Autor Tema: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice  (Posjeta: 76322 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« : Rujan 18, 2010, 23:24:33 poslijepodne »
Kao što se vidi iz naslova, zanima me sve o povratku na posao (moj je u dobrom dijelu sjedeći, ali sva su iskustva dobro došla).

Nisam nikako bila na bolovanju jer sam na porodiljnom (na što li ga potroših >:().
Zanima me koliko dugo ste vi bli na bolovanju i što je bio znak za prekid, tj. povratak na posao.

Jeste li na poslu odmah mogli raditi skoncentrirano i punom parom?

Kad ste počeli podizati teret mase veće od 1 kg?

Jeste li se ubrzo vraćali na bolovanje? Tko vam ga je propisao (fizijatar, neurokirurg, obiteljski liječnik)?

Ukoliko vam neurokirurg nije preporučio toplice, je li vam ih netko naknadno propisao? Ovo baš nema veze s povratkom na posao, ali da ne otvaram novu temu.



2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #1 : Rujan 21, 2010, 17:14:11 poslijepodne »
Dakle,

Moj slučaj:

Operiran 22.01., a 1.03. sam se vratio na sjedeći posao, 2 mjeseca poslije toga sam ograo nogomet, nisam išao u toplice, samo se priodržavao uputa svog operatera.

Preporučam ti da se uvijek pridržavaš uputa operatera jer on najbolje zna kak ti kralježnica izgleda.

Meni da je netko treći preporučio toplice glatko bi ga odbio. A i dosta smo ovdje diskutirali o kvaliteti fizijatrijske usluge u HR. Pročešljaj forum.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #2 : Rujan 22, 2010, 20:03:09 poslijepodne »
To sve ovisi od slucaja do slucaja. Ja sam bila 6 mjeseci na bolovanju, operirana sam klasicno. Imala sam dosta dugo nakon operacije jake bolove, pa cak i kad sam se vratila na posao. Prvih tjedana je bilo jako tesko izdrzati 8 sati sjedenja. Isla sam na bazen svako jutro prije posla. I tek nakon nekih godinu ipo dana mi se stanje normaliziralo. Ali uz svakodnevno vjezbanje, razne tretmane i sl.
A bolovanje mi je prvo pisao moj operater, a onda fizijatar.

Tako da, to jednostavno moras sama procijeniti kada si spremna za posao...posto je svatko slucaj za sebe.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Kraljeznica.com forum

Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #2 : Rujan 22, 2010, 20:03:09 poslijepodne »

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #3 : Rujan 23, 2010, 20:05:33 poslijepodne »
Ja sam se na posao vratila nakon 4 mjeseca. Kirurg je to odobrio, a toplički fizijatar rekao da bi bilo dobro da ostanem još barem 2 mjeseca. Kako sam se ja osjećala dobro, odlučila sam da nema smisla odugovlačiti i vratila sam se. Nikakve posebne tegobe nisam imala zbog povratka i dugotrajnog sjedenja.

ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #4 : Rujan 24, 2010, 21:08:59 poslijepodne »
@Davore, prilično sam pročešljala forum (a i u stvarnom životu sam razgovarala s velikim brojem operiranih u različitim bolnicama) i moj je dojam da ti pripadaš rijetkoj skupini onih koji su se brzo vratili u normalu. Situacije kakva je bila u Pantagane mi se čine češće.
 A za stanje u fizijatriji mogu samo suzu pustiti (pogotovo u rubnim dijelovima države).


Ovih dana idem u operatera na kontrolu pa ćemo vidjeti...porodiljni mi istječe točno četiri mjeseca nakon operacije, a meni se ne čini da ću tad biti spremna za sjedenje. Ne želim žuriti jer s malom djecom ni najzdraviji nemaju vremena nizašto, a kamoli za vježbanje i ostalo.
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #5 : Rujan 24, 2010, 21:11:12 poslijepodne »
glagen, ulijevaš mi optimizam :)
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #6 : Rujan 25, 2010, 04:41:03 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
@Davore, prilično sam pročešljala forum (a i u stvarnom životu sam razgovarala s velikim brojem operiranih u različitim bolnicama) i moj je dojam da ti pripadaš rijetkoj skupini onih koji su se brzo vratili u normalu. Situacije kakva je bila u Pantagane mi se čine češće.
 A za stanje u fizijatriji mogu samo suzu pustiti (pogotovo u rubnim dijelovima države).


Ovih dana idem u operatera na kontrolu pa ćemo vidjeti...porodiljni mi istječe točno četiri mjeseca nakon operacije, a meni se ne čini da ću tad biti spremna za sjedenje. Ne želim žuriti jer s malom djecom ni najzdraviji nemaju vremena nizašto, a kamoli za vježbanje i ostalo.


Razlika u Davoru i svima Vama ovdje jeste u tome sto je Davora operirao vrhunski spinalni specijalista minimalno-invazivnom metodom. Sve daljnje usporedbe su besmislene.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #7 : Rujan 25, 2010, 08:35:18 prijepodne »
Ej ljudi, ja ne bih više hvalio svoj opravak...heba te ureknut će me..... ;D

A sad šta reći....moj oporavak je prevazišao moja najoptimističnija razmišljanja i to debelo. Jako mi je žao što je to iznimka a ne pravilo.

Ne znam kako bi to objasnio, ali ja k tome i nisam neki kandidat za uspješan oporavak, jer sam "mrcina" od 2 metra i 120 kg. Imam sjedeći posao, pušim, često se na poslu opet uhvatim kako sjedim nepravilno, nije da se baš strogo pazim i tako......

A sad, mene je operirao kirurg koji zna svoj posao, ali nisam ja sad išao pa tražio kirurga koji najbolje zna svoj posao, najbolje da ja to znam procijeniti, svašta, nego on je bio jedini koji mi se detaljno posvetio, uostalom kao i svakom pacijetu, i realno objasnio sve opcije.

E sad da li je on najbolji ili nije, to nek struka procjenjuje, jer naša procjena može samo biti subjektivna.

2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #8 : Rujan 25, 2010, 21:56:43 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
razlika u Davoru i svima Vama ovdje jeste u tome sto je Davora operirao vrhunski spinalni specijalista minimalno-invazivnom metodom. Sve daljnje usporedbe su besmislene.

Kad bi to bilo tako jednostavno većina problema s kralježnicom bi bila riješena. Mislim da je besmisleno iznosit ovakve generalizacije (radi onih koji se s ovom problematikom prvi put susreću).

Uživaj, Davore , u svom novom životu... nadam se da ću se i ja tako hvaliti u dogledno vrijeme :).
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #9 : Rujan 29, 2010, 16:31:37 poslijepodne »
Davore lijepo napisano. Želim vam dug i kvalitetan život kao mome zidaru koji mi je svijetla točka.

Ivota

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #10 : Listopad 19, 2010, 20:36:58 poslijepodne »
Znam da će vam zvučati nevjerojatno, ali s obzirom na prirodu mog posla koji dobrim dijelom mogu obavljati od kuće koristeći računalo u stojećem položaju te čitajući i telefonirajući u ležećem, mogao bih reći da sam se nakon nekoliko dana poslije operacije lumbalnog dijela kralježnice na neki način već vratio na posao.

Povratak na posao u pravom smislu te riječi (putovanja, prezentacije, sastanci i sl.) očekujem za mjesec dana jer je to preporuka liječnika iako se osjećam kao da bih sve to mogao i ranije. Ipak, sačekat ću prvo kontrolu pa ćemo vidjeti.

Kao što je netko čini mi se već napisao, manje invazivne metode i dobro obavljena operacija znače i brži oporavak i povratak na posao.

Pozdrav!
Ekstruzija diska L5/S1
13.10.10 SED interlaminarno L5/S1 lijevo + RF anuloplastika

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #11 : Listopad 20, 2010, 15:40:55 poslijepodne »
Dugotrajnije stajanje na jednom mjestu (više od 20 min) može biti problerm i izazivati pritiska na LS segment zato ne zanemarite taj podatak.

Andrea

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #12 : Studeni 23, 2010, 18:25:08 poslijepodne »
Ej,ljudi!
Citam vase komentare i pitam se kaj je samnom? 29.06. 2010.g. sam operirana,kirurski odstranjen mi je disk L4-L5,jer je pritiskao zivce lijeve noge i jos uvijek ne mogu normalno sjesti(pocela sam sjediti tri tjedna nakon operacije) ni za stol ni pred TV,jer me najprije zaboli, odrveni i utrne noga,a zatim i zapeku leda, i jedino kaj tad mogu je leci i odmarati dok ne pusti bol. po doma jedva da ista mogu posteno napraviti bez groznih bolova. Jedino u cem uzivam je setnja. Posao mi je sjedeci i vec me hvata panika kad cu se vratiti na posao.Bila sam i u Toplicama i na fizikal.1xpo 10x s tim da tamo imam samo vjezbe.Redovito od Toplica vjezbam,ali stanje se jako sporo popravlja. Neurokirurg me na kontroli poslao da napravim MR LS sad cekam da me pozovu za termin.
Ima li jos netko slicnih problema?
Da li cu zazaliti sto sam pristala  na operaciju?Istina dok lezim leda me ne bole,a to je prije bila nemoguca bol. Ali stajanje,sjedenje voznja u tramavaju meni je nemoguca i jako jako bolna misija.
Pozdrav.

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #13 : Travanj 07, 2011, 10:47:33 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dakle,

Moj slučaj:

Operiran 22.01., a 1.03. sam se vratio na sjedeći posao, 2 mjeseca poslije toga sam ograo nogomet, nisam išao u toplice, samo se priodržavao uputa svog operatera.

Preporučam ti da se uvijek pridržavaš uputa operatera jer on najbolje zna kak ti kralježnica izgleda.

Meni da je netko treći preporučio toplice glatko bi ga odbio. A i dosta smo ovdje diskutirali o kvaliteti fizijatrijske usluge u HR. Pročešljaj forum.

davore,tko je tebe operirao i gdje? :)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #14 : Travanj 07, 2011, 16:25:50 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dakle,

Moj slučaj:

Operiran 22.01., a 1.03. sam se vratio na sjedeći posao, 2 mjeseca poslije toga sam ograo nogomet, nisam išao u toplice, samo se priodržavao uputa svog operatera.

Preporučam ti da se uvijek pridržavaš uputa operatera jer on najbolje zna kak ti kralježnica izgleda.

Meni da je netko treći preporučio toplice glatko bi ga odbio. A i dosta smo ovdje diskutirali o kvaliteti fizijatrijske usluge u HR. Pročešljaj forum.

davore,tko je tebe operirao i gdje? :)

Dr. Saftić...KBSM
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #15 : Srpanj 13, 2011, 20:39:15 poslijepodne »
Opet po n-ti put: klasična op, administrativni posao tri mjeseca, fizički posao šest mjeseci. PLDD dva tjedna ne ovisno o poslu, MISS šest tjedana administrativni, dvanaest tjedana fizički posao.
Vjezbanje: STALNO, do kraja zivota.!!!!!!

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #16 : Srpanj 13, 2011, 23:26:29 poslijepodne »
To je kome je idealno stanje. Sta kome nije.....? Kako se povratiti na administrativan posao ako sjedenje izaziva nelagodu i bol... Opet, nekako valjda od slucaja do slucaja. Uostalom ako disku treba tri mjeseca za stabilan oziljak, kakav je smisao vracati se na posao za dvije sedmice ili mjesec dana. Opet vi ste pametniji, ja samo pitam.
Veliki pozdravi
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #17 : Srpanj 14, 2011, 00:02:02 prijepodne »
 :) Bravo senainter! Bingo! Pogodak u sridu! Ma koje vraćanje na sjedaći posao nakon 3 mjeseca?! Pa ni HZZO-u ne pada na pamet prekidat nikome bolovanje 6 mjeseci od operacije. Svaka čast iznimkama, ali većina klasičara ipak ne može sjediti duže od sat vremena, barem 4 mjeseca.....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Kraljeznica.com forum

Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #17 : Srpanj 14, 2011, 00:02:02 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com