Autor Tema: Smetnje nakon operacije  (Posjeta: 57483 )

0 Članova i 52 Gostiju pregledava ovu temu.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Smetnje nakon operacije
« Odgovori #36 : Ožujak 02, 2012, 10:52:26 prijepodne »
Samo novi magnet,to ce bit najbolja solucija,i odmah ce se znat šta ima novog.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Smetnje nakon operacije
« Odgovori #37 : Ožujak 02, 2012, 18:13:22 poslijepodne »
Bronx bit ce da je to normalno, nema razloga za paniku ja mislim, meni je 7 mjeseci od operacije i imam trnce, hiperosjetljivost i sitno bockanje kad trebam u wc. A jednom sam se malo i ukocila, al sve je to smijesno kako je bilo prije. Al eto, jedan MRI vjerovatno ce reci sve, al prije toga moze na pregled kod svog operatera, pa ce mu on reci.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Smetnje nakon operacije
« Odgovori #38 : Ožujak 09, 2012, 10:34:13 prijepodne »
Da..nije ni priblizno kao prije operacije, nije ni bol nego svako jutro neki osjecaj u nozi i kuku koji brzo prođe..ne znam...zabrinuli smo se. A sad opet po doktorima, cekanje mr-a ..opet sve to prolaziti..uhhh

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Smetnje nakon operacije
« Odgovori #39 : Ožujak 10, 2012, 20:52:14 poslijepodne »
Svaka promjena vremena neki "osjećaj", svaka nagla kretnja neki "osjećaj" koji te podsjeti da si operirao kralježnicu.Na to će se morati naviknuti i s tim će trebati živjeti!Meni će uskoro 3 godine od operacije,ja sam se pomirio s tim da nikada više neću biti onakav kakav sam bio.Doduše,ja radim isto kao da se nije ništa desilo,svaki dan sam za volanom ali neke navike sam morao mijenjati.
Dakle,mislim da ne trebate paničariti,samo neka dobro osluškuje šta tijelu odgovara a šta ne!
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Smetnje nakon operacije
« Odgovori #40 : Ožujak 12, 2012, 06:06:01 prijepodne »
Potpisujem što je napisao kamiondžija, ne može nitko nakon operacije kralježnice očekivati čuda....ali recimo ja ne vidim da se sa takvim "problemima" ne može normalno živjeti....nisam ni ja savršen nakon operacije i uvijek osjećam tu i tamo nešto, ali sačuvaj bože da me nešto boli ili da neki pokret ne mogu napraviti...danas normalno igram nogać i idem u teretanu....jednio se sa kilama borim još uvijek..... :)

2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Smetnje nakon operacije
« Odgovori #41 : Ožujak 16, 2012, 17:35:51 poslijepodne »
Hvala na odgovorima, ponavljam..nije to nikakav problem ni bol jedino strah da opet sve pocinje ispocetka. Zato me zanimalo kako je vama. Poooz svima...

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Smetnje nakon operacije
« Odgovori #42 : Ožujak 17, 2012, 15:34:00 poslijepodne »
Svaka operacija, a pogotovo ove na lokomotornom sustavu, su izuzetni udar na tjelesni integritet, ali na žalost nekad bez operacije ne možemo...filozofija same operacije nije izlječenje, već omogućavanje normalnog života sa bolesnom kralježnicom. I ukoliko se pridržavamo pravila koje nam je operater zadao, onda sa manje više bezbolno možemo živjeti do kraja života. Recimo ja sam zadnjih mjesec dana pretjerao sa nogometom i teretanom i jučer na nogometu sam dobio "signal" iz kralježnice, tako da sam odmah napustio igru...i shvatio sam da sam malo pretjerao jer ipak nemam više 20 godina i zdravu kralježnicu, tako da je 3 puta tjedno nogać malo too much za mene.....

I meni je sto puta prošla kroz glavu pomisao "samo da se ne ponovi sve opet...." ali morate se nositi sa time i pridržavati svih pravila...uvijek će biti "osjećaja" u kralježnici, ali sve dok to ne ugrožava svakodnevnu kvalitetu života nema beda.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Smetnje nakon operacije
« Odgovori #43 : Ožujak 17, 2012, 22:07:06 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hvala na odgovorima, ponavljam..nije to nikakav problem ni bol jedino strah da opet sve pocinje ispocetka. Zato me zanimalo kako je vama. Poooz svima...

Heh,pričaj mi malo o tom strahu.. ::)
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: Smetnje nakon operacije
« Odgovori #44 : Ožujak 18, 2012, 21:48:41 poslijepodne »
I ja sam 2 puta tjedno na nogaču,ali velikom na travi i to po cijelu tekmu od 90 min. Kod mene su kak to veli Davor "signali" nakon nekog nezgodnog rada-pokreta u toku rada,ali u nogometu ništa,sve dok sam u pokretu do onda je dobro.Nogomet igram obavezno sa stabil pojasom na sebi,tako da sam dosta fiksiran u slabinskom dijelu. Operiran 20.06.2011. u Vinogradskoj. Stanje zasad dobro. Ne ureklo se !
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2012, 21:52:15 poslijepodne janos »
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Smetnje nakon operacije
« Odgovori #45 : Ožujak 21, 2012, 13:59:34 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hvala na odgovorima, ponavljam..nije to nikakav problem ni bol jedino strah da opet sve pocinje ispocetka. Zato me zanimalo kako je vama. Poooz svima...

Heh,pričaj mi malo o tom strahu.. ::)

I ja se ponekad sjetim tog straha, npr. kad se vrijeme drastično mijenja ili kad sam se sad preko zime "malo" ulijenila, pa nije bilo ni bicikla, ni planinarenja, a orbitrek sam posudila, pa se javila ukočenost, pa lagani bolovi ali ne vrijedni tablete. Ali to mi je znak da se pokrenem, ali ne opet pretjerivati. Evo, upravo se spremam na Velebit na 2 dana! Jedva čekam!  A i topliji dani su stigli, pa je i bicikl već spreman! :)
2006. interlaminectomia L4-L5

 

Nagradne igre