Autor Tema: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije  (Posjeta: 46555 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ante1101

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 61
    • Profil
    • Email
križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« : Veljača 12, 2017, 02:18:45 prijepodne »
Pozdrav, prošlo je 3 i pol mjeseca od operacije kralježnice. radi se o fuziji diskova L4L5 L5S1 TLIF...uglavnom,imam 6 šerafa,2 pločice i 2 umjetna diska. Još su mi sa zdjelice trgali kost i samljeli izmedu kralježaka radi okoštavanja za jacu stabilizaciju.E sada,pošto nema više pritiska na živac, zanima me jel normalno da me i dalje križa ubijaju od bolova i grči mi se potkoljenica kao i prije operacije? sad sam trenutno u toplicama pa shvacam da se naprezem na vjezbama pa mi se vjerojatno upalilo...ali opet,jako me to zabrinjava
Operacija je napravljena privatno u sv. Katarini kod vrhunskih doktora ,ne sumnjam u njihovo znanje i profesionalnost, čisto pitam da li je itko imao ovakvih postoperativnih problema?
hernija diska L4/L5 & L5/S1

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #1 : Veljača 12, 2017, 04:11:23 prijepodne »
Pozdrav Ante1101 (mada je teško poželjeti dobrodošlicu).Po mom skromnom laičkom mišljenju nije čudno da te još uvjek boli.sada ovisi koliko jako.Više ti mogu reči "friško prišarafljeni", po tvom opisu vidim da je bila teža operacija.I jako ti ovisi koliko si dugo trpijo pritisak,koliko je bilo oštečenje itd...itd...Ima na forumu dosta pos-operativnih problema i nakon manjih zahvata..tako da drži se polako daj si vremena i pametno sa toplicama ;)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ante1101

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 61
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #2 : Veljača 12, 2017, 04:19:56 prijepodne »
hvala :)
ja se vec 4 god mucim s time...nakon prve klasicne neuspjele operacije i degenerativnih diskova jedino rjesenje je bilo ovo.operacija je trajala 6h
 jos jednom hvala :)
hernija diska L4/L5 & L5/S1

Kraljeznica.com forum

Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #2 : Veljača 12, 2017, 04:19:56 prijepodne »

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #3 : Veljača 12, 2017, 10:06:59 prijepodne »
Pozdrav Ante. Vjerujem da će vam se javiti korisnici sa tim iskustvom, mada po onome sto čitam na forumu to nije ništa čudno.
Sto se dogodilo kod prve operacije da nije uspjela?

ante1101

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 61
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #4 : Veljača 12, 2017, 10:14:08 prijepodne »
iscurio je disk,pošto imam degenerarivne diskove...za trajno rjesenje su napravili fuziju...receno mi je da je oporavak jako dug,svjestan sam toga...
hernija diska L4/L5 & L5/S1

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #5 : Veljača 12, 2017, 11:20:33 prijepodne »
Evo iskusne saraface as jednim nivom L5-S1.
Nije cudno da te boli I nakon 5 mj a kamoli nakon 3 i pol..... Grcenje potkoljenice ja nemam Ali znam da je taj oporavak dugotrajan proces a za koji mi nemamo strpljenja  :'(
Moze u pm ko su ti operateri, pretpostavljam isti ko i meni....
I rano si isao u toplice..... I Ja Sam pa Sam zavrsila na esi od nesnosnih bolova.....

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #6 : Veljača 12, 2017, 12:21:55 poslijepodne »
Pozdrav Ante,
Puno je toga kod tebe zaštemano i izbrušeno, da bi umetnuli umjetne diskove, izbušeno da bi umetnulu šarafe i pločice, a prošlo je tek malo više od 3 mjeseca kao i meni koji sam operirao samo jedan disk.
Grčenje potkoljenice i mišića stopala se i meni događa, sada malo rijeđe, probaj koristiti Magnezij tablete, Kalcij-Magnezij, Zink-Magnezij i sl. kombinaciju.
Ovisno koliko ti je bio živac jako i dugo oštećen, mogući su ovakvi problemi.
Vjerujem da je vrhunski tim stalno zaposlenih Liječnika i vanjskih suradnika u Sv. Katarnini napravio dobar posao i da sad predstoji da prođe vrijem eda to sve dobro zaraste.
Nadam se da ćeš skoro i na kontrolu pa da imaš i njihovo stručno mišljenje.
Sretno i strpljivo!
« Zadnja izmjena: Veljača 12, 2017, 12:24:28 poslijepodne vrhhy »
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ante1101

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 61
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #7 : Veljača 12, 2017, 12:27:01 poslijepodne »
da. prakticki 4 godine mi je zivac pritisnut bio. bio sam dva puta na kontroli i receno mi je da je sve u redu i nista se nije pomaklo. dva mjeseca nakon operacije je bilo bolno ali nine bilo tolikih grcenja potkoljenice. evo sad nakon 3 i pol mjeseca uz krizobolju su prisutna grcenja ponovno. malo sam se uplasio ali  pretpostavljam da je to normalno posto je zivac 4 godine bio pritisnut i da mu treba jako puno vremena da se koliko toliko oporavi. bojim se da nije previse ostecen...
hernija diska L4/L5 & L5/S1

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #8 : Veljača 12, 2017, 12:39:16 poslijepodne »
Nakon fuzije oporavak traje godinu dana, a nerijetko se problemi nastavljaju i nakon toga. Važno je sve raditi pomalo i ne očekivati uspjeh preko noći. Operacija čini čuda, ali isto tako, nije se lako tijelu naviknuti na fuziju, pate susjedni dijelovi kralježnice i tkivo jer je taj dio koji je zahvaćen fuzijom nefunkcionalan. U svakom slučaju, nikako se više ne može očekivati život kao prije. Živac koji je 4 godine bio pod pritiskom je sigurno nadražen i izazivat će problema, posebive kod napora.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ante1101

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 61
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #9 : Veljača 12, 2017, 19:19:12 poslijepodne »
razumijem. ocito se moram jos strpiti sa rezultatima
hernija diska L4/L5 & L5/S1

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #10 : Veljača 12, 2017, 20:50:23 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav, prošlo je 3 i pol mjeseca od operacije kralježnice. radi se o fuziji diskova L4L5 L5S1 TLIF...uglavnom,imam 6 šerafa,2 pločice i 2 umjetna diska. Još su mi sa zdjelice trgali kost i samljeli izmedu kralježaka radi okoštavanja za jacu stabilizaciju.E sada,pošto nema više pritiska na živac, zanima me jel normalno da me i dalje križa ubijaju od bolova i grči mi se potkoljenica kao i prije operacije? sad sam trenutno u toplicama pa shvacam da se naprezem na vjezbama pa mi se vjerojatno upalilo...ali opet,jako me to zabrinjava
Operacija je napravljena privatno u sv. Katarini kod vrhunskih doktora ,ne sumnjam u njihovo znanje i profesionalnost, čisto pitam da li je itko imao ovakvih postoperativnih problema?

Pozdrav Ante, vjerujem da su te u Sv. Katarini uputili u sve o fuziji (pretpostavka dr. Perović). To je teška operacija, pogotovo kad se radi na 2 razine. Oporavak je dug, a budućnost zagonetna... Fuzija je gotovo uvijek posljednji pokusaj da se stanje popravi.
Bolovi poslije fuzije su normalni, POGOTOVO kad se radi kao zahvat nakon vise neuspjesnih prethodnih operacija

ante1101

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 61
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #11 : Veljača 12, 2017, 20:53:07 poslijepodne »
je, receno mi je da cu obavljati i funkcionirati normalno poslije oporavka...
hernija diska L4/L5 & L5/S1

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #12 : Veljača 13, 2017, 13:38:14 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Oporavak je dug, a budućnost zagonetna...

Ovo je posve točno! Meni neurokirug nije niti obećao da će me posve riješiti bolova, a dobro sam se informirao i o ograničenjima. Nisam imao očekivanja niti da ću ostati pokretan nakon toga, pa niti živ; ispalo je dobro po mene u tom smislu, ali da boli, boli nekad užasno, samo je sreća da ne boli užasno stalno. Budućnost je zbilja zagonetna u smislu funkcionalnosti, zato što više nema rotacija niti u bilo kojem smjeru, ni inklinacije ni reklinacije i to je zapravo invaliditet. S time samo moramo svi koji to prolazimo naučiti živjeti. Ako se uspijem održati na 50 mg tramala dnevno do kraja života i donekle funkcionirati mislim da će biti "puna šaka brade".
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #13 : Veljača 13, 2017, 14:47:13 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Oporavak je dug, a budućnost zagonetna...

Ovo je posve točno! Meni neurokirug nije niti obećao da će me posve riješiti bolova, a dobro sam se informirao i o ograničenjima. Nisam imao očekivanja niti da ću ostati pokretan nakon toga, pa niti živ; ispalo je dobro po mene u tom smislu, ali da boli, boli nekad užasno, samo je sreća da ne boli užasno stalno. Budućnost je zbilja zagonetna u smislu funkcionalnosti, zato što više nema rotacija niti u bilo kojem smjeru, ni inklinacije ni reklinacije i to je zapravo invaliditet. S time samo moramo svi koji to prolazimo naučiti živjeti. Ako se uspijem održati na 50 mg tramala dnevno do kraja života i donekle funkcionirati mislim da će biti "puna šaka brade".

Taj citat mi se nikako ne svidja jer svima koji su operirali kraljeznice buducnost je zagonetna....,a ne samo nama koji imamo sipke I sarafe.... Naravno da postoje ogranicenja ali covjek nauci sa tim zivjeti....
Ne sagibamo se, nego cucnemo I pazimo na pokrete, ali bolje I to nego kaj je bilo prije operacije....


ante1101

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 61
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #14 : Veljača 13, 2017, 14:51:27 poslijepodne »
ne ide mi u glavu ovo...upoznao starijeg covjeka danas u toplicama,operiran je prije 2 i pol mjeseca na Rebru kod dr Stancica. isto metodom fuzije ali bez implantanata diskova...covjek je nakon drugog dana hodao sam do wca i 4 dan si isao sam po kavu do aparata...pitam ga jel vas boli sta, kaze da skoro pa i nists...a mene ne da boli,nego razvaljuje. i jos platio za sve to :)
hernija diska L4/L5 & L5/S1

ante1101

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 61
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #15 : Veljača 13, 2017, 14:53:32 poslijepodne »
zaboravio napomenuti, covjek ima duplo vise serafa od mene... 12 komada i ima 65god
hernija diska L4/L5 & L5/S1

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #16 : Veljača 13, 2017, 15:20:49 poslijepodne »
Tak sam ti ja upoznala gdju u toplicama 62 god I zasarafljena od L3-S1 I nis ju ne boli.... Bilo joj je 6 tj od operacije....
Nismo svi isti I nemamo svi isti prag tolerancije boli.... I nije isto ako nekoga operiraju prvi, drugi ili treci put....
I mislim da stariji ljudi imaju veci prag tolerancije boli.....

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #17 : Veljača 13, 2017, 16:54:48 poslijepodne »
Stariji ljudi se niti ne izlažu naporima koji se očekuju od nas mlađih i na koje smo navikli. Da se svi držimo uputa neurokirurga i fizijatara doslovce, onda bi i nas manje bolilo. Osim toga, sve ovisi tko je operirao i zašto kičmu. Možda je tim starcima tako to sve stabilizirano i namješteno do kraja da nemaju nikakvih problema, a možda je bakica kad je došla iz toplica bila u koma stanju, samo to ne znamo. Teško je teoretizirati o drugima, sebe ipak bolje poznajemo.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: križobolja i grčenje potkoljenice nakon operacije
« Odgovori #17 : Veljača 13, 2017, 16:54:48 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com