja :):) Blago nama s tobom :)
« Zadnja izmjena: Svibanj 30, 2011, 19:26:54 poslijepodne NISAM Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Operacije u Splitu i informiranost općenito
« Odgovori #4 : Svibanj 30, 2011, 22:52:22 poslijepodne »
Ne daj Bože da bih ja operirao kralježnicu, kao što bih volio i da je nitko i ne mora operirat. Neke druge pak, operacije mogu vodititi, ali to je već druga tema, za neki drugi forum....
Što se tiče jednog doktora u Splitu, pa to i ja znam, ali kad bi baš doveli te pacijente da im se napravi stručni profil, ne znam što bi tada sve izišlo na vidjelo... Npr, jedan pacijent tog doktora je 20 dana nakon operacije sjeo u auto i čovjek se vozao dok je mogao, rezultat je poznat...
Također, jedna pacijentica tog istog liječnika je sedam dana nakon što je došla kući nosila puno maštilo robe na balkon i stavljala sušiti robu....
Treća pak, upoznao sam ej u Kalosu, svaki put nakon operacije, kad bi došla doma je radila generalno psopremanje i čišćenje "jer ej sve bilo gadljivo i šporko"....
Na moje pitanje svakom od tih pacijenata ponaosob:"Zna li doktor da ste to radili?", dobio sam jedinstven odgovor:"Što to on mora znat, njegovo je da liječi..."
Možda i ne mora znat, možda bi trebao biti vidovit..... :)
E ljudi moji, nisu liječnici za sve krivi....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

wragg

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
    • Email
Odg: Operacije u Splitu i informiranost općenito
« Odgovori #5 : Kolovoz 14, 2011, 12:42:52 poslijepodne »
Pozdrav od jos jednog prezadovoljnog pacijenta dr. Bulovića. Čovjeku skidam kapu do poda jer me rijesio nesnosnih bolova i vratio u zivot. Operiran 30.3. ove godine, i bez neke posebne rehabilitacije radim vec 15 dana bez problema. Inace sam elektronicar po struci i radim sjedeći posao.
Ujutro ima malo ukočenosti, ali dok se dovezem do radnog mjesta (cca 35min) funkcioniram bez problema.
Iza mene je dr. Kogler operirao 4 covjeka koje poznam i niti jedan nije zadovoljan, a nas petorica koji smo bili kod dr. Bulovića smo se svi oporavili.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Operacije u Splitu i informiranost općenito
« Odgovori #6 : Kolovoz 14, 2011, 13:57:24 poslijepodne »
To je super...
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

doc_holiday

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
    • Email
Odg: Operacije u Splitu i informiranost općenito
« Odgovori #7 : Kolovoz 14, 2011, 22:33:54 poslijepodne »
Evo i ja da recem u prilog dr.Bulovica s kojim sam osobno razgovarao i dao mi misljenje za nalaze..dosao sam iz Dubrovnika da mi da misljenje nalaza..primio me ljudski i detaljno objasnio moju situaciju,odgovorio na svako moje pitanje sto me interesiralo..ako mi se pogorsa situacija on ce bit u najuzem krugu koji bi zelio da me operira.
Isto covjek iz firme s kojim radim operirao ga je dr.Bulovic prije nekih cca 5-6godina i nema apsolutno nikakvih problema,kaze da ga je 'spasio'.

wragg

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
    • Email
Odg: Operacije u Splitu i informiranost općenito
« Odgovori #8 : Kolovoz 15, 2011, 10:29:47 prijepodne »
Ja bih samo napomenuo da je mene dr Bulović operirao u Mostaru gdje gotovo da i nema uvjeta za takvu operaciju, i opet je covjek napravio odlican posao.

 

Nagradne igre