Autor Tema: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice  (Posjeta: 76356 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #18 : Srpanj 14, 2011, 08:43:28 prijepodne »
Sasvim je normalno da nakon povratka na posao dolazi do povećavanja tegoba i to je opisano u svim radovima o uspješnosti operacija kralježnice. To je i logično jer nakon perioda mirovanja i zaštitnih položaja vraćate se u polozaje( duže sjedenje) koje niste radili mjesecima. Upravo radi toga se pacijentima daje poslijeoperacijski protokol postepenog vraćanja svakodnevnim zivornim i radnim obvezama. Primjer: uzmite normalnog čovjeka kojeg kralježnica ne boli i dajte mu sva ona ograničenja koja se daju operiranim bolesnicima tijekom ne duže od mjesec dana i ja vam garantiram da će tak čovjek imati iste tegobe kao i operirani prilikom povratka na posao.
I još jedno, Sainter je lijepo rekla da disku treba tri mjeseca da stabilno zaraste, i to je istina. Ali sjedeći posao se u ovo ne uklapa. Ovo se odnosi na fizičke poslove koji zahtijevaju česte promjene položaja, dizanje i nošenje tereta i slično. Sjedenje, ispravno sjedenje( nadam se da su vam vaši operateri objasnili kako de ispravno sjedi?!) ne doprinosi biomehaničkom opterećenju oprirane kralježnice.


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
To je kome je idealno stanje. Sta kome nije.....? Kako se povratiti na administrativan posao ako sjedenje izaziva nelagodu i bol... Opet, nekako valjda od slucaja do slucaja. Uostalom ako disku treba tri mjeseca za stabilan oziljak, kakav je smisao vracati se na posao za dvije sedmice ili mjesec dana. Opet vi ste pametniji, ja samo pitam.
Veliki pozdravi

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #19 : Srpanj 14, 2011, 09:36:47 prijepodne »
Eh dobro mislim da je sad svima sve jasno. Pojasnjenje je super  :D Ko i ne zna kako da pravilno sjedi moze se naci na netu a to vam je da u principu sjedite uspravnih leda a ne zgureno ili da ste u nekoj poluzavaljenoj stolici gdje se kicma rasterecuje al opet leda moraju biti ravna. Ne znam nabaviti treba neku finu stolicu....
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #20 : Srpanj 14, 2011, 14:20:13 poslijepodne »
Mislim da sam pročitao - osnova pravilnog sjedenja uključuje da su koljena ispod razine kukova.
Ispravite ako griješim.
Ljudi koji rade u autu ne mogu tako namjestiti sjedalo, te sam mišljenja da je to najgori položaj za op. kičmu.
Em se voziš nepravilno sijedeći, em skakućeš i ljuljaš se po cesti... stvari koje ne možete kontrolirati.
Mislim da ljudi koji rade na poslu pokrete rotacije kičme se mogu natjerati da paze kukovi - ramena, dok u autu sve pada u vodu.
Moja pretpostavka (za vozače) je najbolje vježba prije posla, ako je moguće i kratka za vrijeme, te plivanje nakon. Bar prvih par mjeseci bez obzira osjećali se dobro ili ne (predostrožnost).
Ako sam u krivu ili imate druga iskustva/savjete samo pucajte! 
interlaminectomia L4-L5 03/2011

Kraljeznica.com forum

Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #20 : Srpanj 14, 2011, 14:20:13 poslijepodne »

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #21 : Srpanj 19, 2011, 19:25:26 poslijepodne »
Molilm neurokirurga ili Kokolinu odgovor na pitanje kada se smijem početi saginjati.Operacija microdiscectomia L5-S1 treći put.Obzirom da očekujem da će me brzinski ponovno skinuti s bolovanja nekako mislim da ovako zakočena neću biti u stanju raditi.Prilično sam razgibana osim saginjanja, to ne mogu.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #22 : Srpanj 19, 2011, 21:35:03 poslijepodne »
Anabela samo se nadovezujem - meni komisija zakljućila bolovanje s 15/08 (na bol. od 22/02), a fizijatrica rekla da se nogu saginjati. Namjeravam poooolako se rastezati do 15/08 (zadnjih mjesec se pregibam na stepenice u bazenu).
Nadam se da te ipak neće skinuti s bolovanja brzo ipak je to treći put.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #23 : Srpanj 19, 2011, 22:27:30 poslijepodne »
wooow, nakon 5 ipo miseci su ti zaključili bolovanje......
Anabela, ja sam stvarno čuo od puno ljudi koji su se žalili, da su dobili bolovanje i dalje....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #24 : Srpanj 20, 2011, 19:15:26 poslijepodne »
Mene su prvi puta skinuli s bolovanja nakon dva i pol mjeseca i ja bena odem radit.Drugi put nakon 4 i pol mjeseca i tu su me na žalbu vratili.Samo poanta je u tome da oni rješavaju žalbu po dva ili tri mjeseca i ako ne možeš to pokriti godišnjim moraš se vratiti na posao.A ako se u međuvremenu vratiš,onda kažu eto vidite da možete raditi što bi vi na bolovanju.Znači,ne možeš biti na bolovanju dok oni rješavaju žalbu i za sve koji ne znaju morate se strogo pridržavati procedure i rokova inače ništa.Naime morate tražiti da vam izdaju rješenje,a ako to propustite ne možete se žaliti zato oprez svi koji imaju namjeru eventualno uložiti žalbu.Kad su me treći put skinuli s bolovanja završila sam treći put na operaciji.Eh sad,prošlo je tri mjeseca od treće  ::) ::)operacije čekam daljnji razvoj događaja.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #25 : Srpanj 20, 2011, 21:38:44 poslijepodne »
Koji posao radis i kako se sad osjecas?

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #26 : Srpanj 20, 2011, 21:39:06 poslijepodne »
Postoji telefon u Ministarstvu zdravstva na koji se može zvati, pa se sve onda rješi po hitnom postupku, kao što pacijent koji u Biokovci dobije termin za fizikalnu nakon 6 mjeseci, nazove u M ;)inistarstvo i iz Biokovke ga nakon toga zovu da može doći odmah u roku od mjesec dana.....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #27 : Srpanj 20, 2011, 23:01:19 poslijepodne »
To je istina, naravno kad postoje opravdani razlozi za tako nesto.

Primjer: krapinske toplice i odrzavajuce rehabilitacija ceka se 5 godina. Par lijepih rijeci, opradavnje, dobra indikacija i tamo ste za 2 mjeseca!
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #28 : Srpanj 21, 2011, 15:26:11 poslijepodne »
Malo sutra.Probala sam sve varijante,čak i stričeka Milinovića-odbili su mi platiti MR jer kažu sama sam se sjetila da bi na MR.Zamislite,ja se sjetila tek tako na MR i tek tako odmah na operaciju iza MR,a oni se nikako nisu sjetili da me uopće pošalju na MR i tako već treći put ja se igram neurokirurga,sama sebi postavljam dijagnozu i sama jasno plaćam svaki put MR jer to nije po pravilniku.Po pravilniku bih čekala do neura par mjeseci,pa par mjeseci na MR pa opet par mjeseci ponovo do neura pa još malo na red za operaciju.Godinicu barem.I opet se vraćam na staro.Nije sve u lovi,ali je većina. :D :D :D Sad mi je dobro koliko može biti kad te tri puta sjeckaju u dvije godine.Radim posao koercijaliste pa sad neka mi netko kaže kako to raditi, voziti preko sto km dnevno sa ovako izsjeckanom kralježnicom.Prošli bi i diskovi na  mercedesu nakon toliko kilometara (ima li uopće mečka diskove? nemam pojma)
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #29 : Srpanj 21, 2011, 21:07:55 poslijepodne »
Ti si u istoj situaciji kao i moj muz. I njemu su to u obrazlozenju za povrat novca od MR napisali. Isto tako da je cekao uputnice mislim da bi negdje najesen bio operiran. A lijepo je neurolog poslije EMNG-a napisao hitna MR. HZZO u odbijenici navodi da je njihov lijecnik ustanovio da nije bilo hitno. Mislim stvarno, velika lezija, noga otkazuje, neurolog veli hitno a njima nije. Strasno me zanima kakvi su to doktori u tim komisijama?

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #30 : Srpanj 21, 2011, 22:10:25 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Malo sutra.Probala sam sve varijante,čak i stričeka Milinovića-odbili su mi platiti MR jer kažu sama sam se sjetila da bi na MR.Zamislite,ja se sjetila tek tako na MR i tek tako odmah na operaciju iza MR,a oni se nikako nisu sjetili da me uopće pošalju na MR i tako već treći put ja se igram neurokirurga,sama sebi postavljam dijagnozu i sama jasno plaćam svaki put MR jer to nije po pravilniku.Po pravilniku bih čekala do neura par mjeseci,pa par mjeseci na MR pa opet par mjeseci ponovo do neura pa još malo na red za operaciju.Godinicu barem.I opet se vraćam na staro.Nije sve u lovi,ali je većina. :D :D :D Sad mi je dobro koliko može biti kad te tri puta sjeckaju u dvije godine.Radim posao koercijaliste pa sad neka mi netko kaže kako to raditi, voziti preko sto km dnevno sa ovako izsjeckanom kralježnicom.Prošli bi i diskovi na  mercedesu nakon toliko kilometara (ima li uopće mečka diskove? nemam pojma)

Nije problem što ti to platiš nego što to očitava onaj kome odgovara i kako mu odgovara, ako me želiš shvatiti sve je danas u funkciji novaca i profita a ne zdravlja i bolesnika.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #31 : Srpanj 21, 2011, 22:23:06 poslijepodne »
Jopan is ride again,welcome back...svaka ti je na mjestu.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #32 : Srpanj 21, 2011, 23:23:06 poslijepodne »
Yes, welcome back...
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #33 : Srpanj 22, 2011, 15:29:02 poslijepodne »
Ej Jopane,di si ti, falio si nam..
Ah da, sad me povjerenstvo šalje na fizikalnu terapiju- znači ne fizijatar,ne neurokirurg nego povjerenstvo.Da se ne bih slučajno omorila doma....
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #34 : Srpanj 22, 2011, 15:47:08 poslijepodne »
Toliko o 'divnom' drzavnom sistemu. Nemoj se ti niposto forsirat na toj fizikalnoj samo polako ono sto te ne boli i setaj. Ako znaju ikakvih vjezbi na pilates lopti to bi ti bilo fino. Ja ih radim lzgane su a ucinkovite. Al bojim se da oni to nece znati. Ja ne idem na fizikalnu vec 100 godina kad odem odem samo radi aparata....
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

tasha1703

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 58
    • Profil
Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #35 : Srpanj 22, 2011, 16:17:23 poslijepodne »
e ljudi dali netko od vas zna koliko vrijedi uputnica za komisiju za toplice??
dr mi ju je dala u 5 mjesecu i nisam otisla na komisiju za toplice jer mi ju nisu zadnji put odobrili i ja zaboravial na to..

dal mogu sad otic ili?
moram dr vratiti tu uputnicu i trazit novu ili sta?
pa ubit ce me :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Povratak na posao nakon operacije lumbalnog dijela kralježnice
« Odgovori #35 : Srpanj 22, 2011, 16:17:23 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com