Autor Tema: Oporavak nakon operacije  (Posjeta: 112255 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #36 : Siječanj 07, 2016, 23:05:02 poslijepodne »
Da..."izmišljamo"
Meni je ovaj tjedan za poludjeti.Doktorica OM me poslala na medicinu rada na procjenu radne sposobnosti jer joj je došla kontrola za bolovanja i rekli su da moram to obaviti. Prvo sam iz firme trebala opis radnog mjesta i za čudo božje čak su mi napisali da nešto radim.
I ajde ja u utorak u Vž u 6 ujutro jer ceste su koma da stignem na vrijeme. Primi me doktorica i pita radi čega sam došla ako sam 8 mj. na bolovanju i još sam u fazi liječenja i ko zna kaj mi bude MR pokazala,pa da su oni tu za utvrđivanje trajne nesposobnosti,a privremena nesposobnost je u nadležnosti moje dokotorice OM i radi čega bi sad to plaćala (jer se taj pregled plaća i to 450 kunića ) jer to meni još ne treba.Isuse...ja sam bila ljuta ko ris,a još sam dan prije rekla doma da mi još nije jasno radi čega ja to idem.Doktorica je napisala samo nastaviti dijagnostiku i da je trajanje bolovanja u nadl.LOM.Odmah sam doktorici poslala poruku da hodam bez veze i toga kao nalaza nekakvoga,a ona odgovori bude to predala kontroloru.L U D N I C A  :P

Drugi dio..
Od nedjelje sam primjetila da sam počela isprekidano mokriti. Dakle...počnem piškiti,prvi mlaz i stane,nastavim..dstane i tak u nedogled. Mislila sam da je to možda nuspojava od ovih silnih lijekova koje pijem. To sam mislila do utorka navečer kad sam sjela na wc školjku i jednostavno se nisam mogla popišati. Mrak mi je pao na oči. Idem kasnije,malo prije pola noći  i opet neide :'( Gotova sam bila,jednostavno sam briznula u plač i išla sam si staviti kućni ogrtač na pranje jer sam se već vidjela sutra u bolnici. Ujutro trčim brže bolje na zahod i usput molim Boga da se popiškim. Sjednem na zahod,čekam....čekam....ništa....čekam...opuštam se...i onda napokon krenulo i opet isprekidano. Evo...ja sam stvarno zrela za psihijatriju.
Stanje se nije popravilo do danas,zaboravila sam napisati da me ne peće dok piškim (tak da sam upalu kakvu odmah izbacila). Ujutro sam išla kod doktorice i odmah mi je dala C2 uputnicu za urologa,za urinokulturu i u srijedu me naručila neurologu. Odmah sam išla kod urologa,napravil mi je doktor ultrazvuk i sa bubrezima i mjehurom sve u redu. I veli doktor to vam je od kičme. Objasnil mi je da živci iz kralježnice idu oko mjehura i kad je prisutna takva bol dolazi do kao grčenja mjehura i zato se ne mogu normalno popiškiti. Svejedno moram sutra napraviti još urinokulturu.
Osjećam se užasno...ne mogu Vam to opisati.
Onda sam na putu doma razmišljala kak onda opustiti taj mjehur (kod doktora sam na kraju zanijemila)pa sam se sjetila da sam ja prestala piti prošli tjedan normabele. Pošto sam normabele dobila za opuštanje mišića,jedva sam čekala da stignem doma i da ga popijem...odmah 5 mg....sad čekam da li bude kaj pomoglo.

Spreplašena sam katastrofa i slutim da će se desiti nekakvo sranje...osjećam (nažalost).
Javim sutra dal je normabel pomogao. :'(   :'(

9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #37 : Siječanj 11, 2016, 17:03:57 poslijepodne »
Meni se to dešavalo isto da se nisam mogao upišati i da je jako teško išlo. Dešava se još povremeno, no bilo se poboljšalo nešto nako fizikalne. Uglanom, rješenje je da popiješ 20-30 mg Normabela i upišaš se ko' beba.  :P Meni se to dogodilo tak da se nisam mogao popiškiti cijeli dan, onda sam se napio Normabela, ali je trebalo da djeluju. U međuvremenu otišao na bazen i na kraju se ispišao kao konj u bazenu, ali što sam mogao. Inače mi je to koma...
Jučer sam hodao na plac, ali sam se izgubio opet u Dugavama jer je to dio grada stvarno gdje kao da živiš u drugom gradu, a ne u Zagrebu i dok sam se snašao, obavio plac i dućan i vratio kući; puf, prošlo oko 7 km (imam na mobitelu pedometar koji računa), a smijem manje od 5 km dnevno. U gostima mi je prijatelj iz Španjolske, malo smo se zezali i plesali, a onda je u 1 u noći kad sam ušao u krevet počeo užas. Bol 9-10, plač i suze; zanje hitne. E, tu moram reći da je doktorica u hitnoj preko telefona bila predobra. Rekla mi je da mi oni tako i onako mogu samo dati ono što sam već uzeo i da nek popijem još 1.2 g Brufena i 20 mg Normabela, legnem u fetalni položaj i odspavam. Ako bolovi ne prođu u roku od 3 sata da opet nazovem i da će me onda odvesti u bolnicu (vjerojatno na neurokirurgiju u Vinogradsku). Bila je jako ljubazna, nevjerovatno da se doživi nešto OK u tom zdravstvenom sustavu. A i inače na hitnoj su uvijek bili OK; oni vjerojatno više i znaju od naših svih doktora kad imaju velik broj takvih pacijenata!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #38 : Siječanj 11, 2016, 19:32:47 poslijepodne »
Da Henrik,normabeli malo pomažu. Nalaz urinokulture je sterilan. Znači ta prokleta kralježnica sranja radi. Prekosutra idem na EMNG noge i ruke,naručena sam isto kod neurologa posebno na pregled....pa mislim da budem iz Emng-a dosta saznala.
Sad sam primjetila da mi je noga ispod guzice opet otečena i to to jako. Psihički sam na ' rezervi'....već nemam snage ni volje odgovarati na poruke od prijatelja....
Samo da izguram još 20 dana do magnetske :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #38 : Siječanj 11, 2016, 19:32:47 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #39 : Siječanj 12, 2016, 19:15:13 poslijepodne »
Iz EMNG-a možeš samo saznati još zastrašujućih dijagnoza.  ;D Tj. radikulopatija, vidiš što meni na četiri razine piše dolje u potpisu. Meni je užasna depra bila za vrijeme blagdana, jer su svi nekam zbrisali, a mene jedino nekakav rad i aktivnosti spašavaju od strave i užasa. Prošle su me respiratorne infekcije pa sam opet danas počeo s plivanjem i vježbanjem, ali lumbalne vježbe sam izbacio jer izazivaju strašne bolove, a učinak 0 bodova. Zato je pol sata plivanja više i bok!
 
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #40 : Siječanj 13, 2016, 22:14:13 poslijepodne »
Eh,Henrik bio si u pravu što se tiće zastrašujućih dijagnoza. Nalaz EMNG ruku i nogu glasi : Emng nalaz upućuje na kroničnu radikularnu leziju umjerenog do stednje teškog stupnja S1(S2) desno,blažeg do umjerenog stupnja L5 obostrano i C8(Th1) lijevo i blažeg stupnja C6C7 obostrano.

Kaj to znači desni RAT ugašen???

Ovaj nalaz je gori od onog prije operacije  :'(  :'(
I moram na Rtg vratne kralježnice....sad još i to,maa sranje.
A kaj se tiće problema s mokrenjem,to je najvjerovatnije nuspojava od velikih doza zaldiara. Sad ga trebam smanjiti,ako smanjim boli užasno.
A ništa,sutra kod psihijatra. Sigurno budem dva sata u ordinaciji jer je stvarno super doktor,a pošto nisam bila dvije godine,imali budemo o čemu raspravljati. ;D....ovo već sliči na ludnicu.

Mene zanima što se desilo s kralježnicom i to opet taj S1? Ako mi je doktor rekao da je disk u potpunosti odstranjen.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #41 : Siječanj 14, 2016, 00:56:50 prijepodne »
Disk je odstranjen, ali je živac ostao oštećen i to izazove kroničnu radikulopatiju. Imaš točno radikulopatskih promjena kao da imaš moju kičmu, s time da su meni povezani L4-L5 i L5-S1, a ti imaš povezane L5-S1 i S1-S2... Mora da te zdjelica boli kao vrag! Ugl., za vrat su meni pomogle vježbe za vratnu kralježnicu i nemam s time problema; čak mogu okrenuti glavu i gledati predmete u pokretu, a da se ne ispovraćam i opadnem u nesvjest – juhu!  RAT je skraćenica za „refleks ahilove tetive“, a ako je desni ugašen znači da ti ne štima desno stopalo (time se ispituje refleks na S1S2 segmentu). Nije neobično da se stanje sa kralježnicom pogorša nakon operacije, jer se zbog jednog segmenta sve mora prilagoditi (ti si imala L5S1), teško je raditi fizikalnu, ležiš, mučiš se i paralelno pate drugi dijelovi kralježnice. Osim toga, navodiš skoliozu, osteohondrozu, tebi je praktički cijela kičma zeznuta kao i meni, tak da ova jedna operacija je samo sredila jedan segment. Meni pade mrak na oči kad znam što me čeka ako se počne pogoršavati stanje po segmentima.
Zaldiar je OK na početku za jake bolove, ali dugoročno nema puno smisla jer je preslab i kratko djeluje. Meni više nije pomagao nakon godinu dana užasa, pa sam dobio Tramal 100 s produljenim djelovanjem 2x na dan – naravno, morao sam prijetiti dr. op. prakse da ću se baciti s 5. kata zgrade jer su bolovi najjači navečer i ujutro. Ima manje nuspojava od Zaldiara (jedino malo pada glava od pospanosti oko pola sata nakon uzimanja).
Za vratnu kralježnicu vježbe nisu teške, ali treba biti ustrajan i raditi ih svaki dan. Malo po malo. Na početku se bljuje i pada u nesvjest od vrtoglavice, ali nakon nekog vremena bude bolje. Trebalo bi i malo fizikalne s laserom i strujom.
U svakom slučaju, stisni zube i drž' se! Često znam reći da je ovo gore od raka, jer to boli, ali se bar umre; ovo boli isto, a umre se u dubokoj starosti...
« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2016, 00:59:51 prijepodne Henrik VIII »
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #42 : Siječanj 14, 2016, 05:48:46 prijepodne »
Hvala Henrik!  Lijepo si mi sve objasnio,tak budem popodne moji doktorici objasnila ona tak ne bude znala.
Uglavnom preostaje mi živjeti s tim bolovima  :'( sad je lako dok je mama još tu,a poslje dok bude gore? Dok se samo sjetim kak mi je bilo super poslje operacije....jedno vrijeme.
I kak sad još hodati na posao u takvom stanju? Do prije godinu dana nisam takoreći znala što je kralježnica. Kroz noć se sve promjeni. Hvala Bogu što postoji ovaj forum,već sam ti sto puta rekla. Pozdrav  i puse svim! Gibam na fizikalne s koljenom i psihiću...osjećam se hay  :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #43 : Siječanj 14, 2016, 13:35:46 poslijepodne »
Čuj, na razumnu prilagodbu i pomoć imamo pravo svi koji smo tak rašarafljeni! Meni pomaže partner oko kućanskih poslova jer ne mogu staviti više suđe u perilici, ne mogu skupljati smeće po podu kad mačke razvuku i sl. Kad mi dolaze prijatelji, a zovem samo one koji to stvarno jesu, uvijek mi pomognu oko pospremanja poslije ručka ili zabave jer bih inače živio u svinjcu sa smećem do krova. Danas me kičma užasno boli jer sam jučer prebrzo plivao, morao sam u traci jer građanstvo nije normalno, lupaju rukama i nogama po glavi i gdje stignu, tak da sam maznuo Tramal pa ću 1.2 g Brufena i opet na plivanje. Svaki dan ista furka. Btw., mijenjam LOM, jer ova moja nema pojma nad pojmovima!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #44 : Siječanj 14, 2016, 22:15:28 poslijepodne »
Eto ljudeki moji danas sam digla radiološki nalaz svoje ljepe kralježnice,pa ga djelim s vama:izražena fiziološka lordoza vratne kralježnice sa naznaćenim dorzalnim globusom u nivou C5-C6.potpuni gubitak funkcijeu distalnoj polovici vratne kralježnice od nivoa C4, u proksimalnoj polovici vidljiv djelomićni gubitak funkcije u dinam.segmentu C3-C5,C4-C5,reklinacija u istim u granicama.
Torakalna kralježnica sve ok osim izraženije fiziol.kifoze.
U slabinskoj: Izravnata fizio.lordoza sa prekidom stražnje interkorp.linije u nivou L3-L4 gdje se nađe dorzopozicija trupa L4 na L3.naznaćena rotacija trupaova oko uzdužne osovine u nivou L3-L4. Potpuni gubitak funkcije L3-L4.eto opet veselja kod mene.trebala bi vertebrologu opet kaže moja doktorica.ali ništa od toga,nemogu umorna sam.al ono baš umorna.dog.se da ću napravit EMNG.pa ako bude loš onda tek.al se nadam da neće.budem se pazila još više vidjet ćemo :- :-\
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #45 : Siječanj 15, 2016, 00:51:01 prijepodne »
Evo Ljiljana,rekla sam bolje ne hodati na nikakve daljnje pretrage jer ovi doktori uvijek nešto novo nađu.
Ja danas s veseljem išla kod mojeg psihijatra i onda ga nije bilo,a mijenjala ga doktorica.Odmah sam se htjela spakirati doma,ali ajde...pošto sam već tamo idem.Pa mi je lijepo g.doktorica izjavila:,Vi ostavljate dojam sretne i zadovoljne žene!! Aloooo.....mislim da njoj treba psihijatar. Normalno da sam došla nasmijana unutra,kad je u čekaoni bila ludnica. Dobro,shvatila sam da tamo ne pripadam (za sad ). Sad me noga rastura,ne znam kamo da je više stavim.
I ove terapije za koljeno na koje hodam,ma sramota. Glavno da se svaki dan vozim 80 km za struju,led i 4 vježbe. Još budem par dana išla i onda ću si sama napisat plusiće i gotovo,jer mi to sigurno ne bude obnovilo hrskavicu. Čisto bacanja novca :P
Sad sam se sjetila Patricije,ništa se ne javlja....očito uživa u toplicama.
Laku noć....možda zaspim do tri
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #46 : Siječanj 16, 2016, 13:57:52 poslijepodne »
Ja mislim isto da ću poludjeti, tj. mislim da moram otići živjeti izvan ove katastrofalne države jer mislim da će me doktori tu ubiti. Opet imam upalu n. ishijalgicusa, a glupa krava od LOM mi neće dati Dexamethason i još mi je prije rekla, pa sad ponovila: "Ako mene ne boli staru i debelu, onda ne boli ni tebe." Svaki dan idem plivati, gore mi je OK, ali dolje je katastrofa. I nitko ne zna niš!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #47 : Siječanj 17, 2016, 05:58:59 prijepodne »
I ja bi Henrik van iz ove države,jer tu fakat nisu normalni.
Mene zadnja dva dana užasno boli gornji dio stopala.
Bar se ovo sa mokrenjem smirilo,pa sam malo mirnija.
Još dva tjedna do magnetske. Sad si Vi mislite ova nije normalna,ali ja sam došla do zaključka da bolje mi nalaz pokaže nekakvu situaciju za operaciju,nego da mi je recimo taj korijen živca oštečeni i da moram s tim bolovima dalje živjeti.Ja bi stvarno rađe pristala na još jednu operaciju.Jer dok se smo sjetim kako mi je bilo super nakon operacije,ježim se....Vi koji ste čitali moje ranije postove,znate da sam se ja jako,onak nesvjesno,iz srca sagnula  i da me onda luđački sprerezalo...i mislim da sam si onda nešto sjebala. Uglavnom...ne znam više kaj da mislum.  I već sam ko stara senilna bakica,dok ja ujutro izvadim sve tablete koje moram popiti,pa gledam još jednom aaa ova je ova,pa ova je ova.....jbt onda ih još izbrojim....a tata koji ima 74 god.me samo sumnjivo promatra. Rijetko kad popije kakvu tabletu,samo dok se prehladi pa ako ima temperaturu.
I sad ti živi tak....kak bude tek za par godina? :'(
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2016, 09:10:32 prijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #48 : Siječanj 18, 2016, 23:32:33 poslijepodne »
Sjećam se, moguće je da si zeznula kad si se sagnula onak, ali je moguće i da op. nije posve uspjela. A to da se osjećaš kao bakica to ti je sasvim normalno. Meni je 33, a već mi preporučaju da je najpametnije da idem u penziju, kad sam tražio profesionalnu rehabilitaciju. Jupi! Baš jedva čekam, penzija bi bila 350 kn.  ;D >:( ::) Tak da nitko tu kaj čita ne misli da si luda.  :P Jutro je najgore jer se javlja strašna depresija, upravo to kad moraš popiti šaku tableta uopće da izađeš iz kreveta, a onda misliš što za par godina i dođe ti da poludiš. Mislim da je najbolje poslije ustajanja odmah početi sa nekom aktivnošću i ne razmišljati puno o tome svemu, jer psiha isto utječe da bol bude jača. Osim što je signal da nešto ne valja, kronična bol je bolest sama po sebi, pa se i liječi u amb. za bol.

I ja bih radije da se sve reže i čupa, nego da se mučim kao životinja. Ne znam što je danas, ali kičma me boli unatoč svim popijenim lijekovima. Jako me boli u sredini, oštro reže, tamo negdje gdje je onaj veliki benigni tumor u kralješku za koji su mi rekli da se ne brinem i da samo ako opadnem onda može nastati fraktura kralješka (Th8). Onda mi je frend koji je znanstvenik rekao neka pročitam istraživanja pa sam otkrio da itekako taj tumor može imati upravo te bolove, a posebice noću i ujutro! Onda sam pitao dr. Saftića, koji se slaže da to može biti gadan problem, ali kod njega treba na pregled za koji treba dati 500,00 kn. To ću prvo kad zaradim neke pare, ali on, naravno, preporuča kirurški zahvat - vertebroplastiku, koji košta 15.000,00 kn. Danas sam poslao nalaze u Dortmund kod neke onkologinje koja liječi radijacijom, jer se i tako tumor može ukloniti, pa ću vidjeti. Ovdje su mi svi, osim dr. Saftića, na to odmahnuli rukom jer se simptomi tumora javljaju samu o 1% slučajeva u svijetu. Za tih 1% oni nisu ni čuli jer u principu ne znaju ni strani jezik  :o tako da nema spasa od njih. Nisam više ni siguran da li ću uopće doživjeti 40. Možda mi je stvarno najpametnije otići u Njemačku raditi i lijepiti makar naljepnice na flaše (uz prilagodbu, to tamo nije problem) da steknem zdr. osiguranje i da to riješi netko tko zna. A ne tupavi neurolog koji mi Lassague test radi u sjedećem položaju... Ma joj, a što je najgore od svega, većina naših liječnika koji su ovdje završili faks je pobjegla u druge zemlje da se spasi od užasnog sustava, a mi očito moramo za njima.  :'(
« Zadnja izmjena: Siječanj 20, 2016, 14:13:14 poslijepodne Henrik VIII »
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #49 : Siječanj 20, 2016, 14:16:12 poslijepodne »
Eto mali update. Doktorica iz Dortmunda kaže da nije istina da taj hemangiom ne boli, da je to tako kad su mali, ali kad su veliki da bole kao vrag. Konačno mi evo druge potvrde da si nisam umislio!  ;D 8) Ne preporuča radijacijsku terapiju jer je to jako štetno, ali kaže da je vertebroplastika rutinska i dobra operacija koja se u Njemačkoj radi, a kad pogleda kompletne snimke onda će mi javiti što je više preporučljivo s obzirom na veličinu tumora jer je moguće i zamijeniti cijeli kralježak!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #50 : Siječanj 20, 2016, 23:04:32 poslijepodne »
Ako je vertebroplastika indicirana, zasto ju ne napraviti u bilo kojoj drzavnoj bolnici koja ju radi?

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #51 : Siječanj 21, 2016, 20:06:16 poslijepodne »
Zato što državni liječnici tvrde da nije indicirana.  8) Odmahuju rukama i daju mi lijekove protiv bolova. To je ipak situacija u kojoj HZZO mora platiti operaciju, a ovako bih je platio ja iz svojeg džepa. ;) No, ne bu tak išlo. Osim toga, dr. iz Njemačke mi je kasnije telefonski rekla da su mi napravili pretrage "ditelantski", da to nije dopustivo da čekam na jedan pregled mjesecima i da je užas, ali takav je tu sistem. Inače bih sve znao za tjedan dana da platim, pa čak i u Hrvatskoj. No, dok god živim tu, ići ću im na živce da me liječe. I očito ne vrijedi princip da "liječnik je liječnik" nego sad idem samo na preporuku. Više nema slučaja, jer ono zadnje čudo od neurologa iz Vinogradske, to nije da ima licencu!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #52 : Siječanj 26, 2016, 19:12:27 poslijepodne »
Još 5 dana do magnetske ( valjda bude to prva i zadnja na uputnicu,jer mi ni osnovno ni dopunsko osiguranje to više nebu pokrivalo....tak ovaj ministar novi fantazira...upravo ih opsovala sve po redu) i polako me počela hvatati panika. Da li tko zna dal je nalaz u poliklinici Aviva gotov odmah i ću ga čekati još tjedan dana? Onda budem tek na iglama.
I da,sam zaboravila popiti i bilo je strašno....tek su mi prije pola sata popustili bolovi. Užas
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #53 : Siječanj 27, 2016, 13:48:13 poslijepodne »
Ako je privatna klinika trebali bi odmah dati nalaz. Jednako dobiju para i od HZZO-a koliko i od onih koji sami plaćaju. Ali, da ne budeš na trnju, samo znaj da je stanje tak i onak kak jest. :) To što se vidi na MR je ono što je sada, pa onda kad vidiš što je to tada ćeš odlučivati dalje. Što se bolova tiče, s vremena na vrijeme vrijedi "zaboraviti" da se provjeri da lijekove ne pijemo bezveze. No, svi mi koji imamo nešto bolno i da je kronično u principu se ne trebamo patiti pokušavanjem vjerovanja da će to prestati tak samo od sebe.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #53 : Siječanj 27, 2016, 13:48:13 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com