Autor Tema: Oporavak nakon operacije  (Posjeta: 113184 )

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #162 : Veljača 26, 2016, 18:17:57 poslijepodne »
Hvala Dario....bilo bi lijepo živjeti bez bolova :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #163 : Veljača 27, 2016, 08:52:09 prijepodne »
Henrik!!!!! mi čekamo vijesti  ;) ;)
I otvori novu temu....da se lakše snalazimo :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ivan bozic

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #164 : Veljača 27, 2016, 12:55:06 poslijepodne »
Prvo da odgovorim Ladyaniti... Injekcija u kičmu nije bolna sl ko u guzicu... Al pošto je mene rasturala noga možda mi zato nije bilo bolno. A sad dal je bolje...? Neznam kaj da velim... Prvi dan počelo smirivanje i ja se poveselim,normalno. Navečer odem do wca i vraćam se natrag,ne smijem stati na nogu ni sa pola težine. Mislim si ajde ne može to odma,treba vremena. U ležećem tražim položaj za nogu u kojem će najmanje boljeti. Drugi dan sjednem na školjku,šarafi noga za poludeti...držim se za štake da malo rasteretim kičmu i ajd obavim nekako i to. Poslije donekle dobro,mogu se malo osloniti na nogu. Jučer,na uputu terapeuta,idem malo na zrak na štakama jedno 20 min,lagano. Vratim se u kuću,noga pali i žari... Počel sam se tresti od bolova. Brzo u ležeći,tražim položaj za nogu...za pol vure smirilo se malo. Sad na krevetu sve ok,mogu se polako okrenuti na bilo koju stranu,na leđa,ne treba podloge za nogu...super. Al kad se dignem ko da iz kuka u potkoljenicu padne bomba. I sad neznam kaj da mislim o toj blokadi ? A noga mi već pola tanja od desne...

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #165 : Veljača 27, 2016, 19:35:59 poslijepodne »
Imala bih pitanje za ddaria-zašto ne operirati priraslice
Meni je neuro rekao da će sve biti ok, i da to treba obaviti. I na kraju krajeva riješiti se te boli
Ivane, nadam se da je danas bolje. I drago mi je da je vaš termin za op uskoro.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #166 : Veljača 27, 2016, 20:09:50 poslijepodne »
Moja druga operacija je bila operacija priraslica.Nakon par mjeseci opet isti bolovi.Neuro me upozorio da nakon operacije može bit još gore,ali kad već nemaš šta izgubit postaneš očajan.Nakon nekih pol godine napravim novi MR i pokaže još više priraslica nego prije.Nestvaraju se svakom,valda samo odabranima!2011. još nije bilo tog protuupalnog lijeka.Iz kolica sam se digao i sutradan bez pomagala počeo hodat.Ni u najluđim snovima se nebi mogao zamisliti da ću vozit brtski bicikli,iići na noćenje ili prehodati 10 km bez problema.Kod mene uspjeva,ali vjerovatno ima slučajeva gdje nije uspjelo.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #167 : Veljača 27, 2016, 20:52:29 poslijepodne »
Ivan Božić...s tom blokadom nemam baš što izgubiti,ako bude imala učinka super,a ako ne ostaju mi ove šugave tablete. Već se i privikneš živjeti s tim bolovima. Jedino mi fali posao,pa neki onak žešći izlazak tj.malo društva. Jer znate i sami u kakvom smo raspoloženju kad svakodnevno boli,ponekad nemam volje ni na poruke odgovarati. Pogotovo na pitanje KAKO SI?

Ja za sad imam nešto malo tih priraslica....da tako ostane bi bilo ok. Neki su ljudi skloni priraslicama,a neki ne. I ako se i odstrane,postoji velika mogućnost da se vrate.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #168 : Ožujak 01, 2016, 05:15:21 prijepodne »
Ja na pitanje "Kako si?" odgovaram da je to jedino pitanje za koje ću ako odgovorim morati izreći laž. Ljudi očekuju da kažem "dobro", a ako kažem "loše", onda počne cijeli set glupavih pitanja i rasprava koje mi idu na živce. Kao da se stalno moram opravdavati zašto mi je loše! Tako mi dođe da neke ljude namlatim, a nemam fizičke snage, pa zato radi jezik. Nisam nikad bio bezobrazniji u životu kao pod bolovima. :D Jedino se ne ljutim na mačke, jer me one niš ni ne pitaju, osim što traže jesti!

Što se tiče blokada, mislim da treba probati sve opcije protiv bolova koje imaju dugotrajniji učinak. Ovo s tabletama je koma. Ja ne znam više koliko sam ih popio, zadnja 24 sata su mi bila najgora jer se zbog promjene vremena pogoršalo. Iritirani živac nikako ne podnosi hladnoću i vlagu i to je kao da me netko stalno tuče, čupa meso s nogu, bode nožem u kičmu i guzicu, ma fuj. Ne mogu više spavati na krevetu pa moram na podu s dekicom, jer je ravno, tvrdo i pruža otpor šetajućim kralješcima. Moram zapisivati koliko sam popio lijekova jer ne pamtim i može mi se desiti predoziranje. I onda još na to sve dođe depresija. :('
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #169 : Ožujak 02, 2016, 22:28:44 poslijepodne »
Jučer sam po ne znam koji put bila opet kod fizijatrice.Doktorica je bila super i zgražala se nad mojim nalazima,jer ona naravno čita nalaz od magnetske,a tamo piše kao što već znate ponovna protruzija,discitis,a toga kako neuro veli nema na slikama. I meni sad dođe glupo doktorici objašnjavati da toga kao nema,pa sam rađe tiho što se toga tiće. Uglavnom ona veli da nalazi nisu baš obećavajući.
I napisala je 15 fizikalnih. Ja sam rekla da me ta struja ubija,pa je umjesto struje stavila magnet. Onda sam pitala da li su te lampe s grijanjem prikladne ako je živac upaljeni,a ona veli da je to duboko unutra i da će pomoći da se mišići opuste. Da je kakva vanjska ozljeda na koži npr.onda neidu lampe.
Lijepo smo se sve dogovorile u slučaju da budem prekidala terapije radi blokade. I na kraju je rekla da drži palčeve da blokada pomogne.
Eto...super doktorica fizijatar  :)
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #170 : Ožujak 03, 2016, 07:15:28 prijepodne »
Bio sam 10 puta na bolničkim terapijama i nebrojeno puta u ambulanti na fizikalnim.Nikad nisam dobio lampu baš iz tog razloga što je živac upaljen.Nadam se da ti se neće pogoršat!
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #171 : Ožujak 03, 2016, 08:23:05 prijepodne »
Meni isto to ne paše skupa grijanje na upaljeni živac,ali ja sam napomenula,ali eto.....i rekla je ako mi koja terapija nebu odgovarala,možemo promjeniti. Budem ispitala fizioterapeute,pa budem onda makar išla mijenjat.
Već me svejedno svi poznaju...samo me ova na šalteru kao ne pozna..uhhh
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #172 : Ožujak 03, 2016, 16:24:19 poslijepodne »
Šalterašice su obično najogavnije, jer imaju osjećaj manje vrijednosti u odnosu na ostalo medicinsko osoblje i onda te frustracije iskaljuju na pacijentima. Meni je na Rebru jedna puhala, okretala očima i glavom na sve strane jer sam kod neurologa naručen putem tog neurologa, a ne preko njenog šaltera. Došlo mi je da joj kažem da se čudim da dopuštaju u bolnici da takve odvratne babetine uopće rade s pacijentima. Ali progutah knedlu kao i inače i odoh svojim putem.

Meni je Solux lampa jako pomogla; zato je to sa fizikalnom individualno. Hladnoća me ubije. Sad ova promjena vremena sa kišom i vlagom, pa to je za poludjeti.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #173 : Ožujak 07, 2016, 10:06:42 prijepodne »
Help...upravo mi se desilo nešto čudno. Jednostavno sam stajala i hoću napraviti korak,kad ono....tak me probolo u križima i to s lijeve strane,tak da su mi se automatski noge savinule u koljenu i napravila sam nešto kao čučanj. Jedva sam se zadržala na nogama....sve se desilo u sekundi i sad je ok.
Ok....nije ok jer se od jučer mučim sa bolovima u nozi. S unutrašnje strane podkoljenice kao da je stalno grč,a s vanjske trnci.

Jučer sam sigurno prohodala oko 7 km i samo sam molila boga da se normalno vratim doma. Jer nešto se gadno dešava u stopalu i da Vam ne pričam kakvi su mi se scenariji motali po glavi.
Inaće sam tu dionicu prije zime svakodnevno prohodala,a ovo jučer su bile strahote.

Upravo sam zvala u amb.za bol jer ne znam kaj sad glumataju s tom blokadom. Još su me prošli tjedan trebali nazvati za termin i sad nema sestre Ane jer je na GO i nek nazovem u srijedu.

Ove sam godine obišla sve doktore koji su specijalisti za kralježnicu,MR,Emng napravila i svima se kak izgleda fučka.
Jedino ortopedu da odem....to pa mi ne odgovara nikako jer bude odmah zakazal atroskopiju koljena,jer mi je obečal.....ja nemam više živaca za ovo :'(
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #174 : Ožujak 07, 2016, 11:22:19 prijepodne »
Hej,odi si legni 7 km.je ipak malo previše za tvoj nadraženi živac.dali su ti noge bile utrnule prije koraka ili te samo peko živac? Pitam jer je kod mene redosljed boli peće utrne da ni ne osjetim i onda pad (ako se ne uspijem uhvatit ) Previše ti je to hodanja,biće da je srijeda dan D.i ja ju jedva čekam.samo da ti puknu tu blokadu više da smanjiš ljekove.ili kak ih ja zovem ( tik-tak) ljekovi  :D
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #175 : Ožujak 07, 2016, 11:31:59 prijepodne »
Uh, meni se to s nogom stalno događa. I meni su svi doktori kojima sam to pričala govorili da je živac i dalje negdje uklješten.
Nadam se da to nije kod tebe tako
Drži mi se

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #176 : Ožujak 07, 2016, 13:34:49 poslijepodne »
Meni su stalno trnci u nozi,a najviše u listu. Sad si me i podsjetila da me ne peće niti ne žari noga,nego nego samo grčevi i trnci. Jednostavno mi tenisica smeta dok ju obujem,najbolje mi je u natikačima.
Isuseee....a sa štiklama se očito mogu oprostiti za cijeli život :-[
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #177 : Ožujak 07, 2016, 16:00:09 poslijepodne »
Meni se isto oduzimaju noge tak u koljenima pa opadnem, niš to nije neobično, jedino je jako neugodno. Hodala si 7 km!  :o::) Dobro ti je rekla ljiljana25 "odi si legni", s time da ti nakon takvog hodanja zna biti da si u horizontalni malo više. :P Ja sam u horizontali nakon 6 prehodanih km već 8 dana. Ali, problem je i ova hladnoća grozna. Inače, i meni su se počela javljati neka čudesa po nogama, a da nisu bolovi. Kao da neko prolijeva vrelu vodu. Pomoglo bi plivanje, da mogu hodati do bazena i natrag... Ali ne ide.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #178 : Ožujak 07, 2016, 21:51:53 poslijepodne »
Ovo sa propadanjem se i meni ranije znalo dešavati. Kao da u nekom položaju se desi privremeni prekid komunikacije živaca i mišića, pa kao da mišić izgubi kontrolu i počinjem propadati, no već nakon djelića sekunde kontrola se vrati i mišić počinje zaustavljanje propadanja.
Ovo mi se dugo nije desilo na svu sreću, nije ugodno jer ne znaš kad će ti se desiti i da li ćeš ostati na nogama. Najčešće se događalo kad sam kihnuo, u tom trenutku je vjerojatno disk pritisnuo korijen živca i napravio prekid.
Što se vremena tiče i na mene utječe negativno. Do sada sam mogao preživjeti dan sa jednim iBrufemom, no danas sam popio 2 i razmišljao o trećem. Kad je prošli mjesec bilo lijepo vrijeme mogao sam po par dana i da ne popijem tabletu.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak nakon operacije
« Odgovori #179 : Ožujak 08, 2016, 04:54:19 prijepodne »
Ima još jedna stvar i to nevezana sa našim živcima, a to su nuspojave lijekova. Ladyanita i ja toga pijemo na šake i meni se od Targinacta to sad češće dešava. I hod mi je poremećen, stalno se negdje udaram jer ne mogu hodati ravno i sav sam zdrman. Zato mi neuro neće dati do operacije još jače lijekove, nego steznik da to čudovište primiri od nestabilnosti i kretanja u svim smjerovima.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

 

Nagradne igre