Autor Tema: Oporavak nakon operacije  (Posjeta: 60607 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

• Hero Member
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #126 : Veljača 18, 2016, 19:56:43 poslijepodne »
Ma pod pojmom "tračanje" sam mislio u prenesenom značenju, zato sam dodao emotikone. ;)
Ovo je anoniman forum pa se nikad ne zna tko koga promatra iz prikrajka.  8) Važno je da otvoreno pričamo o tome što nam se dešava. Negdje sam već napisao da liječnici koje interesira perspektiva pacijenata imaju priliku znati puno više, jer od nas čuju ono što se zbiva kad nismo kod njih. A upravo je taj dio i najbitniji jer zato idemo kod liječnika kad ne možemo funkcionirati doma, na poslu, u šumi i tak...
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr

i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ivan bozic

• Jr. Member
  • **
    • Email
« Odgovori #127 : Veljača 18, 2016, 20:01:20 poslijepodne »
Pozdrav svima! Problem s kilažom ja imam od kad je ovo sr... počelo. Pal sam 5-6 kila... Dal zbog bolova dal zbog lijekova,uglavnom nemam baš apetit. Tak da se s vremena na vrijeme prisiljavam da nešto stavim u usta. Očito situacija na svakog djeluje drugačije. Snaha radi na tome da dođe do operatera a do tada prelazimo na konzervativne metode da bar malo smanjimo intenzitet boli. Ona (snaha) je viša fizioterap.i predaje praktičnu nastavu terapeutima u sr.školi,tak da ću se jedno vrijeme prepustiti njoj u ruke. Sad vrtim po glavi da joj se nisam možda kaj zamjeril

ivan bozic

• Jr. Member
  • **
    • Email
« Odgovori #128 : Veljača 18, 2016, 20:09:22 poslijepodne »
Nisam baš neki u ovom tipkanju i slanju poruka... Može mi netko reći zašto mi ne proslijedi sav tekst koji pošaljem!?

Kraljeznica.com forum

« Odgovori #128 : Veljača 18, 2016, 20:09:22 poslijepodne »

ivan bozic

• Jr. Member
  • **
    • Email
« Odgovori #129 : Veljača 18, 2016, 20:24:23 poslijepodne »
Dok čekam odgovor da dodamo ono kaj nije prošlo,možda nekom pomogne... Preporučuje mi mirovanje u kombinaciji s laganim vježbama koje neće iritirati previše živac i masažu sa sredstvima koja griju odnosno hlade i sadrže analgetik. Tramal 100 dvaput na dan ću trošiti dalje. Pozdrav

Henrik VIII

• Hero Member
« Odgovori #130 : Veljača 19, 2016, 00:11:43 prijepodne »
Meni je loše u glavi od ove droge.  :o Imam osjećaj kao da mi nešto šušti u glavi, zvuk kao da mete metlom. Samo mi je to falilo do pune sreće. Probat ću onak kak sam planirao, da popijem to čudo samo noću kad boli grozno, a danju se snaći s Brufenima i samo popiti Lyricu.  :'( :( :o >:(
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr

i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

• Hero Member
  • Žena si !!! Možeš sve....
« Odgovori #131 : Veljača 19, 2016, 06:44:29 prijepodne »
Henrik...dok sam dobila 28.12.2015. ovu kombinaciju lijekova, 4 dana sam bila ošamućena...pogotovo ujutro.
Pij kako ti je doktorica rekla i nemoj ti tu ništa dodavari ili oduzimati.Ako ne bude dobro nakon dva do tri tjedna,odeš natrag doktorici AZB skraćeno.
Oke?
Ako ima gram.pogresaka to je zato jer mi je ujutro vid zamučeni 8)
« Zadnja izmjena: Veljača 19, 2016, 06:46:55 prijepodne ladyanita »
anita

9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza i još svašta toga
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1 lat.dex.
                       Adhesiolyisis radicis S1 dex
14.11.2017. Ugradnja SCS tj. Stimulator leđne moždine

ladyanita

• Hero Member
« Odgovori #132 : Veljača 20, 2016, 18:12:45 poslijepodne »
Ćao društvo!!! ;) Kako ste mi danas? Evo ja sam ujutro išla s mamom u Čk u bolnicu da su joj skinuli zavoj i dobila je otpusnicu iz bolnice u kojoj nije ni bila. Zanimljivo!!!
Boljela me od jutra noga ispod koljena. Dođem doma žarenje u križima pa sam se namazala kremicom,popila tablete i spavanac. Dok sam se nakon sat i pol vremena probudila katastrofa. U lumb.dijelu bolovi i žarenja,a noga??? mislim u stanju raspadanja....bolovi,žarenje,trnci,grčevi pa se sad pitam dal će tome ikad doći kraj. Otvorim kutiju s tabletama i ne znam više kaj popiti...sve mi se već gade i na kraju krajeva niti ne pomažu. Ovaj zaldijar ne mogu više jednostavno vidjeti. Sad sam donijela drugu kutiju. Tu su one raznovrsne koje sam prije pila. Sad sam drmnula brufen 600 i natrag u krevet. Ležati na leđima nemoguća misija jer na dodir s krevetom leđa i guzica bole. Sad jedino na bok je bolje i to normalno na lijevu zdravu stranu.

Jedva čekam srijedu i ambulantu za bol...očito je da se budem prebacila na neke malo žešće tablete,super....nakon operacije. >:( >:(
anita

Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Lumboischialgia

Elina

• Full Member
« Odgovori #133 : Veljača 20, 2016, 21:40:42 poslijepodne »
Vidis i mene muci lezanje na ledjima. Mene bole ljedja i ubija me bol u trtici.
Danas me trtica ulovila tako jako boliti da sam se sva preznojila. pa probala leci, setati i nista mi nije pomogla. Otisla na wc i onak sjela da mi guza visi i bol popustila. Otisla kao da je nije ni bilo. Sta se to dogodilo ja nemam pojma. Samo znam da me do suza dovelo, i da nije stalo neznam sta bi

Elina

• Full Member
« Odgovori #134 : Veljača 20, 2016, 21:48:29 poslijepodne »
ladyanita, gle mene, nisam ni pitala, kako je mama?

ladyanita

• Hero Member
« Odgovori #135 : Veljača 20, 2016, 23:02:09 poslijepodne »
I mene je 3-4 mjeseca poslje operacije jako boljela trtica. To se sad smirilo,a tad sam bila kod ortopeda i on je rekao da to nije trtica već sakralna kralježnica.To se valjda sve namješta nakon operacije,ali tak dugo??? Nemoguće...veli meni neuro strpljenje....hahaha.
Neki odu raditi nakon 4-5 mjeseci,a meni umjesto da mi je bolje...meni sve gore.

anita

Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Lumboischialgia

ladyanita

• Hero Member
« Odgovori #136 : Veljača 20, 2016, 23:07:00 poslijepodne »
Ma mama je super,to su joj odstranili neku izraslinu na kapku i oko je bilo zaljepljeno do danas,a na ovo drugo slabo vidi. Tak da je bilo i zabavno...tata pa nosi slušni aparat i bio mu je na popravku. Tak da jedan ne vidi,drugi ne čuje...luda kuća. Dobro...danas je sve po starom....sve rješeno osim mojih bolova.
anita

Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Lumboischialgia

Henrik VIII

• Hero Member
« Odgovori #137 : Veljača 21, 2016, 14:44:11 poslijepodne »
Update: moje stanje je OK bez vražje Lyrice! Ona je izazivala halucinacije i užas! Sa drogom nema problema. Jedino mi je opet noga utrnuta bez Lyrice. Ali one halucinacije su mi bile veća koma.  :'(
A što se ležanja tiče, meni je OK na trbuhu i u fetalnom položaju, ali samo na desnu stranu. Ostali položaji su koma.
Scoliosis THL
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr

i još nešto?

Elina

• Full Member
« Odgovori #138 : Veljača 22, 2016, 20:08:47 poslijepodne »
Ok. Ja sam luda. Od bolova, od putovanja u Karlovac, od doktora, pa nadalje
Ajde, doktorica u Karlovcu je rekla da je po njoj sve ok, i da se operacija moze obaviti. Jos neke nalaze cekamo do petka, al ona je sigurna da ce to sve biti dobro. Jedno olaksanje.
Dodjem kuci i zovem Rebro kako mi je neuro rekao da se narucim kada to obavim, i sestra mi kaze termin za operaciju 17.05. Ja u soku, kazem molim? a ona meni znate sve je puno. Ja njoj kazem da je meni neuro rekao pocetkom treceg mjeseca, ali ona se ispricava i to je prvi slobodan termin
Na prvu op sam dosla za dva tjedna, a sada moram cekati tri mjeseca. Znate sta i cekala bi ja, al moji bolovi ce mene odvest do psihijatrije
Razumije li tko to u ovoj drzavi?
Ja cu lupat glavom u zid i dobro

Henrik VIII

• Hero Member
« Odgovori #139 : Veljača 22, 2016, 23:07:20 poslijepodne »
Draga, i mi smo svi malo poludjeli.  :'( Traži jače lijekove protiv bolova i spavaj do svibnja! Ne znam što reći, živimo u tako užasnoj zemlji da je to katastrofa.
Scoliosis THL
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr

i još nešto?

ladyanita

• Hero Member
« Odgovori #140 : Veljača 23, 2016, 07:07:01 prijepodne »
Moj savjet je da okreneš nebo i zemlju i nekako dođeš do svog operatera. Ili stisni zube i odi u bolnicu. Čekaj ga na odjelu i točka. Ako je rekao početkom ožujka....onda?
anita

Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Lumboischialgia

Henrik VIII

• Hero Member
« Odgovori #141 : Veljača 23, 2016, 08:05:05 prijepodne »
Opcija jest da dođeš u bolnicu i kažeš: "ja čekam i hoću znati zašto odjednom ne može ožujak?!" Uz uvjet da si ustrajna i ljubazna, da se ne dereš i radiš dramu da te izbace. Moguće je da operater ne vodi računa o listi čekanja za operacije, nego da je to prepustio med. sestri kao da je njegova tajnica, a ona se osjeća sva važna i jako si je bitna sama sebi. Mene malo zabrinjava da oni te operacije rade kao na traci, jer se tak mogu zabuniti oko toga koga uopće operiraju. :O Probaj i ovo što kaže Ladyanita ako imaš živaca.
Scoliosis THL
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr

i još nešto?

ladyanita

• Hero Member
« Odgovori #142 : Veljača 24, 2016, 12:16:14 poslijepodne »
Pozdrav svima... evo me iz ambulante za bol,već sam prije hvalila doktoricu....evo pohvaljujem je opet jer stvarno ima puno razumjevanja.
Uglavnom rekla je da joj je dosta toga i da ona preporuča aplikaciju kortikosteroida epiduralno. Termin bude vjerovatno drugi tjedan,javit će telefonom.
A ovaj put od oko 75km me ubil,noga me peće i ako danas ne otkaže nebu nikad. Imam kao neke strujne udare u stopalu,par puta već danas koji potraju oko pola min.
Sad sam naravno popila malo pojačanu dozu zaldiara i normabela....pa laku noć  :-\ podne je

Ako tko ima iskustva s tim blokadama u kralježnicu,slobodno malo pojasni. Veli doktorica da bi trebala 6 mj djelovati,ako uopće na meni bude....s obzirom kakav sam pehičar :P
« Zadnja izmjena: Veljača 24, 2016, 12:19:48 poslijepodne ladyanita »
anita

Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Lumboischialgia

Elina

• Full Member
« Odgovori #143 : Veljača 24, 2016, 16:38:34 poslijepodne »
ladyanita, nazalost ili na srecu nemam iskustva s blokadama. Nadam se da ti je sada malo bolje od tabletica. Javiti ces ti vec nama kako to ide
Ja danas peglala i jedva se dovukla do kreveta. Neznam jel vama zenama to peglanje problem kao meni?
Drzite mi se svi

Kraljeznica.com forum

« Odgovori #143 : Veljača 24, 2016, 16:38:34 poslijepodne »

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com