Autor Tema: Kada u toplice nakon operacije  (Posjeta: 50984 )

0 Članova i 14 Gostiju pregledava ovu temu.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #18 : Srpanj 15, 2011, 12:17:49 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Idemo malo nazad na orginalnu temu. Neuro, vi predlažete privatnu postoperativnu rehabilitaciju nakon minimalno invazivne i klasične operacije ili da se bilo kakva rehabilitacija preskoči? Postoje li terapije koje mogu poboljšati zarastanje  i oporavak operiranog područja? Meni se ne čini previše dobrim čekati predugo nakon operacije. 60 dana mi se čini jako dugim periodom u kojem bi čovjek trebao biti neaktivan.
Mislim da je neuro htio reci da se kpd uspjesno operiranih pacijenata ne treba sprovodito nista posebno. A sta mislis sprovoditi ako te recimo vise nista ne boli ili akp se bol znacajno smanjio. Terapija ti je setaj, setaj i setaj. Kad mognes nakon jedno 3 mjeseca ukljuciti pilates vjezbe eto to je sve. I ostati u kontaktu sa svojim operaterom. Dakle nema postoperativnog troska.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #19 : Srpanj 15, 2011, 13:17:11 poslijepodne »
Pa ja još nisam vidio klasičara kako trči poslije operacije, dašto će nego ić u toplice....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #20 : Srpanj 15, 2011, 13:29:10 poslijepodne »
Neuro je napisao ne ići u ovakve toplice kakve danas postoje. Mene zanima kada i u kakve toplice ici nakon operacije (klasicne i minimalne). Recimo da postoje idealne toplice s indivdualnim pristupom ili neka privatana ustanova koja radi u gradu u kojem zivite ako Neuro smatra da su toplice bilo kakvog tipa gubljenje vremena i da se sve moze odraditi u dnevnom ritmu (sto bi sve ta ustanova trebala raditi od terapija).
Dakle bez da pricamo o tome kakav je trenutni sustav - kada i sto?
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #21 : Srpanj 15, 2011, 14:43:59 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Idemo malo nazad na orginalnu temu. Neuro, vi predlažete privatnu postoperativnu rehabilitaciju nakon minimalno invazivne i klasične operacije ili da se bilo kakva rehabilitacija preskoči? Postoje li terapije koje mogu poboljšati zarastanje  i oporavak operiranog područja? Meni se ne čini previše dobrim čekati predugo nakon operacije. 60 dana mi se čini jako dugim periodom u kojem bi čovjek trebao biti neaktivan.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Neuro je napisao ne ići u ovakve toplice kakve danas postoje. Mene zanima kada i u kakve toplice ici nakon operacije (klasicne i minimalne). Recimo da postoje idealne toplice s indivdualnim pristupom ili neka privatana ustanova koja radi u gradu u kojem zivite ako Neuro smatra da su toplice bilo kakvog tipa gubljenje vremena i da se sve moze odraditi u dnevnom ritmu (sto bi sve ta ustanova trebala raditi od terapija).
Dakle bez da pricamo o tome kakav je trenutni sustav - kada i sto?

Čini mi se da su ovo ipak pitanja isključivo za struku (neurokirurzi, fizijatri i sl..), pošto takvih nema "puno" na forumu možda je bolje pitati ili zamoliti za post na temu preko pp.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #22 : Srpanj 15, 2011, 15:12:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Čini mi se da su ovo ipak pitanja isključivo za struku (neurokirurzi, fizijatri i sl..), pošto takvih nema "puno" na forumu možda je bolje pitati ili zamoliti za post na temu preko pp.

Pričamo samo hipotetski. Idealne toplice kakve ne postoje ili privatna ustanova koja ne postoji. Zanima me nekakva idealna situacija. Osim toga bilo je na forumu puno konretnijih stvari i mišljenja. Ako ništa drugo ovo je konstruktivno pitanje.
« Zadnja izmjena: Srpanj 15, 2011, 15:38:22 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #23 : Srpanj 15, 2011, 21:19:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Preporucam da toplice odgodis sto je moguce vise. Barem da cekate 2 mjeseca. Naime, velika je greska cijelog sustava slati pacijente u toplice 3-4 tjedna nakon operacije.

Meni se čini previše čekati i ne raditi ništa tokom 2 ili čak 3 mjeseca. Nije li predug period da se baš ništa ne radi već samo leži i pomalo šeta tako dugo.
Čini mi se dosta logičnim da sve ovisi od slučaja do slučaja kao što je mat2be napisao.
Svatko drugačije podnosi operaciju, a vjerujem i drugačije zacjeljuje.


« Zadnja izmjena: Srpanj 15, 2011, 21:53:36 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #24 : Srpanj 15, 2011, 23:47:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Neuro je napisao ne ići u ovakve toplice kakve danas postoje. Mene zanima kada i u kakve toplice ici nakon operacije (klasicne i minimalne). Recimo da postoje idealne toplice s indivdualnim pristupom ili neka privatana ustanova koja radi u gradu u kojem zivite ako Neuro smatra da su toplice bilo kakvog tipa gubljenje vremena i da se sve moze odraditi u dnevnom ritmu (sto bi sve ta ustanova trebala raditi od terapija).
Dakle bez da pricamo o tome kakav je trenutni sustav - kada i sto?
I mene zanima odgovor na ovo pitanje i na ono jučer al nekako sumnjam da ćemo ga dobit ;D
Inaće ja sam bio nakon otprilike 2,5-3 mjeseca,ne sjećam se točno.Znam samo da mi je bilo žao ovih friško operiranih,jedu na nogama,imali su neke lakše vježbe,boje se zaplivat malo više,uglavnom poprilično su u strahu,kao što sam i ja bio mjesec-dva nakon operacije.Da me bilo tko pita za preporuku,stvarno ne znam prije ili kasnije.
« Zadnja izmjena: Srpanj 16, 2011, 00:04:07 prijepodne socrates »

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #25 : Srpanj 16, 2011, 00:50:33 prijepodne »
A reko vam je covjek vec negdje ne trebaju vam banje. Ta setnja nije bezveze to je hodanje i po par sati dnevno.  Seta se do granice bola. Npr. prvih dana sat dnevno a na kraju 2 mjece vec ste na recimo 3 sata dnevno.  Mjerila sam 1h = 3, 8  km cce. To je dovoljno prva 2 mjeseca. Posle mozete u banje .... ako hocete. Sto se tice sistema nije idealan vas a nas jos manje.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #26 : Srpanj 16, 2011, 01:00:52 prijepodne »
Oprosti senainter ali nisam zadovoljan odg :)
Dotična osoba je ipak čovjek od struke,iznosi svoje metode i pristupe a bojan je postavio dva konkretna pitanja u vezi njegovih primjedbi.Ne vidim u čemu je problem odgovorit tj.pokušat malo ljudima približit zašto,kako?

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #27 : Srpanj 17, 2011, 22:34:10 poslijepodne »
Ja sam na primjeru svog muza vidjela da su toplice nepotrebne  :). Njemu se hod po prstima vratio prije toplica, nije imao nikakvih neuroloskih ispada i toplice su mu bile samo mucenje. Nije imao ni bas di setati kad su vz toplice na neravnom. Struje i ostalo je mogao i drugdje obaviti.
HZZO iskesira nekih 8 milja toplicama a za puno manje je moguca bolja terapija. Bolje je te pare zapiti  8)

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #28 : Srpanj 18, 2011, 14:43:00 poslijepodne »
Najveći je problem što neeemaaa individualnog pristupa.Niti kod odluke o toplicama, niti kod odluke o fizikalnim terapijama. I jedno i drugo nekom pomaže nekom odmaže, ali kod nas se i HZZO i praktičari drže ko pijani plota i samo svojih pravilnika.Ajd probaj odbit toplice ili fizikalnu, mam ideš delat....U biti, nikoga ne zanima tvoje stvarno zdravstveno stanje.Meni odgovara more, ali zamislite da se pojavim u HZZO-u i kažem; Čujte ljudi, ajd vi meni platite za tih 8 iljadica boravak na moru umjesto toplica,proglasili bi me ludom. :D
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #29 : Srpanj 18, 2011, 15:32:41 poslijepodne »
Mijenjam banje za more evo ko hoce   ;D   ;D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

vita

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 48
    • Profil
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #30 : Srpanj 18, 2011, 19:19:26 poslijepodne »
ja imam i more i toplice ;D


senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #31 : Srpanj 18, 2011, 19:24:46 poslijepodne »
Dok se ja suncam na RVI bazenu (citaj ratni vojni invalidi) vi imate i more i banje sve dzaba. Pa stvarno ..... ;D ;D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #32 : Siječanj 16, 2012, 13:44:14 poslijepodne »
Puno pozdrava iz Kalosa od  cimerica meriel i vtnl.970!
Ovdje je ludilo!!!Najmlađe smo!!!Spiza je super.,
ekstruzija c6-c7

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #33 : Siječanj 20, 2012, 18:31:14 poslijepodne »
samo se nemojte ozlijediti ;D
interlaminectomia L4-L5 03/2011

fairytopia

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #34 : Travanj 18, 2012, 14:38:38 poslijepodne »

Pozdrav moji kičmaši
Evo i ja se odlucila prikljuciti, naime citam vase postove vec par dana pa reko da se ukljucim.
Ja operirana klasicnom operacijom prije mjesec i par dana, sutra se spremam za ortopedsku bolnicu u Biogradu jer su me neke toplite meni blize stavile tek na ljeto pa sam odlucila poc do Biograda koji su da odmah kazem bar telefonski bili skroz uljudni i humani sto nisam dobila od drugih.
Inace imam 32 godine bila sam oduzeta 2 mjeseca u desnu nogu spasila sam se kad sam posla na operaciju, osjecam se sad skroz dobro i toliko mi je kuci dosadno da mislim da je ovo idealno vrijeme za poc malo ....ma bilo gdje samo dalje od ukucana kojima sam se popela na vrh glave  :D
Ja sam zrela za ludnicu ako bi jos morala biti kod kuce, jos se naredale kiše nemogu van u setnju setam po malom stanu ko luda..
Eh da operacija je bila u lumbarnom djelu L5-S1, ekstruzija iv. diska za cca.13mm još se i počelo okoščavati da sad sve ne prepisivam :)
Eto moji kičmaši kad se vratim sa fizikalnih sve vam potanko prepricam, do tada drzite se i borite se
operirana u Splitu 13.03.2012
interlaminectomia L5-S1 lat dxt
extirpatio disci iv L5-S1

fairytopia

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
Odg: Kada u toplice nakon operacije
« Odgovori #35 : Travanj 28, 2012, 19:21:51 poslijepodne »




















































Evo me za vikend
Bolnica je ludilo dobila smjestaj u novom krilu starom 2-je god. hrana odlicna..
Terapije odlicne, vec sam se ušemila guram se ispred svih starčadi  ;D
bazen nov novcat star godinu dana, doktori nako nema ih ni za lijek, al fizoterapeuti ludilo
Ja se nedam stalno tlacim za sve sta mi god nije jasno cinim se blesava i ako grintaju, ja nako sa smajlicem na licu kazem pa zato i jeste tu da nam pomognete, i da ne kazem kako sam svima uvalila po neku sitnicu tako da me upamte..osim doktorici koju sam vidjela cca dva puta u 9 dana jer uvjek preskocim vizete s terapijama, al kontam koji ce mi klinac fizoterapeuti su bitni....
eto nadam se da nisam bila gruba, samo realna kako sve to funkcionira  ;D
do čitanja dragi moji  ;)










operirana u Splitu 13.03.2012
interlaminectomia L5-S1 lat dxt
extirpatio disci iv L5-S1

 

Nagradne igre