Autor Tema: Oporavak nakon operacije  (Posjeta: 112266 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #54 : Siječanj 27, 2016, 15:46:43 poslijepodne »
Dok sam prošli put išla na MR u Medikol i platila je,je bio za 15 min. Znam da tko ide u Medikol na uputnicu,čeka nalaz oko tjedan dana. Ne znam kak je u Avivi,a nisam se sjetila pitati.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #55 : Veljača 01, 2016, 11:59:28 prijepodne »
Dobar dan. Ja sam nova ovdje. Evo ukratko da se predstavim tj. svoje zdravstvene probleme. Prije god dana sam pala na poslu i ozljedila kraljeznicu. Izletio mi disk L4 L5. Nakon mjesec dana sam zavrsila na operaciji jer mi je pocela bjezati mokraca i trnula mi je jako lijeva noga. Operirani su L4 L5 i L5 S1 koji se uopce nije pokazao na MR-u. Sada godinu dana poslje ja sam u komi.
Nalaz EMNG-a je losiji, boli me jako lijeva noga, ubija me trtična kost, i oko rane od op. se napravila oteklina kao jastucic. Jos uvijek sam na bolovanju, jer ne mogu propjesaciti vise od km. Pijem Zaldiare, ali mi ne pomazu. Isla sam i u ambulantu za bol, tamo sam primala Dexu, Dolantin i akupunktura. Nista nije pomoglo. Na pregledu kod fizijatra sam dobila terapije, medjutim moj fizijatar me tako pregledao da tjedan dana nisam mogla iz kreveta, tako da na terapije nisam isla
Molim Vas ako ista znate da mi pomognete, jer ovo vise ne vodi nikamo
Zelim vam svima brz oporavak
I oprostite sta nemam kvacica jer pisem s moba, muka mi je i od sjedenja

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #56 : Veljača 01, 2016, 21:56:55 poslijepodne »
Dobro nam došla na forum Elina.
Ne bih baš rekla da ti možemo pomoći,ali smo tu da te saslušamo i damo poneki savjet te da zajedno podijelimo iskustva.
Moj ti je savjet napraviti magnetsku.
Ja sam bila operirana u 7. mjesecu L5S1. Bolovi su se vratili ,a pogotovo u desnu nogu. Nalaz Emng-a gori nego prije operacije. Danas sam bila na magnetskoj,nalaz pismeni nisam još dobila(poslat će ga na mail i poštom),samo CD. Radiolog mi je očitao nalaz i u kratkim ga crtama objasnio. Dakle,ponovna hernija L5S1 za 4-5 mm,ali je sad izletio na lijevoj strani,pojavile su se priraslicama i živac je jako upaljen ( čak se vidi na snimkama kako je otečen). Sad da li gdje što koga kaj pritiska....nemam pojma. Takvu sam točno herniju imala prije operacije,ali s desne strane i disk je tada pritiskao  korijen živca.
Po mojem laičkom mišljenju mene bi sad trebala boljeti lijeva noga,ali ne....mene desna rastura. Ne znam više što da mislim,ustvari mi je danas i nekako više svejedno što će dalje biti ( dok me opet ne uhvati panika,a to bi moglo već sutra biti...haha )..Sutra zovem neurokirurga da dogovorom pregled.
Najpametnije ti je napraviti magnetsku i posjetiti neurokirurga. Mene je donekle spasila ambulanta za bol,jest da svakodnevno pijem brdo tableta,ali bar mogu donekle funkcionirati. Imaš sve napisano u mojim ranijim postovim. Drži se....jednom će valjda biti bolje....ma mora biti. :-\
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #56 : Veljača 01, 2016, 21:56:55 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #57 : Veljača 02, 2016, 10:56:32 prijepodne »
Dobro došla (koliko god je teško reći dobrodošlicu u ovakvim prilikama).
Osim onoga što pametno reče Ladyanita, traži da ti daju Tramal 100 ili više s produljenim djelovanjem jer je Zaldiar preslab. Mene koliko-toliko drži 200-300 mg na dan, ali sa Zaldiarom je bilo za poludjeti.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #58 : Veljača 02, 2016, 16:19:28 poslijepodne »
Hvala vam na dobrodoslici.
LadyAnita vidim da ni tebi nije lako. Opet disk vani, mene toga najvise strah. Evo sutra idem na MR. Srecom imam jednu dobru vezu pa je mogu obaviti kad mi je hitno. Bar sam tu osigurana. Mada sam ju radila i u 9 mj i pokazao se bulding diska L4 L5. Tada mi je neuro rekao da je samnom sve ok, a meni sve gore i gore. Mjesec dana nakon pregleda mi se pojavila ta oteklina oko rane i od tada samo raste. I bolovi sve gori
Henrik jako mi je zao kada citam tvoje postove. ja bi ti tako rado pomogla, a neznam kako. Moja doktorica mi jedva dale Zaldiar, jer kao i Ketonal mi dovoljan. Da ju trazim Tramal poslala bi me na psihijatriju.
Bas mi je drago sto sam vas nasla
Dal vas boli kod setnje onak u kukovima?

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #59 : Veljača 02, 2016, 16:50:05 poslijepodne »
Henrik ako mi mozes objasniti sta je to vertebroplastika jer je moja doktorica rekla da bi mi trebao vertebrolog? a ja nemam pojma sta to je

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #60 : Veljača 02, 2016, 18:00:45 poslijepodne »
Vertebrolog je ( kirurg za kosti ) i mene moja doktorica šalje.Dali si radila MR- s kontrastom pošto si operirana.možda nije problem u disku već u malim zglobovima kralježnice.
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2016, 18:11:20 poslijepodne ljiljana25 »
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #61 : Veljača 02, 2016, 20:41:24 poslijepodne »
Vertebralni kirurg je jedna glupost izmišljena u ovoj našoj naprednoj državi.

Postoje ortopedi koji se bave kralježnicom (nazovimo ih ortopedski kirurzi) i postoje neurokirurzi koji se bave kralježnicom. Ovisno o indikaciji.

Samo u Hrvatskoj postoje i kirurzi koji se bave kralježnicom. A vertebralni kirurg je jedna bezvezna izmišljotina.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #62 : Veljača 03, 2016, 16:49:47 poslijepodne »
Evo prvo mog nalaza magnetske; iz med. dokumentacije - stanje nakon interlaminektomije i mikrodiscektomije L5-S1 dex.
Učine se nativni i postkontrastni MR presjeci lumbosakralne kralježnice , u transverzalnoj i sagitalnoj ravnini,
u T1 i T2 vremenima relaksacije sa iso-sekvencom.
Prikaže se blago pojačana fiziološka lordoza LS- kralježnice uz održanu stražnju interkorporalnu liniju.
Trupovi kralježaka primjerene visine.
Na nivou L5-S1 : reduciran iv. prostor u dorzalnom odsječku ; znaci dehidracije perifernih dijelova
diska.Tkivo diska u stražnjem odsječku , paramedijalno desno pokazuje povišen intenzitet T2 signala sa
znacima postkontrastne imbibicije.Komparativno zadebljan desni neuralni radiks sa dojmom tanke rubne
perineuralne imbibicije.Na istom nivou vidljiva je manja dorzolateralna lijeva protruzija diska , cca 4
mm.Nešto adhezivnih ( ožiljnih ) promjena uz dorzolateralnu desnu konturu duralnog saccusa.Periferna
Schmorlova hernija donje pokrovne plohe trupa L5 sa rubnom masno-skleroznom degeneracijom .
Preostali iv. prostori - bez osobitosti.
Mali zglobovi pokazuju početne artrodeg. promjene.
Opisani nalaz na nivou L5-S1 po MR karakteristikama imponira kao discitis sa znacima (peri)neuritisa
desnog neural. radiksa .Dorzolateralna lijeva protruzija diska na istom nivou .
Ostali nalaz , kako je opisano.
Liječnik:
Nikola Bilić, dr.med. - specijalist radiolog


Uglavnom sam ja jučer brzinom munje bila kod neurokirurga i brzinom munje izašla van iz ordinacije.Uvijek je bio ljubazan,strpljiv,sve objašnjavao itd. Da napomenem ja sam kod njega išla bez pisanog nalaza,samo sam nosila CD. Njemu je i uvijek važniji cd,nalaz ni ne čita.On nije vidio nikakvu herniju,veli nešto ožiljnih promjena to nije ništa,jedino je upaljen živac. Nema indikacija za operaciju i preporuka za fizikalne. Ako se stanje ne popravi,javiti se natrag pa ćemo napraviti daljnje pretrage. To što mene boli to uopće nikog ne dira.Velim koliko tableta pijem i da ne koriste,a on meni da je to previše niti ga nije zanimalo koje.
Uglavnom sam razočarana užasno. Brine me ovaj discitis,to mi baš ne miriši na dobro,ali koga briga.
Danas sam mu poslala mail sa nalazom,pa sad čekam odgovor.
LOM isto baš nije bila posebno zainteresirana isto veli na terapije.A terapije u bolnici su katastrofa,a jedna fizijatrica koju još imamo da ne pričam.
Puno razmišljam što da napravim i poduzmem,ali još nisam donijela odluku......jer meni se nalaz od magnetske ne dopada i ne slutim ništa dobro.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #63 : Veljača 03, 2016, 17:07:11 poslijepodne »
Ladyanita, nalaz ti je koma, ali to već znaš.  :'( Ne kužim kak to olako svi gledaju. Istina je da ima i gore, ali kada nije najgore onda se valja nešto poduzme.
Elina, vertebroplastika je metoda kojom se stabilizira kralježak tako da ne nastane fraktura. Minimalno je invazivna, ali košta para.

Bio sam danas kod neurologa: ugl., ništa posebno osim da je radikulopatija uzrok svih bolova, uputa na liječenje boli u ambulanti za bol i akupunktura. Isto nije baš previše ozbiljno uzeto to kaj boli. Ne znam, možda se treba derati kao životinja, ali se bojim da se tad završi na psihijatriji kao hipohondar!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #64 : Veljača 08, 2016, 00:57:57 prijepodne »
Otečeni živac nije ništa?Zbog otečenog živca nisam mogao prijeći više od 50 metara na štakama.Pio 20 tableta na dan i budio se svaki put kad se okrenem.Ali sreća da u Osijeku imamo znanstvenika dr.Radoša koji je obavio malu operaciju pod lokalnom anestezijom.Pod rengenom su radili operaciju,uveli iglu u duralni živac i ubrizgali protuupalni lijek.Operacija trajala 15 minuta.Rekli da će mi bit dobro max 4 mjeseca,a ja već 8 mjeseci hodam i vozim bicikli.Ima lijeka,ali nema znanja.Ni volje.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #65 : Veljača 08, 2016, 08:52:39 prijepodne »
@ddario, ja mislim da se kod mene isto radi o upali, ali nikako da se dođe do nekog zaključka. Sve se nadam da bi mi sad u Ambulanti za bol mogli napraviti to isto kao i tebi, jer se stvarno ta upala začas da srediti. Pomogla mi je fizijatrica prije godinu dana sa tri steroidne injekcije i.m., a i u hitnoj sam bio tijekom godine dobio još dvije, ali to je i dalje užasna koma. Liječnica s kojom sam se konzultirao u Dotrmundu mi je rekla da su naši doktori diletanti...
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #66 : Veljača 08, 2016, 09:53:39 prijepodne »
I u pravu su.Godinu i pol sam dobivao kortikostereoide  koji su imali gadnu nuspojavu.Nakon terapije dva dana i dvije noći sam dobivao slomove živaca od bolova.Nalon doga 20-ak dana donekle izdržljivo uz tablete,uz to i morfij.Nakon te injekcije se rekteativno bavim sportom i sve ok.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #67 : Veljača 08, 2016, 14:40:38 poslijepodne »
Meni je sreća da mi je dr. opće prakse, kako god da je teška na uputnicama, uopće htjela propisivati lijekove; s time da sam naravno morao zaprijetiti da ću se hititi s balkona ukoliko se nastavim buditi u strašnim bolovima. Noću i ujutro je, naime, najgore. Došlo mi je dva puta da se bacim s balkona, a na ulicu nisam izlazio dok nisu djelovali svi lijekovi jer mi je došlo da se bacim pod tramvaj ili auto (što nije neko rješenje ako ne ubije). Sa Tramalom s produljenim djelovanjem je postalo OK, ali to je miješano sa Brufenom i Normabelom ipak previše lijekova, plus što se razvija rezistencija i ne djeluje i nastaju pogoršanja. Idem na Rebro u petak u Ambulantu za bol i sve se nadam nekom spasu.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #68 : Veljača 08, 2016, 21:25:06 poslijepodne »
Ej Dario...ja sam ovu noć pročitala sve tvoje postove i pitala se kako si sada. Uglavnom operirao nas je isti neurokirurg Dr. Vječeslav Kčira Fideršek. Odličan je,ali ovaj sad zadnji pregled je bio katastrofalan. Uvijek je bio susretljiv,strpljiv....a sad katastrofa,prije sam bila vani nego unutra. Ovih zadnjih par dana uglavnom ludim,pijem 18 tableta dnevno,a jučer sam dodatno i još jedan brufen 600 drmnula i onda je bilo podnošljivo.
Sutra krećem u nove pohode po bolnici i već znam scenarije. Prvo se budem na fizikalnim na šalteru s babom posvađala,jer je živčana vječito i trebam si uzeti papire i flomastere da joj sve lijepo nacrtam kaj trebam,jer to vam stvorenje stvarno ne zna čitati i ne razumije hrvatski....
Onda rtg vratne i naručiti se opet u ambulantu za bol.
Zanima me da li bude ko kaj poduzel u vezi tog živca....
I da,neurokirurg je rekao da ako ne bude bolje poslje fizikalnih da ćemo napraviti dodatne pretrage. Koje bi to pretrage mogle biti,ako tko zna...molim da mi napiše.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #69 : Veljača 08, 2016, 22:21:31 poslijepodne »
Ja sam trenutno dobro sada.Trebao bi opet ponovit tu terapiju u amb za bol ali danas sam saznao novi problem.Vježbam redovito u zadnje vrijeme,vidi se napredak na tjelu ali opala mi šaka na lijevij ruci.Danas obavio EMNG i živac je uredan.Za 10 dana idem ponovo da se uvjere da je sve ok sa živcem,ali ako nije živac onda je vratna kralježnica.Probat ćemo sa fizikalnom,ako nepomogne na magnet i operaciju.A daljne pretrage kod tebe bi bile po meni isto magnet.Neznam šta bi bilo drugo
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #70 : Veljača 08, 2016, 23:05:07 poslijepodne »
Prošli tjedan sam bila na magnetu. Napisani je nalaz.
Ja isto sutra slikam vratnu jer me nešto desna ruka zeza,a i emng pokazuje lezije C6C7. Uglavnom nikad kraja,sve se nadovezuje jedno na drugo. Još bi trebala na atroskopiju koljena,ali trenutno je kralježnica br.1. Kasnije ću ostalo.
Baš mi je drago da si dobro,jer po onome što si pisao nije za ljude. Samo da potraje!  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #71 : Veljača 09, 2016, 08:01:50 prijepodne »
Lejyanita nadam se da će s vratnom sve biti ok.a ako i ne bude onda opet onaj poznati scenari: EMNG,(ti ga imaš loš),RTG,(to češ imati)pa doktorica opće prakse,pa fizijatar,pa neurolog,pa neurokirurg ako bude potrebe,pa magnet.....pa opet u krug.....i mjeseci prolaze..a ti krepavaš...(već viđeno) Evo ovih dana baš maštam gdje se može prekinuti taj začarani krug,Što se tiče lumbalnog djela sviđa mi se post od ddarijo i naćin na koji je on riješio svoj živac pa makar i privremeno,i ti bi to trebala pokušat
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #71 : Veljača 09, 2016, 08:01:50 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com