Autor Tema: Oporavak nakon operacije  (Posjeta: 112279 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #72 : Veljača 09, 2016, 08:44:03 prijepodne »
Začarani krug se može prekinuti emigracijom.  8) O tome već ozbiljno razmišljam jer mi je egzistencija kompletno ugrožena ovako. Ne mogu vjerovati da se ništa ne može poduzeti sa tom mojom kičmom da se ne pogorša do ekstruzija diska u sva četiri nivoa i da do tada samo treba liječiti bolove. Još da izdržim tu ovu godinu, onda generalna rasprodaja, gaće na štap i u zapadnu Europu. Mislim da tu zdravstvo nema smisla i ovo vrćenje u krug je svima ista priča, a kao živimo u 21. stoljeću.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #73 : Veljača 09, 2016, 18:30:22 poslijepodne »
Inače sam tip osobe što oko vidi ruka napravi.Ali mogu samo žalit što nisam sposoban za posao,jer da jesam,već me odavno ovdje nebi bilo.Ali svako nosi svoj križ i s tim se treba znat nosit.Koliko je to god moguće.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #74 : Veljača 10, 2016, 07:44:04 prijepodne »
Da, ja sam se mogao u životu baviti samo intelektualnim poslovima kakvi su pretežito potrebni u nerazvijenim i zemljama sličnim Hrvatskoj.  :D Nemam baš puno za ponuditi sa takvim znanjem i iskustvom negdje drugdje gdje sustavi štimaju. A fizičke poslove ne mogu raditi, osim eventualno lijepiti naljepnice na flaše ili nešto lakše, ali sad ne mogu niti sjediti ni niš.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #74 : Veljača 10, 2016, 07:44:04 prijepodne »

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #75 : Veljača 10, 2016, 10:49:32 prijepodne »
A da se svi odselimo negdje daleko od ove lijepe naše ?

Meni je stigao nalaz magnetske. I iskreno, jučer sam se onako baš isplakala, jer moja doktorica i drugi doktori kojima sam pokazala nalaz, samo odmahuju glavom i govore da nije dobro, i da ću morati ponovo na operaciju. Uglavnom radi se o priraslicama na L4, L5.
zaključak Mr pregleda je da kod stanja po interlaminektomiji L4 - L5 i L5 - S1 lijevo te mikrodiscektomiji pokazuje obliterirano epiduralno masno tkivo parasagitalno lijevo u segmentu L4-L5 suptratom koji se kontrastom intezivno i homogeno imbibira i odgovara prvenstveno vezivnom tkivu. U istoj visini je voluminozna ovojnica korijena spinalnog živca, inkorporirana u kontrastomimbibirano vezivo.
Fokalna zona višeg inteziteta signala unutar i.v diska T2 mjernoj slici segmenta L5-S1 parasagitalno, lijevo. U istoj visini vidi se i fokalna zona subhondralnog edema kosti-ja nemam pojma šta to je?

Meni nije disk vani koliko sam skužila kao kod Ladyanite, nego se radi o priraslicama, i neznam šta je taj edem
Iskreno nisam prepisivala cijeli nalaz jer je ispisan na dvije strane papira. Naručila sam se kod neura za drugi četvrtak. A do tada ostaje mi piti moje otrove i šepat s tom lijevom nogom. Sada sam još pokupila neku virozu, tako, malo, samo da mi ne bi bilo dosadno, bar jedan dan :)
 
Držim nam svima fige da što prije ozdravimo








Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #76 : Veljača 10, 2016, 12:06:54 poslijepodne »
Činjenica jest da gdje god se odselili da se i dalje budemo mučili, ali bi nam možda liječnici dali malo nade. Dobro je da si se isplakala, jer je sa tim užasom teško živjeti.  :'(
Subhondralni koštani edem upućuje na upalni proces. To ti svi imamo više manje, bilo da su edemi bilo da su razne druge upalama uzrokovane degenerativne promjene. Primjenjuju se protuupalni lijekovi, Brufen je jedan od njih, nesterioidni.
Ovo što ti imaš mene isto čeka kad se pogorša užas od kralježnice.

Kaj se tiče operacije, prvo vidi da se otkloni uzrok bolova. Ako je upala, a ne djeluje šaka lijekova koju sad piješ, treba vidjeti sa nečim drugim, pa i steroidima (makar su oni grozni). Ako su priraslice onda pogledaj što misle sa time izvesti. Nekako izgleda kao da je ta priraslica povezana sa ovojnicom živca i to je dosta riskantno. Svakako traži više mišljenja na isti nalaz, bez da uputiš liječnika koji daje drugo mišljenje u mišljenja prethodnih liječnika. Tako da na njega ne utječe profesionalna solidarnost pa da kaže isto iz "poštovanja" prema kolegi.

Meni se čini da ti se uz priraslicu još to cijelo čudo dobro upalilo, a nekak mi operacija uslijed upale ne zvuči baš dobro. Pa nek probaju za početak primiriti upalu, a onda priraslicu riješiti ako se odvoji od korjena živca. Ja bih ispitivao liječnike u tom smjeru.

Koma, baš me to sad rastužilo.  :'( :'( :'(
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #77 : Veljača 10, 2016, 12:13:10 poslijepodne »
Iskreno da ti kazem ja sam sva uplasena :'(

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #78 : Veljača 10, 2016, 12:37:50 poslijepodne »
Te priraslicama su koma. Koliko sam ja služila da ovisi o organizmu da li ćeš ih dobiti ili ne. I sad i ako se operiraju,one će se ponovno pojaviti jer je organizam sklon priraslicama.
Najveći je problem ta prokleta bol i kako ih se riješiti.
Ja bi osobno odmah pristala na operaciju samo da se riješim boli,ali to sam ja.
I sve skupa ovisi valjda o organizmu. Niti to ponašanje poslje operacije,mislim na upute operatera nema veze s oporavkom.
Moja cimerica iz bolnice je nakon 4 mj.išla na posao i  nije vježbala,stalno je tulumarila i super je,isti doktor nas je operirao i imala je veću protruzija i u gorem je stanju bila nego ja.
Ja se sad nakon 7 mj.od operacije navlači po doktorica. Vježbala,plivala i nikakva korist.
A o jučerašnjeg posjetu na fizikalnu medicinu napišem kasnije,jer je bilo ludo i sa suzama.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #79 : Veljača 10, 2016, 16:18:55 poslijepodne »
Elina, znam da je grozno :'(, ali sad što je tu je. Probaj vidjeti kakve su šanse da se riješiš tih užasa sa priraslicama, možda je ako kaže ladyanita ovisno o organizmu pa sa tom upalom. Raspitaj se malo više kod kirurga, ne samo da mašu glavama nego da ti odgovore na sva pitanja koja imaš. Strah ne pomaže puno, osim kaj još više boli. A mi smo tu da te tješimo!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #80 : Veljača 12, 2016, 17:31:33 poslijepodne »
Dragi moji, imam za mene jako,jako sretnu vijest.
Prije sat vremena dobila sam mail.....pogodite od koga??????
Od mog najnajnajboljeg neurokirurga Dr.Vječeslava Kčire- Fideršeka. Pročitao je moj nalaz( kojeg nisam imala na pregledu jer sam imala samo Cd od MR-e) i veli da mu dođem u utorak na odjel da se dogovorimo radi daljnjeg liječenja discitisa i ako je o tome riječ kod infektologa,dalje ćemo se dogivoriti.

Aleluja....nadam se,čvrsto se nadam da bude napokon ovo moje stanje riješeno i da se taj korijen živca napokon umiri.

Ne mogu Vam opisati koliko sam sretna.
Henrik....sad sam već drugi put išla danas kod LOM...sad opet trebala uputnicu...neeee??  :-*  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #81 : Veljača 12, 2016, 18:02:10 poslijepodne »
Juhuhuhu! Ovo je stvarno super!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #82 : Veljača 12, 2016, 18:04:47 poslijepodne »
Kad bi mogla skakati.....skakala bi   :-* :-[ od veselja...naravno
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #83 : Veljača 12, 2016, 20:23:57 poslijepodne »
Napokon malo dobrih vijesti :) samo da to riješiš :) pa ćeš uskoro moći i skakati
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #84 : Veljača 12, 2016, 22:59:08 poslijepodne »
Hvala Vam što se veselite samnom. Nekak sam jako optimistična,ali bar da još koju godinu radim jer sam i sama svijesna da moja kralježnica više nikad ne bude zdrava. Ali bar još koju godinu normalnog života želim. Slobodno i boli,ali u nekim granicama normale.
Puse svima  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #85 : Veljača 13, 2016, 04:44:54 prijepodne »
Je, to si i ja tak mislim, da bar uspijem izdržati do 40. pa makar i kao ovisnik o opijatima. Otići će mi najbolje godine inače na muke. A poslije 40. će uslijediti hernije na relaciji od L3 do S1 pa će biti isto veselo, no bar da steknem još nešto godina staža (iako sumnjam da bu mirovinski sustav živ) i da se ne izoliram od svijeta i uspijem organizirati život kad dođu zadnje i još gadnije faze. Sad se tek vidi što je život, kad smo sretniji da idemo kod neurokirurga nego da smo dobili na lotu.  ;D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #86 : Veljača 13, 2016, 08:10:11 prijepodne »
Vidiš stvarno! Odlazak neurokirurgu kod mene izaziva sreću,a listić nisam ni provjerila.
Nego Henrik,pošto ne spavaš daj malo taj discitis prouči. Ja sam do 1 poslje ponoći tražila po netu,ali sam malo informacija našla. I još j tome na mobitelu i skužila sam da mi se jako pokvaril vid od ovih opijata. Fuj te tablete.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #87 : Veljača 13, 2016, 10:02:14 prijepodne »
Dakle, discitis nije tak nekaj strašno, osim što boli. Uzroci mogu biti virusni i bakterijski, ali i autoimuni poremećaji ga mogu izazvati. Ovo zadnje je najopakije, ali mislim da Ti nemaš autoimuni poremećaj jer bi već i ranije imala discitis i sl. gadosti, kao npr. upalu zglobova. Pri odgovor neurokirurga bi trebao biti da te pošalje infektologu koji će ti izvaditi krv i vidjeti kakvo je tamo stanje (broj bijelih kvnih zrnaca; ako je visok npr. CRP to je znak upale). E sad, odlučno je ipak da se vidi je li bakterijska ili virusna upala jer o tome ovisi liječenje. Može ti uzeti briseve nosa i grla, napraviti AST i ASTA testove da vidi imaš li streptokoka i jesi li u zadnjih godinu i pol dana bila izložena streptokokima. S obzirom da se discitis javio neposredno nakon operacije, moguće je da si se zarazila i bolničkom infekcijom; kod toga prognoza sa liječenjem nije baš najbolja, zato što su bakterije u bolnici višestruko rezistentne na antibiotike i moraju se liječiti dosta oštro i dugo. S obzirom da je to sve iscrpljujuće, ne gine ti ležarina u krevetu. Ako je uzrok autoimuna bolest (manje vjerojatno) onda ćeš ići kod imunologa koji će se tome posvetiti, pa kako se liječi ta bolest onda prestaje i discitis, ali meni se čini da si se najvjerojatnije zarazila u bolnici. Za bolove se daje NSAR, ali ti to ionako već uzimaš. No, kak si rekla da ideš kod trovača u Ambulantu za bol, onda bu ti tam dali nekaj jačega, kak i meni, pa bu te prvo oblio znoj od straha da to popiješ. :D

Što se opijata tiče, i meni se pokvario vid. Baš su fuj te tablete, a od ponedjeljka još jači opijati stižu. Jedino je utješno što mi kaže prijatelj koji je to čudoviše od L5-S1 operirao 4 puta jest to da su ljudi jako sretni kad dobiju taj lijek jer je navodno jako uspješan. Samo, opijat ko' opijat.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #88 : Veljača 13, 2016, 13:43:55 poslijepodne »
Sad sam se sjetila da mi se rez bio opalio dva tjedna nakon operacije.
Ti moji bolovi su se javili sa onim mojim sagibanjem. Od onda nema mira. I u toplice sam došla sa tom oteklinom na nozi ispod guzice. I to povremeno splahne pa opet otekne i tak stalno.
Najvjerovatnije je to od bolnice,garant.
Moja je kćer prilikom vađenja krajnika pobrala pseudonomas i liječili smo je mjesecima.
Ahhhh....vidjet ćemo šta se bude otkrilo.
Gadne su te nuspojave od tih opijata naših,nismo ih niti svjesni.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #89 : Veljača 13, 2016, 13:46:05 poslijepodne »
Henrik....zaboravila sam ti zahvaliti na napisanom objašnjenju.  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #89 : Veljača 13, 2016, 13:46:05 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com