Autor Tema: Kako do normalnog zivota nakon operacije?  (Posjeta: 54212 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #18 : Travanj 03, 2011, 02:00:59 prijepodne »
Slažem se za najgoru varijaciju. Svakako je veliki tramak nakon klasične operacije u Zagrebu, takvog pacijenta prevesti natrag u Split. I opasno po pacijenta.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

jeni

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #19 : Svibanj 17, 2011, 15:45:04 poslijepodne »
ja sam iz splita operirana kod doktoa bulovića prije mjesec dana diagnoza ista kao kod teatotem i mene zanima zašto mi operirani moramo čekati na toplice 5 mjeseci i to priko veze

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #20 : Svibanj 17, 2011, 16:27:05 poslijepodne »
Zato što su toplice, osim što su specijalne bolnice, orijentirane i na financijsku dobit, te rade i sa pacijentima koji sve plaćaju sami. Osim toga, to ovisi i o godišnjem dobu. U zimskim mjesecima, odnosno od 9 do 4 se u Kalosu barem puno ne čeka. Ali, sada počima i sezona. Najgore je uopće u Biokovci, tamo se čeka beskonačno...
Osim toga, ovisi i o kapacitetu toplica. ako ima samo 200 soba, a tisuću ljudi želi doći, onda trebaju imati i liste čekanja.
Na žalost, sve je više operiranih pacijenata, zbog današnjeg načina života.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Kraljeznica.com forum

Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #20 : Svibanj 17, 2011, 16:27:05 poslijepodne »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #21 : Svibanj 18, 2011, 17:42:33 poslijepodne »
Na njihovu sreću je Zakonodavac regulirao zaradu van sustava HZZO jer bi se inače sve ustanove srušile zbog neodržavanja.Ako niste zaboravili, amortizacija bolnica ukinuta je još za vrijeme ministra prof.Hebranga. :'(

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #22 : Svibanj 18, 2011, 20:02:00 poslijepodne »
Slažem se.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

jozo71

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #23 : Siječanj 16, 2013, 14:50:30 poslijepodne »
ovdje sam svašta pročitao samo ništa od onoga što bi mi koristilo.
danas mi je 13 dan od operacije i zani ma me koliko dugo smijem šetat?
koliko puta smijem izaći vani iz stana sobzirom da živim na 3 katu bez lifta?
nemam bolova samo me strah da ne pretjeram sa siaženjem i uzlaženjem po stubištu
za mjesec dana sam naručen na kontrolu pa tek onda će se odlučit dali su mi potrebne toplice

 hvala!!!
extrusio disci i.v. L4-L5
 operacija 03.01.2013 interlaminecttomia L4-L5 bill. Microdiscectomia,Foraminotomia bill.

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #24 : Siječanj 16, 2013, 16:25:45 poslijepodne »
Nemojte se forsirati što ne znači niti ležati.Kretanje je individualno,moj neurokirurg je dozvoljavao i sjedenje, ali ne dugo.Zbog vremenskih neprilika najopasniji je pad zbog klizavog tla.Lagane šetnje od desetak min nekoliko puta na dan mogu samo koristiti.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #25 : Siječanj 19, 2013, 10:14:47 prijepodne »
Evo ovako, setati smijes do besvijesti, s tim da ja nisam smjela prvih 20 dana ici i silaziti niz stepenice, te sam mogla vrlo kratko sjediti po 15-30 min. Ja ne znam zasto u bolnicama dozvoljavaju penjanje uz stepenice valjda jer je mozda to svojevrsna vjezba ne znam. Meni je bilo zabranjeno velim ti tih prvih 20 ak dana.
A setati sigurno smijes i trebas svaki dan kolko mozes, i tako nastaviti do kraja zivota sa setanjama. Vidjet ces kako dalje vrijeme ide, neke stvari ti nece prijati, recimo meni da vozim auto ne prija tako cesto, vec svuda idem pjeske i sa javnim prevozom, a uzmem auto samo kad moram. Krenula sam na pilates, to mi je bas dobro, a ti recimo mozes posle na plivanje ako s dobar plivac. Nema dizanja teskog, ikad vise, mislim mozes ti al ja ti ne bih preporucila, mozes mozda do 10 kg ako se osjecas da to mozes podici al iz NOGU.
Eto nadam se da ovo pomaze
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

jozo71

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #26 : Ožujak 04, 2013, 10:07:22 prijepodne »
evo javljam se ponovo nakon dva mjeseca poslije operacije.
Stanje mi je relativno dobro svaki dan šetam a počeo sam ići i na bazen i plivam po sat vremena tri puta tjedno.
lagane bolove osjećam iznad desnog kuka prema kralježnici ali dok šetam nemam skoro nikakvi bolova.
ujutro dok se ne razgibam malo više osjećam ukočenost.
držim se uputa neuro kirurga i fizijatra, ne sjedim, ne vozim auto,ne radim nagle pokrete.....
Čekam termin u toplicama i nadam se da će mi stanje biti normalno kada završim sa terapijama.
POZDRAV SVIMA!!!!!
extrusio disci i.v. L4-L5
 operacija 03.01.2013 interlaminecttomia L4-L5 bill. Microdiscectomia,Foraminotomia bill.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #27 : Ožujak 05, 2013, 21:26:57 poslijepodne »
Uvijek je lijepo cuti dobre vijesti  :)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

namarija

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #28 : Srpanj 09, 2013, 11:22:19 prijepodne »
Evo pošto sam nova i čitam sve ovo i dva mjeseca nakon operacije sve sam zbunjenija.
Moja ozljeda kralježnice nastupila je nakon pada sa 3 metra (bila sam nestašna) imam 25 godina i 3.5 ove godine operirana sam u Vinogradskoj bolnici kod dr.Beroša o osoblju i doktoru imam samo riječi hvale.Samo što ja još imam toliko pitanja koja njih nisam uspjela pitati.Operirala sam L5 S1, treći dan ustala (bila sam prije operacije nepokretna).U toplice sam išla 7.6 tamo su se svi čudili kako tako rano nakon operacije. U bolnici mi rekli ne sjediti 6 tjedana u toplicama da slobodno sjednem.Izbjegavam nizbrdice, uzbrdice čak i stepenice šećem do granice boli nikada ne sjedim sada dulje od 10 min. Još jedem na stoječki  :-\ ne dižem teško u auto još nisam sjela jer ne znam dali mogu početi voziti?? Što je sa spavanjem na trbuhu? dosadilo mi spavati na leđima i boku sa tisuću jastuka oko sebe.Što je sa seksualnim životom? Rekli su mi u toplicama da ne smijem još plivati pa bazen izbjegavam uglavnom osjećam se kao umirovljenik. Još i dva mjeseca nakon operacije osjećam da imam invaliditet jer nikako da nastavim normalan život.Radim u hitnoj i iskreno ne znam kako ću se nakon ovoga se vratiti na svoje radno mjesto.Svaki savjet je dobrodošao i punoooo vam HVALA

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #29 : Srpanj 10, 2013, 11:08:57 prijepodne »
A sta si tacno povrijedila kad si pala? Disk?
Izgleda da ipak tvoj oporavak tece pozitivnim tokom, al moras biti strpljiva jer je to klasicna operacija i oporavak traje duuuugo.
Ti smijes raditi sve sto te ne boli, sjedi po malo do granice boli, izbjegavaj i nizbrdice i stepenice jer oziljku treba vremena da se formira dugo.
Ja bih sacekala sa autom, seksom  jos jedno vrijeme, jer ja sam pocela voziti nakon 3 mjeseca a moja operacija je bila min invazivna, a sa seksom nakon 4 mjeseca cini mi se.
Moras da shvatis da nikad vise neces biti ona stara. Operacija kicme nije kao da zasivas prst.
I hope it helps...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

namarija

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #30 : Srpanj 13, 2013, 18:18:33 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A sta si tacno povrijedila kad si pala? Disk?
Izgleda da ipak tvoj oporavak tece pozitivnim tokom, al moras biti strpljiva jer je to klasicna operacija i oporavak traje duuuugo.
Ti smijes raditi sve sto te ne boli, sjedi po malo do granice boli, izbjegavaj i nizbrdice i stepenice jer oziljku treba vremena da se formira dugo.
Ja bih sacekala sa autom, seksom  jos jedno vrijeme, jer ja sam pocela voziti nakon 3 mjeseca a moja operacija je bila min invazivna, a sa seksom nakon 4 mjeseca cini mi se.
Moras da shvatis da nikad vise neces biti ona stara. Operacija kicme nije kao da zasivas prst.
I hope it helps...

hvala puno da disk mi je izletio 1,5 cm oštetio živce i čuda nešto.znači sa svim čekati mislim da je ljudim koji operiraju kralježnicu strpljenje na prvom mjestu. hvala na pomoći :-)

toda78

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #31 : Srpanj 16, 2013, 22:02:59 poslijepodne »
Hej pozdrav iz Beograda. Napisala sam ovo i na drugoj temi, ali nema sapatnika sa iskustvom. Naime, pre dva meseca i 7 dana sam operisala L5S1, dobrih dva i nesto cm je bilo zabodeno u isijalginci nerv. Imala sam minimalno invazivnu metodu, koja na zalost daje iluziju da sve mozete da radite brzo. elem, dve nedelje sam se osecala dobro, osim povremenih bolova (ako ih posle onog pakla pre operacije mogu nazvati bolovima ) i posle tacno 2 meseca od operacije krenem na posao. Medjutim, dan pre pocelo je da me boli u predelu S1, a po malo da udara i u kuk. Dr je pregledao, nije diskus, vec verovatno nazuljenost od vezbi. Ono sto me zanima, jeste koliko dugo vam je trebalo da pocnete normalno da funkcionisete? Da napomenem da imam bolove u zadnjoj lozi i stopalu, no u poredjenju sa svim prethodnim, ni to se ne moze nazvati bolom, jer uz malo konjske masti, mogu da spavam bez lekova za bolove.
Pozzz i nadam se da ce neko odgovoriti :)

Fiumanka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #32 : Srpanj 17, 2013, 09:54:17 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo pošto sam nova i čitam sve ovo i dva mjeseca nakon operacije sve sam zbunjenija.
Moja ozljeda kralježnice nastupila je nakon pada sa 3 metra (bila sam nestašna) imam 25 godina i 3.5 ove godine operirana sam u Vinogradskoj bolnici kod dr.Beroša o osoblju i doktoru imam samo riječi hvale.Samo što ja još imam toliko pitanja koja njih nisam uspjela pitati.Operirala sam L5 S1, treći dan ustala (bila sam prije operacije nepokretna).U toplice sam išla 7.6 tamo su se svi čudili kako tako rano nakon operacije. U bolnici mi rekli ne sjediti 6 tjedana u toplicama da slobodno sjednem.Izbjegavam nizbrdice, uzbrdice čak i stepenice šećem do granice boli nikada ne sjedim sada dulje od 10 min. Još jedem na stoječki  :-\ ne dižem teško u auto još nisam sjela jer ne znam dali mogu početi voziti?? Što je sa spavanjem na trbuhu? dosadilo mi spavati na leđima i boku sa tisuću jastuka oko sebe.Što je sa seksualnim životom? Rekli su mi u toplicama da ne smijem još plivati pa bazen izbjegavam uglavnom osjećam se kao umirovljenik. Još i dva mjeseca nakon operacije osjećam da imam invaliditet jer nikako da nastavim normalan život.Radim u hitnoj i iskreno ne znam kako ću se nakon ovoga se vratiti na svoje radno mjesto.Svaki savjet je dobrodošao i punoooo vam HVALA

da, treba vremena. ali već negdje 3-4 mjeseca nakon op. ćeš vidjeti veliku promjenu nabolje, naravno što ne znači da se nećeš i dalje pridržavati pravila. pravila su doživotno.

ali evo ja sam jučer bila sama u dućanu (7 mj po op.), i sve sam obavila sama. jest da mi je trebala vječnost da stvar po stvar ispraznim u bunker ali jesam.

na trbuhu spavanje ne bi preporučila. bok i leđa. i ja se noću saplićem o jastuke, ali šta ćemo. tako je kako je.

ja sam počela sjediti nakon mjesec od op.
auto sam počela voziti puno kasnije, tamo negdje 4 mjeseca od op. nema potrebe za naporom, ako nije nužno.

sex.. to sam pitala u bolnici.  ;D može i odmah, ali samo bočno.
ostalo može, ali neko vrijeme nema kama-sutre hahaha. znači polako i oprezno.

ne vidim zašto ne lagano leđno plivanje  :o

uglavnom meni je to isto bilo koma, ja milijardu pitanja, a ono - nemaš koga ni pitati, a kada uspiješ pitati, svako priča drugačije.
slušaj svoje tijelo, ono ti je najbolji sugovornik.

i polako. (to mi je nova mantra  ;D)
L5/S1, prosinac 2012.

Fiumanka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #33 : Srpanj 17, 2013, 09:56:49 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hej pozdrav iz Beograda. Napisala sam ovo i na drugoj temi, ali nema sapatnika sa iskustvom. Naime, pre dva meseca i 7 dana sam operisala L5S1, dobrih dva i nesto cm je bilo zabodeno u isijalginci nerv. Imala sam minimalno invazivnu metodu, koja na zalost daje iluziju da sve mozete da radite brzo. elem, dve nedelje sam se osecala dobro, osim povremenih bolova (ako ih posle onog pakla pre operacije mogu nazvati bolovima ) i posle tacno 2 meseca od operacije krenem na posao. Medjutim, dan pre pocelo je da me boli u predelu S1, a po malo da udara i u kuk. Dr je pregledao, nije diskus, vec verovatno nazuljenost od vezbi. Ono sto me zanima, jeste koliko dugo vam je trebalo da pocnete normalno da funkcionisete? Da napomenem da imam bolove u zadnjoj lozi i stopalu, no u poredjenju sa svim prethodnim, ni to se ne moze nazvati bolom, jer uz malo konjske masti, mogu da spavam bez lekova za bolove.
Pozzz i nadam se da ce neko odgovoriti :)

ne znam šta ti odgovoriti.
ja sam operirana klasično, pred 7 mjeseci i od tada nemam nikakve bolove nigdje, nisam niti jednu tabletu popila.
jedino mi ostala lagana utrnutost dijela stopala, ali i to sve manje kako vrijeme ide.
L5/S1, prosinac 2012.

Fiumanka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #34 : Srpanj 24, 2013, 15:52:14 poslijepodne »
eto mene opet s pitanjem  ;D

generalno sam dobro, odnosno odlično. nikakvih bolova od op. ali ono, baš nikakvih.
 
naravno čovjek se opusti s vremenom, zaboravi, pa sam tako neki dan s mojim dvogodišnjakom otišla sama do dućana, i naravno da mi je napravio šou, prvo sam ga vukla po cesti, da bi ga na kraju par puta morala podići jer je bio nepodnošljiv. (škola br 1: nigdje više s njim sama)
i osjetila sam odmah potom bol u nozi (iza u bedru). bol je prošla nakon što sam legla, no nakon toga osjetim nelagodu u nozi. e sada možda je to od dizanja ali možda jer sam na GO, pa sam umanjila aktivnosti, puno više odmaram i ležim i manje vježbam (odnosno nisam uoće vježbala zadnjih desetak dana  ::)) jer sam daleko od kuće. (škola br 2: odmah ponovno krenuti s vježbama  8))

no ono što mene brine je, kada prestane ta paranoja.
 jer obektivno ne boli me nešta strašno, odnosno nije to neka bol,više nelagoda, koja nije čak ni konstantna po danu ali ja si odmah zamišljam neurokirurgiju i ne znam kakve zaplete. kada počne taj normalni život? kada prestane strah?

znam, vjerovatno nikada, ali svejedno razmišljam na glas...

evo meni je osobno najgori taj strah da u sve morati proći ponovno ako nedaj Bože nešto krivo napravim, a to uopće uz malu djecu nije teško  :(
L5/S1, prosinac 2012.

Kraljeznica.com forum

Odg: Kako do normalnog zivota nakon operacije?
« Odgovori #34 : Srpanj 24, 2013, 15:52:14 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com