Autor Tema: Moje iskustvo (Hernia disci i.v. L5-S1 l. sin.)  (Posjeta: 17171 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

anestetik

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Moje iskustvo (Hernia disci i.v. L5-S1 l. sin.)
« : Ožujak 23, 2012, 09:29:26 prijepodne »
Iako sam sličan post objavio na podforumu "Predstavljanje" htio sam još jednom tu napisati moje iskustvo.
Čitao sam iskustva s ovog foruma kad sam saznao za dijagnozu i tijekom operacije i primijetio sam da prevladavaju relativno loša iskustva. Kako je moje iskustvo bar za sada relativno dobro htio sam ga podijeliti.

Nakon dvije godine umjerenih problema sa kralježnicom koji su se uglavnom manifestirali kroz povremenu bol u lumbalnom dijelu i to isključivo u zimskom periodu u jedanaestom mjesecu prošle godine dogodio se neurološki ispad. Dijagnoza je bila sljedeća:

Hernia disci i.v. L5-S1 l. sin.
Paresis n. peronei l. sin.
Bol je prošla nakon par dana, međutim ostala je lagan pareza desnog stopala. Na operaciju sam se odlučio odmah i obavio je na KBC Sestre Milosrdnice. Operaciju je obavio dr. Čerina 07. 12. 2011. Opis operacije je kako slijedi dolje:

OP (07.12.2011.): Interlaminectomia L5-S1 l. dex.
MicrodiscectomiaL5-S1
Ablatio seguestri disci

Mjesec dana nakon operacije obavio sam trotjednu terapiju u Varaždinskim toplicama te dva tjedna ambulantnih terapija u domu zdravlja u Mihnovićevoj u Zagrebu.

Na posao sam se vratio nepuna tri mjeseca nakon operacije 01. 03. 2012.
Nemam nikakvih bolova u lumbalnom dijelu kralježnice. Pareza stopala desne noge se potpuno povukla. Iako radim uredski posao koji se sastoji od sjedenja pred računalo ali ne osjećam nikakve probleme nakon povratka na posao. Redovito radim vježbe za jačanje trbušnog zida i leđne kralježnice. Gotovo potpuno sam se vratio normalnom životu uz neke ograde jer još nije prošlo šest mjeseci od operacije. Pazim na saginjanje, trzajne pokrete i opterećenje kralježnice u smislu podizanja veće težine.
Nakon zadnje kontrole kod fizijatra nemam potrebe za daljnjim terapijama .
Sljedeću kontrolu kod neurokirurga imam 28. 03. 2012. a kod fizijatra krajem travnja.
Kad povučem crtu sa današnjim danom vrlo sam zadovoljan rezultatima operacije.
Jedine probleme koje sad osjećam vezani su uz paraskapularne miogeloze (ispod  lopatice) zbog povrata rada na računalu, te bol kod jačeg istezanja na predjelu između slabinskog i grudnog dijela kralježnice.
Kad sam već napisao post htio bih pitati da li je netko nakon operacije ima sličnih iskustava sa bolom u dijelu kralježnice koji nije operiran.
Ne radi se o nikakvoj akutnoj niti jakoj boli. Javlja se samo kod istezanja i nisam čak niti siguran da li je bol potiče od kralježnice ili u nekog dijela vezivnog tkiva ili mišića uzduž kralježnice. Kod istezanja javlja se kao srednje slaba bol na području veličine par centimetara lijevo uz kralježnicu. Kod jačeg istezanja ta bol se lokalizira na područje veličine graška i postane malo jača.
Za sada mi se ne čini nešto zbog čega bih trebao brinuti jer se bol vremenom ne pojačava nego lagano slabi i nije nikakva jača bol. Brine me utoliko što ne znam o čemu se radi. Da li je to nešto što se može javiti od dugotrajnog ležanja i nerazgibanosti leđnog dijela ili možda zbog nekog postupka tijekom operacije?
Eto, bit će mi drago ako sam kome pomogao.
Pozdrav svima.
Dijagnoza:
Hernia disci i.v. L5-S1 l. sin.
Paresis n. peronei l. sin.

Operacije:
OP (07.12.2011.): Interlaminectomia L5-S1 l. dex.
MicrodiscectomiaL5-S1
Ablatio seguestri disci

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Moje iskustvo (Hernia disci i.v. L5-S1 l. sin.)
« Odgovori #1 : Ožujak 23, 2012, 17:12:37 poslijepodne »
Od operacije tesko da te moze boliti u gornjem dijelu, zaparavo znam sigurno da ne moze jer ja imam problem u gornjem dijelu, i rekli su mi da se to ne moze pogorsati operacijom i nije. Tako da ne znam zasto te to boli, ne vjerujem da je od lezanja, plati MRI torakalnog dijela i vratnog. Drago mi je sto te ledja ne bole, sretno.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Moje iskustvo (Hernia disci i.v. L5-S1 l. sin.)
« Odgovori #2 : Ožujak 24, 2012, 11:14:28 prijepodne »
Gle...poslije operacije kralježnice, najbitnije da ti možeš normalno funkcionirati i nikad ne treba očekivati savršene rezultate jer medicina jednostavno još uvijek nije toliko napredovala....možda jednog dana...tako da se ja ne bi na tvom mjestu zabrinjavao previše oko tih minornih problema....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Kraljeznica.com forum

Odg: Moje iskustvo (Hernia disci i.v. L5-S1 l. sin.)
« Odgovori #2 : Ožujak 24, 2012, 11:14:28 prijepodne »

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Moje iskustvo (Hernia disci i.v. L5-S1 l. sin.)
« Odgovori #3 : Ožujak 25, 2012, 19:34:50 poslijepodne »
Mislim da ti je to zbog nerzagibanosti mišića uz kralježnicu, sam si rekao da vježbe radiš redovno i pretpostavljam prije op. baš i nisi vježbao.
Meni je slično bilo, javljalo se pri samim vježbama istezanja nisam se brinuo jer su slabili i nakon nekog vremena nestali.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

Kraljeznica.com forum

Odg: Moje iskustvo (Hernia disci i.v. L5-S1 l. sin.)
« Odgovori #3 : Ožujak 25, 2012, 19:34:50 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com