Autor Tema: Tražim ohrabrenje  (Posjeta: 16166 )

0 Članova i 77 Gostiju pregledava ovu temu.

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Tražim ohrabrenje
« : Srpanj 22, 2010, 17:22:38 poslijepodne »

Osjećam se odlično. Toliko da me strah. Operirana sam prije tri tjedna (Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se).
Jučer sam od neurokirurga dobila dozvolu za malo plivanja, što me veseli, ali nisam spremna na odlazak do mora koji uključuje neki prijevoz. Čini mi se više štete nego koristi.

Na fizikalnoj su mi prošli tjedan pokazali vježbe koje bih trebala činiti, ali mi djeluju pretjerane za ovu fazu (pogotovo što u otpusnom pismu piše da trebaju biti na neurofiziološkoj osnovi, a ove su za izgradnju muskulature). Pa vježbuckam u krevetu one koje su mi pokazali u bolnici.

Jesam li iracionalna?

2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Tražim ohrabrenje
« Odgovori #1 : Srpanj 22, 2010, 22:06:01 poslijepodne »
Jesi ;D :D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Tražim ohrabrenje
« Odgovori #2 : Srpanj 24, 2010, 20:03:52 poslijepodne »
Ja to ne bi nazvao iracionalnim. Cini mi se normalanim biti nesiguran nakon takve operacije i nakon bolova koju vecina prozivi. Upravo je to dio na koji sam mislio kada sam napisao pitanje Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Zato mislim da je dobro imati pravu postoperativnu podrsku koja ukljucuje individualan rad i pracenje oporavka.

Svaka cast onima koji ustanu nakon operacije i nastave kao da se nista nije dogodilo ali mislim da u vecini slucajeva to ne ide tako.
« Zadnja izmjena: Srpanj 24, 2010, 20:06:58 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: Tražim ohrabrenje
« Odgovori #3 : Srpanj 27, 2010, 12:44:42 poslijepodne »
senainter ;D he, he.

bojane, to je ono što me muči...fizikalna terapija se sastoji od vježbi koje sam više-manje i prije znala, slijedeća kontrola kod operatera je za tri mjeseca...

Puno bih bila sigurnija da mogu dileme podijeliti s nekim stručnim. Znam otprilike što smijem, što ne smijem. Ne znam je li bolje forsirati vježbanje ili laganini...tj. kad pojačati aktivnosti. Osjećam se da bih mogla puno više, ali naravno da mi dobar osjećaj ne osigurava povratak u "normalni" život. Tim više, što imam dojenče koje jest i bit će definitivno zakinuto za određene segmente. I motivacija za što brži povratak bar u polunormalu je tim veća.

Bila sam u moru prije par dana, dobro je prošlo, osjećaj izvrstan, ali trebam malo pješačiti ili se voziti autom do mora što mi se čini kontraproduktivnim. A sama ne znam procijeniti cost/benefit ovakve akcije :-\.
Sad je more naglo zahladilo pa sam oslobođena ovakvih dilema. Možda počnem razmišljat o bazenu (u sred ljeta-bljak ;D)

Oprostite što filozofiram, ovo spada u moj postoperativni oporavak (psihički  :) ).
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Tražim ohrabrenje
« Odgovori #4 : Srpanj 27, 2010, 21:23:21 poslijepodne »
glavno da ti je dobro i da ne boli...sve drugo stigneš

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Tražim ohrabrenje
« Odgovori #5 : Srpanj 30, 2010, 14:34:36 poslijepodne »
pozdrav tebi i drago mi je da ti je dobro.. samo ti polako.. ja bih rekla umjereno u svemu..
nakon prve operacije u roku dva tjedan sam bila u OFMIR_u u Bizovcu na rehabilitaciji.. prerano.. sve me je bolilo..ustvari neurokirurg ti u Osijeku da na izbor hoćeš li ići tamo ili ne  ???
nakon dr. operacije nisam htjela tamo ići.. nakon 7 tjedana sam otišla u Varaždinske toplice..
ali ništa koristi od ničega.. boli me i dan danas (svaki dan) ..luda kuća..
pomalo zaldiar.. od vježbi sam odustala ..ali hodam u toku dana i navečer jedno 3 km...
samo ti polako..  ;)
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Tražim ohrabrenje
« Odgovori #6 : Srpanj 30, 2010, 16:45:55 poslijepodne »
Ja bih se samo zahvalila svim forumašima koji su mi dali podršku nakon moje operacije, hvala Jopanu i Kokolini i hrpi forumaša koji su mi davali podršku na pp, sms-om i onima koji su me posjetili u bolnici- takve geste se ne zaboravljaju.

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: Tražim ohrabrenje
« Odgovori #7 : Kolovoz 03, 2010, 12:19:38 poslijepodne »
Ajme Nado baš mi je žao što je tako. Ja pomalo vježbuckam, ali mislim da ću morat pod neki stručniji nadzor, samo nikako da nađem tko/što bi to bio.
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

 

Nagradne igre